Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Kas 2017 05:13

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 19:34 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
arkadaşlar hepinize merhaba,
yaklaşık üniversiteden mezun olalı 11 yıl oldu ne yazık ki türkiye de istediğim işi bulamadım. kendi işimi kurma imkanım da maalesef yoktur. devlet güya destek veriyoruz diyo kendi işini kuracaklara hep kendi adamlarına kredi veriyorlar. cebimde 70 bin tl civarı para var. ingiltereye nasıl gelebileceğim konusunda sizlerden yardım istiyorum. sözlü yazılı ingilizcem gayet iyi güzeyde. ingiltereye uyum sorunu, aklı başında 36 yaşında saçı başı ağarmış mühendis biri olarak yaşayacağımı düşünmüyorum. en ekonomik yoldan nasıl gelebileceğim ve hayatımı orada sürdürebileceğim konusunda sizlerin önerilerinize açık olduğumu bilmenizi isterim. yurt dışına avrupaya gidip geldim. kurallara uyan insanları ecnebi gibi görmeyen her Türk ün ben yurt dışında başarılı olduğuna ve olacağına inanan birisiyim. Lütfen sizlerden yardım istiyorum. olumsuz yazacaklar lütfen yazmasınlar. başarılı bir şekilde hayatını ingilterede sürdüren profesyonel insanların yardımına ihtiyacım var öneri olarak.

Hepinize saygılarımı sunarım.

Ne diyim diyecek bişey bulamıyorum bizleri vatanımızda çalıştırmayan vatanımızda huzurla işimizi yapmaya engel olan sistem utansın benim utanacağım bir şeyim yoktur.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: ingiltere vizesi yardım
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 20:09 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba guestforuk..

ben de bu forumda yeniyim ama kendi tecrubelerimi paylasmak istedim. Ben ve esim de 23 yil Turkiye de muhendislik yaptiktan sonra cocuklarimiz icin bu karari alan kisileriz. Simdiye kadar vatan millet sakarya dedik ama bu gelismelerden sonra 1 yil once bu karari aldik.

Ikimiz de elektronik muhendisiyiz ve buraya 45 yasinda geldim.. Biz bu yasta 2 cocukla uyum sagladiysak sen haydi haydi saglarsin.. hic dusunme.. bizim bir oglumuz universitede oburu lisede iken bu karari aldik ve simdilik iyi gidiyor..

Dil sorunun olmamasi iyi.. ben Ankara anlasmasi ile IT Consultant olarak geldim. Bana is teklifi gelmisti, benim ki kolay oldu ama burada 3-4 ay issiz kalabilecegini goze alman lazim.

Ankara anlasmasi, az bir sermaye ile kendi isini kurmak mantigi uzerine kurulu. Kuafor de olsan bu anlasmayla, muhendis de olsan bu anlasmayla gelebilirsin.. Business plan denen bir sey yapiyorsun, uzmanligim su, artilarim eksileri sunlar.. piyasa arastirmasi yaptim benim icin pazar var orada seklinde bir plan yapiyorsun.. banakadaki parani falan belgeliyorsun, genelde 3 haftada vizen geliyor.. sirket kurmak cok kolay bir is, kendin yada muhasebecin yapabilir.

Ama dedigim gibi benim kontratim hazirdi, ya gelmeden bir kontrat bulursun yada gelince 3-4 ay issiz olmayi goze alman lazim. Burada en yuksek harcama kira.. oda kiralarsan (Londra) aylik 600 pound civari (aile yaninda oda kiralamak) 1 odali ev kiralrasan 1300 pound civari.. arti council tax aylik 130 pound civari.. gida vs TR gibi.. ulasim gunluk 10 pound gibi.. elektrik su vs 250 pound denebilir..

Ankara anlasmasina kendin de basvurabilirsin araci firma da kullanabilirsin.. ama onlar da sana soracak bu senaryoyu.. yani senin farkin ne, nasil basarili olacaksin orada seklinde business plan olayi.. kendi artilarini eksilerini senin soylemen lazim.. ben kendim hazirladim sorun olmadi.

Ben Ankara anlasmasi kismini biliyorum sadece, burada is bulup gelenlerin sureci nasil bilmiyorum.. Bir firmada ise girenlerin vizesi firmalar yapiyor..

Ama bir uzmanligin varsa Ankara anlasmasi ile kendi sirketini kurup contractor calisirsan hem permanent in 2 kati para aliyorsun hem de cok kolay bir sekilde gelebilirsin. Ama contractor un dezavantaji bir sonraki contractimi alamazsam diye dusunuyorsun.. Ama emin ol 6 ay icinde onlardan daha zeki ve basarili oldugumuzu goreceksin... bu konuda endisen azalir..

ilk 3 ayin cok zor gecer is bulma endisen, duzen kurma vs.. ama sonra rahatlarsin.. ailen var ise, ilk etapta duzenini bozmayip, once kendin gelip denersin, iyi giderse onlar da gelir.. Ben ilk etapta buyuk oglum ile geldim, esim isine devam etti, kucuk oglum da TR de kaldi 8 ay.. simdi hepimiz biraradayiz.. sadece 1 yil gecti ama cok sey rayina oturdu.. suan vize uzatmayi bekliyoruz..

Ozetle, ben 45 yasinda geldim 2 cocuk annesi olarak.. ben yaptiysam siz haydi haydi yaparsiniz.. ama bana is teklifi gelmisti bunu tekrar belirteyim sizi yanlis yonlendirmeyim.. issiz gelirseniz 3-4 ay geciminizi garantileyin derim..

Umarim faydali olmustur bu yorumlarim..

Kolay gelsin.. en dogru karari verirsiniz insallah..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 20:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
iş teklifini nasıl aldınız ben başvuruyorum geri dönüş olmuyor. bi de ne kadar sermaye ile gittiniz oraya bi de o önemli. ingiltere için ne kadar sermaye lazım.

belli bi konuda uzmanlığım var ingiltere de uzmanlığım konusunda iş alabilirim. iş de bulabilirim ancak iş teklifi veren yok. almanyadan iş teklifleri alıyorum ama almancam yok diye geri çeviriyorlar.

Türkiye de gerçekten mühendis olarak iş yapmak çok zor. insanlara laf anlatamıyorsunuz. parası olan ben patronum diye ortalıkta geziyor. okumuş insanlara türkiye de değer yok eğer cebinizde babanızdan para kalmamışsa para patronlarının altında eziliyorsunuz.ben yurt dışına gittim avrupalılar bizim milletimiz kadar değil. onların da olumsuz yönleri illa ki var ama bizim millet kadar değiller. iyi iş yok Türkiyede. ne yapacam bilmiyorum...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 20:34 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ingiltere de iş bulma siteleri konusunda önerebileceğiniz bi site var mı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 20:37 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Aslinda ben is aramadim, onlar beni buldu. Burada recruiter denen firmalar var, linkedin den arayip buluyorlar. Once saka sandim baktim ciddiymis. Benim ozel bir uzmanligim vardi onlar da onu ariyormus. Burada evi emlakcidan, isi recruiter dan buluyorsun.. ilkini bulursan gerisi gelir zaten.

Sana tavsiyem, yoksa linkedin hesabi ac, varsa guclendir onu.. kendi sektorundeki recruiter lari ara linkedin den invite yolla.. kabul ederlerse durumunu anlat..

Yurtdisina gidip gelmisligim var diyorsun, orada tanistigin kisileri de linkedin de connect ol.. Yani en buyuk kaynak linkedin diye dusunuyorum.. Beni oradan bulmuslar.. uzman oldugun alanlari vurgula. brans neydi sizin? bakarsin ayni sektorden cikariz :-)

kolay gelsin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 20:40 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yok makine mühendisiyim ben hvac sektöründe çalıştım. dizayn ve uygulama konusunda 10 yıllık tecrübem var. linkedini kullanıyorum. iş başvurularını oradan yapıyorum zaten ama geri dönüş olmuyor. linkedin profile pek bişi yazmıyorum. sadece gönderdiğim cv de yazıyorum. bilmiyorum bakalım hayırlısı. cv imi yeterli bulmuyorlar sanırım. sorun bu.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 20:51 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Uzun bir mesaj yazmistim ama gitmemis nasil olduysa :-(

glassdoor, linkedin benim bildiklerim..

sermaye sormustunuz ben IT consultant oldugum icin 3-4.000 gosterdim ama contractim vardi zaten.. siz 4-5 kendinizi gecindireceginizi gosterseniz iyi olur 50.000 civari mesela..

linkedin i guclendirin bence.. CV baska linkedin baska.. anahtar sozcukleri vurgulayin linkedin de..

bir de ise basvurmanin yanisira recruiter bulun bence.. onlar sizin bir nevi emlakciniz oluyor :-)

burada tren sektoru cok ileri, makina muhendislerinin sansi oldugunu dusunuyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 20:53 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
recruiter lar peki maaştan pay alıyorlar mı iş bulurlarsa? bi de 50 bin sterlin mi 50 bin tl mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 21:01 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yok 50.000 TL o da maximum bence..

recruiterlar senden almaz, onlari tutan firma onlara oder. Sen kendi istedigin gunluk/haftalik parayi soylersin.. ama yine de teyit et, baska uygulamalar da olabilir. Ben kendi rakamimi aliyorum, recruiterlar %10-15 gibi aliyormus karsi firmadan duydugum kadariyla.. ama sen yine de netlestir kiminle anlasirsan

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 21:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Aslan
FFBM

Degerli bilgiler icin tesekkurler Bende su anda TR'de IT support olarak calisiyorum, sanirim ayni sektorde benzer pozisyonlardayiz. Genelde yazilim tarafinda is bulunuyor, donanim ya da user support tarafinda sans daha az gibi bir izlenim edindim. sizin gozlemleriniz ve tecrubeleriniz nedir bu konuda?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: