Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eki 2017 16:05

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 12:23 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
iyi günler aranıza yeni katıldım.
benim bir sorum olacak.
comenius okul ortaklığı kapasamında ingiltereye 14-19 nisan tarihleri arasında gidecem.yeşil pasaportum var ve öğretmen olarak çalışıyorum.acaba vize başvuru formunu doldururken hangi vize türünü seçmeliyim (general visitor-student). birde gerekli belgeler nelerdir.
teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 12:31 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
rifat aramıza hoşgeldin. gidiş süren yaklaşmış elini çabuk tutmalısın bence. seni durumun ile ilgili bir bilgim yok. ama kısa süre de bilgisi olan arkadaşlar size cevap vereceklerdir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 12:33 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4622
Aldığı teşekkür: 3132
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
rifat yazdı:
iyi günler aranıza yeni katıldım.
benim bir sorum olacak.
comenius okul ortaklığı kapasamında ingiltereye 14-19 nisan tarihleri arasında gidecem.yeşil pasaportum var ve öğretmen olarak çalışıyorum.acaba vize başvuru formunu doldururken hangi vize türünü seçmeliyim (general visitor-student). birde gerekli belgeler nelerdir.
teşekkürler

merhaba fırat forumda fatma çayır sorularınızı cevaplıyor köşesi var. böyle teknik konularda orada yazarsanız eğer size daha faydalı doğru cevapları verebilecektir...

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2013 16:34 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 192
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba rifat

Bahsetmis oldugun egitim sanirim ULUSAL AJANS in bunyesinde yapilan bir proje.Bu proje kapsaminda birtakim ortak calismalar yurutuluyor.

Proje kapsaminda senin hangi okula gidecegin saniyorum ki belli olmustur.Okuldan sana bir davet veya kabul mektubu gibi bir belge gelmis olmasi lazim.Bu belgeler uzerinde,genelde hangi vize turune basvuracagina dair bilgiler de yazar.Belgelerini gormeden kesin olarak hangi vize turune basvuracagida dair bir sey soylemek zor.Istersen,belgelerini e-mail ile bana veya Fatma Hanim`a bir gonder bir bakalim.

Belirttigin tarihlerde Ingiltere`de olman gerekiyorsa elini cabuk tutmani tavsiye ederim cok fazla bir zamanin kalmamis.

Bol sanslar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2013 19:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Merhaba Fatma Hanım,

Ben İngilizce öğretmeniyim.
17 Nisan- 23 Nisan 2013 tarihleri arası AB Hayatboyu öğrenme Comenius Okul ortaklığı projesi kapsamında 2. proje toplantımızı (1.si Ocak ayında Danimarka'da idi)yapmak üzere 2 öğretmen 4 öğrenci olarak Cardiff/Galler UK'deki partner okulumuzu ziyaret edeceğiz.
Ziyareti gerçekleştirecek olan ben ve okul müdürümüzün yeşil pasaportu var, fakat 4 öğrenci için hizmet pasaportu başvurusunda bulunacağız. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nden aldığım bilgiye göre, Hizmet Pasaport başvurusu ziyaret tarihinden ancak 25 gün önce olabiliyormuş. Bu da başvurumuzu en erken 25 Martta yapabileceğimizi gösteriyor. 1 hafta pasaportların öğrencilerin eline geçme süresi olsa vize başvurusu için geriye 15-17 gün gibi bir süre kalıyor.

1. sorum: Bu süre vize süreci için yeterli mi? (Gerçi ben süreci hızlandırmak için her halükarda Dışişlerinden Nota almayı düşünüyorum)
2. sorum: Vize evrakları öğretmen ve öğrenciler için neler olacaktır?
3. sorum: Hepimizin isminin yazılı olduğu orjinal Davetiye 1 adet geldi. Herkes bireysel başvuru yapacağı için ve vize başvurusunda davetiyenin orijinali gerektiği için buna nasıl bir çözüm sağlayabiliriz?
4. sorum: Ulusal ajansın okul hesabımıza yatırdığı paradan masrafları karşıladığımızdan, bizim ve öğrencilerin ebeveynlerinin maaş bordrolarına gerek var mı? okulumuzun euro hesap hareketlerini göstermek yeterli olur mu?

Şimdiden çok teşekkür ederim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2013 19:18 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
safak öncelikle aramıza hoşgeldin. mesajını şimdi gördüm ve onayladım. konu ile ilgili arkadaşlar istediğiniz bilgiyi en kısa sürede vereceklerdir. bahsettiğiniz konu ile ilgili benim bir bilgim yok. malum hafta sonu olduğu için cevabınızı yarın verebilirler. sayfayı takip etmenizde fayda var.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2013 19:42 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4622
Aldığı teşekkür: 3132
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
merhaba safak öncelikle aramıza hoşgeldin. Bu konuyla ilgili daha önceden paylaşım yapılmıştı bu yüzden sizden ricam başlık açmadan önce lütfen arama butonuyla bu konuyu arayalım...

Bu konuyla ilgili LondoniumEgitim nickli Murat bey bir açıklama yapmıştı ama görünce yarın tekrar bir açıklama yapacaktır sizin için. Ayrıca bridgevisa yetkilisi Fatma hanımda bilgisi dahilinde yardımcı olacaktır...

Saygılarla

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2013 19:49 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
yukardaki mesajları görmüştüm. fakat cevapları göremedim.hızlı dönüş için çok teşekkür ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2013 19:50 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
safak en sağolıklı bilgiyi etiketlenmiş uzman danışman arkadaşlarımızdan alırsınız. ama dediğim gibi hafta sonu olduğu için cevaplamaları yarını bulabilir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2013 12:19 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 192
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba safak

Foruma hosgeldiniz.

Sorularinizin cevaplarini asagida belirtiyorum ;

1- Hizmet pasaportu sahibi vatandaslarimizin vize basvurulari diger pasaport turlerine gore daha erken sonuclanabiliyor.Gecmis yillarda,buna iliskin cok sayida ornek gordum.Gecen sene,hizmet pasaportuna sahip bir ogretmenin vize basvurusu 4-5 is gununde sonuclanmisti.Bu basvurulari, ogrencilerle beraber yapacaginiz icin,buyuk ihtimal,dosyalariniza ayni anda bakarlar diye dusunuyorum.Gideceginiz tarihe kadar,basvurularinizin yetisecegini dusunmekle birlikte kesin olarak yetisir demek oldukca zor.Bugunlerde,ogrenci ve turist vizeleri yaklasik 2 hafta icinde sonuclaniyor.Umarim bir aksilik cikmaz ve zamaninda yetisirsiniz.

2-Proje kapsaminda hangi vize turune basvuracaginizi oncelikle belirlemek gerekiyor.Bunun icin yapilmasi gereken sey,Birlesik Krallik`ta ziyaret edeceginiz okuldan size gonderilen davet/kabul mektubuna bakmak lazim.Bu mektupta,hangi vize turune basvurabileceginizin bilgisini yazmis olabilirler.Mektupta bu durumu belirtmemislerse,o zaman katilacaginiz programla ilgili diger bilgilere bakarak vize turunu ve hazirlanacak belgeleri tesbit etmek mumkun olabilir.

3-Mektubu gormeden/okumadan bisey soylemek zor fakat eger o sekilde dediginiz gibi katilimcilarin isimlerini tek bir mektuba yazmislarsa bu durumda yapilacak sey,mektubun fotokopisini cekip diger adaylarin basvuru dosyasina ekleyebilirsiniz.Fotokopi ile basvuru yapilmasinda bir sakinca olmaz.

4-Ulusal Ajans`in bu program/proje icin okulunuza ne kadar ayirdigini belge ve banka hesap dokumu ile ispat etmenizi kesinlikle tavsiye ederim.Bununla birlikte sizlerin ve ogrencilerinizin gelir durumu`nun genel olarak belgelemesinde ve belirtilmesinde fayda var diye dusunuyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: