Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Eyl 2017 17:01

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2016 04:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 18
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Basliktaki vizeye basvurarak AB vatandasi esi ile Turkiye'den beraber giden sevgili arkadaslar, asagidakiler ile ilgili paylasimlarinizi rica ederiz;

1- AB vatandasi esinizin niyet mektubunda neler belirttiniz? Yani is bulacagim, basvuru yaptim, kendim calisacagim, v.s. gibi seyler mi yoksa bu konulara hic deginmediniz mi? cunku Ingilere resmi sitesinde bu konu ile ilgili niyet belirtir belgeler diye bir bilgi var (ne demekse)
2- Beraber gittiginiz de kalacak yer ile ilgili birsey paylastiniz mi? Otel ,ev v.s.
3- Ozellikle esi bulgaristan vatandasi olan arkadaslar, evliliklerini Bulgaristan da onaylatmis gorunuyor. Bizim sadece burada evliligimiz var (ki forumda bunun yeterli oldugu paylasilmis). Sizin bu konudaki tecrubeniz nedir?

Paylasim yapan herkese simdiden tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2016 06:20 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ingiltereye buradan AB vatandasi esi ile direkt beraber gittigi bilgisini paylasan arkadaslara ne oldu, forumu terk mi ettiler? :o

yapmayin etmeyin, bir iki tusa basin klavye de, belli olmaz belki bir cumle ile hayat kurtarirsiniz, coluk cocuk sersefil oldu buralarda :P

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2016 09:09 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu arada vaf5 formunun doldurulmasi ile ilgili detaylari incelerken ailedeki her bir basvuru sahibinin (yaslari ne olursa olsun) ayri ayri form doldurmalari gerektigi gibi birsey anladim. Yani bu 10 küsür sayfa formu hem ben hemde 18 yas alti 2 cocuk icin 3 defa doldurmamiz anlamina geliyor degil mi?

Thanks in advance

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2016 12:32 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhaba,
Biz eşimle birlikte gecen hafta yerleşmek üzere İngiltere'ye geldik.

EEA FP vizemizi Ağustos ayında almıştık. Vizeye basvururken 1 haftalık turistik gezi yapacakmış gibi başvurduk. Çünkü o zaman biz burada bir iş görüşmesi yapmaya ve yaşayacağımız yeri görmeye gelecektik.

Başvuru formunda kalacağımız yer olarak burada görüşeceğimiz kişinin adresini verdik. Para ile ilgili sorulara ne kadar harcamayı düşündüğümüzü falan yazdık.

Niyet mektubu yazmadık. Bulgaristan vatandaşı olan taraf benim. Evliliğimiz Bulgaristanda onaylı fakat bu mecburi değil. Biz bunu İngiltere'ye gelmek için yapmadık zaten. Sizin Türkiye'den evliliginizi gösteren Formül B almaniz ve formül B de ismi geçen Bulgaristan vatandaşı tarafın aynı zamanda Bulgaristan vatandaşı olduğunu gösteren denklik belgesi almanız gerekir.

Yani Formül B de Türkçe ismi geçen kişinin aynı zamanda Bulgaristan vatandaşı olduğunu söyleyen ve Bulgaristandaki ismini gösteren denklik belgesi işinizi çözüyor. Tabi bu belgeyi tercüme ettireceksiniz. Yeminli tercüman yeterli noter tasdikine gerek yok. Tüm belgeleriniz apostilli olacak.

Formül B, denklik belgesi (tercüme ve apostilli), Bulgaristan pasaportunun ve licna kartanin fotokopisi, Bulgaristan vatandaşı olmayan tarafın kimlik fotokopisi ve pasaportu. Sadece bu belgelerle başvuru formunuzla birlikte basvurabilirsiniz. Biz öyle yaptık 5 günde çıktı vizemiz 6 aylık.

Ağustos ayında geldik , görüştük, Bir hafta kaldık, yaşam şartlarına baktık. Geçen hafta da temelli yerleşmek üzere geldik. Geldiğimizde pasaport kontrolünde ne kadar kalacaksınız diye sordular, bundan sonra burada yaşayacağız dedik. Sorunsuz geldik ve yerleştik.

Çocuklarla ilgili bilgim yok, zira Bizim çocuğumuz yok.

Kolay gelsin

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2016 13:38 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
andreii, paylasimin icin tesekkurler

Arastirmama gore evlilik ile ilgili soylediklerin dogru, formul B ve TR evlilik cuzdani yeterli. Bulgaristan'da da bu evlilik islerini de yapmamiza gerek kalmayacak galiba, cunku TR den basvuru yapacagiz, ayrica esimin Turk ve Bulgar pasaportlarindaki isimleri harfi harfine ayni, ek olarak esim Turkiye dogumlu oldugundan isim denklik belgesi alamiyor (bunu da esim BG vatandaslik islemleri sirasinda Bulgaristan da ogrendi).

Sanirim 4 kisilik bir aile olarak ''turist gezisi'' pek inandirici olmaz. Esimin bir niyet mektubu yazmasi ve calismayi dusundugunu belirtmesi gerekecek diye dusunuyorum. Bu niyet mektubu ile ilgili tecrube ve yorumlari sureci yasayan arkadaslardan rica ederim.

Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2016 15:41 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu arada gerekli evraklar icerisinde varsa eski pasaportlar diyor. Benim ve cocuklarin eski T.C. pasaportlarini verecegiz. Esimin BG pasaport bilgilerinin yaninda esimin T.C. pasaportunu da vermeli miyiz?

Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016 16:21 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 34
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü: EEA1
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
imbik kusura bakmada herseyi boyle ayagina bekleyen biriysen rahatini bozupta buralara gelmeye calisma. Ben gunlerce hatta haftalarca bu forumda yazilan en sacma seyleri bile okuyup ozet cikardim daha sonra aklima takilan ve kimsenin yazmadigi konularla ilgili sorularimi sordum. Vizemi aldiktan sonra da cok detayli bir sekilde acikladim (kusura bakama senin icin biraz uzun bir yazi) sen ve senin gibi arkadaslar bizim gibi ugrasmasin daha kolay gitsin diye yazilmis bi yazi ve benim gibi birsuru detayli sekilde aciklayan arkadas var. Senin bu yaptigin bu insanlara saygisizliktan baska bisey degil.
Umarim hakettigin sonucu alirsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017 01:45 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 125
Aldığı teşekkür: 94
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Emege saygi :)

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Yahoo [Bot] ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: