Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Nis 2017 16:55

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 73 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Schengen Vize Basvuru
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 02:28 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba

İş Durumu:
 2006 Yılından beri kendi dükkanımızda sigorta girişim var. Yüksek maaşta bodro gösterebilirim.

Maddi Durum:

Banka Bilgilerim; son 3 yildir aktif olan sürekli giriş-çikişin oldugu , toplamda 40binTl yakin degerde (TL-USD-EURO-GBP-Altin) var.

1 Adet ev tapusu ve kira sözleşmesi.

Kredi Karti ekstrem

Pasaportlarim :
1:) Kucukken aldigim, Lacivert Pasaportum var içerisinde Almanya vizesi var 3 aylik, gününde giriş çikiş yaptim.

2:) 10 Yillik E- pasaport çikarttirdim, bunda İngiltere vizem var 6 aylik gününde giriş çikiş yaptim. Vede İki farkli ülkeden red damgam var (Almanya-Hollanda/ Şubat 2012)

3-) Emniyete danişarak redli pasaportumu değiştirdim, sayfalari yeni ve damgasiz pasaportum oldu.

Eski pasaportumu kurnazlik icin degistirmedim, zaten basvuru sirasinda teslim edecegim.  Üstüne çay döküldügünden dolayi emniyetin bilgisi dahilinde değiştirdim.

Gitme Amacım: 
15-25 Kasim tarihleri arasinda otel rezarvasyonu , ile başvurmayi planliyorum.

Sorularim;

1-) Red aldiğim Hollanda'ya mi başvurmam mantikli yoksa, 3. Bir farkli ülkeye mi ( İtalya-Avusturya) ??

2-) Otel rezarvasyonuyla başvuruda neye dikkat etmeliyim, bu işin püf noktalari nelerdir, olumlu sonuca ulaşmak için neler yapmaliyim ??

3-) Otel rezarvasyonunu sadece başvuruyu yapmak icin satin alacagim, kalmayi dusunmuyorum, 2. Gunden sonra kara yoluyla Almanya ya gececegim geciste sinir olur mu ?

Sorularima yardimci olursaniz sevinirim.
 Saygılarımla

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 08:06 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4546
Aldığı teşekkür: 3049
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Dostum oncelikle aramiza hosgeldin. Oto yoluyla almanyaya gecmende sorun olmaz. Sonucta schengen ulkesi. Otel rezervasyonunda dikkat etmen gereken bir husus yok sadece kac gun kalmayi planliyorsan o kadar gunu kapsasin. Schengen almayi deneyecegin ulke konusuna gelince hangi ulkeye ilk giris yapacaksan ondan almalisin. En buyuk hatayi pasaportunu degistirirken yapmissin. Bununla ilgili bir soru vs sorulursa kayboldu yada calindi falan dersin artik...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 09:36 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 108
Vize Türü:
ulan halen daha damga mı vuruyorlar pasaporta, ?? ben uygulamadan kaldırıldı diye biliyorum bu sistem,

geçenlerde bi haber vardı, bir ülkeyle daha vize kalktı diye , içeriğine bakınca ''sudan''mış vizesiz gidilen ülke :lol: :lol:

herhalde türk vatandaşları ömrü billah bu avrupa ülkelerine vizesiz giremeyecek, 2013 yılında balkan ülkelerine

tatile gitmek için artık şengen vizesi gerekecekmiş, burda polonlar , estonlar saatine 6 pounda takla atıyorlar iş bulabilmek

için, sen ülke olarak sana vize uygulayana vize uygulamadıkça hiç birşey olmaz türkiyeden...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 09:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
İlk giriş yapcagim ulkenin bir anlami yok nasil olsa ben almanyada veya avusturyada vakit gecirecegim, onun icin İtalya Hollanda farketmiyor ama karar veremedim. Kimisi italya kolay diyor kimisi hollanda, ingiltere vizeme guveniyordum eskiden onunda onemi kalmadi. Ben zaten eski pasaportarimi başvuruda teslim etcem, kurnazlik dusunmuyorum en fazla niye degistirdin gibi soru olmasin diye şekerli su dökerim ustune :) emniyette degistirmemi ongordu, ordan sikinti olmaz gibi ?

Otel rezarvasyonu yapabilcegim bir site, cunku gidecegim tarihten once iptal etmem gerekli kalmicagim icin param yanmasin?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 10:35 
Kullanıcı avatarı

:))) şekerli su iyi fikirmiş ;)

Bu arada rezervasyon icin para odemene gerek yok sanirim www.lastminute.com

24 saat icinde iptal etmen gerekli.
Bu arada ilk girdigin ulke onemli o şekilde sonrada. Ret alanlari cok duydum ben. Hangisine gidiyorsan ondan al vizeni...

Kane haklisin benim pasaportumda da 3 ingiltere reddi var en arka sayfad. Cok ilkel ama malesef boyle suan. Vize uygulamalri konusndada haklisin o ulkelere bizde vize uygulamaliyiz ama gelde bunu hukumete anlat. Bu konularda bizim facede grubumuz var hatta. Bu arada turist vizesi sanirim 2015 - 2016 da kalkacak imzalar atildi bu konuda.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 13:23 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Son üç güne kadar rezarvasyonu iptal etmen gerekir diye biliyordum ben. http://www.hrs.com diye bir site önermişlerdi.

Rezarvasyon daha önce yapmadığım için otel de kalmayıda düşünmüyorum, paramı boştan yere yakmıyım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 13:28 
Kullanıcı avatarı

mek38 yazdı:
Son üç güne kadar rezarvasyonu iptal etmen gerekir diye biliyordum ben. http://www.hrs.com diye bir site önermişlerdi.

Rezarvasyon daha önce yapmadığım için otel de kalmayıda düşünmüyorum, paramı boştan yere yakmıyım.

Bencede . Dogrudur tabi parani israf etme bosuna bu küçuk bir mevzu zaten. Eski pasaport olayi ciddi olan bence. İptal etme olayida firmadan firmaya degisir zaten. Hepsinin farkli günlerde iptal etme hakki vardir, son 3 gun olayi iyiymis ama vizen gelene kadar iptal etme bence. Kucuk bir ihtimalde olsa belki ararlar...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 20:19 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
t&a yazdı:
mek38 yazdı:

Bencede . Dogrudur tabi parani israf etme bosuna bu küçuk bir mevzu zaten. Eski pasaport olayi ciddi olan bence. İptal etme olayida firmadan firmaya degisir zaten. Hepsinin farkli günlerde iptal etme hakki vardir, son 3 gun olayi iyiymis ama vizen gelene kadar iptal etme bence. Kucuk bir ihtimalde olsa belki ararlar...

Eski pasaportlarımı bir şekilde teslim edecem bundan kaçışım yok gibi, en azından boş yere değiştirilmiş olmasın diye redli pasaportuma şekerli su dökerim. Onun dışında dikkat etmem gereken hususlar nelerdir ?

Başka önerebilceğiniz internet sitesi var mı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 20:23 
Kullanıcı avatarı

www.hotels.com var

evet o konuda malesef pasaportunu vermek zorundasın. bu arada ret sebeplerin nelerdi ? schengen'de açıklama var mı retler için ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 22:34 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Evet , 28 Ocak 2012 de evraklarimi teslim etmistim. 2 Şubatta pasaportum geri iade edildi, red mühürümle birlikte gönderilen kagitta vize bitiş tarihinden önce TR ye geri dönmeyeceği, ve buna itiraz etmiştim. Ona gelen açiklamali kağittada yeterli derecede Türkiye bağlarinin olmamasi denmisti, buna örnekte maaş bodrosu, gayrimenkul tapusu, kira sözlesmesi gibi belgeler istenmişti.

Daha sonra ne yazikki heyecan yaparak kisa vakkitte 10 gunluk bir vize isteminde bulundum Hollandaya, ondan da 12 Şubatta sonuç aldim, ayni neden denmişti oda buyuk ihtimal
Almanyaya sordu.

Hollanda basvurum olmasaydi bu kadar tedirgin olmazdim ama vardir bundada bir hâyir. Vize görevlileri yeni gelişen duruma göre cvp verdikleri icin umutluyum. Bir öncekine göre durumum daha iyi, her yönden.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 73 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: