Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eki 2018 10:36

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2018 20:54 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Eklenti:
20181018_203246.jpg
20181018_203246.jpg [ 814.08 KiB | 113 kere görüntülendi ]
Oncelikle herkese merhabalar.
Umarim benim gibi ayni durumda birileri vardir. Ilk eea fp vizemde red aldim ve tekrar basvurmadim. Bg vatandasi ile evliyim. Suan bg deyim ve bg 1 senelik oturum kartim bitti ve yenisini bugun aldim. Yeni kartinda Family Member Of Bulgarian Citizen yaziyor. Benim sorum ben bu kart ile avrupaya vizesiz esim ile seyahat edebilirmiyim? Varmi benim durumumda olan yardim edebilecek kimse? Bir kac kisiye sordum family member of Eu yazmadigi icin seyahat edemezmisim falan dediler cok kafam karisik. Umarim bu durumu yasayan vardir. Simdiden cok tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2018 21:22 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 8
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA1
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Koç
selam,
aynı kart bendede var, ab ülkelerine eşin yanında olmak koşulu ile yada eşinin bulunduğu ab ülkesinden sana yaptığı aile birleşim talebi ile giriş yapabilirsin. iki durumda da evlilik cüzdanınız apostilli tercümesi yanında olmalı yoksa geçirmeyebiliyorlar. Eşin yanında olduğu sürece evlilik cüzdanında var ise sorun yok. İngiltere deki özel durumu biliyorsun zaten eea almalısın. Forumda örnek konu çok.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2018 22:12 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 40
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Yusuf68 yazdı:
Eklenti:
20181018_203246.jpg
Oncelikle herkese merhabalar.
Umarim benim gibi ayni durumda birileri vardir. Ilk eea fp vizemde red aldim ve tekrar basvurmadim. Bg vatandasi ile evliyim. Suan bg deyim ve bg 1 senelik oturum kartim bitti ve yenisini bugun aldim. Yeni kartinda Family Member Of Bulgarian Citizen yaziyor. Benim sorum ben bu kart ile avrupaya vizesiz esim ile seyahat edebilirmiyim? Varmi benim durumumda olan yardim edebilecek kimse? Bir kac kisiye sordum family member of Eu yazmadigi icin seyahat edemezmisim falan dediler cok kafam karisik. Umarim bu durumu yasayan vardir. Simdiden cok tesekkurler.

evet EEA konusu oldukca detayli ve bu konu da kafanizin karismasi gayet normal. Bu konu ile ilgili genel bir bilgi paylasmak gerekirse;

AB vatandasi esinizin serbest dolasim haklarindan faydalanabilmeniz icin (es veya cocuk olarak), esiniz ile beraber 3. bir AB ulkesinde ikamet ediyor ve sizinde o ulkeden esiniz dolayisi ile Residence card almis olmaniz gerekiyor. Ornegin;

Esiniz BG vatandasi ve beraber Fransa da ikamet ediyorsunuz. Eger siz Fransa dan Residence card sahibi iseniz diger AB ulkelerine esiniz ile beraber vizesiz seyehat edebilirsiniz. Ayni sey Romen le evli olup Almanya da yasamak ve Ispanya ya gitmek icinde gecerli, yani ornekler cogaltilabilir onemli olan;

1- Esinizin pasaport sahibi oldugu ulkede yani sizin icin BG de ikamet etmiyor olmaniz,
2- Beraber ikamet ettiginiz 3. AB ulkesinden Residence card ( uzerinde tam olarak "residence card of a family member of a union citizen" yazan) sahibi olmaniz,
3- Tum diger AB ulkelerine giderken AB vatandasi esinizin ve birliktelik belgesinin (mesela evlilik cuzdani) yaninizda olmasi (yada esinizin sizden once oraya gitmis olmasi) gerekir.

Daha net ornek verelim; yakin zamanda TC vatandasi bir tanidigim Danimarka dan UK ya gelecek. Esi BG vatandasi ve kendiside Danimarka dan Residence card sahibi oldugundan UK ya gelirken vize yada EEA Family permit almasi gerekmiyor, sadece esinin yaninda olmasi ve birlikteligi kanitlamasi (bazen havaalanin da soruyorlar) yeterli.

Umarim anlasilir olmustur, yine de kafaniza takilan syler olursa yazin burdan.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: