Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Haz 2017 08:54

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2016 11:20 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba,

Benim Ingiliz vatandasligim var. Esim buraya spouse vize ile geldi. Kendisinin su anda "Residence Permit"i var. Schengen vizesi almamiz gerekiyor mu Avrupa Schengen ulkelerine seyahat etmek istersek?

Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2016 19:51 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü:
Burcu: İkizler
cssenol yazdı:
Merhaba,

Benim Ingiliz vatandasligim var. Esim buraya spouse vize ile geldi. Kendisinin su anda "Residence Permit"i var. Schengen vizesi almamiz gerekiyor mu Avrupa Schengen ulkelerine seyahat etmek istersek?

Tesekkurler

evet gerekiyor

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2016 16:42 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Burcu: Boğa
arkadaslar bisey soracam.. bilgisi olan deneyimi olan paylasirsa cok sevinirim.. ben bir ingilizle evliyim... turk vatandasiyim.. ingiliz vatandasligini almadim... flrm vizesi ile yasamaktayim.. benim sorum .. esinle ve evlilik seertifikasiyla avrupa ulkerine girilebiliniyormus.. bu bilgi dogrumu.. esim le birlikte fransaya gitmek istiyoruz.. vize almadan.. evlilik belgesi ve esim yaninda olursa o ingiliz vatandasi vizeye ihtiyac yok deniyor.. dogrumu.. bilgisi tecrubesi olan olursa sevinirrim sanirim buraya yazmam daha mantikli.. diger basliktan ziyade

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2016 18:53 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü:
Burcu: İkizler
leben30 yazdı:
arkadaslar bisey soracam.. bilgisi olan deneyimi olan paylasirsa cok sevinirim.. ben bir ingilizle evliyim... turk vatandasiyim.. ingiliz vatandasligini almadim... flrm vizesi ile yasamaktayim.. benim sorum .. esinle ve evlilik seertifikasiyla avrupa ulkerine girilebiliniyormus.. bu bilgi dogrumu.. esim le birlikte fransaya gitmek istiyoruz.. vize almadan.. evlilik belgesi ve esim yaninda olursa o ingiliz vatandasi vizeye ihtiyac yok deniyor.. dogrumu.. bilgisi tecrubesi olan olursa sevinirrim sanirim buraya yazmam daha mantikli.. diger basliktan ziyade

sadece EU Vatandaslari ile evli olanlar vize almadan gidebiliyor

ingiliz vatndaslari alacaktir vize

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2016 21:24 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Terazi
malesef vize alcaksin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2016 11:39 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Aslan
leben30 yazdı:

Vize alman gerekiyor. Sahip olduğun pasaportun hangi ülkeden olduğu önemli. TC pasaportuna sahipsen, Tc vatandaşının o ülkeye girişte tabi olduğu vize kanunlarına tabii oluyorsun. Net bilgi için Dışişleri inin web sitesi TC vatandaşlarından vize isteyen ülkeler bölümüne bakabilirsin. Ya da konsolosluk çağrı merkezini arayıp öğrenebilirsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016 12:43 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Kova
Benzer bir durumu yaşıyorum, eşim T.C. ben EU vatandaşıyım, Yunanistana girişlerimizde EU'dan alınmış Residence Permit ve İngilizceye tercüme edilmiş evlilik belgesiyle eşim giriş yapabiliyor, vize soran yok. Bildiğim kadarıyla İngiltere'ye de aynı evraklarla giriş yapabiliyor (https://www.gov.uk/government/publications/entering-the-uk-as-the-holder-of-an-article-10-residence-card/entering-the-uk-as-the-holder-of-an-article-10-residence-card). Residence permit'iniz olması gerekiyor ve eşinizle birlikte seyahat ettiğinizde bu kanun geçerli, eşim tek başına bir yere gidemiyor.

Bu kanunu Türkiye'de bilen çok az kişi ve kurum var, havalimanındaki pasaport görevlileri ve THY de dış hatlarda çalışanlar dahi bunu bilmiyor.

Bulgaristan ve İngiltere'nin durumları benzer, bence girebiliyor olmanız gerekiyor.
http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/index_en.htm

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2016 06:15 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 124
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
SezenOzgur Edan alinmis Resident Permit derken. Siz hangi AB ulkesini vatandasisiniz ve esiizse Residence Permiti veren ulke hangis? bunlari aciklarsani daha net bir sekilde yardimci oluruz.

THY yollarinda dis hatlarda calisanlarin her ulkenin vize durumumu bilmelerinn imkani yok ki sordugunuz cok ozel bir konu. Calisanalrin IATA'nin dtababasine girerek gerekli bilgileri bulmalari gerekiyor.

Yollamis oldugunuz linkde ingilterenin evlilik belgesiyle vizesiz girisi kabul ettiginin soylediginiz kismi copyu paste yaparsaniz bakma imkanimiz olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2016 13:09 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Kova
Salihist, ben Bulgaristan vatandaşıyım, eşim Residence Permit'ini Bulgaristan'dan aldı.

THY ile ilgili olayı özellikle yazdım,çünkü uçak biletimi oradan aldım, tepkim bundan dolayı. Bir konuda ya herşeyi bildiğini kabul edip herşeyi doğru uygulayacaksın, ya da bilmediğini kabul edip "vizeniz yoksa, biletiniz olsa dahi sizi uçağa bindirmeyiz" gibi bir cümle kurmayacaksın. Aynı konu ile ilgili sorumu THY Merkezine de yönelttim, fakat onlar da gidin konsolosluğa danışın gibi bir cevap yazdılar.

gov.uk sitesinden alınmıştır
"If you are a non-EEA national who holds a valid genuine residence card, issued to you as the family member of an EEA national who is exercising free movement rights in another EEA State (i.e. not your EEA relative’s Member State of nationality) under Article 10 of Directive 2004/38/EC (the ‘Free Movement Directive’), you may use this document for travel to the UK if you are accompanying your EEA national relative here, or joining your EEA national relative in the UK."

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2016 18:03 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 124
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
SezenOzgur Bulgar vatandasi oldugun ve esin residence cardi Bulgaristandan aldigi icin sen freedom of movement hakkini kullanmiyorsun ve yuzden de esine diger AB ulkelerinin vize uygulmasi cok normal. Eger Ispanyada yasiyor olsaydin ve esine ispanya hukumeti residence permit vermis olsaydi esin vizesiz olarak diger AB ulkelerine seyahat edebilecekti. Freedom of movement AB yasalari cevresinde duzenlenir ve bu AB vatandaslarinin diger AB ulklerindeki vizesiz calisma hakkidir. Sen Bulgaristanda yasarken bu freedom of movement olmaz yani AB kurallariyla duzenlenmez bu yuzdende esine verilen oturma hakki Bulgaristanin yasalarina gore duzenlenir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: