Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Nis 2018 22:44

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2017 20:08 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Selam herkese,

İnternette arayıp bulamadığım için buraya yazma gereği duydum. Şuan çalışmıuyorum bu yaz sonu yurtdışında(almanya) master planladığım için, önümüzdeki ay içerisinde 4-5 günlüğüne Londra ve belki bir şehire daha gezme amaçlı gitmek istiyorum.

Öğrenci olmadığım için babamın çalıştığı şirketin aracılığıyla vizeye başvuralım dedik, aracı firma bana Business visitor vize başvurusu yapmış. Şuan form elimde yalnız iş ile ilgili şeyleri nasıl dolduracağım bilmiyorum, bu konuda yardımcı olurmusunuz? Veya oralara işsiz olduğumu belirtsem, vizede bi aksilik olurmu?

Birikmiş param olmasına rağmen İngiltere'nin okuduğum kadarıyla bu işlere şüpheli baktığı için, onun yerine babamı sponsor göstereyim diyorum. Bide bu acentanın normal turist vize yerine neden business visitor formu verdiğini bi anlayamadım, kendilerine de sorucam yakında. Turist yerine bu vizeyi almamda herangi bir sorun olurmu?

İkinci bir soru ise, internette okuduğum kadarıyla amerika kanada vs vatandaşları dahil bazen havaalanında insanların geri yollandığını duydum. Benim durumu baz alınca, bunu yaşamamak için ne yapmalıyım? Gitme amacım sadece turistik, ha tabi orda bi kaç arkadaşımda var, müsait olursalar onlarlada buluşma vs olabilir , ama öyle kalma olayı falan yok.

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. (Pasaportumda erasmus vizesi ve 3 şengen bulnmaktadır, birçok AB giriş çıkışı vardır).

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2017 19:50 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 68
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Mesut selam;

Business visit başvurusu için o şirkette çalişman lazım! Çalişmadıgın halde o vize türüne nasıl başvuracaksın?

Yani işsizken olsa olsa ya ögrenci ya da turist vizesi olur. Turist vizesini de babani sponsor göstererek alabilirsin, Almanya master okul kabul belgesini gösterdigin zaman da geri dönecegine ikna olurlar.

O araci firma senin o firmada çaliştigi falan sandı heralde. Sorman lazım onlara.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: