Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Tem 2017 10:32

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 139 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 13:33 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 460
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Elifsilass yazdı:
Arkadaslar bilen biri yardim edebilir mi?
Schengen almak istiyorum yeni yilda bir yerlere gitmek icin esim ingiliz ucretsiz alabilxegim yaziyor biyerleree nasil oluyor acaba?

VFs global diye araci bir firma var. Hangi ulkeye vize basvurusu yapacaksaniz ona gore randevu alip gidiyorsunuz. Vize ucreti Ingiliz vatandasi esleri icin yok, ancak araci firma islem ucreti adi altinda £26 civari para tale ediyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 19:02 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: İkizler
yigitc yazdı:
Elifsilass yazdı:
Schengen almak istiyorum yeni yilda bir yerlere gitmek icin esim ingiliz ucretsiz alabilxegim yaziyor biyerleree nasil oluyor acaba?

VFs global diye araci bir firma var. Hangi ulkeye vize basvurusu yapacaksaniz ona gore randevu alip gidiyorsunuz. Vize ucreti Ingiliz vatandasi esleri icin yok, ancak araci firma islem ucreti adi altinda £26 civari para tale ediyor.

Tamam cok tesekkur ederim bilginiz varsa bu soruma da cevap verebilir misiniz?
Biz henuz hethangi bir ülke kararlastırmadık sadece vizem kenarda dursun biryere haftasonu için gitmek istediğimizde vize engel olmasın diye önceden almak itiyorum. Bu aekilde demem sacma mı olur illa bir tatil planlayıp oyle mi gitmeliyim ne belge istiyorlar bilmiyorum cünkü

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 19:33 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 63
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Schengen de önemli olan ilk nereye gidilecekse oraya vize almaktır. Mesela İtalya'ya schengen alip uçakla Almanya'ya giderseniz sizi sorguya çekebilirler ama ilk İtalya'ya gittikten sonra Almanya'ya geçerseniz bir sorun olmaz.

Yine de bu gibi durumlarda bi sıkıntı olmuyo ama örnekleri çok. Sonuçta siz İngiltere'den geliyosunuz evlisiniz ikamet İngiltere, yani mülteci gözüyle bakmazlar :)) ama sorgulayabilirler,

İyi tatiller

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 20:37 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Elifsilass yazdı:
yigitc yazdı:
Elifsilass yazdı:

Biz henuz hethangi bir ülke kararlastırmadık sadece vizem kenarda dursun biryere haftasonu için gitmek istediğimizde vize engel olmasın diye önceden almak itiyorum. Bu aekilde demem sacma mı olur illa bir tatil planlayıp oyle mi gitmeliyim ne belge istiyorlar bilmiyorum cünkü

Es durumundan ucretsiz vize icin (fransa icin soyluyorum) parasi odenmis bilet zorunlu belge idi.
Daha once italyadan aldigim normal turist schengenimle ilk ve sadece fransaya gitmistim, bi sorun yasamadim ama israrla tavsiye edilmiyor o yuzden tatil programinizi belirleyip ilk giris yerinden alin schengeninizi. Ayrica (yine fransa ornegi) londrada bir carsamba gunu verdigim basvurum cuma sabahi sonuclanmisti, cok kisa suruyor yani. Randevu da genelde ertesi gune bulunuyor (fransa icin gecerli)
Iyi tatiller simdiden,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 21:04 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
rico yazdı:
Schengen de önemli olan ilk nereye gidilecekse oraya vize almaktır. Mesela İtalya'ya schengen alip uçakla Almanya'ya giderseniz sizi sorguya çekebilirler ama ilk İtalya'ya gittikten sonra Almanya'ya geçerseniz bir sorun olmaz.

Yine de bu gibi durumlarda bi sıkıntı olmuyo ama örnekleri çok. Sonuçta siz İngiltere'den geliyosunuz evlisiniz ikamet İngiltere, yani mülteci gözüyle bakmazlar :)) ama sorgulayabilirler,

İyi tatiller

Cok tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 21:05 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
azaelia yazdı:
Elifsilass yazdı:
yigitc yazdı:
Elifsilass yazdı:

Es durumundan ucretsiz vize icin (fransa icin soyluyorum) parasi odenmis bilet zorunlu belge idi.
Daha once italyadan aldigim normal turist schengenimle ilk ve sadece fransaya gitmistim, bi sorun yasamadim ama israrla tavsiye edilmiyor o yuzden tatil programinizi belirleyip ilk giris yerinden alin schengeninizi. Ayrica (yine fransa ornegi) londrada bir carsamba gunu verdigim basvurum cuma sabahi sonuclanmisti, cok kisa suruyor yani. Randevu da genelde ertesi gune bulunuyor (fransa icin gecerli)
Iyi tatiller simdiden,

Cok tesekkurlerr

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 22:25 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü:
Burcu: Aslan
benim de esim ingiliz ben gemi ile tatile ciktim bunun icin italya cek cumhuriyeti ve karadag vardi ben italya konsolosluguna basvurdum vizemi verdiler ama tatili odemistim tatil plani yoksa vize vermezler.. birde esin ingiliz pasaportu oldugu icin onun ile seyahet edecek isen vize alirken para odemiyorsun vizeye basvurun sirasinda esinin pasaportunun fotokopisini goturmeyi unutma ve senin calismam yada banka dokumanini felan istemiyolar birde tatil sigortasi almayi unutma ucuz olandann a

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2016 07:59 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 105
Aldığı teşekkür: 42
Vize Türü: Spouce visa
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Terazi
Bizde hollandaya gidiyoruzkasım sonunda sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum 2 gün otelde kalacaz 3 günde dayimda kalacaz.bu arada merseyside taraflarina gelen olursa basim üstüne her türlü yardımcı olurum arkadaşlar.bu siteden çok faydalandığı şimdi hiç giremiyoruz bile

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2016 19:47 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
Es schengeninde seyahat sigortasi da istemiyorlar. Orada sordum gerekli degil dediler ben de almadim. Gidis donuste de sikinti yasamadim. Ayrica esinizin psaportunun fotokopisini degil orijinalini goturun. Gormek istiyorlar. onumdeki hanimi esinin pasaportu olmadan katiyetle iceri almadilar.
Fotograf
Basvuru formu
Kendi pasaportum ve fotokopisi, varsa onceki schengeninizin fotokopisi
Esimin pasaportu ve fotokopisi
Aile cuzdanimiz ve fotokopisi (sonunda tum dillere cevirilerin oldugu sayfalrin da fotokopisini eklemeyi unutmayin)
Parasi odenmis bilet

Ben bu belgelerle basvurdum. Basvuru formunda hata-duzeltme kabul etmediler bastan doldurttular. Fotografin son 3 ay icerisinde cekilmis olmasina da dikkat ettiler.
Herkese basarilar,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2016 07:55 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 40
Vize Türü: Eea 4 icin kaldi 5 yil :)
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Eea2 sahibiyim,
Gecen haftasonu esimle cek cumh. ne gittik.
Giriste pasaportumu ve oturum kartimi sundum. Shcengen vizesi sordu avel. Sonra esim cekce derdimizi anlatti zaten bunun bi nevi shcengen oldugunu ayrica esimle ziyareti gerceklestirecegim icin sorun olmamasi gerektigni izah etti. Gectik gittik.
Bazen kontroldeki gorevlinin ruh haline zeka seviyesine ya da bilgi kapasitesine gore de boyle ufak aksakliklar cikabiliyormus onu da gormus olduk...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 139 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: