Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 May 2017 19:07

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 113 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2016 23:06 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 33
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
ben fransadan almistim 5 senelik es ile seyahat vizesi ucretsiz vize halada suresi dolmadi 3 farkli ulkeye giris yaptim ispanya italya almanya hic sorun olmadi hic soru bile sormadilar vize ye baktilar goz temasi bu kadar iyi sanslar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2016 12:53 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Handsome1980 yazdı:
ben fransadan almistim 5 senelik es ile seyahat vizesi ucretsiz vize halada suresi dolmadi 3 farkli ulkeye giris yaptim ispanya italya almanya hic sorun olmadi hic soru bile sormadilar vize ye baktilar goz temasi bu kadar iyi sanslar

Ben her aldigimda 2 ya da 3 aylik veriyorlar nasil 5 yil aldiniz :) Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016 00:26 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
o donem fransa 5 senelik veriyodu simdi kaldirdilar sanirim uzun vizeyi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016 21:55 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Handsome1980 yazdı:
o donem fransa 5 senelik veriyodu simdi kaldirdilar sanirim uzun vizeyi

cok tesekkur ederim, dun yine email attim ama esim ile gitmeyecegim icin ucretli olacagimi soylediler belki bir ihtimal odemem diye dusunuyordum ama olmadi tabi .

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016 10:37 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Kova
Merhaba herkese,
Ben ingiliz vatandasiyla evliyim, 2 yillik leave to remain vizesiyle burda yasiyorum. Birkac ay once Almanya'ya Schengen vizesi almadan, sadece residence permit ve pasaportumla seyahat ettim, esimle birlikte. Pasaportta evlilik sertifikamizi sordular sadece. Suanda Italya ya gitmeyi planliyoruz, Italya residence permitte "family member of an Eu/eea national" ibaresi olacak diye sart kosmus vizesiz seyahat edebilmek icin. Benim kartimda boyle bir sey yazmiyor. Kartinda boyle bir sey yazan var mi? Yoksa bu baska bir kart mi? Soyle de ornekler verilmis kartla ilgili vfs nin sitesinde: http://it.vfsglobal.co.uk/eea_eu_family.html
Required documents bolumunde ornek residencr cardlar var. Bilgisi ya da deneyimleri olan varsa bu konuda paylasirsaniz sevinirim.
Selamlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2017 08:53 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
Merhabalar,

Ingiltere vatandasiyla evli olup Ispanya Schengen alan var mi arkadaslar? Ben Londra'ya uzak bir sehirde yasiyorum, izlemem gereken proseduru bilmiyorum. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2017 19:10 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 86
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Vize alman gerekmiyor eğer birlikte seyahat edecekseniz. İngiliz vatandaşı eş, EU vatandaşı olduğundan, gümrükte pasaport ile birlikte evlilik cüzdanını göstereceksiniz.

Kendi başına seyahat edeceksen vize alman gerekiyor:
https://uk.blsspainvisa.com/london/eea_eu_type_visa.php

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2017 10:32 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hampshire cok tesekkur ederim. Fransa'ya beraber gittik esimle ama vizeye basvurmustum cunku Turkiye'deydim o zaman. Ingiltere'den hic basvuru yapma gereksinimi duymamistim.

Esle ziyaretlerde her AB ulkesi icin gecerli mi bu durum? Sorun cikarmiyorlar mi gumrukte? (Cok sasirdim, Turk vatandasi olup her ulkeye girisimizde vize almamiz gerektiginden :) )

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2017 12:02 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hmmm enteresan gecen ryairle italyaya gittim esimle vize kontrol yeri var orda check ediyolar vizeyi bende vardigecerli vize ama bunu ilk defa duydum enteresan vizesiz ucabilcegimizi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2017 11:02 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Merhaba arkadaslar bende benim durumumdan bahsedeyim belki yardimci olurum.
Italya vizesi icin basvuru yaptim bende ingiltereden, 5 gunluk italya vizesi icin 6 aylik vize verdiler.Esim ingiliz oldugu icin vize ucretsiz oldu ama kargo parasi verdim 10 pound mu neydi :) Oncelikle gitmek istediginiz ulkenin konsolosluguna girip online formu dolduruyorsunuz ve vize evraklarini teslim etmek icin gun aliyorsunuz.Sitede hangi belgeleri goturmeniz gerekli hepsi ayrintiyla veriliyor ben yinede goturdugum evraklari yazayim:
1-Fully completed application form
Passport, with at least 2 adjacent blank visa pages, valid for at least 90 days beyond the return date of the trip to the Schengen Area and not issued more than 10 years ago as of the date of return of the scheduled trip. The same applies to passports issued more than 10 years ago that have since been extended (when applicant opts for passport collection, then a photocopy of passport bio data page needs to be provided)
Photocopy of the passport Bio data page.
UK Residence permit valid for at least 90 days beyond the return date of the trip to the Schengen Area. Please also bring a photocopy if the residence permit is not endorsed in passport.
One recent (not older than 6 months), passport-size, colour photo with white background
EEA/EU National’s original valid passport (+ photocopy)
Proof of relationship to the EEA/EU National:
Original marriage/birth certificate (+ photocopy):

if the marriage certificate is a non EU document (issued outside the EU), it should be translated into Italian or English by a certified translator in the UK
country’s UK based Embassy or consulate, the applicant will be subjected to the appropriate visa fee.

Proof of joint travel with the EEA/EU National:

Travel tickets must clearly show the names of the applicant and the EEA/EU National and when paid through a travel agency, then receipt, invoice or payment confirmation should be provided.

When travelling by car, please provide driver’s driving license, car registration, car insurance and travel tickets (ferry or Eurotunnel) showing the car’s registration number and passengers’names.
Refusal letter(s) of previous Schengen visas, if applicable
All supporting documents must not be older than 1 month.

Gorusmeye gittigimde pasaportlara, evlilik kagidina ve doldurdugum basvuru formuna baktilar. Ne otel rezervasyonuna ne ucak biletlerine ne de 5 poundluk saglik seyahat sigortasina baktilar bi kac sey imzaladim bitirdim gayet naziktiler basitce halloldu. Tabi bittikten sonra ne kadar kolaydi diye soylendim :D her vize ingiltere vizesi kadar zor olmuyormus :D

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 113 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: