Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Oca 2017 21:19

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3289 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016 22:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
Merhabalar,

Bugün pasaport elime ulaştı 6 aylık turist vizemi almış durumdayım.

internetten bulduğum evrak listesine göre:
İŞVERENLER İÇİN:
• Pasaportunuzun geçerlilik tarihi, seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay süresi olmalıdır. Pasaportunuzda “Açıklamalar” ile “Gümrük ve Döviz Kayıtları” sayfalarına vize işlemi yapılamaz ve seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekir.
• Vize başvuru formu, tüm sorular cevaplanmış ve başvuran kişi tarafından imzalanmış olmalıdır. 18 yaş altı çocukların vize başvuru formlarına anne ve babası imza atmak zorundadırlar.
• Konsolosluk pasaportunuzun 1, 2, 3 ve 4.sayfaların ve 60.sayfanın (Kimlik sayfası) fotokopilerini istemektedir. Ayrıca bunlara daha önce alınmış olan tüm vizelerinizin fotokopileri de eklenmelidir.
• Vize talep dilekçesi; Şirket antetli kağıdına seyahat amacını ve kalınacak süreyi belirten, şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip, imzalanan ve İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben hazırlanan vize talep dilekçesi.
• Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olan 2 adet vesikalık resim
• Ticaret sicil gazetesi
• Son döneme ait vergi levhası
• Şirket imza sirküleri
• Bağlı bulunduğunuz odadan son 3 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesi
• Evli olan kişilerden evlenme cüzdanı fotokopisi ya da bu bilgilerin hepsini içeren yeni tarihli nüfus kayıt örneği istenmektedir.
• T.C kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi
• Konfirmeli otel ve ulaşım ( gemi, feribot, uçak vs. ) rezervasyonları
• Seyahat süresini içeren Seyahat Sağlık Sigortası
• Kişiye ait kredi kartlarının fotokopileri ve son 3 aya ait kredi kartı
ekstreleri
• Güncel tarihli son 6 aylık banka cüzdan fotokopisi ve bankadan alınacak
belgenin yetkili kişi tarafından kaşelenip, imzalanması gerekmektedir.
• Var ise; tapu, araç ruhsatı, kira kontratı fotokopileri

Neredeyse tamamı Türkçe'ydi hiçbirini çevirtmedim.
şahsi hesabımda son 1 yılda hiç hareket yoktu ondan şirket hesap dökümlerini verdim ( Şirket hesabının 1 tanesi 0 TL diğeri Vadeli'de duran 30bin TL )
sadece antetli kağıda giderken kendime para vereceğimi yazdım. ( Bu ingilizceydi )
Bir de kendime izin vereceğimi yazdım ( Bu da ingilizce )

Booking ten ücretsiz iptalli rezervasyon
THY'den uçak bileti rezervasyonu.

Yeni vize almış biri olarak bilgi vermesi amacıyla yazım.

Ayrıca Gelen mailde Referans numarası yazıyordu. Bu istatistiği tutanlara faydası olabilir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016 11:30 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Yay
Arkadaşlar merhaba forumu takip ediyorum ama bugun üye oldum.
business visitor vize için başvuru yaptım. daha önceleri toplamda 4 adet vize aldım 1 tane türkiyeden(2007) 3 tane ingiltereden (2008 2009 2010 resident permet for student ) 2010 şubat ayında Türkiyeye dönüş yaptım 2011 de türkiyeden tekrar başvuru yaptım ama red aldım red gerekcesi olarak verdiğim evrakları gerçekci bulmamalarıydı. 2016 yılına kadar tekrar hiç başvuru yapmadım şu anda şirket sahibiyim(2,yılı şirketin) toplamda 4 adet shengen aldım sonunçusu 5 yıllık 2021 de bitiyor yine 2022 de biten 10 yıllık usa vizem var toplamda 30 yakın avrupa giriş çıkışım var gideceğim fuar içinde VİP olarak davetiye geldi evrakları 15.12 de tesilm ettim hala ses seda yok sizçe vize alma şansım nedir. Daha önce aldığım reddin etkisi ne olur şimdiden teşekkür ederim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016 13:56 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
Burcu: -
acar56 yazdı:
business visitor vize için başvuru yaptım. daha önceleri toplamda 4 adet vize aldım 1 tane türkiyeden(2007) 3 tane ingiltereden (2008 2009 2010 resident permet for student ) 2010 şubat ayında Türkiyeye dönüş yaptım 2011 de türkiyeden tekrar başvuru yaptım ama red aldım red gerekcesi olarak verdiğim evrakları gerçekci bulmamalarıydı. 2016 yılına kadar tekrar hiç başvuru yapmadım şu anda şirket sahibiyim(2,yılı şirketin) toplamda 4 adet shengen aldım sonunçusu 5 yıllık 2021 de bitiyor yine 2022 de biten 10 yıllık usa vizem var toplamda 30 yakın avrupa giriş çıkışım var gideceğim fuar içinde VİP olarak davetiye geldi evrakları 15.12 de tesilm ettim hala ses seda yok sizçe vize alma şansım nedir. Daha önce aldığım reddin etkisi ne olur şimdiden teşekkür ederim

Bu defa evraklariniz saglamsa onceki reddinizi kafaya takmayin benim yengem 2 ret aldi ucuncude onayladilar ustelik isi ve geliri yok oglu sponsor oldu . Biz ayin birinde basvurduk on dordunde sonuc verildi ortalama 15 gun suruyor

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017 08:59 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Hevaley yazdı:
acar56 yazdı:

Bu defa evraklariniz saglamsa onceki reddinizi kafaya takmayin benim yengem 2 ret aldi ucuncude onayladilar ustelik isi ve geliri yok oglu sponsor oldu . Biz ayin birinde basvurduk on dordunde sonuc verildi ortalama 15 gun suruyor

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 09:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Arkadaşlar merhaba, 10 gun kadar once "business visa hk" diye bir başlık açtım ve durumumu bildirdim ama kimse cevap yazmadı :( Business visa ve turist vizesi arasında tercih yamam gerektiği ve ikisinin bir çok temel özelliği aynı olduğu için tekrar buraya yazıyorum. Aşağıdaki linkten başlığa ulaşabilirsiniz. Lütfen bilen varsa yardımcı olsun. Teşekkürler :?

http://www.ingiltereforumu.com/viewtopic.php?f=9&t=2527

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 11:35 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Merhaba, bugün itibariyle ben de 6 aylik cok girisli turist vizemi aldim. Burada yardimci olan, bilgi veren herkese cok tesekkur ederim. İnsallah diger bekleyen arkadaslarin sonucu da olumlu olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 12:14 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 158
Aldığı teşekkür: 184
Vize Türü:
Burcu: Koç
tooz vize sonucu için tebrikler.

Yolunuz açık olsun şimdiden. Herşey gönlünüzce olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 18:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
tooz vizeniz hayırlı olsun başvuruyu ne zaman yapmıştınız birde decision made diye gelen mailde referans numarası yazıyormuydu

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2017 10:25 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 52
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Bir yakınım için 23 Aralık'ta yaptığım ziyaretçi vizesi başvurusu 9 Ocak'ta olumlu sonuçlandı. Süre hakkında fikir vermesi açısından yazıyorum. Yani 7-8 iş gününde. Arada Noel ve Yılbaşı tatili girdi 3 iş günü. Onları saymıyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2017 18:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
merhabalar, yeni üye oldum.
kamu kurumunda çalışıyorum Lüksemburg a kurs amacıyla gidicem ve gri/hizmet pasaportu çıkıcak. ben oradan ingiltereye gidip 1 hafta kalmak istiyorum. kurum belgesi, hesap özeti, otel rezervasyonu, bilet vs hazırlıyorum. kendi bordo pasaportumla vize başvurusu yapıcam. yalnız daha önce yurtdışına çıkmadım pasaportu hiç kullanmadım. Lüksemburg a hizmet pasaportuyla gidip ingiltere ye kendi pasaportum la geçebilir miyim. teşekkürler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3289 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Denbaran ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: