Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Eki 2017 08:54

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015 21:52 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Arkadaşlar Yunanistandan Arkadaş ziyareti amacıyla alınan tek girişli shengen vizesiyle Diğer shengen ülkelerine hava yada gemi yoluyla girilirmi?
Deniz veya havayollarında kontrol varmı?
Vizenin arkadaş ziyareti amaçlı alındığı belli olurmu? Arkadaş ziyareti için yunanistana gelmişsin neden başka ülkelere yalnız gidiyorsun oralarda nerde kalacaksın ne yapacaksın, gidemezsin diye sorun yaratılırmı?
Teşekürler!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015 00:32 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 94
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: İkizler
maikside30 yazdı:
Arkadaşlar Yunanistandan Arkadaş ziyareti amacıyla alınan tek girişli shengen vizesiyle Diğer shengen ülkelerine hava yada gemi yoluyla girilirmi?
Deniz veya havayollarında kontrol varmı?
Vizenin arkadaş ziyareti amaçlı alındığı belli olurmu? Arkadaş ziyareti için yunanistana gelmişsin neden başka ülkelere yalnız gidiyorsun oralarda nerde kalacaksın ne yapacaksın, gidemezsin diye sorun yaratılırmı?
Teşekürler!

arkadasim terk girislik vize ile yunanistana bile tek sefer giris cikis yaparsin yani giris cikis yap vizen olsa bile tekrar giris yapmazsin fakat ben yunanistan sengen vizesi alim fikrim degisti yunanistana gitmekden vaz gectim baska bir avrupa birligi ulkesine gidecem gidersin fakat kapidan gecmek bayagi zor cepindeki paraya kadar arastiriyorlar kac parayla geldin nerde kalacan niye geldin parani goster yok kredi kartini goster otel rezarvasyonu varsa onu goster donus biletini goster seyhat sigortasini goster yani kirk dereden su getirtiyorlar yanliz ingiltere iskocya irland gibi ulkelere giris yapamazsin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015 00:01 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Terazi
teşekkürler ama tek girişli vizeyle ilk yunanistana girersem oradan başka shengen ülkesine uçsam sorun olurmu?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015 22:30 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 79
Aldığı teşekkür: 111
Vize Türü: ILR
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: -
ben tek girisli vizeyle iki ulkeye gittim sorun olmadi ama ben vizeyi ikinci gircegim ulke uzerinden almsitim daha uzun kaldigim icin ama sanirim tek girisle shengen ulkelerinde gezebiliyosun/ Tek giris shengen bolgesine tek giris anlamina geliyor diye biliyorum ben ulke bazindan ziyade.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2017 15:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
maikside30 yazdı:
teşekkürler ama tek girişli vizeyle ilk yunanistana girersem oradan başka shengen ülkesine uçsam sorun olurmu?

Kanunen sorun olur. Tek girişli vizeyle Yunanistan'a bir giriş birde çıkış hakkın var.
Fakat ordan başka ülkeye geçmek istersen almazlar. Ama bazı durumlarda izin verebiliyorlar.
Arkadaşımın başına gelen bir olayı anlatayim.
Ben Bulgaris'tan da iken. Bir arkadaşım tek girişli Bulgaristan vizesi almış. Ruscuk şehrinden Bükreş 76km abi beni gezdir arabayla gidip gelelim dedi. Köprüden geçtik sınır polisine geldik. (Romanya ve Bulgaristan schenden bölgesinde değil fakat özel anlaşmaları var birbirlerinin vizeleriyle giriş-çıkış mümkün)
Bulgar polisi ben buna mühür basarsam Bulgaristan'a giremez dedi. Bende o zaman geri dönelim dedim.
Yanında duran Romen polise birşeyler söyledi. Romen polis bana ne kadar kalacaksınız dedi. Bende kalış yok bu akşam geri döneceğiz dedim.Tamam izin veririm dedi.
Bende Bulgar polise dönüp, geri gelişte problem yaşar mıyız diye sordum. Sorun olmaz dedi.
Akşam dönerken başka başka bir Bulgar polis vardı bayağı bir laf söyledi. Ama yinede giriş yaptılar.
Sonuç olarak sınır polisi her türlü yetkiye sahip. Alabilir'de almayabilir de. Bazıları çok kıl oluyorlar. Dikkat etmek lazım. Mesela ben Yunan schengen vizesine sahip olsam, Almanya'ya asla gitmem.
1996'dan beri Almanya'ya defalarca gittim. Eskiden oturumum yokken her yıl 1 yıllık schenden alıp en az 5 kez gidip geliyordum. Farklı şehirlerde bile 3. girişimde bile bir ton evrak soraralardı. Ama dediğim gibi iyi bir polis denk gelirse yine girersin, ama riskli.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2017 19:34 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: Oğlak
italyadan aldığım schengen ile yunanistan'a defalarca girdim 1 kere bile polis hop kardeşim bu yunanistan'ın değil demedi. Tabi ülkeden ülkeye değişebilir ama sorun çıkartan polise o zaman almıştım planım değişti ülkenizi 3 5 gün gezip dönücem aha bu da otel rezervasyonu bu da geri dönüş bileti derseniz paranızın oldugunuda ispatlarsanız girebilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2017 14:23 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Yay
Arkadaş soruyu soralı baya olmuş ama ben yine de bi kaç şey yazayım.

Tek girişlik bir Schengen aldınız diyelim. Mesela Yunanistan. Malumunuz pratik de ilk giriş yapmanız gereken ülke aslında Yunanistan "olmalıdır". Fakst Son an da plan değiştirdiniz ve Hollanda'ya gitmeye kalktınız. Gidersiniz,hem de çok rahat. Yukarıda ki arkadaşın yazdığı gibi bazı ülkelerin gümrük polisi sıkıtı çıkarabilir,ki Hollanda/Almanya gibi bu iki ülke de sıkıtı yaparlar. Geri kalan Schengen ülkelerine giriş kolaydır.

Şimdi tamamen sorduğun sorunun cevabını örnek ile vereyim. Sen tek girişlik ama 20 gün kullanım süresi olan Schengen'i aldın diyelim Yunan'dan. Atladın uçağa Amsterdam'a gittin. Polis sıkıntı olmadan geçtin kontrolden. İşte sen tam tamına Avrupa ana kıtasına/toprağına ayak bastığın için,atla otobüse/arabaya ve istediğin ülkeyi gez. Mesela Hollanda'dan sınır komşusu olan Almanya'ya geç. Aaa bi bakın Polis durdurdu seni.. diyeceğin şey basit ; ben Schengen "BÖLGESİNE" girişimi yaptım Hollanda'dan,şu an hala Schengen bölgesindeyim. Adam zaten zike zike kağıt evrak ister en fazla ve ardından seni salar,geç der.

20 gün Avrupa ana kıtasını gezdin dolaştın. Çıkışını da herhangi bir Schenen ülkesinden yap,dön memleketine. Olay bu kadar basit.

Yukarı da şunu yazmıştım ; "Pratik de" diye.. Sen Yunanistan'a,yani Schengen bölgesi ülkesine bir kere giriş yaptın mı? Yaptın! Oradan RyanAir falan uçak bileti alıp,Hollanda'ya uçtun mu? Uçtun diyelim ve vardın. Sana Hollanda ya da X bir Schengen bölgesi ülkesinin polisi, hop sen ne yaptın? Bu uçuşu yapamazsın! diyemez.

Çünkü/zaten sen haşa Schengen bölgesindesin ki? Bunu ingilizce söylediğin an gümrük polisi zınk diye kalması lazım. Yani ne demek o şimdi? Tek girişlik vize ile sadece Yunanistan'a girebilirsin demiyor ki? Schengen bölgesine girebilirsin diyor.

2. örnek ise şu ; Edirne'den Yunanistan'a giriş yaptınız diyelim. Arabayla Selanik felan gezdiniz. Sonrasında ise Yunanistan'ın hemen üstünde yer alan Makedonya ülkesine giriş yaptınız. Makedonya Schengen değil. İşte o an trk girişlik Schengen vizenizin kullanımı bitmiş olur.Türkiye'ye geri dönüşünüzü o aşamadan sonra araba ile nasıl yapabilirsiniz bilmiyorum ama araba olmasaydı mesela işte o zaman "sanırım" Makedonya'dan uçak ile dönmen gerekir Türkiye'ye diye biliyorum.

umarım yazdıklarım herkese faydalı olur.

Saygılar.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2016,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz