Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Şub 2017 18:53

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 330 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2015 06:53 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 26
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
Hah iste o pasaportu geri alip pasaporttaki EEA1 vize suresi de bittikten sonra EEA2`nin gelmesini beklerken giris-cikis yapabiliyor muyuz? Benim de asil sorum buydu :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2015 19:14 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Hah bende ayni sorundan dertliyim su an :( cevap veriyorum hayir giris cikis yapamiyorsunuz.
Ben en son home office aradim bu surede(vizesiz oldugum donem) acil seyahat etmem gerekirse ne yapabilirim diye bana bir telefon numarasi verdi EEA1'in suresini uzatmak icin yada yenilemek icin, o islem de 3 hafta suruyormus. Zaten 6 ayin dolmasina 1 ay kaldigi icin ben bir islem yapmadim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2015 06:31 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaslar Merhaba,

Bir sorum var, bazilariniza komik gelebilir ama gercekten bilmiyorum :) Simdi 'Residence Card' dedigimiz olay kimlik gibi bir kart mi? yoksa pasaporta yapistirilan vize gibi birsey mi ?
Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2015 11:10 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü:
burcuk yazdı:
Arkadaslar Merhaba,

Bir sorum var, bazilariniza komik gelebilir ama gercekten bilmiyorum :) Simdi 'Residence Card' dedigimiz olay kimlik gibi bir kart mi? yoksa pasaporta yapistirilan vize gibi birsey mi ?
Tesekkurler

passportunuza vurulan vize .......ama artik kart veriyorlar bilgin olsun

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2015 20:39 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaslar Merhaba,

Hala oturumum gelmedi ama merak ettigim bir konu var. Basvuru dosyasindan pasaportlari geri isteyenler icin Residence Card olarak A4 sayfasinda bir belge gonderiliyormus. Bu sekilde belge alan ve Turkiye'ye bu belgeyle giris cikis yapmis olan var midir ? Herhangi bir sorunla karsilastiniz mi ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2015 07:19 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcuk selam,

Benim bildigim COA yani certificate of application denilen ustunde RC gelene kadar calisip calisamayacaginin da yazdigi A4 geliyor. Diger ilgili forumlarda gordugum kadariyla bununla 1 defaya mahsus giris-cikis yapanlar var. UK`e donuste pasaporta bir damga basilip(galiba stamp 1A`di) ve bir daha bu sekilde giris-cikis yapilmamasi icin uyarip girise izin veriyorlar. Ayni soru bizim de kafamizi kurcaliyor. Bir yanit bulursan lutfen burada paylasabilir misin :)

Bu arada sen basvurali ne kadar oldu?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2015 07:43 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Selam Machinist,

Ben basrumu yapali bugun itibariyle 5 ay doldu 6. ay a girdik :) Sureyi sonuna kadar kullanacaklar saniyorum. Dogruyu soylemek gerekirse baska bir forum daha var bu sureci takip ettigim ve butun Mart tarihli basvurulular orada iletisim icerisindeyiz. Sebebini bilmiyorum ama COA si benden eski ve benden yeni olanlar RC'lerini aldilar benimlinden ses yok hala biraz da endiselenmeye basladim ne yalan soyleyeyim :(

Zaten RC'nin pasaportlarini geri isteyenler icin A4 boyutunda bir kagittan olustugunu o forumdan ogrendim. Ayni soruyu orada yazdim ve RC'yi pasaportumla birlikte tasidigim surece sorun olmayacagini yazmislar. Umarim oyle olur....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2015 20:58 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Arkadaşlar Merhaba,

6 gün sonra ilk aldığım family permit ile Uk de gideceğim. Rc başvurusu için buradan götürmemi tavsiye ettiğiniz herhangi bir orijinal döküman veya başba birşey varmı gidince hemen başvurumu yapmak istiyorum.

Teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2015 21:02 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Akrep
burcuk yazdı:
[url=http://www.forumvisa4uk.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=çilekeş]çilekeş[/url]
6 aylik vizem 22 Temmuzda bitiyor ama vizem bittikten sonra UK' de kalabiliyorum onda sikinti yok tek sorun vizem olmadigi icin giris cikis yapamamam.

Bu arada imigration office aradim pasaportumu geri istedigim icin islemlerim durudurldu mu diye hayir islemleriniz devam ediyor pasaportunuza ihtiyac duyarsak size posta yoluyla bildiririz dediler.

Aslinda butun adimlari web sayfalarinda gostermisler. Istedikleri dokumanlari hazirladik ben yine TR de hazirladigim dosyanin aynisindan (iliskimizin ilk basladigi gunden bugune kadar ki gorusmelerimiz ucak biletlerimiz otel rezervasyonlarimiz v.b. amac evliligin gercek oldugunu kanitlamak) bu basvuru icinde hazirladim.
evlilik cuzdanimiz ve yaninda verdikleri butun dillerdeki kopyasi (sanirim form B diyorlar) kira kontratimiz esimin is yerinden orda calistigini ve kosullarini belirtir belge (bordro, sozlesme v.b.) esimin ve benim pasaportlarimiz.
Bunlarin hepsini posta ile gonderdik, sonra bize evraklarin alindigini ve benim basvuru referans numaramin oldugu bir dokuman yolladilar. O dokumanda islemlerin 6 aya kadar sonuclanacagini bu sure zarfinda orjinal dokumanlara ihtiyac durumunda isteyebilecegimizi belirtmisler ve bunun icin bir link vermisler.
Bizde o linki kullanarak istedik orjinal evraklarimizi ve seyahatlarimizi yaptik.

Daha detay bir sorun olursa yanitlamaya calisirm ama genel hatlariyla surec boyleydi.

Selamlar

Merhaba Burcuk,

Başvuruyu yaptığın web sitesinin linkini gönderebilir misin?

Teşekkürler
Çilekeş

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2015 11:52 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Selam Cilekes,

Asagidaki linkteki formun seninle ilgili bolumlerini doldurup, yine formda belirtilen adrese gonderiyorsun sonra sana biometric enrollment yapmani isteyen mektup geliyor yetkili post officeden bunu yapiyorsun. Ucret kisi basi £65. Family permit ile benzer belgeleri istiyor.

https://www.gov.uk/government/publicati ... orm-eea-fm

Kolay gelsin..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 330 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: