Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Şub 2017 12:09

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2012 14:02 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4543
Aldığı teşekkür: 3041
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Bu bölümde açıklanmakta olan İngiltere vizesi belirli bir işveren tarafından istihdam edilmek üzere İngiltere’ye giderek çalışmak isteyenlerin alması gereken İngiltere vizesi türüdür. Bu İngiltere vizesi ile İngiltere’ye gidecek şahıs sadece zaten belirlemiş olan ve kendisini İngiltere’ye getirtmek isteyen işveren tarafından istihdam edilebilecek başka herhangi bir işte çalışamayacaktır. Dolayısıyla bu İngiltere vizesi için önemli olan işverenin kim olduğu ve bu işverenin İngiltere vizesi başvurusu yapmaya ihtiyaç duyan kişinin İngiltere’ye getirilebilmesi için gerekli olan sponsorluk kaydını yaptırmış ve gerekli izinleri almış olmasıdır. Bu puanlama sistemi öncesi yürürlükte olan çalışma izni (Work Permit) ile ilgili düzenlemelere benzer nitelikte olan ve çalışma izni ile İngiltere’ye gelip çalışmak isteyen kişilere uygulanacak kuralları içeren bir İngiltere vizesi kategorisidir. Aşağıda verilecek olan bilgiler bu açıklamalar ışığında okunmalı ve bu İngiltere vizesi ile asıl amacın belirli bir iş için gerekli nitelikte istihdam edilecek bir kişinin İngiltere ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulunamaması sebebiyle İngiltere’deki işverenlerin bu nitelikleri taşıyan diğer ülke vatandaşlarını İngiltere’ye kendileri için çalışabilmelerini sağlamak üzere getirtmeleri için tasarlanmış olduğu hatırlanmalıdır.

Buradaki açıklamalar içerisinde gecen istihdam veya iş kelimelerinin sadece ücretli işleri değil aynı zamanda hiçbir ücret karşılığı yapılmayan işleri ve istihdamı da kapsadığı unutulmamalıdır. Buna ek olarak şunu da belirtmeliyiz; bu İngiltere vizesi ile İngiltere’ye giden kişi çalıştığı işveren dışında bir işveren için çalışamayacaktır ancak eğer çalıştığı işletme veya şirket başka bir şirket veya şahıs tarafından satın alınsa ve asıl işveren bu şekilde değişse bile bu kişi aynı şirket için çalışmaya devam edebilecektir.

Yine yukarıdaki bilgilere ek olarak, eğer işveren bir şirket ise İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan şahsı 10% un üzerinde bu şirket için hisse sahibi olmamalıdır.

Bu şekilde İngiltere vizesi alabilmek için İngiltere vizesi başvuru sahibinin 16 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

Çalışma izni ile İngiltere’de bulunan ve kendisine sponsor olan bir şirket için çalışmak üzere çalışma izni için İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişi aşağıda gösterilen şemadaki şartları taşımalı ve toplamda 50 puanı karşılıyor olmalıdır. Ancak bunun yanı sıra, İngilizce yeterlilik şartı ve maddi yeterlilik şartları da aranacaktır ki bu şartların nasıl sağlanabileceği konusunda firmamız uzmanları İngiltere vizesi başvurunuzun yapılması sırasında sizlere gerekli bilgiler aktarılacaktır. Şayet 50 puan, İngilizce yeterlilik ve maddi yeterlilik ile ilgili koşulların hepsini sağlayabiliyorsanız bu takdirde size İngiltere vizesi Tier 2 göçmen olarak verilecektir. Verilecek olan İngiltere vizesinin süresi sizin iş sözleşmenizdeki süre artı 1 ay olacaktır. Eğer iş sözleşmeniz 3 yıldan fazla bir süreyi kapsıyorsa bu halde size verilecek olan İngiltere vizesi 3 yıl artı bir ay ile sınırlanacak olup bu sürenin hemen bitmesinden önce ve eğer iş sözleşmeniz geçerli ve siz aynı işveren için çalışmaya devam ediyorsanız ve göçmenlik kurallarını n öngördüğü diğer kurallar da karşılanabiliyorsa uzatılabilecektir. Bu uzatma başvurusu İngiltere içerisinden yapılacak olup, bu konu ile ilgili firmamız Londra ofisindeki uzmanları ile görüşebilir ve bu başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu İngiltere vizesi ile İngiltere’ye gelen şahıs hiç bir şekilde devlet sosyal yardımlarından faydalanamaz veya faydalanmak için başvuru yapamaz. Bu İngiltere vizesi ile İngiltere’ye giden kişi İngiltere’ye giriş yaptığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırmak zorundadır. Bu kaydın nasıl, nerede ve ne şekilde yaptırılabileceğine dair bilgiler web sitemizden alınabileceği gibi ihtiyaç halinde firmamız uzmanları tarafından da firmamız müşterilerine sağlanacaktır.

Yukarıdaki bilgileri tamamlayıcı olarak şunu da tekrar vurgulamak isteriz; bu İngiltere vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan kişi bu İngiltere vizesi başvurusunu hangi işverene çalışmak için aldıysa o işverenden başkası için kesinlikle çalışamayacaktır. Bunun tek istisnası, İngiltere vizesi verilmesine sebep olan işveren haricinde para karşılığı veya gönüllü olarak yapacağı her türlü yedek iş veya ek iş için daha İngiltere vizesi alınırken İngiltere vizesi alan kişinin işvereni tarafından izinin alınmış olmasıdır.

Şartlar

İngiltere çalışma vizesi alabilmek için aşağıdaki şemada gösterildiği şekliyle en az 50 puanı karşılayacak şartlara sahip olunması gerekmektedir.

Eğer iş eksikliği olan meslek alanları listesindeki işlerden birisi ise:50 Puan
Eğer teklif edilen iş yerel işgücü testini geçmekte ise:30 Puan
Eğer şirket içi transfer söz konusu ise:30 Puan
Öğrenim sonrası iş söz konusu ise :30 Puan
Eğer belirlenmiş ve onaylı bir lisans altı diploma yok ise:0 Puan
Eğer belirlenmiş veya onaylı lisans altı bir diploma var ise :5 Puan
Üniversite lisans veya yüksek lisans (Master) diplomaları var ise:10 Puan
Doktora diplomasi var ise:15 Puan
Yapılacak olan işten elde edilecek brüt gelir £17.000.00 altında ise:0 Puan
Yapılacak olan işten elde edilecek brüt gelir £17.000 -£19.999.99 arasında ise :5 Puan
Yapılacak olan işten elde edilecek brüt yıllık gelir £20.000 -£21.999.99 arasında ise:10 Puan
Yapılacak olan işten elde edilecek yıllık brüt gelir £22.000 -£23.999.99 arasında ise:15 Puan
Yapılacak olan işten elde edilecek yıllık brüt gelir £24.000.00 ve üstünde bir miktar ise:20 Puan
Yukarıdaki şemada gösterilen unsurları taşıyor ve bu şartları karşıladığınız için toplamda 50 puan alabiliyorsanız ve buna ek olarak İngilizce dil yeterlilik ve maddi yeterlilik ile ilgili koşulları yerine getirdiğinizi ispat edebilecek iseniz çalışma izni için İngiltere vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

İngilizce dili yeterlilik koşulu ve maddi yeterlilik koşulu ile ilgili detaylı bilgiler yukarıdaki semada gösterildiği şekliyle 50 puanı bulan ve çalışma izni için İngiltere vizesi başvurusu yapmak üzere firmamıza başvuran kişilere verilecek olup, bu kişiler firmamız uzmanları tarafından yönlendirilecek ve bu bilgi ve yönlendirmeler ışığında sizin çalışma izni için İngiltere vizesi başvurunuz firmamız uzmanlarınca yapılacaktır. Şayet yukarıdakiler ek olarak bir bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız veya aradığınız sorularınızın cevaplarını burada bulamadıysanız firmamız uzmanları ile Türkiye veya İngiltere deki ofislerinden her zaman irtibata geçebilirsiniz.

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2012 20:35 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 8
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Arkadaşlar Daha önce 2 red aldım biri ziyaterçi diğeri yerleşim vizesi olarak İngiltere'de bir şirkette çalışma fırsatı buldum eğer davet gelirse bu daha önce aldğım vize redleri gitmeme engel olurmu ? ve hangi vize trüne başvurmam lazım sonuçta evliyim ve konsolosluk evli oldğun haldce neden çalışma vizesi alıyorsun diyebilirmi ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2012 16:28 
Kullanıcı avatarı

ozan bizim avukatı bugün sabah aradık 4 den sonra burada olacak dediler. şimdi aradık yine yerinde yok. sesli mesaj bıraktık. arar inşallah yarın...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2013 12:17 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Yay
Merhabalar herkese. İzmir'de yaşıyorum. Nişanlım İngiliz. 2 senedir beraberiz. Başta Türkiye'de bir hayat kurmaya karar vermiştik. Fakat gelişen olaylar sebebiyle, İngiltere'de yaşama kararı aldık. Daha önce 2 kere İngiltere'de kendisini ziyarette bulundum. Yaklaşık 10 ay Türkiye ve Kıbrıs'ta benimle beraber yaşadı. Şubat ayına kadar Kıbrıs'ta İngilizce Öğretmenliği okuyordum. Hayat koşulları sebebiyle bırakmak zorunda kaldım. Yani malesef bir diplomam yok. Askerliğim 2015'in sonuna kadar tecilli. Nişanlım 2 ay önce İngiltere'ye döndü. Yakın tarihte bana bir iş bulduğunu söyledi. Bahsi geen firma Kamera ve Güvenlik işi yapan bir firma. Bu işte yeterli derecede uzmanlığım bulunuyor. Ailemin sahibi olduğu Bilişim ve Güvenlik şirketimiz var. Resmi kayıtlarda ortak olarak ta gözükmüştüm, şuan ortaklığım bulunmuyor. Fakat şirket zaten ailemin. Halihazırda turist vizesine başvurmuş durumdayım. Sonuçlarımı bekliyorum 3 hafta oldu, kendisini ziyaret edeceğim, özledim haliyle. Ek olarak bulduğu iş yeriyle görüşme yapacağım, benimle baya ilgilenmişler duyduğuma göre. Benim burada soracağım soru şu ; Hangi tür başvuruyla, nasıl oraya yerleşebilirim? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Çalışma vizesi alma şansım varmı? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2013 23:21 
Kullanıcı avatarı

Roventh yazdı:
Merhabalar herkese. İzmir'de yaşıyorum. Nişanlım İngiliz. 2 senedir beraberiz. Başta Türkiye'de bir hayat kurmaya karar vermiştik. Fakat gelişen olaylar sebebiyle, İngiltere'de yaşama kararı aldık. Daha önce 2 kere İngiltere'de kendisini ziyarette bulundum. Yaklaşık 10 ay Türkiye ve Kıbrıs'ta benimle beraber yaşadı. Şubat ayına kadar Kıbrıs'ta İngilizce Öğretmenliği okuyordum. Hayat koşulları sebebiyle bırakmak zorunda kaldım. Yani malesef bir diplomam yok. Askerliğim 2015'in sonuna kadar tecilli. Nişanlım 2 ay önce İngiltere'ye döndü. Yakın tarihte bana bir iş bulduğunu söyledi. Bahsi geen firma Kamera ve Güvenlik işi yapan bir firma. Bu işte yeterli derecede uzmanlığım bulunuyor. Ailemin sahibi olduğu Bilişim ve Güvenlik şirketimiz var. Resmi kayıtlarda ortak olarak ta gözükmüştüm, şuan ortaklığım bulunmuyor. Fakat şirket zaten ailemin. Halihazırda turist vizesine başvurmuş durumdayım. Sonuçlarımı bekliyorum 3 hafta oldu, kendisini ziyaret edeceğim, özledim haliyle. Ek olarak bulduğu iş yeriyle görüşme yapacağım, benimle baya ilgilenmişler duyduğuma göre. Benim burada soracağım soru şu ; Hangi tür başvuruyla, nasıl oraya yerleşebilirim? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Çalışma vizesi alma şansım varmı? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim :)

@Roventh merhaba. Öncelikle şunu söyleyeyim başvuracağın vize turist vizesi değil eş ziyareti vizesi olacaktı. Eğer başvurunda iş görüşmesine de gideceğini yazdıysan büyük ihtimalle bu hatan ret gelmesine sebep olacaktır çünkü turist vizesiyle orada iş görüşmesine maalesef gidemezsin...
Bu sefer orada iş bulup dönmeyeceğin izlenimi yaratırsın...

Bunun dışında senin başvurman gereken çalışma vizesi değil yerleşim vizesi olmalıdır. Evli olan eşlerin başvurduğu vize türü yerleşim vizesidir. 3 ay süren bir bekleyiş dönemi bulunmaktadır. Bu vize sana ayrıca çalışma hakkıda vermektedir...

Bunların dışında en önemli etkenler şunlardır vizeyi almanda...

En az A1 sertifikanın bulunması
Eşinin en az yıllık £ 18.600 kazanıyor olması yada banka hesabında en az 6 aylık olmak üzere en az £62.500 olması gerekmektedir.
Yaşayacağınız evle ilgili bir sıkıntı bulunmamalı. İkinize yetecek kadar büyük olmalıdır.
İlişki kanıtlarınızın çok fazla olması lazım. İlişkiye inanmayıp ret çok veriyorlar.

Yerleşim vizesiyle ilgili başlıklarda yazdığında yardımcı oluruz her türlü.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2013 01:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Cevap için teşekkür ederim. Hmm.. Anlıyorum. Hayır, iş görüşmesiyle alakalı hiçbirşey yazmadım. Nişanlım ve annesi bana davetiye gönderdiler. Nişanlım beni ziyaret edecektir yazıyordu. Bunlarla beraber genel ziyaretçi vizesine başvurdum. Bugün kuryeye teslim edildiğini öğrendim. Yarın elime ulaşacaktır. Eş ziyareti olarak başvurmadığım için ret almış olabilirmiyim? Daha önce İngiltere vizesi almıştım, giriş çıkışlarda hiçbir süre aşımı olmadı. Öyle deyince biraz panik oldum vize elime ulaşınca ret le karşılaşır mıyım diyorum kendi kendime..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2013 01:14 
Kullanıcı avatarı

Roventh yazdı:
Cevap için teşekkür ederim. Hmm.. Anlıyorum. Hayır, iş görüşmesiyle alakalı hiçbirşey yazmadım. Nişanlım ve annesi bana davetiye gönderdiler. Nişanlım beni ziyaret edecektir yazıyordu. Bunlarla beraber genel ziyaretçi vizesine başvurdum. Bugün kuryeye teslim edildiğini öğrendim. Yarın elime ulaşacaktır. Eş ziyareti olarak başvurmadığım için ret almış olabilirmiyim? Daha önce İngiltere vizesi almıştım, giriş çıkışlarda hiçbir süre aşımı olmadı. Öyle deyince biraz panik oldum vize elime ulaşınca ret le karşılaşır mıyım diyorum kendi kendime..

siz en başında eş dediğiniz için ben eş ziyareti dedim. Nişanlınız ise genel ziyaretçi vizesi doğrudur...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2013 01:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Mayıs ayına kadar Türkiye'de benimle beraber yaşadığı için, İngiltere'de çalışmaya yeni başladı 1-2 hafta oluyor. Bildiğim kadarıyla başkasının yanında çalışıyorsa 6 aylık maaş bordrosu isteniyordu başvuru için. Bu nedenle zaten 6 ay geçmeden başvuru yapmamız zor. Kanıt olarak gayet yeterli sayıda fotoğrafımız ve internet konuşmalarımız bulunuyor. Bunun haricinde çalışmayı düşündüğüm yer bana davetiye verse dahi çalışma şansım yok sanırım?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2013 01:26 
Kullanıcı avatarı

Yerleşim vizesi için 4 ay beklemelisiniz dediğiniz gibi. En az 6 aylık payslips olmalı ve iş sözleşmesi tüm detaylarıyla ayrıca işverenden bir mektup istiyorlar... P60 sahibi olamayacak maalesef ama sorun değil. Banka dökümlerini vs. net vermeli..

Siz turist vizesiyle gittiğinizde işi kapsanız bile çalışma imkanınız maalesef yok. Kaçak olarak çalışıp tüm geleceğinizi herşeyinizi riskede atmayın derim ben...

Yerleşim vizesini aldığınızda çalışma izniniz olacak... Oraya gittiğinizde mutlaka nikah kıymanızı öneririm fırsat yakalamışken... Çünkü Türkiye'den nişanlı olarak vizeye başvurmak resmen 2 kere aynı vize ücretini boşuna ödemeniz demektir . (İlk Türkiyede ödeniyor £ 900 sonrada gidip evlendikten hemen sonra 2. kez vize almanoz gerekiyor yine £ 900 gidiyor) Bu yüzden bu 2. masraftan kurtulmak için ve ilişkiyi kanıtlayabilmek için evlenerek başvurunuz bence...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2013 01:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Kafamda bu konuyla alakalı soru işareti kalmadı. En mantıklısı 'Yerleşim Vizesi' ne başvurmak olacak. Çalışma vizesini de aradan çıkartmış olacağız. Turist vizesiyle orada çalışamayacağımı biliyorum, illegal olarak çalışmak bütün planlarımızı riske atabilir dediğiniz gibi. Benim aklıma takılan tek şey halihazırda turist vizesine sahip iken bu işe kabul edilirsem şirketten alacağım bir davetiyeyle ayrıca bir çalışma vizesine başvurup vuramayacağım. Şayet başvuramıyor isem, diploma şartsa geriye sadece yerleşim vizesi kalıyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: