Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 Tem 2017 00:48

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 346 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015 09:28 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 10
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
Arkadaslar Merhaba

12 Mart'ta yapmis oldugum vize basvurusu nihayet dun itibari ile sonuclandi RC'mi almis bulunmaktayim. Ortalama 5.5 ay gibi bir surede sonuclandi dosyam, sanirim bu kadar uzun surmesinde, nisan ayinda yapilan degisiklikler ve yaz doneminin (tatiller) etkili oldugunu dusunuyorum.

EEA1 ile gelecek olan arkadaslara tavsiyem Turkiye'de vizelerini aldiktan sonra vakit kaybetmeden UK'ye giris yapip EEA2 basvurularini yapmalari yoksa,EEA1 vizeleri RC,lari onaylanmadan bitince giris cikis yapilamiyor.
Cok kolay bir surec degil ama ve dikkat ve sabirla ustesinden gelinebiliyor, herkese bol sans ve kolayliklar diliyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015 09:50 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü:
burcuk yazdı:
Arkadaslar Merhaba

12 Mart'ta yapmis oldugum vize basvurusu nihayet dun itibari ile sonuclandi RC'mi almis bulunmaktayim. Ortalama 5.5 ay gibi bir surede sonuclandi dosyam, sanirim bu kadar uzun surmesinde, nisan ayinda yapilan degisiklikler ve yaz doneminin (tatiller) etkili oldugunu dusunuyorum.

EEA1 ile gelecek olan arkadaslara tavsiyem Turkiye'de vizelerini aldiktan sonra vakit kaybetmeden UK'ye giris yapip EEA2 basvurularini yapmalari yoksa,EEA1 vizeleri RC,lari onaylanmadan bitince giris cikis yapilamiyor.
Cok kolay bir surec degil ama ve dikkat ve sabirla ustesinden gelinebiliyor, herkese bol sans ve kolayliklar diliyorum.

kac yillik aldiniz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015 14:13 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
5 yillik

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 07:04 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 26
Vize Türü:
Burcu: Yay
Hayirli olsun Burcuk, tebrikler :)

Darisi basimiza, gercekten sabir gerektiren bir surec bakalim bizimkisi kac ayda cikicak..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 20:07 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
EEA2 basvurusu yapacak arkadaslara bir tavsiyem var. empty envelope diye bir servis var post office de evraklarinizi gonderirken bu servici secerseniz (biraz daha pahali) size takip numaralari veriyorlar (tracking numbers) bu sayede RC niz size gonderilirken sizin zarfinizla gonderiyorlar dolayisiyla royal mail'in internet sitesinden azrf cikisini takip edebiliyorsunuz ayrica ertesi gunu elinizde oluyor. Bu sayede postada olusabilecek kayip c=ve gecikmelerin onune gecmis oluyorsunuz. Ben kendi dosyamda yapmamiztim cunku boyle bir hizmetten haberim yoktu sonra bazi forum sitelerinden ogrendim bunu.
Yeni basvuru yapacak arkadaslarin isine yarayabilir bu bilgi.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015 19:23 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: EEA-1
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Zararsız
Buraya yazıyorum fakat baştan belirteyim henüz EEA-1 i almadim başvuru aşamasındayim bu soruyu sormamdaki sebeb ise daha sonra oluşabilecek karışıklıkların önüne geçmek. Olurda EEA-1 onaylanirsa form da belirttiğimiz üzere eşimle beraber estonyadan uk ya gideceğiz. Okuduğum kadari ile EEA_1 de calisma hakki var! Bir arkadasimizda ortak hesap acmaktan ve faturalarin ikimiz adina gelmesinden bahsetmiş! Bizim durumumuz ilk etapta beraber gidip akabinde bir oda kiralayip bu başvuru sürecini eşimle beraber orada atlatip daha sonrasinda eşimin estonyaya çocuğumuzun yanına dönmesi yönünde bu süreç benim iş bulup ev tutmama kadar uzayacak bir süreç 1-2 belki 3 ay bu süre zarfında eşimin ara ara yanima gidip gelmesi benim EEA-2 vizemde her hangi bir olumsuzluk yaparmı??? Yani bu EEA-2 vizesi çıkana kadar illa eşim orada ikamet etmek zorundamı? Birde biliyorsunuz malumunuz uk da oda kiralama baya bir gündemde olan konaklama şekli bu şekilde birşey yaparsak adımıza bir fatura haliyle olmayacak ortak hesap açılır tabii ama bunlar sorun yaratırmı? Lütfen bilen bir arkadaşımız yada larımız cevaplarsa sevinirim. Herkese hayırlı akşamlar....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2015 19:39 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Akrep
estonyali61 yazdı:
Buraya yazıyorum fakat baştan belirteyim henüz EEA-1 i almadim başvuru aşamasındayim bu soruyu sormamdaki sebeb ise daha sonra oluşabilecek karışıklıkların önüne geçmek. Olurda EEA-1 onaylanirsa form da belirttiğimiz üzere eşimle beraber estonyadan uk ya gideceğiz. Okuduğum kadari ile EEA_1 de calisma hakki var! Bir arkadasimizda ortak hesap acmaktan ve faturalarin ikimiz adina gelmesinden bahsetmiş! Bizim durumumuz ilk etapta beraber gidip akabinde bir oda kiralayip bu başvuru sürecini eşimle beraber orada atlatip daha sonrasinda eşimin estonyaya çocuğumuzun yanına dönmesi yönünde bu süreç benim iş bulup ev tutmama kadar uzayacak bir süreç 1-2 belki 3 ay bu süre zarfında eşimin ara ara yanima gidip gelmesi benim EEA-2 vizemde her hangi bir olumsuzluk yaparmı??? Yani bu EEA-2 vizesi çıkana kadar illa eşim orada ikamet etmek zorundamı? Birde biliyorsunuz malumunuz uk da oda kiralama baya bir gündemde olan konaklama şekli bu şekilde birşey yaparsak adımıza bir fatura haliyle olmayacak ortak hesap açılır tabii ama bunlar sorun yaratırmı? Lütfen bilen bir arkadaşımız yada larımız cevaplarsa sevinirim. Herkese hayırlı akşamlar....

Merhaba Estonyalı,

Eea1 ile Uk ye gelip burada 6 ay boyunca çalışabilirsin, oda kiralayabilirsin (bizdeki gibi değil, zaten ticari olarak sana kiralayıp fatura kesmeliler). EEA-2 6. ayın sonunda başvurulan bir şey değil, 6 aylık süre zarfında başvurulan birşey. Sen veya eşin çoklu giriş çıkış yapabilirsiniz, prosedürde sıkıntı yok. Ben Eea 1 ile 1 hafta önce geldim, şimdi sürece devam ediyorum. Yani tabikide siz buraya gelip hemen eea-2 ye başvurabilirsiniz, sürekli burada kalmanız 2 nizinde daha iyi duruyor ama belli aralıklarlada eşin gelirse sıkıntı olmaz kanaatindeyim. Bu arada sen ülkeye ya eşinle girebilirsin, ya eşin ,Uk de olması kaydı ile tek girebilirsin.

Bendeki bilgi böyle umarım herşey yolunda gider ama devam et Eea-1 e denemelisin diye düşünüyorum..

Bu arada Tallinn de çok güzel bir yer favorilerim arasında

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 05:57 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: EEA-1
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Zararsız
çilekeş yazdı:
estonyali61 yazdı:

Çilekeş vermiş olduğun cvp için çok teşekkür ederim. Umarim eea-1 aliriz ondan sonra burada sıkça başını agrıtmaya devam ederim. Umarim orada herşey beklentince olur ALLAH yolu(muzu)nu açık etsin...

Merhaba Estonyalı,

Eea1 ile Uk ye gelip burada 6 ay boyunca çalışabilirsin, oda kiralayabilirsin (bizdeki gibi değil, zaten ticari olarak sana kiralayıp fatura kesmeliler). EEA-2 6. ayın sonunda başvurulan bir şey değil, 6 aylık süre zarfında başvurulan birşey. Sen veya eşin çoklu giriş çıkış yapabilirsiniz, prosedürde sıkıntı yok. Ben Eea 1 ile 1 hafta önce geldim, şimdi sürece devam ediyorum. Yani tabikide siz buraya gelip hemen eea-2 ye başvurabilirsiniz, sürekli burada kalmanız 2 nizinde daha iyi duruyor ama belli aralıklarlada eşin gelirse sıkıntı olmaz kanaatindeyim. Bu arada sen ülkeye ya eşinle girebilirsin, ya eşin ,Uk de olması kaydı ile tek girebilirsin.

Bendeki bilgi böyle umarım herşey yolunda gider ama devam et Eea-1 e denemelisin diye düşünüyorum..

Bu arada Tallinn de çok güzel bir yer favorilerim arasında

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 06:13 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü:
Burcu: Aslan
arkadaşlar merhaba. dün itibari ile eea1 vizemi aldım ve haftaya nasipse U.K gideceğim. oradada eea2 başvurusu yapacağım. sorum şu olacak. U.K gitmeden götürmem gerekn yada burada toplamam tercüme ettirmem gereken evraklar neler acaba? yapmam geren işlemleri sırasıyla yazabilirmisiniz ?eea1 de formu doldururken online olarak dolduruyorduk. şimdiki form doldurma kağıt üzerindemi yapıyoruz. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2015 20:53 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü:
Burcu: Aslan
estonyali61 yazdı:

estonyalı selam :) eea1 alanlar eea2 basvurusu yapmamışlarmı yoksa artık vizelerini aldılar diye siteyemi girmiyorlar baksana ses seda yok sorulara :)) sen anlarsın eea2 nasıl olacak :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 346 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: