Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Haz 2018 01:32

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 199 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2018 20:48 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 94
Aldığı teşekkür: 40
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Arkadaslar daha once veya bu aralar Amsterdam icin Schengen vizesine basvuran var mi aranizda? vize surecleri ne kadar suruyor? ben Nisan'in ortasina ucak bileti aldim ama konsolosluk basvuru tarihini Martin sonuna veriyor ne yazik ki en erken. Benim gecen yil icerisinde basvuran 2 arkadasima da vizeleri 3 haftada-15 is gununde cikti ve ucuslarini kacirdilar :( Sanirim ben de ayni kaderi paylasacagim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2018 20:35 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 160
Aldığı teşekkür: 261
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Amsterdam başlığında paylaştım. Seninle de paylaşayım. Ben de hiç o randevu tarihlerine falan bakmadan 14 Mart'a Amsterdam bileti almıştım. Vize randevusu nasılsa çabuk oluyor diye düşünüp siteye girdiğimde en yakın randevu 16 Mart'a vardı. Ben de gittim Danimarka sitesine baktım. Hemen ertesi güne randevu vardı. Randevuyu aldım. Ryanair'den bilet aldım 25 sterline haftasonu için. Hotel rezervasyonu da yaptım. Evrakları toparladım hemen. Çok basit elimizin altında olan evraklar zaten. Türkiye'deki gibi değil. 1 günde vize çıktı :) Amsterdam öncesi Kopenhag'a haftasonu kaçamağı yapacağım özetle.

Yalnız senin baya zaman varmış. UK'de schengen vizeleri çok çabuk sonuçlanıyor. Yunanistan başvurum 2 günde, Danimarka için başvurum 1 günde sonuçlandı. Danimarka 6 aylık çok girişli vize verdi. Hollanda'nın sonuçlanması o kadar uzun sürüyor mu bilmiyorum.

Sen gene de ne olur ne olmaz en yakın randevuyu al. Sonra her gün siteye girerek, en yakın randevu tarihlerini kontrol et. Daha yakın bir tarih çıktığı gibi başvuru tarihini değiştir. Sistem değişiklik yapmana izin veriyor.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2018 00:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Merhabalar arkadaslar.

Ben yaklaşık bir ay önce Ankara antlaşmasından ilk bir senelik vizemi adim. Yine yaklaşık bir ay önce de banka hesabimi actirdim current ve bussiness olarak ikisinide. 23 Nisana rezervasyonumuz var Amsterdam'a. Appointmenti henüz adim bu ayin 28'inde. Son 3 aylık banka ekstresini istediklerini söylüyorlar fakat benim bankada henüz 2 adim dolmuş olacak o tarihte.Birkac yıl önce de Schengen almistim fakat tabiki geçerliliği bitti. Sizce vize alabilir miyim? Ne yapmam gerekir yada? 23 nisan da gidiyoruz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2018 00:48 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 23
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Londoner yazdı:
Arkadaslar daha once veya bu aralar Amsterdam icin Schengen vizesine basvuran var mi aranizda? vize surecleri ne kadar suruyor? ben Nisan'in ortasina ucak bileti aldim ama konsolosluk basvuru tarihini Martin sonuna veriyor ne yazik ki en erken. Benim gecen yil icerisinde basvuran 2 arkadasima da vizeleri 3 haftada-15 is gununde cikti ve ucuslarini kacirdilar :( Sanirim ben de ayni kaderi paylasacagim.

Seyahat gününden tam 3 ay öncesi başvuru yapabiliyorsun. Hampshire’ın da dediği gibi illa ki seyahatine yakın bir tarihi bekleme zorunluğun yok asla. Ayrıca baktın Hollanda vize başvurusu için randevular full çekiyor,git Almanya’dan başvur,Danimarka’dan başvur. Fark olmuyor.

Ben İngiltere’ye taşındıkdan sonra 1 defa Hollanda’dan,2 defa Almanya’dan schengen aldım. Hollanda 6 ay,Almanya ilk 6 ay ,ikincisinde ise 3 aylık verdi.

Sebebine peki?

Hampshire’ın yaptığını ben son 2 schengen vizemde yaptım. Yani ; Almanya’ya gideceğim gibisinden rezervasyonları ayarladım,tam başvuru gününden 1 gün önce British Airways’den £5 karşılığında rez. yaptım uçak biletini 2 gün rez. kalacak şekilde.. Almanya vizemi aldım ama Hollanda’ya gittim. Takır takır girdim Hollanda’ya,gezdim dolaştım. Yaz tatilinde Yunan adalarına gittim geldim. Sonra işte geçen ay Almanya’dan bir saha başvurdum. Adamlar baktılar ben Almanya’dan vize almışım ama hiç Almanya’ya gitmemişim, bu sefer 3 aylık verdiler.

Bir daha ki sefere İtalya’dan başvurucam. Tls Manchester’da olmadığı için malesef Fransa’ya başvuramıyorum. İyalya ve Gransa daha ilk başvuruşda 1 senelik Schengen’i basıyorlarmış diye duydum. Fakat İtalya’nın dez avantajı var. O da şu ; “fully paid ticket” istiyorlar. Rez. ticket kabul etmiyorlar. Benim amacım sadece Schengen alıp,Avrupa’da istediğim yeri seçip gitmek. İlla o ülkeden vize aldım diye oraya gitmek istemiyorum.

Ama hayırlısı bakalım. Haziran ayında tekrar başvuru yapıcam. Hangi ülke fazla veriyorsa vizeyi,o ülkeden başvurmak istiyorum. Almanya’ya 1 sene sonra bir daha başvururum anca.

Herkese saygılar,selamlar.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2018 07:58 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 160
Aldığı teşekkür: 261
Vize Türü: ECAA 2
Burcu: Koç
Ve Kobenhavn seyahatimi tamamlamis bulunuyorum. Guzel ve canli sehir. Her yerde bisiklet yollari. Muhtesem. Ben de bisikletle turladim. Nufusun %61i bisikletle seyahat ediyor. Yalnizca yuzde 6si ozel arac kullaniyor ve kalani da toplu tasima. Toplu tasima 24 saat her gun calisiyor. Turkiye’deki gibi her yer gec saatlere kadar acik. Mimarisi falan cok guzel. Fiyatlar Ingiltere’den pahali. Insanlari sicakkanli. Ozetle ben Kopenhag’taki yasantiyi begendim. Yine giderim.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2018 14:52 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 73
Aldığı teşekkür: 58
Vize Türü:
Burcu: Başak
isadasuk Almanya vizesi icin toplam ne kadar odedin acaba , VFS Global iyi mi, baska alternatifimiz var mi ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2018 20:26 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: Residence
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Kova
Merhaba arakadaşlar schengen vize alırkan istenen seyehat sigortası için fiyat araştırması yapıyorum çok pahalı geldi bu konuda sizlerin yardımın rica ediyorum hangi firmalardan yaptırdınız?
Diğer sorumda uçak bileti rezervasyonu için baktığımda hiç bir firmadan full ücret ödemeden rezervasyon yaptırma seçeneği göremedim sizler bu aşamayı nasıl atlattınız.
Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2018 11:05 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 100
Aldığı teşekkür: 512
Vize Türü:
Burcu: -
emre1980 yazdı:
Merhaba arakadaşlar schengen vize alırkan istenen seyehat sigortası için fiyat araştırması yapıyorum çok pahalı geldi bu konuda sizlerin yardımın rica ediyorum hangi firmalardan yaptırdınız?
Diğer sorumda uçak bileti rezervasyonu için baktığımda hiç bir firmadan full ücret ödemeden rezervasyon yaptırma seçeneği göremedim sizler bu aşamayı nasıl atlattınız.
Teşekkürler.

Merhaba, ben post office’in Travel Insurance’ini kullanmistim fiyat uygundu. Gideceginiz ulkeyi belirtmemissiniz ancak illa ucak degil baska vasita da olabilir. British Airways ya da pegasus’ta bileti almaya devam ettiginizde rezerve etme secenegini vermeli ya da ucret karsiligi iptal secenegi olmali.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2018 16:08 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: Residence
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Kova
yigitc yazdı:
emre1980 yazdı:
Teşekkürler.

Merhaba, ben post office’in Travel Insurance’ini kullanmistim fiyat uygundu. Gideceginiz ulkeyi belirtmemissiniz ancak illa ucak degil baska vasita da olabilir. British Airways ya da pegasus’ta bileti almaya devam ettiginizde rezerve etme secenegini vermeli ya da ucret karsiligi iptal secenegi olmali.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2018 22:55 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 23
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
emre1980 yazdı:

Teşekkürler.

Eğer vize başvurunu VFS Global’den yapacaksan,bütün şubelerin hemen girişlerinde sigorta yapmaya yarıyan bir adet bilgisayarlı makine var. Kredi kartın ile o makineden 17 pound’a Vfs Global vize şirketinin kabul ettiği bir sigorta yaptırabilirsin. BEN HEP ÖYLE YAPIYORUM. Tavsiyemdir.

Rezervasyon için ise British Airways’i sana öneririm. Rezervasyonu 5 pound karşılığında 2 günlüğüne alabilirsin. 2 günün sonunda rezervasyonun iptal oluyor. Bu rutin bir kural. Ama korkma,önemli olan rezervasyomu yaptırman ve rezervasyonda “confirmed” yazması. İnan bana milyon kez vizeye başvurmuş bir olarak İngiltere’de bulabileceğin en ucuz şirket British Airways’in rezervasyonu. İngiltere’de hiç bir şirket para almadan rezervasyon yapmıyor. Dünyada da bazı sayılı hava yolları şirketler bedava yapıyor bu işi. Nasıl yapacaksın? British Airways sitesine gir,normal uçak bileti alır gibi bütün işlemler yap,son işlem sayfasına geldiğinde bileti dondurma/rezerve etme seçeneği karşına çıkacak. 5 pound karşılığında dondur ve confirmed olan çıktıyı printerdan yazdır. Bu kadar basit.

karinca yazdı:
isadasuk Almanya vizesi icin toplam ne kadar odedin acaba , VFS Global iyi mi, baska alternatifimiz var mi ?

Toplam 80-89 pound arasıydı ama tam net rakamı hatırlamıyorum. Kesinlikle bütün işlemler 80-89 pound arası tuttu.

Almanya vizesi için sade ve sadece VFS GLOBAL adlı şirketle anlaşması var Almanya konsolosluğunun. Ve 3 adet şube var. Bunlar Londra / Manchester ve İskoçya’da bir yerdeydi.

Ben Manchester’dan başvurmuştum.

Saygılar.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 199 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: