Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Mar 2017 20:02

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Business Visa Hk.
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016 08:23 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Stresli
Burcu: -
Merhaba değerli forum üyeleri;

Bu foruma en son yaklaşık 6 ay önce, ilk kez alacağım UK turist vizesi başvurumla ilgili yardım almak için yazmıştım. Askerliğimi yeni bitirmiş ve çalışmıyor olmam gibi özel durumlarım vardı. Önceki başvurumun detaylı yazısını buradan ulaşabilirsiniz > http://www.ingiltereforumu.com/viewtopic.php?f=7&t=2356

Şimdi tekrar yardımınıza ihtiyacım var! Ve yine özel bir durumum var!

Şimdiki durumumu kısaca özetleyeceğim fakat alakalı olduğu için önceki durumumdan da bahsetmem gerekiyor. Umarım yazının uzunluğu yardımcı olmanıza engel olmaz. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. İşte başlıyoruz;

Önceki durumum;
6 ay kadar önce, (maaşlı) asteğmen olarak yaptığım zorunlu askerliğimi bitirdim ve yıl dönümümüzü kutlamak için İngiltere'de 8 senedir oturma izniyle yaşayan İngiltere vatandaşı olmayıp EU vatandaşı olan kız arkadaşımda 2 hafta kalmak maksadıyla turist vizesine başvurdum. Bu forumdaki arkadaşların da yardımlarıyla 76 sayfa evrak hazırlayıp bir turist acentesi vasıtasıyla ilk kez gideceğim İngiltere için vize başvurumu verdim ve kısa sürede vizem çıktı. Fakat başvurum sırasında yaşım, çalışmıyor oluşum, orada kız arkadaşım olması gibi vize almama engel teşkil edebilecek durumlarım olduğu için bir çok insandan duyduğuma güvenerek İngiltere'de kimseyi tanımadığıma dair beyan verdim. Bir hafta kalacağımı yazmıştım fakat iki hafta kadar kaldım ve sonrasında başvurumda bahsetmediğim bir kaç ziyaret daha gerçekleştirdim.

Şimdiki durumum;
İngiltere'ye gitmeden önce PR hizmeti veren aile şirketimizde çalışmaya başladım ve oradayken doğan bir fırsatı değerlendirdim, bir müşteri buldum ve iş yapmaya başladık. Kur farkından dolayı herkes için karlıydı ve bundan dolayı kısa sürede birkaç firma ile daha anlaştık, tamamen yasal ve faturalı olarak Eylül'den beri çalışıyoruz. Ocak sonunda ise turist vizem bitiyor ve oradaki görüşmelerimi sürdürebilmek için tekrar vize başvurusu yapmam gerekiyor ve en mantıklı ve legal yöntemi seçmeye çalışıyorum.

Problem;
Turist vizesiyle sürekli git-gel yapmaya başladığımda illegal olarak çalışıyormuşum gibi düşüneceklerini bildiğimden, business vizesine başvurmanın ve "biz şu firma olarak şu firmalara online hizmet veriyoruz, işte faturalarımız, işte onlardan imzalı dilekçeler" demenin daha dürüst ve makul olacağına inanıyorum fakat "sen turistim diye vizeni aldın, geldin. Şimdi iş yapmaya başlamışsın, bize yalan söyledin" denilip reddedilmesinden korkuyorum çünkü durum aslında buna işaret ediyor.

11 Ocak'da 10 günlük bir ziyaretim daha olacak ve müşterilerimden "biz bu firma ile çalışıyoruz, bu kişinin sürekli burada olacak toplantılara katılması gerekiyor, gereğini arz ederiz" gibi bir yazı almayı ve vize başvurumda diğer belgelerle birlikte vermeyi düşünüyorum. Eğer buraya kadar mantıklı düşündüğüme inanıyorsanız bu dilekçeler haricinde hangi belgelere ihtiyacım olur? İmzalı dilekçede kesinlikle olması gereken bir bilgi veya bir format var mıdır?

Eğer bunu kesinlikle yapma, şöyle yapsan daha mantıklı olur diyorsanız da sizi dinliyorum.

Benzer bir konu forumda açılmış ve gözümden kaçmış ise özür diliyor ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sevgiler...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz