Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Ara 2017 12:31

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017 13:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
Merhaba arkadaşlar,

Kız arkadaşım Bulgaristan vatandaşı.Kendisi ile 7-8 ay sonra nikah kıyacağız ve kıydığımız nikahı da Bulgaristanda onaylarıp Bulgar Evlilik Cüzdanımızı alacağız.Nikatan sonra eşim İngiltere’ye gidip orada çalışacak.1 sene çalıştıktan sonra İstanbul’a geri dönecek ve düğün yapacağız.Düğünden sonra kendisi tekrar İngiltere’ye dönüp çalışmaya devam edecek.Döndükten 3 ay sonra EEA vizesine başvuracağız.Bu surada bende İstanbul’da özel bir şirkette 4 yıldır çalışıyor olacağım ve bankada düğünden gelen ve benim birikimlerim ile 50 bin tl civarında para olacak.

* İzlediğimiz yol EEA vizesi almak için doğru bir yol mu ?

* EEA vizesi almama gibi bir durumunuz var mı ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017 13:51 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 25
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü: EEA
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: Aslan
Evet almanız gereken ilk aşamada EEA ama biliyorsunuzdur İngilterenin brexit meselesi var bu nedenle işlemlere ne kadar hızlı başlarsanız size faydası olacaktır aksi halde diyelim ingiltere 2018 içinde de EEA yı bitirdi bu defa mevcutta kalanların hakları devam edecek derse haliyle eşinizde İngilterede oldugundan bu defa farklı bir vize ile gitmeniz gerekir onuda bilen üstadlar cevaplayabilirler.

Bende hali hazırda 02/agustosta EEA ya başvurdum bekliyoruz, eşim BG vatandaşı 7 yıllık evliyiz herkes için hayırlısı şimdiden.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017 04:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
Selam,

İngiltere’nin AB’den ayrılması EEA vizesimi etkileyecek bir etken değil diye biliyorum.İngiltere AB’den ayrılacak fakat İsviçre gibi EEA da kalmaya devam edecek.Sizlerinde bildiği gibi İsviçre AB üyesi değil fakat EEA’da yer almaktadır.Bu yüzden İngiltere’nin AB’den ayrılmasının bizim EEA vizemizi etkilemeyeceğini düşünüyorum.

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yorum yazıp bizi bu konuda bilgilendirebilir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017 06:16 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Merhaba Günaydın,
Hala Brexit şartları netlik kazanmadığından, bu konuda kimsenin kesin Evet yada kesin Hayır diyeceğini sanmıyorum. İsviçre gibi olabilirde olmayabilirde.

Son haberlere göre Avrupa kanunlarının en az +2 yıl daha uygulayacak İngiltere. umarım herşey planladığınız gibi olur, şimdiden başarılar dilerim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017 08:56 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 118
Aldığı teşekkür: 178
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Evlendiginizde kiz arkadasinla, ayni anda gidebilirsin. Bir sene beklemene gerek yok. Vizeye Turkiye’den evlilik evraklarinizla birlikte basvuracaksiniz. Brexit sonrasi EEA haklari konusunda kesin konusmamani tavsiye ederim. UK muhtemelen EEA’den de cikacak. Planlarinizi ona gore yapin. Su anda gorunen resmi cikis tarihi 29 Mart 2019. Bir cut off tarihi olacak vize ile ilgili durumlar icin. Su asamada tam olarak belli degil.

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Nisan 2019'da başvuru yapacağım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2017 16:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Boğa
Merhaba arkadaşlar, Siteyi uzun zamandır takip ediyorum, çok yararlı bilgiler var. Bende bulgar kız arkadaşımlar aralık başında bulgaristan'da evlenmeyi düşünüyorum. Bulgaristan'da evlendikten sonra EEA vizesine de yine Bulgaristan'dan başvurmak istiyorum. Sebebi ise sitede okudum ve takip ettiğim kararı ile başvuru sonuçlanma sürelerinin 100 günü aşmış olması. Bulgaristan'dan daha hızlı sonuç alabiliriz diye tahmin ediyorum. Siz ne dersiniz, Nereden başvurmak daha mantıklı ?
Diğer bir sorum ise başvuru yapınca pasaportunuz malum konsoloslukla kalıyor. Bu da seyahat özgürlüğümüzü kısıtlıyor. EEA vizesi ücretsiz ama extra bir para verip pasaport bizde kalabiliyor mu, EEA vizesi sonuçlanana kadar?

Teşekkürler

http://www.aroundtogether.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 07:17 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

aroundtogether yazdı:
Merhaba arkadaşlar, Siteyi uzun zamandır takip ediyorum, çok yararlı bilgiler var. Bende bulgar kız arkadaşımlar aralık başında bulgaristan'da evlenmeyi düşünüyorum. Bulgaristan'da evlendikten sonra EEA vizesine de yine Bulgaristan'dan başvurmak istiyorum. Sebebi ise sitede okudum ve takip ettiğim kararı ile başvuru sonuçlanma sürelerinin 100 günü aşmış olması. Bulgaristan'dan daha hızlı sonuç alabiliriz diye tahmin ediyorum. Siz ne dersiniz, Nereden başvurmak daha mantıklı ?
Diğer bir sorum ise başvuru yapınca pasaportunuz malum konsoloslukla kalıyor. Bu da seyahat özgürlüğümüzü kısıtlıyor. EEA vizesi ücretsiz ama extra bir para verip pasaport bizde kalabiliyor mu, EEA vizesi sonuçlanana kadar?

Teşekkürler

Merhaba şimdiden mutluluklar dilerim, randevudan önce passback hizmeti alırsanız pasaportunuz sizde kalabiliyor yanılmıyorsam BG den başvurabilmek için öne BG oturumu almanz gereki onunda en erken 1-2 ayda alıyorsunuz diye biliyorum, ayrıca EEA vize başvuruları tüm dünya ülkerinde sonnuçlanma süreleri uzamış diye duydum size nacizane tavsiyem evlilik BG de yaptıktan sonra ilk iş TR tescili sonrasında hemen Türkiyeden EEA vizesi başvurusu yapmanız.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017 08:09 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 8
Vize Durumu: Var
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
aroundtogether yazdı:

Teşekkürler

online başvuru sırasında kesinle bu hizmeti satın al. "Keep My Passport When Applying Service £ 51"
ben almadım çok pişmanım.

ayrıntılı bilgi için:

Keep My Passport When Applying Service £ 51
You can use the Keep My Passport Service if you need to keep your passport whilst we process your application, if for example you need to travel urgently to a country other than the UK.
To be eligible for a refund the applicant must cancel the order prior to biometric enrolment.
You are required to provide a full photocopy of your passport when attending the visa application centre, as well as your passport for examination by a member of the application centre staff. You will also be required to submit your passport within 4 weeks of being asked to do so. If you do not submit your passport within 6 weeks of being asked, your visa application may be refused.
If you wish to purchase this service online for £51, you should log into your personal account on this website and follow the instructions for purchasing the Keep My Passport Service. Alternatively you may purchase the service at the visa application centre using the self service kiosk or with the help of our experienced agent in our Service Center when attending your appointment. If you pay the fee online then you must bring a copy of your receipt/confirmation of payment with you to your appointment.
If you are asked to re-submit your passport, we aim to complete the application process and return your documents within 7 calender days.
Priority and Super Priority Visa are not available to be purchased with Passport PassBack Service.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017 20:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Psaportun bende kalabiliyor olması çok iyi, ocak ayı içerisinde veya şubat'da sıkıntı olmazsa başvuru yapmayı düşünüyorum. Bulgaristan'dan oturma izni çok uzun sürmüyor. Üniversiteyi orada okudum o yüzden biliyorum ama sizin dediğiniz gibi Yerleşim vizesi almak 30 iş gününü bulabiliyormuş. Şuan Türkiye'de resmi sigortalı bir işim yok, yaklaşık 8 aydır çalışmıyorum ama Gemi inşaat mühendiyim. Çalışmıyor olmam başvuru sırasında sıkıntı olur mu bilmediğim için biraz endişeliyim aslında.

TA1USA yazdı:
aroundtogether yazdı:

Teşekkürler

Merhaba şimdiden mutluluklar dilerim, randevudan önce passback hizmeti alırsanız pasaportunuz sizde kalabiliyor yanılmıyorsam BG den başvurabilmek için öne BG oturumu almanz gereki onunda en erken 1-2 ayda alıyorsunuz diye biliyorum, ayrıca EEA vize başvuruları tüm dünya ülkerinde sonnuçlanma süreleri uzamış diye duydum size nacizane tavsiyem evlilik BG de yaptıktan sonra ilk iş TR tescili sonrasında hemen Türkiyeden EEA vizesi başvurusu yapmanız.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017 20:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Söylediğin çok iyi oldu süreç uzar ise 3-4 ay pasaportsuz kalmak istemem, çok kötü bir durum açıkcası. Teşekürler bilgi için.
7070 yazdı:
aroundtogether yazdı:

Teşekkürler

online başvuru sırasında kesinle bu hizmeti satın al. "Keep My Passport When Applying Service £ 51"
ben almadım çok pişmanım.

ayrıntılı bilgi için:

Keep My Passport When Applying Service £ 51
You can use the Keep My Passport Service if you need to keep your passport whilst we process your application, if for example you need to travel urgently to a country other than the UK.
To be eligible for a refund the applicant must cancel the order prior to biometric enrolment.
You are required to provide a full photocopy of your passport when attending the visa application centre, as well as your passport for examination by a member of the application centre staff. You will also be required to submit your passport within 4 weeks of being asked to do so. If you do not submit your passport within 6 weeks of being asked, your visa application may be refused.
If you wish to purchase this service online for £51, you should log into your personal account on this website and follow the instructions for purchasing the Keep My Passport Service. Alternatively you may purchase the service at the visa application centre using the self service kiosk or with the help of our experienced agent in our Service Center when attending your appointment. If you pay the fee online then you must bring a copy of your receipt/confirmation of payment with you to your appointment.
If you are asked to re-submit your passport, we aim to complete the application process and return your documents within 7 calender days.
Priority and Super Priority Visa are not available to be purchased with Passport PassBack Service.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: 7070 ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz