Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Haz 2017 01:43

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2016 09:22 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Birde arkadaşlar. Ben başvuruyu yaptım nisan ayında henüz herhangi bir olumlu yada olumsuz cevap gelmedi. Litvanyadaki oturum kartımın süresi bitiyor aralık ayında bu oturumu yenilemek için pasaportu evlilik cüzdanını ve litvanya oturum kartımı geri istesem başvuru iptal mi oluyor? İptal olmuyor ise geriye nasıl döneriz yada böyle bir şansımız varmı geriye dönmek gibi. Tecrübesi olan arkadaşlar varsa cevaplarsa bilgi edinmiş oluruz...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2016 13:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü: Permanent Residence
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
nortwich yazdı:
pedicini yazdı:
alpergdansk yazdı:
Herkeze merhabalar, temmuz ayinda yollamistim referandumdan sonra eea2 vizesi icin gerekli evraklari.. 16 eylulde biometric icin mektup yollanmis bana ama ben 21inde aldim ve 22 eylulde hallettim, bu gun ise yani 27 eylulde bir evrak aldim (Certificate of Application). bundan sonraki adim nedir? bana burada eger herkeze yazilan bir sey degilse yani herkeze farkli yaziliyor ise bana denilen karar yakinda verilecek 6 ay icinde vs vs.. merak ettigim zaten 2 ay gecti ilk evrakimi gondereli neden hala 6 ay deniliyor? yani Certificate of application aldiigm gunden itibarenmi 6 ay yoksa applicationu gonderdigim ilk andan itibaren mi? bir bilgisi olan varsa yazsin lutfen.. son olarak bundan sonra bir evrak vs gelecekmi yoksa bundan sonra bekliyecekmiyim sonucu ve kartimi neyse artik. tesekkur ederim.

Basvuryu yaptigin tarihten itibaren 6.ayda sonuclaniyor. Dolu dolu bir 6 aylik surec, oncesi malesef sonuclanmiyor .COA aldigin tarihten itibaren degil.

Bu kanıya nasıl vardın kardeş? Yani evrakların yollandığı tarihten itibaren 6 ay olduğuna. Home office yada bir avukatamı sordun yoksa sadece varsayım olarakmı yazdın? Yanlış anlama sakın ukalalık yapmıyorum bende aynı başvuruyu yaptığım için süre hesaplaması yapmak adına emin olmak istiyorum cevaplarsan sevinirim...

Merhabalar,

EEA 4 Permanent Residence basvurumla ilgili zamanlama soyle olmustur.

PR applied on : 18 JAN 2016
Biometric letter: 30 JAN 2016
Biometric submitted: 06 FEB 2016
COA Letter (with work): 12 FEB 2016
Decision letter: 20 JUL 2016 dated Arrived: 23 JUL 2016 (REFUSED)

EEA2 basvurumda bundan 5 yil once sanirim 4 ay gibi bir surecte sonuclanmisti. Fakat bu Brexit olayindan sonra basvurularin geneli 6 ayda sonuclaniyor.

Birde EEA vatandasi olup basvuranlar (PR) icin sanirim yaklasik 4 ayda sonuclaniyor. NON- EEA vatandaslarin basvurulari dedigim gibi genelde 6 ay gibi bir surecte sonuclaniyor.

Hatta ilgili linkten burada bulamadiginiz cevaplari arastirabilirsiniz.

http://www.immigrationboards.com/
(Forum sitesinin geneli)

http://www.immigrationboards.com/eea-ro ... lications/
(EEA basvurularla ilgili link)

http://www.immigrationboards.com/eea-ro ... 11252.html
(EEA2 basvuru surecleri)

http://www.immigrationboards.com/eea-ro ... 52881.html
(EEA2 basvuru surecleri)

http://www.immigrationboards.com/eea-ro ... 83537.html
(EEA4 PR basvuru surecleri)

http://www.immigrationboards.com/eea-ro ... 67-40.html
(EEA4 PR Subat 2016 basvuranlarin zamanla ilgili surecleri)

umarim yardimci olur, bol sanslar...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2016 18:21 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Pedicini... İlgin ve alakan için teşekkürler dostum...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2016 19:36 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

nortwich yazdı:
Pedicini... İlgin ve alakan için teşekkürler dostum...

Rica ederim.
Diger sorunla ilgili Pasaportunu geri istersen basvurun iptal olmuyor. Fakat sen Evlilik cuzdani ve Litvanya oturum kartinida geri almak istemissin. Bu tur belgeleri basvuru surecin devam ederken isteyebiliyor musun bilmiyorum. Ayrica Nisan 2016 da basvurmussun sanirim buyuk bir ihtimalle Ekim 2016 da basvurun sonuclanacaktir, bekleme sansiniz varsa duruma gore bakarsiniz.

Verdigim linkte pasaport geri isteme adina paylasimlar var, oradan da bilgi edinebilirsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2016 20:28 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhaba @pedicini
EEA vatandaşlarının başvuruları 4 ayda sonuçlanıyor demişsin, EEA vatandaşlarının buna başvurmasina gerek var mı ki? Yani zaten EEA olduğu için başvuru yapmadan durabiliyorlar değil mi? EEA olanlar da kalıcı oturuma başvurmak zorunda mı ya da otururum kartı almak zorunda mı acaba?

Bir soru daha, EEA vatandaşı 5 yıl beklemeden direk mi kalıcı oturuma başvuru yapıyor ?

Biraz kafam karıştı aydinlatirsan sevinirim.

Saygılarımla

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2016 21:44 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

andreii yazdı:
Merhaba pedicini
EEA vatandaşlarının başvuruları 4 ayda sonuçlanıyor demişsin, EEA vatandaşlarının buna başvurmasina gerek var mı ki? Yani zaten EEA olduğu için başvuru yapmadan durabiliyorlar değil mi? EEA olanlar da kalıcı oturuma başvurmak zorunda mı ya da otururum kartı almak zorunda mı acaba?

Bir soru daha, EEA vatandaşı 5 yıl beklemeden direk mi kalıcı oturuma başvuru yapıyor ?

Biraz kafam karıştı aydinlatirsan sevinirim.

Saygılarımla

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selam Andreii,

Aslinda hayir basvurmalarina gerek yok. EEA vatandaslari zaten Avrupa ulkelerinde serbest yasama hakkina sahipler, fakat bu Brexit olayindan sonra sanirim onlarda tedirgin olup bu basvuruyu yapiyorlar. Benim esim 20 yil uzeri burada yasiyor, acikca kendisi hic boyle bir seye gerek duymuyor.

Eger permident residence kart almak isterse bir EEA vatandasi 5 yil burada yasadigini gostermek zorunda yani ayni sekilde onlardanda bu 5 yil araliksiz bir sekilde ulkede bulundugunu kanitlamasi gerekli. Sadece basvurulari "immigration boards forumda" gordugum uzere 4 ay gibi surecte tamamlaniyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2016 10:33 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Herkeze merhaba, cok alakasiz gelebilir simdiden ozur dilerim fakat sormam gerekli, babam rahatsuz istanbula gidip bir ay yanlarinda kalmak istiyorum fakar vizem biteli iki ay oldu ve evraklarim home officede.. pasaportumu geri alip turkiyeye gitsem geri gelebilirmiyim diye home office sordum ve bana tekrardan aile birlesimi vizesine basvurman gerekli dediler..! ben EU icerisinden geldim buraya uk den ciksam suresiz oturum kartim var seyahat edebilirim istedigim yere sikinti yok ama nasil geri donucem onu dusunuyorum. Yaklasik bir saat once sinir polisini aradim ama bizi asar bu dediler. Bende kaldim boyle ne yapicam bilmiyorum. Daha once forumda bir yerlerde buna benzer bisey okumustum hatirladigim kadariyla ama bulamadim. teccubesi olan arkadaslar paylasirsa cok sevinirim. bekliyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2016 13:59 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 26
Vize Türü:
Burcu: Yay
Onlar ne kadar da family permit vizesini tekrar alman gerektigini soylese de cikip tekrar girebilirsin fakat su kosullar altinda; bir COA mektubun yaninda olsun, iki EU vatandasi esin seninle birlikte seyahat etmeli, uc ve en onemlisi sakin donusunu Pegasus ile yapma..Biz sahsen denedik ve bu sekilde UK`e geri geldik..

UK sinir polisi hic bir sikinti cikarmiyor tek sikinti ucus firmalarinin bu sureci bilmemesinden dolayi sikinti cikarmasi bu konuda en duzgun THY calisiyor ve direk ingiltere konsolosluk yetkilisini arayip teyit aliyorlar..

Kolay gelsin..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2016 14:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
machinist yazdı:
Onlar ne kadar da family permit vizesini tekrar alman gerektigini soylese de cikip tekrar girebilirsin fakat su kosullar altinda; bir COA mektubun yaninda olsun, iki EU vatandasi esin seninle birlikte seyahat etmeli, uc ve en onemlisi sakin donusunu Pegasus ile yapma..Biz sahsen denedik ve bu sekilde UK`e geri geldik..

UK sinir polisi hic bir sikinti cikarmiyor tek sikinti ucus firmalarinin bu sureci bilmemesinden dolayi sikinti cikarmasi bu konuda en duzgun THY calisiyor ve direk ingiltere konsolosluk yetkilisini arayip teyit aliyorlar..

Kolay gelsin..

Merhaba arkadasim, birincisi kara yolu ile gidmek istiyorum ucakla degil. ikincisi yanliz gitmek istiyorum cunku esim calisiyor. sanirsam bu sartlarda gidemem cunku esimin yanimda olmasi lazim.. tesekkur ederim cevap verdigin icin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2016 03:25 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Akrep
alpergdansk yazdı:
Herkeze merhaba, cok alakasiz gelebilir simdiden ozur dilerim fakat sormam gerekli, babam rahatsuz istanbula gidip bir ay yanlarinda kalmak istiyorum fakar vizem biteli iki ay oldu ve evraklarim home officede.. pasaportumu geri alip turkiyeye gitsem geri gelebilirmiyim diye home office sordum ve bana tekrardan aile birlesimi vizesine basvurman gerekli dediler..! ben EU icerisinden geldim buraya uk den ciksam suresiz oturum kartim var seyahat edebilirim istedigim yere sikinti yok ama nasil geri donucem onu dusunuyorum. Yaklasik bir saat once sinir polisini aradim ama bizi asar bu dediler. Bende kaldim boyle ne yapicam bilmiyorum. Daha once forumda bir yerlerde buna benzer bisey okumustum hatirladigim kadariyla ama bulamadim. teccubesi olan arkadaslar paylasirsa cok sevinirim. bekliyorum.

Selam,

Vizem bitip Eea2 rc beklerken 2 kere zorunlu sebeplerden dolayı Tr ye gidip geldim.
Evet rutin kural bir daha family permit almanı soyluyor fakat ben ikisindede almadım.

1. Seyahatimde dönüşümü parise uctum (schengen ile) eşim yanımdaydı ve coa evlilik belgesi proof of adres vs.. Otobüsle paris london yaptık. Uk borderda 2 memur istişare ettiler herşey normal görünüyor ve 5 dak gectik

2. Seyahatimde thy ile ist dan dönmeye çalıştım fakat ben basaramadım. Gozen i bir turlu ikna edemedim. Konsolosluk ile irtibata gectiler ama yok onay falan felan. Bende üstelemedim zaten denenmiş paris üErinden girişim vardı aynı şekilde eşimle yeni bilet alıp paris üzerinden geldik uk border da yine aynı muhabbet bu sefer biraz daha uzun sürdü. İçerde kontrol falan yaptı. 20 dakika sonra bu sefer bir kaşe vurup ee regularion dan vs 6 ay gecerlidir gibi. Sanırım bir daha seyahat edersem bana rahatlık saglayacaktı ama 3 ay sonrasında rc geldi..

1 ay uzun bir süre istersen family permit basvur ben 2 seyahatimdede 1 hafta kalmam gerekiyordu.
Kara yolu ile girmek ist hava limanından cıkmaya göre daha az stresli
Kara yolu ile girerkende eşimin yanında olmasını faydasını hissettim. Eşin seni karşılamaya gelir giriş yapacagın vakit onuda öyle çözebilirsin.

Durum böyle stresli fakat mümkün..

Kolaylıkla seyahet edersin umarım. Acil şifalar dilerim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: