Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Kas 2017 18:17

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2013 14:47 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
valla arkadaşlar ne zamandır düşünüyordum böyle bir paylaşım yapmayı bu güne kısmetmiş.

sağlığa ingiliz bakış açısı. tıpkı normal yaşamlarında olduğu gibi otomatiğe bağlanmış makinalaşmış bir durum. ingilizlerde hiç kimse kendisinin doktoru değil. hiç kimse kendi durumunu değerlendiremiyor. anca düzenli olarak doktor kontrolleri ve doktorların dediği yoldan ilerlemek. eğer hasta hissediyorsan kötü hissediyorsan ve doktorunda sana sen iyisin demişse eğer bu ingilizler kendi durumlarına değil doktora inanıyorlar. bi kaç kez eşime oldu. hastasın sen git doktora diyorum aldığım cevap doktor beni muayene etti bişeyim yok geçer herhalde gibi bir mantık. genel ingilizlerde bu durum hakim.

ama bizde türklerde öylemi. herkes kendinin doktoru. eğer kendilerinde bir değişim hissettiklerinde tam teşhisi koyarak doktora gideriz. bu şekilde ne gereksiz ihtiyacı olan hastaların vaktini çalmış oluruz nede saçma sapan hastanelerde koşturmaktan kurtuluruz.

bundan 9 yılönce iki dişime kanal tedavisi yaptırdım. ve 2 ay önce bir farklılık hissettim. kısa sürede dolgular düşecek. benim ağzımda hissediyorum. en güzel yol bir dişçiye gidip dolgular düşmeden yenisini yaptırmak ve sağlıklı mutlu hayatına devam etmek. eşime söyledim. dedim benim dişçiyi görmem gerekiyor. bana randevu alırmısın. hepiniz biliyorsunuz bu ülkede herşey için evvela bir kendinizi kaydettirmeniz gerekiyor sonra randevu alacaksınız ve gidip işinizi sonra halledeceksiniz.

neyse eşimde bir rahtlık dişçi yolun karşısında git muayene ol gibi saçmalamaya başladı. en son 2 hafta önce dolgularım düştü. zorla baskı yapa yapa dişçiyi arattırdım. dişçi evimin karşısı kapıan çıkıyorum yolu geçiyorum dişçi orda. eşime verdikleri cevap kasıma kadar randevu veremiyorlarmış çok yoğunlarmış ayrıca benim kaydım yokmuş öncelikle kaydımı yapmaları gerekiyormuş. işte araya yine posta işi girdi evimin karşısındaki dişçiden başvuru formu bekler oldum. 4-5 gün sonra postayla geldi. eşim hala çok rahat. ne formu doldurdu ne bişey. bu arada zaman geçiyor ve olan bana oluyor. derken pazar günü dolgusu düşen dişimin yanındaki dişetinde bir şişlik ve inanılmaz bir ağrı ayrıca 37.8 derece ateş. eşime yine diyorum randevu al dişçiye gitmem gerek. eşim hala sallama derdinde. 2 gündür asprinle geçiştirmeye çalışıyorum. derken bu gün izin günüm sabah kalktım edinbrough hospitala gittim. aldığım cevap kapıdan hergeleni muayene edersek işimiz iş oldu. randevu almam gerekmiş. e dedim randevu verin randevu veremiyorlarmış call centre numarasından ben randevu alacakmışım. e dedim dayanılmaz bir ağrı var ayrıca ateşim 37.8 nasıl olacak? demezmi onu hasta olmadan düşünecektin. randevusuz bişey yapamıyoruz. e tabi küfür ede ede çıktım. sonra hinchinbroke hospitale gittim. aynı cevapları ordan da aldım. ulan bu nasıl bi sistem. ben müneccimmiyim şu gün şu saatte hasta olacağım kalkıp randevu alayım. derken ordanda küfür ede ede çıktım dışarı.

eve döndüm. kaldığımız yerde ki diğer dişçilere uğradım parasını verecem çekmiyeceğim bu ağrıyı. yok abi lüks adamlar öğleden sonra çalışmıyorlarmış. allah allah. en son evimin karşısındakine gittim. hani şu kaydımın yapılması gereken yere. durumu anlattım. resepsiyondaki hatun demezmi. nhs ile muayene olacaksan en az 2 hafta sonra randevu verebilirim. yok özel olarak ücretli randevu olacaksan cuma günü demezmi. döndüm deliye. yav diyorum parası neyse vereyim doktor bi 5 dk görsün beni. sonra ne zaman verirsen ver randevuyu. yok abicim nuh diyor peygamber demiyor. biliyorum enfeksiyon var bölgede rutin prosedür uygulanacak doktor antibiyotik yazıp gönderecek. antibiyotik bitiminede randevu alınacak. neyse eve geldim eşimi aradım o sinirle ağzıma geleni söyledim. kalkmış aramış evin karşısındaki dişçiyi yarım saat sonra gittim muayeneye. resepsiyondaki kadına söyledim. demekki boşluk varmış doktor beni görebiliyormuş. bu yaptığınız terbiyesizlikten başka birşey değil dedim. o sırada doktor geldi haklısınız buyrun içeri dedi aldı beni içeri. küçük bir muayene yazdı antibiyotiği bitince gel o zaman gerekeni yapalım dedi.

olacak olanda buydu zaten...

neyse üzülürüm üzülürüm sadece ingilizlerin bu tavrından ötürü. zamanında dişçiyi göremediğim için şimdi antibiyotik kullanmak zorundayım. işin maddi kısmına gelince. 50 pound muayene ücreti 5 dk için. antibiyotikler 15. 70 pound.

eşim baştan ben dediğim zaman yapmış olsa bir kez gideceğim. gittiğimde dolgularım yenilenecek. ödeyecek ve döneceğim. ne bu işkenceyi çekeceğim nede fazladan bu kadar para ödeyeceğim.

hepinize sağlık dolu mutlu günler.....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 09:29 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1237
Aldığı teşekkür: 1013
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
mimura arkadasim, oncelikle gecmis olsun. Ben gelmeden once saglik kontollerimi Turkiye'de yaptirmaya calistim. Her ne kadar saglik sistemimizi elestiriyor olsak da, yine de ben Turkiye'yi bu anlamda begeniyorum. Tamam kayitti, ilaci recetesiz alamama durumuydu belki sistem icin artilari var, ancak sizin yasadiginiz durumda oldugu gibi acil bir durum soz konusu ise, anlasilan o ki ingilizler adami cileden cikariyorlar. Bu sene kisin grip oldum, doktora gitmek istemedim, ee ilac da alamiyoruz tabi. Nisanlim dedi ki, vucudunun buraya alismasi icin azar azar musluk suyu iceceksin ve her gun multivitamin alacaksin. Rahatsizlandigimda da supermarketten bebek ates dusurucusu calpol ve pastil aldi. Ilk kez antibiyotiksiz ve ignesiz bir grip atlattim. Cok da uzun surmedi. Su soyadi degisikligim bir olsun, ben de gidip hastane kaydimi yaptiracagim.. Ne olur ne olmaz.. Yine de, Allah kimseyi kimseye muhtac etmesin.. Saglikli gunler diliyorum!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 09:49 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
merhabalar. taze taze yazayım. yukarıda anlattığım olaydan sonra antibiyotikleri kullanıp bugün sabah saatlerinde tekrar muayeneye gittim. toplam 35 dk içeride kaldım. bir dolgu yapıldı. doktor seni 2 kez daha görmemiz gerekir dedi. yeni randevu almalısın. neden görmelisin dedim. bir röntgen çekip dolguyu kontrol edeceklermiş diğer randevuda dişleri temizlemek içinmiş. neyse bakalım dedim önümüzdeki hafta türkiyeye gidiyorum sonrasında gelirim yine dedim. aşağıya indim sıra hesap ödemekte. hesap çıktı ağlamamak için kendimi zor tuttum açıkçası. bir dolgu 96.05 pound. sanki yoldan topluyorum ben bu parayı. neyse yapıcak bişey yok ödedim ve çıktım. muhtemelen bir kez daha aynı düşçiye gitmem. ve biraz da müneccimlik dersleri almam gerek. diş problemimin olacaağını en az 2 hafta öncesinden hissedip NHS ten randevu alabilmek için....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2013 16:05 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 127
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Zararsız
Mimura insallah bi daha dusmeZ dolgularin. Bnmkiler dustu gidip yaptirmiyorum . Oyle evde oturup vizemi bekliyorum . Yazdiklarini okuyunca gitmeye karar verdim:))

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2013 16:08 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
mimura geçmiş olsun arkadaşım.. Ben de geçen günlerde dişçi meselesini sormuştum, senin yazdıklarından biliyordum zaten pahalı olduğunu ama zorunlu olursa mecbur gidicem diye.. Umarım Türkiye'ye gidene kadar idare ederim. Gider gitmez dişçiye randevu alıcam zaten.. Allahtan tanıdık dişçi çok :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2013 16:35 
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 640
Aldığı teşekkür: 605
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Buraya geldim benimde dolgum düştü üstelik dolgu varken dişimin kenarıda kırılmıştı şimdi çook sızlıyor kızım için eve gelen hemşire tesadüfen dedi ki ; anne için ücretsiz dişci hizmeti vercez..bukadar tesadüf olamaz dedim içimden şimdilik bekliyorum ama burada dişciye bulaşmak istemiyorum inşallah dişim daha kötü olmaz türkiyede iki saatlik iş burada yıl sürer eminim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2013 00:37 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ysf evet arkadaşım, 12 aya kadar bebeği olan annelerin ve hamile bayanların dişçilerden ücretsiz tedavi aldığını ben de geçen günlerde tesadüfen araştırma yaparken bulmuş ve paylaşmıştım. Aklıma ilk sen geldin, olur da gerekli olursa diye.. Gerçi Allah kimseyi doktorlara, hastanelere düşürmesin..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2013 01:27 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 108
Vize Türü:
mimura yazdı:
valla arkadaşlar ne zamandır düşünüyordum böyle bir paylaşım yapmayı bu güne kısmetmiş.

sağlığa ingiliz bakış açısı. tıpkı normal yaşamlarında olduğu gibi otomatiğe bağlanmış makinalaşmış bir durum. ingilizlerde hiç kimse kendisinin doktoru değil. hiç kimse kendi durumunu değerlendiremiyor. anca düzenli olarak doktor kontrolleri ve doktorların dediği yoldan ilerlemek. eğer hasta hissediyorsan kötü hissediyorsan ve doktorunda sana sen iyisin demişse eğer bu ingilizler kendi durumlarına değil doktora inanıyorlar. bi kaç kez eşime oldu. hastasın sen git doktora diyorum aldığım cevap doktor beni muayene etti bişeyim yok geçer herhalde gibi bir mantık. genel ingilizlerde bu durum hakim.

ama bizde türklerde öylemi. herkes kendinin doktoru. eğer kendilerinde bir değişim hissettiklerinde tam teşhisi koyarak doktora gideriz. bu şekilde ne gereksiz ihtiyacı olan hastaların vaktini çalmış oluruz nede saçma sapan hastanelerde koşturmaktan kurtuluruz.

bundan 9 yılönce iki dişime kanal tedavisi yaptırdım. ve 2 ay önce bir farklılık hissettim. kısa sürede dolgular düşecek. benim ağzımda hissediyorum. en güzel yol bir dişçiye gidip dolgular düşmeden yenisini yaptırmak ve sağlıklı mutlu hayatına devam etmek. eşime söyledim. dedim benim dişçiyi görmem gerekiyor. bana randevu alırmısın. hepiniz biliyorsunuz bu ülkede herşey için evvela bir kendinizi kaydettirmeniz gerekiyor sonra randevu alacaksınız ve gidip işinizi sonra halledeceksiniz.

neyse eşimde bir rahtlık dişçi yolun karşısında git muayene ol gibi saçmalamaya başladı. en son 2 hafta önce dolgularım düştü. zorla baskı yapa yapa dişçiyi arattırdım. dişçi evimin karşısı kapıan çıkıyorum yolu geçiyorum dişçi orda. eşime verdikleri cevap kasıma kadar randevu veremiyorlarmış çok yoğunlarmış ayrıca benim kaydım yokmuş öncelikle kaydımı yapmaları gerekiyormuş. işte araya yine posta işi girdi evimin karşısındaki dişçiden başvuru formu bekler oldum. 4-5 gün sonra postayla geldi. eşim hala çok rahat. ne formu doldurdu ne bişey. bu arada zaman geçiyor ve olan bana oluyor. derken pazar günü dolgusu düşen dişimin yanındaki dişetinde bir şişlik ve inanılmaz bir ağrı ayrıca 37.8 derece ateş. eşime yine diyorum randevu al dişçiye gitmem gerek. eşim hala sallama derdinde. 2 gündür asprinle geçiştirmeye çalışıyorum. derken bu gün izin günüm sabah kalktım edinbrough hospitala gittim. aldığım cevap kapıdan hergeleni muayene edersek işimiz iş oldu. randevu almam gerekmiş. e dedim randevu verin randevu veremiyorlarmış call centre numarasından ben randevu alacakmışım. e dedim dayanılmaz bir ağrı var ayrıca ateşim 37.8 nasıl olacak? demezmi onu hasta olmadan düşünecektin. randevusuz bişey yapamıyoruz. e tabi küfür ede ede çıktım. sonra hinchinbroke hospitale gittim. aynı cevapları ordan da aldım. ulan bu nasıl bi sistem. ben müneccimmiyim şu gün şu saatte hasta olacağım kalkıp randevu alayım. derken ordanda küfür ede ede çıktım dışarı.

eve döndüm. kaldığımız yerde ki diğer dişçilere uğradım parasını verecem çekmiyeceğim bu ağrıyı. yok abi lüks adamlar öğleden sonra çalışmıyorlarmış. allah allah. en son evimin karşısındakine gittim. hani şu kaydımın yapılması gereken yere. durumu anlattım. resepsiyondaki hatun demezmi. nhs ile muayene olacaksan en az 2 hafta sonra randevu verebilirim. yok özel olarak ücretli randevu olacaksan cuma günü demezmi. döndüm deliye. yav diyorum parası neyse vereyim doktor bi 5 dk görsün beni. sonra ne zaman verirsen ver randevuyu. yok abicim nuh diyor peygamber demiyor. biliyorum enfeksiyon var bölgede rutin prosedür uygulanacak doktor antibiyotik yazıp gönderecek. antibiyotik bitiminede randevu alınacak. neyse eve geldim eşimi aradım o sinirle ağzıma geleni söyledim. kalkmış aramış evin karşısındaki dişçiyi yarım saat sonra gittim muayeneye. resepsiyondaki kadına söyledim. demekki boşluk varmış doktor beni görebiliyormuş. bu yaptığınız terbiyesizlikten başka birşey değil dedim. o sırada doktor geldi haklısınız buyrun içeri dedi aldı beni içeri. küçük bir muayene yazdı antibiyotiği bitince gel o zaman gerekeni yapalım dedi.

olacak olanda buydu zaten...

neyse üzülürüm üzülürüm sadece ingilizlerin bu tavrından ötürü. zamanında dişçiyi göremediğim için şimdi antibiyotik kullanmak zorundayım. işin maddi kısmına gelince. 50 pound muayene ücreti 5 dk için. antibiyotikler 15. 70 pound.

eşim baştan ben dediğim zaman yapmış olsa bir kez gideceğim. gittiğimde dolgularım yenilenecek. ödeyecek ve döneceğim. ne bu işkenceyi çekeceğim nede fazladan bu kadar para ödeyeceğim.

hepinize sağlık dolu mutlu günler.....

uyarmıştım, allah kimseyi dişçiye düşürmesin... ayrıca geçici yaptır dolgularını git türkiyede hepsini hallet öyle gel..
benimde başıma geldi biliyorum , burda hayatta dişçiye gitmem çok çok mecbur kalmadıkça, her Türkiyeye gittiğimde diş doktoruma uğrayıp eksik gedik ne varsa yaptırıyorum..

ilginç bir durum demekki yaşadığın yere göre değişiyor ben şimdi arasam (north hill dental) hemen 48 saat içinde randevu veriyorlar extra 16 pound ödersen.

neyse geçmiş olsun.. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2013 01:29 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 108
Vize Türü:
mimura yazdı:
merhabalar. taze taze yazayım. yukarıda anlattığım olaydan sonra antibiyotikleri kullanıp bugün sabah saatlerinde tekrar muayeneye gittim. toplam 35 dk içeride kaldım. bir dolgu yapıldı. doktor seni 2 kez daha görmemiz gerekir dedi. yeni randevu almalısın. neden görmelisin dedim. bir röntgen çekip dolguyu kontrol edeceklermiş diğer randevuda dişleri temizlemek içinmiş. neyse bakalım dedim önümüzdeki hafta türkiyeye gidiyorum sonrasında gelirim yine dedim. aşağıya indim sıra hesap ödemekte. hesap çıktı ağlamamak için kendimi zor tuttum açıkçası. bir dolgu 96.05 pound. sanki yoldan topluyorum ben bu parayı. neyse yapıcak bişey yok ödedim ve çıktım. muhtemelen bir kez daha aynı düşçiye gitmem. ve biraz da müneccimlik dersleri almam gerek. diş problemimin olacaağını en az 2 hafta öncesinden hissedip NHS ten randevu alabilmek için....

aman diyeyim NHS'in yanından bile geçme diş tedavisi için...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2013 12:20 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
kane valla ülkeye 3. gelişimde yani buda evlilik için geldiğimde turist vizesiyle nikahtan 10 gün önce 20 lik dişlerimde sıkıntı vardı. direkt nhs e gidip (hinchinbroke hospital) kapıdan girdik ve gerekli muayene yapıldı. dişlerim temizlendi antibiyotik verildi. 27 pound ödeme yaptım çıktım. o olayla karşılaştırınca bence nhs özel muayenehanelerden daha iyi. biliyorsunuz sözkonusu hastanede mide sorunum yüzünden kalmıştım. ülkedeki güzel ve başarılı hastanelerden biri. belki bundan ötürü ben hala nhs diyorum. başka bir hastane ile bir işim olmadı.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: