Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 12 Ara 2018 15:00

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 553 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018 23:44 
Kullanıcı avatarı
Herkese merhabalar,
Biz eşim için önümüzdeki hafta EEA1 vizesine başvuracağız. İnternetten araştırma yaptım, resmi gov.uk uzantılı sitedeki herşeyi okudum, diğer forumları ve bu forumu okudum. Ancak gördüğüm kadarıyla kesin bir uyum yok; duruma göre herkes farklı belgeler eklemiş, ingilizceye çevirtmiş/çevirtmemiş, apostilli yapmış/yapmamış vs. Acaba yakın zamanda kabul almış birisi hangi belgelerle başvurduğunu ve hangilerini ingilizceye çevirttiğini yazabilir mi?
Şimdiden çok teşekkürler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2018 16:55 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Herkese merhaba,
Bugün eşimin vizesini aldık sonuç olumlu. Biz vizeye basvurmadan önce bu siteden çok faydalandik neredeyse okunmadığımiz başlık mesaj kalmadı bende o yüzden başvuracak kişilere yardımcı olmak isterim. Ben AB vatandasiyim ve 1 senedir İngiltere'de yaşıyorum eşim daha önce 6 aylığına öğrenci vizesi ile geldi ve vizesi bitince dönüp İstanbul'dan eea family permit vizesine başvurdu. TLS contact İstanbul'a evrakları 03/09/2018de teslim ettik ertesi gün transferred for decision ve received by UKVI kademesine geldi ancak Sheffield a ulaştığına dair mail 08/09/2018 de geldi. 19/09/2018 yani bugünde decision made ve ready for collection oldu ve teslim aldi. 17/09/2018 itibariyle vizesi başlamış.
Vizeyi başvururken eklediğimiz evraklar;
AB vatandaşı olmayan eşin evraklari;
Üstüne vize basılması için orjinal pasaportu
Vukuatlı nüfus kayıt örneği + apostil + tercüme
Formül -b (uluslararsı evlilik belgesi) + apostil +tercüme
Evlilik cüzdanının tercümesi
Ablasının ağzından İngilizce yazılmış ilişkinizi kanıtlar nitelikte mektup + kimlik fotokopisi

Benim yani AB vatandaşı eşin evraklari;
Certified copy of my passport
Doğum belgem
Certified copy of my bank statements
Işyerinden ne zamandır ne kadar maaşla ne kadar gün çalıştığımı ne iş yaptığını açıklayan yazı + bir tane de işyerinin muhasebecisi den aldım
1 aylık payslip (yıllık gelirim 18600den az bu arada)
Benim ağzımdan İngilizce yazılmış declaration letter
Kira kontratı
Beraber fotograflarimiz ve WhatsApp chatlerimiz
İngiltere'den Türkiye'ye beraber yaptığımız uçak yolculuğunun biletleri
Herkese vize sürecinde sabır diliyorum çünkü en çok ona ihtiyaç var bence..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 09:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Başak
herkesler gidiyor ama kimse de demiyor ki arkadaş geldim ama burda hayat şöyle. açıkçası bu endişemi yenemiyorum. sevgili gidenler ne yaptınız iş buldunuz mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 10:23 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 52
Aldığı teşekkür: 54
Vize Türü: EEA Residence Card
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
fosfor yazdı:
herkesler gidiyor ama kimse de demiyor ki arkadaş geldim ama burda hayat şöyle. açıkçası bu endişemi yenemiyorum. sevgili gidenler ne yaptınız iş buldunuz mu?

Dil iyi seviyede değilse Türk işletmeleri saatlik 4-5 pound tan fazla vermiyorlar, asgari saatlik ücret 7,83 olsa bile veren yok, iş imkanız Londra çok ancak kiralar oldukça yüksek 1+1 norlam bir daire 1250 lerden aşağı bulmak zor. buna göre hesap yapabilirsiniz bol şans

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 11:39 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: -
Herkese merhaba.
Bizde vizemizi aldık

Evlilik cuzdanimizi ve pazaportlarimizi cevirtmedik. Hic bir belgete noter tastigimiz yoktu. Nufustan alinan tüm belgelerimiz apostilliydi.

Basvuran herkesin olumlu sonuc almasi dileğiyle.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2018 11:30 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Herkese merhaba,
Başvuruda TLS'nin sunduğu ücretli paket alanınız oldu mu? İki haftada sonuç alan arkadaşlar acaba nasıl başvurdular?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2018 15:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
teşekkürler TA1USA. Benim ingilizcem upper indermediate seviyede. şu anda global bir şirketteyim. yazışıyorum, görüşüyorum. ama maalesef fluent değil. sizce şansım nedir? ne seviyede bir iş bulurum. tek amacım londra değil.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2018 21:39 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: EAA
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
usurper6702 yazdı:
Herkese merhaba,
Başvuruda TLS'nin sunduğu ücretli paket alanınız oldu mu? İki haftada sonuç alan arkadaşlar acaba nasıl başvurdular?

EEA için ücretli bir paket yok. sadece eğer pasaportumu vize cıkana kadar kullanmam gerek diyorsan. pasaportunu geri veriyorlar belli bir ücret karşılıgında.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2018 10:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Merhabalar. Ben de eşim için family permit’e başvurmayı düşünüyorum ancak yine her zaman olduğu gibi kafa karıştırıcı bir sürü bilgiye ulaştım. Danışmanlık hizmeti veren iki firmaya sordum. Aldığım cevap, ya benim önceden gidip yerleşmem gerektiği ya da birlikte gideceksek de banka hesabımızda 10.000 - 15.000£ gibi ciddi bir paranın bulunması gerektiği yönünde oldu. Aksi takdirde muhtemelen red cevabı alacağımızı ilettiler. Resmî sitede farklı bilgilerin yer aldığını ve istenen belgelerin çok az olduğunu söylediğimde ise; resmî sitenin sadece temel belgeleri verdiğini, asıl detaylara değinmediğini belirttiler. Danışmanlık hizmet bedeli olarak da çok ciddi rakamlar talep ettiler. Ben yine de ısrar ettiğimde, Brexit yaklaştıkça işlerin zorlaştığını, bundan sonraki sürecin daha da zor olacağını söylediler. Konuyla alakalı bilginize başvurmak isterim. Çünkü incelediğim forumlarda veya bloglarda en yakın tarihli vizeyi alan sizsiniz. Siz vizenize baş vururken herhangi bir gelir belgesi verdiniz mi? Veya banka hesap cüzdanı sundunuz mu? İngiltere’ye hali hazırda yerleşmiş olan bir tanıdığınız var mı şeklinde de bitmspru var, esasında var ancak bildirmemin bir faydası olur mu? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2018 15:07 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
thewillofray yazdı:
Merhabalar. Ben de eşim için family permit’e başvurmayı düşünüyorum ancak yine her zaman olduğu gibi kafa karıştırıcı bir sürü bilgiye ulaştım. Danışmanlık hizmeti veren iki firmaya sordum. Aldığım cevap, ya benim önceden gidip yerleşmem gerektiği ya da birlikte gideceksek de banka hesabımızda 10.000 - 15.000£ gibi ciddi bir paranın bulunması gerektiği yönünde oldu. Aksi takdirde muhtemelen red cevabı alacağımızı ilettiler. Resmî sitede farklı bilgilerin yer aldığını ve istenen belgelerin çok az olduğunu söylediğimde ise; resmî sitenin sadece temel belgeleri verdiğini, asıl detaylara değinmediğini belirttiler. Danışmanlık hizmet bedeli olarak da çok ciddi rakamlar talep ettiler. Ben yine de ısrar ettiğimde, Brexit yaklaştıkça işlerin zorlaştığını, bundan sonraki sürecin daha da zor olacağını söylediler. Konuyla alakalı bilginize başvurmak isterim. Çünkü incelediğim forumlarda veya bloglarda en yakın tarihli vizeyi alan sizsiniz. Siz vizenize baş vururken herhangi bir gelir belgesi verdiniz mi? Veya banka hesap cüzdanı sundunuz mu? İngiltere’ye hali hazırda yerleşmiş olan bir tanıdığınız var mı şeklinde de bitmspru var, esasında var ancak bildirmemin bir faydası olur mu? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba.
Oncelikle eşlerden biri bg vatandaşıysa sakın bu danışmanlara aldanmayin.

Eşim bg vatandaşı. 15 gun evliyken eea1 vizesine basvurduk. Herhangibir ucret odemedik. Yada banka hesabinda pasa gostermedik. Eşim ve ben issizdik bordro da gosteremedik. Basvuru formunda mali sorulara n/a seklinde cevap verdik. 3 hafta icerisinde olumlu oarak vizemizi aldık.

Uluslararası olan belgeleri cevirttirmedik. Noter tastigide yaptirtmadik. Ama nufustan aldigimiz belgeleri hepsi apostilli şeklide aldik.

Size şimdidenbol şans.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 553 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: