Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Eki 2017 08:45

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2016 22:38 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
Salihist yazdı:
SezenOzgur Bulgar vatandasi oldugun ve esin residence cardi Bulgaristandan aldigi icin sen freedom of movement hakkini kullanmiyorsun ve yuzden de esine diger AB ulkelerinin vize uygulmasi cok normal. Eger Ispanyada yasiyor olsaydin ve esine ispanya hukumeti residence permit vermis olsaydi esin vizesiz olarak diger AB ulkelerine seyahat edebilecekti. Freedom of movement AB yasalari cevresinde duzenlenir ve bu AB vatandaslarinin diger AB ulklerindeki vizesiz calisma hakkidir. Sen Bulgaristanda yasarken bu freedom of movement olmaz yani AB kurallariyla duzenlenmez bu yuzdende esine verilen oturma hakki Bulgaristanin yasalarina gore duzenlenir.

Salihist, 5 gün önce Ingiltere'den Fransa'ya geçişimizde eşimin vizesi olmamasına rağmen, sadece residence permiti ile sorunsuz birşekilde sınırı geçebildik. T.C. pasaportu ve residence permitine bakıp mühürlemesi 10 sn sürmedi, benim (AB) pasaportumu yaklaşık 1 dk inceledi. "Freedom of Movement" hakkı (AB eşle seyahat ettiğin sürece) serbest seyahatler esnasında da geçerli.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016 10:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Merhaba herkese,
Ben ingiliz vatandasiyla evliyim, 2 yillik leave to remain vizesiyle burda yasiyorum. Birkac ay once Almanya'ya Schengen vizesi almadan, sadece residence permit ve pasaportumla seyahat ettim, esimle birlikte. Pasaportta evlilik sertifikamizi sordular sadece. Suanda Italya ya gitmeyi planliyoruz, Italya residence permitte "family member of an Eu/eea national" ibaresi olacak diye sart kosmus vizesiz seyahat edebilmek icin. Benim kartimda boyle bir sey yazmiyor. Kartinda boyle bir sey yazan var mi? Yoksa bu baska bir kart mi? Soyle de ornekler verilmis kartla ilgili vfs nin sitesinde: http://it.vfsglobal.co.uk/eea_eu_family.html
Required documents bolumunde ornek residencr cardlar var. Bilgisi ya da deneyimleri olan varsa bu konuda paylasirsaniz sevinirim.
Selamlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016 10:42 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Eger eu vatandasi ile evli iseniz esiniz beraber eu ulkelerine gidersiniz bu eea vizelerinde Yazar sizin vize almaniz lazim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016 16:08 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ingilizler Eu vatandasi sayilmiyor galiba bu durumda. Aslinda Eu national nedir diye sorgulatinca soyle bir sonuc cikiyor :http://www.mvcr.cz/mvcren/article/who-is-an-eu-citizen-and-his-family-member.aspx
Ama demek istediginizi anladim, esim bir fransiz olsaydi o sihirli karttan benim de olurdu:) Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016 21:36 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü:
Burcu: İkizler
evet dogrudur esiniz eu vatandasi olsa isi esiniz ile bilrikte istediginiz gibi disari cikip gelebilecktiniz..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016 10:19 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba tekrar, vizeden son anda haberimiz oldugu icin vizesiz bir sekilde seyahat etmek zorunda kaldik. Italya ya residence permit ve pasaportla giris yaptim. Pasaporttaki gorevli family member yaziyor mu diye kartima bakmadi bile. Heatrow dan geri cevrilmeyi goze almistik ama British airways de bu sekilde seyahat edebildigimi soyledi ve beni ucaga aldilar.Tabiki onerim vize alip stressiz bir sekilde tatile cikmak, ama son anda benim gibi alamayanlar icin de bir emsal olusturur diye paylasmak istedim. Herkese bol sans

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016 07:23 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 44
Vize Türü: Eea 4 icin kaldi 5 yil :)
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
sevgican yazdı:
Merhaba herkese,
Ben ingiliz vatandasiyla evliyim, 2 yillik leave to remain vizesiyle burda yasiyorum. Birkac ay once Almanya'ya Schengen vizesi almadan, sadece residence permit ve pasaportumla seyahat ettim, esimle birlikte. Pasaportta evlilik sertifikamizi sordular sadece. Suanda Italya ya gitmeyi planliyoruz, Italya residence permitte "family member of an Eu/eea national" ibaresi olacak diye sart kosmus vizesiz seyahat edebilmek icin. Benim kartimda boyle bir sey yazmiyor. Kartinda boyle bir sey yazan var mi? Yoksa bu baska bir kart mi? Soyle de ornekler verilmis kartla ilgili vfs nin sitesinde: http://it.vfsglobal.co.uk/eea_eu_family.html
Required documents bolumunde ornek residencr cardlar var. Bilgisi ya da deneyimleri olan varsa bu konuda paylasirsaniz sevinirim.
Selamlar

Ben gecen agustosta aldim esim Çek.
Benim kartimda yaziyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016 08:41 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü: