Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 16 Oca 2017 17:12

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 598 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2013 20:50 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 56
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Evet arkadaşlar sorum başlıkta. Avrupa birliği ülkesi vatandaşıyla evli bir Türk vatandaşı Eşiyle UK ya nasıl yerleşir?

Prosedür nedir?

Ya incittiğin, kırdığın gönlü Allah seviyorsa, Resulullah seviyorsa... Hatta Arz-u Sema dahi seviyorsa.. Nereden bileceksin? Bilmiyorsun.

Bilseydin ödün kopardı dokunmaktan...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2013 21:43 
Forumvisa4UK - 7 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 317
Aldığı teşekkür: 628
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Benim bildigim tabiki prosuduru cok ama uk ye gore cok kolay

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2013 22:02 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4526
Aldığı teşekkür: 3020
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Kesinlikle cok kolay ve vize ucreti yoktur bilgilerinize. 5 yillik vize aliyorlar kendileri

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2013 09:28 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 56
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Tamam dostum kolay ama nasıl? Yol yordam bilmeden kolay olmuyor:) hangi belgeler hazırlanıyor, ne yapmak gerekiyor.

Ya incittiğin, kırdığın gönlü Allah seviyorsa, Resulullah seviyorsa... Hatta Arz-u Sema dahi seviyorsa.. Nereden bileceksin? Bilmiyorsun.

Bilseydin ödün kopardı dokunmaktan...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2013 11:18 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 317
Aldığı teşekkür: 628
Vize Türü:
Sunu demeye calistik yani uk kadar zor degil sadece bilgim bu tabiki tam presoduru bilmiyorum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2013 14:42 
Kullanıcı avatarı

cantwait yazdı:
Tamam dostum kolay ama nasıl? Yol yordam bilmeden kolay olmuyor:) hangi belgeler hazırlanıyor, ne yapmak gerekiyor.

Valla onu bende bilmiyor(d)um henüz ;)

Ama simdi buldum

Bu dökumanlarin vs listesi

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... documents/

Buda genel aciklama detaylar vs burada ve ucretsiz

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... ly-permit/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2013 11:28 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
merhaba arkadaşlar
ben foruma yeni kayıt oldum ancak bir süredir okuyorum. artık kendi durumuma özel sorularımı sorayım istedim. sanırım bu başlık uygun olacaktır diye düşünüyorum.

3,5 yıldır Fransız erkek arkadaşımla ilişkimiz var. Kendisi 3 yıldır ingiltere'de yaşayıp çalışıyor. Gelir konusunda şartları sağlıyor.
Bu süre içerisinde gerek o Türkiye'ye sıkça geldi gerek ben İngiltere'ye turist ve tier 5 vize türleriyle çokça gittim. ayrıca ailesiyle Fransa'da tanıştım ve erkek arkadaşımda geçen hafta Türkiye'ye gelip ailemle tanıştı.
Artık nişanlanalım ve evlenelim istiyoruz. Ailesi Türkiye'ye gelip tanışacak ve nişan yapacağız diye planlıyoruz. Bu sayede kanıt da sunabileceğiz. Fakat bu evlilik ve aile birleşimi prosedürleri çok kafamı karıştırdı

Başından beri fiancee vizeye başvururuz diyorduk. Bu vize türünü araştırınca bize uygun olup olmadığına dair şüphelerim oluştu.
1. Başvurmamız gereken vize türü nedir bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?fiancee visada şartlar ingiliz vatandaşı olması ya da orada oturum hakkı olan birisi olması diyor. Erkek arkadaşım EU vatandaşı olduğu için oturum hakkına sahip olmuyor mu? Yanı kafam karışık. Bu bize uygun mudur değil midir?

2. Uygun değilse eğer sanırım tek seçeneğimiz kalıyor. Önce evlenmek... Şöyle ki erkek arkadaşım Türkiye yasalarına pek güvenmediği için Türkiye'de evlenmeye pek sıcak bakmıyor. Olur da boşanma süreci olursa... Evet beni de sinir eden bir durum ama TR'de evlenmek dışında başka seçeneklerimiz yok mudur?

3. Önce evlenirsek, bu durumda başvurmamız gereken vize herkesin başvurduğu yerleşim vizesi mi yoksa EEA üyesiyle aile birleşimi vizesi mi?

şimdiden çok teşekkür ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2013 02:18 
Kullanıcı avatarı

esramg yazdı:
merhaba arkadaşlar
ben foruma yeni kayıt oldum ancak bir süredir okuyorum. artık kendi durumuma özel sorularımı sorayım istedim. sanırım bu başlık uygun olacaktır diye düşünüyorum.

3,5 yıldır Fransız erkek arkadaşımla ilişkimiz var. Kendisi 3 yıldır ingiltere'de yaşayıp çalışıyor. Gelir konusunda şartları sağlıyor.
Bu süre içerisinde gerek o Türkiye'ye sıkça geldi gerek ben İngiltere'ye turist ve tier 5 vize türleriyle çokça gittim. ayrıca ailesiyle Fransa'da tanıştım ve erkek arkadaşımda geçen hafta Türkiye'ye gelip ailemle tanıştı.
Artık nişanlanalım ve evlenelim istiyoruz. Ailesi Türkiye'ye gelip tanışacak ve nişan yapacağız diye planlıyoruz. Bu sayede kanıt da sunabileceğiz. Fakat bu evlilik ve aile birleşimi prosedürleri çok kafamı karıştırdı

Başından beri fiancee vizeye başvururuz diyorduk. Bu vize türünü araştırınca bize uygun olup olmadığına dair şüphelerim oluştu.
1. Başvurmamız gereken vize türü nedir bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?fiancee visada şartlar ingiliz vatandaşı olması ya da orada oturum hakkı olan birisi olması diyor. Erkek arkadaşım EU vatandaşı olduğu için oturum hakkına sahip olmuyor mu? Yanı kafam karışık. Bu bize uygun mudur değil midir?

2. Uygun değilse eğer sanırım tek seçeneğimiz kalıyor. Önce evlenmek... Şöyle ki erkek arkadaşım Türkiye yasalarına pek güvenmediği için Türkiye'de evlenmeye pek sıcak bakmıyor. Olur da boşanma süreci olursa... Evet beni de sinir eden bir durum ama TR'de evlenmek dışında başka seçeneklerimiz yok mudur?

3. Önce evlenirsek, bu durumda başvurmamız gereken vize herkesin başvurduğu yerleşim vizesi mi yoksa EEA üyesiyle aile birleşimi vizesi mi?

Merhaba esramg öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Eşiniz eğer avrupa birliği vatandaşıysa bu bildiğimiz klasik yolla başvuru yapamazsınız siz. Sizin ab ülke vatandaşları için geçerli standartlara göre değerlendirilmeniz gerekiyor ve prosedür oldukça farklı oluyor. Ama şu da var çok daha da kolay...

Benim burada arkadaşımda var hintli kendisi bir polonyalıyla evli. Kendisi de bahsediyordu arada sırada farklılıklardan.. Sizin alacağınız vize 5 yıllık bir vize ve bir kere de veriliyor. 5 yıl bitince süresiz oturuma falan başvurmuyorsunuz direkt vatandaşlığa başvuruyorsunuz. Ayrıca vize için hiç bir ücret ödemiyorsunuz tamamen ücretsiz...

Türkiye'de önce evlenmek gibi tek bir seçeneğiniz kalmıyor. Partneriniz sizi getirtecek buraya ve orada evlenebilirsiniz. İyi bir danışmana gitmenizi tavsiye ederim çünkü ab vatandaşlarının seçtiği form vs hangisi tam olarak ben bilmiyorum ama dediğim gibi süreç üstteki şekildedir...

EEA üyesiyle aile birleşimi için olan tamamen farklı bir form var onu dolduracaksınız...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2013 07:42 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
t&a yazdı:
esramg yazdı:
merhaba arkadaşlar

Merhaba esramg öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Eşiniz eğer avrupa birliği vatandaşıysa bu bildiğimiz klasik yolla başvuru yapamazsınız siz. Sizin ab ülke vatandaşları için geçerli standartlara göre değerlendirilmeniz gerekiyor ve prosedür oldukça farklı oluyor. Ama şu da var çok daha da kolay...

Benim burada arkadaşımda var hintli kendisi bir polonyalıyla evli. Kendisi de bahsediyordu arada sırada farklılıklardan.. Sizin alacağınız vize 5 yıllık bir vize ve bir kere de veriliyor. 5 yıl bitince süresiz oturuma falan başvurmuyorsunuz direkt vatandaşlığa başvuruyorsunuz. Ayrıca vize için hiç bir ücret ödemiyorsunuz tamamen ücretsiz...

Türkiye'de önce evlenmek gibi tek bir seçeneğiniz kalmıyor. Partneriniz sizi getirtecek buraya ve orada evlenebilirsiniz. İyi bir danışmana gitmenizi tavsiye ederim çünkü ab vatandaşlarının seçtiği form vs hangisi tam olarak ben bilmiyorum ama dediğim gibi süreç üstteki şekildedir...

EEA üyesiyle aile birleşimi için olan tamamen farklı bir form var onu dolduracaksınız...

çok teşekkür ederim t&a

forumu okudukça başvurmamız gereken vizenin ve doldurulması gereken formların farklı olduğunu görmüştüm.tabi EEA üyesiyle evli birisi içindi onlar. ancak sen şimdi erkek arkadaşımın evlenmeden önce beni ingiltere'ye getirtmesinden bahsedince kafam biraz karıştı. yani bir nevi evlenmeden önce olacağı için fiancee visa mı oluyor? ya da farklı bir vize tipine başvurup aynı prosedürlerle (ilişkiyi ve yeterli finansal/yaşamsal şartları kanıtlayarak) belgeleri sunmak mıdır?

diğer yandan okuduğum kadarıyla başkaları turist visayla ingilterede nikah yapabilmişler. ancak yasal ve işin asıl takip edilmesi gereken yolu bu değil sanırım.

ah iyice allak bullak oldum. sanırım işin uzmanı Fatma hanımdan bir yardım gerek :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2013 08:35 
Kullanıcı avatarı

Bakin burada acikliyor nasil basvuracaginizi

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... /applying/

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 598 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: