Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Eyl 2017 17:02

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 19:58 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 115
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Bahsettiğin kişi paylaşımı Mart 2016'da yapmış. Biz şu anda Aralık 2016'dayız. Her gün kurallar değişiyor. GOV.UK sitesinin yanlış bilgi verme gibi bir olasılığı yok. Aksine en güncel ve en doğru bilgiyi bulabileceğin yer orası. Güncel bilgiler üzerinden hareket edersen daha sağlıklı olur. Sen yanında götür orjinal pasaportları ne olur ne olmaz. Almazlarsa, yazıldığı gibi fotokopilerini alırlar. Alırlarsa da iyiki de getirmişim dersin. Neyse benden bu kadar. Orjinallerini götürmek istemiyorsan götürme ne diyeyim :)

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Nisan 2019'da başvuru yapacağım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016 18:50 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Merhaba,
Eşim ben Bulgaristan pasaportum ve fotokopisini götürdü. Orjinali görüp sadece fotokopiyi alıyorlar.

Siz bu vize konusunu gözünüzde fazla büyüttünüz. Avrupa Birliği vatandaşlarının gittikleri yere Avrupa Birliği vatandaşı olmayan eşlerini de götürebilmeleri yasal bir haktır. Dolayısıyla vize basvurusunun reddedilmesinin tek sebebi evliliğinizin gerçekliğini kanitlayamamanizdir. Sizin 2 tane çocuğunuz var ve 20 yıllık evlisiniz, kanitlayamama ihtimaliniz yok heralde.

Sizden istenen destekleyici evraklar genellikle evliliginizin gerçekliğini gösteren detaylardir. Siz İngiltere'ye giriş için vize istiyorsunuz ve bunun için yapmanız gereken tek şey Avrupa Birliği vatandaşıyla evli olduğunuzu kanıtlamak.

Yani sözün özü bu kadar abartmaniza gerek yoktu. Ingilterede yaşamak için alacağınız vize bunun ikinci aşaması olan EEA2 olacak.

Örnek olarak kısaca anlatayım; ben 15 dakikada başvuru formunu eşim için doldurdum. Türkiyeden alınmış formül B , Benim Bulgaristan pasaportum ve fotokopisi, eşimin pasaportu ve başvuru formuyla birlikte başvurduk. Kalacağımız süreyi belirsiz yazdık, kalacağımız yeri bir arkadaşımızın adresi olarak gösterdik. 5 günde vize çıktı.

Saygılarımla

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Yahoo [Bot] ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: