Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 12 Ara 2017 23:31

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 372 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2015 09:45 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 37
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
burcuk yazdı:
[url=http://www.forumvisa4uk.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=çilekeş@askim127]çilekeş@askim127[/url] Arkadaslar bende EEA2 basvurumu yaptim ama basvuruyu yaptiktan sonra basvurunun yapildigina dair bir evrak geliyor orda belirtiyor ihtiyac durumunda pasaport geri gonderilebilir diyor.

Biz istedik pasaportlarimizi iade ettiler (istenmesi durumunda geri iade edilmek uzere) acil seyahatlerimiz vardi yaptik.
Pasaportum hala bende gerci EEA2 basvurumda henuz sonuclanmadi ama sorun olacagini dusunmuyorum.

Bu arada aklinizda bulunsun baya uzun surebiliyor islemler ben 12 Martta basvurdum hala cevap bekliyorum.

evet acil cekebilirsin ama yaptigin basvuru otomatik olarak duruyor yani islemlerinizi duruyor ne zaman passport yolladiniz o zaman islemler tekrar baslar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2015 09:46 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
askim127 yazdı:
burcuk yazdı:
[url=http://www.forumvisa4uk.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=çilekeş@askim127]çilekeş@askim127[/url] Arkadaslar bende EEA2 basvurumu yaptim ama basvuruyu yaptiktan sonra basvurunun yapildigina dair bir evrak geliyor orda belirtiyor ihtiyac durumunda pasaport geri gonderilebilir diyor.

Biz istedik pasaportlarimizi iade ettiler (istenmesi durumunda geri iade edilmek uzere) acil seyahatlerimiz vardi yaptik.
Pasaportum hala bende gerci EEA2 basvurumda henuz sonuclanmadi ama sorun olacagini dusunmuyorum.

Bu arada aklinizda bulunsun baya uzun surebiliyor islemler ben 12 Martta basvurdum hala cevap bekliyorum.

evet acil cekebilirsin ama yaptigin basvuru otomatik olarak duruyor yani islemlerinizi duruyor ne zaman passport yolladiniz o zaman islemler tekrar baslar

2.-3 aydan fazla surmez

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2015 12:05 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Akrep
askim127 yazdı:
askim127 yazdı:
burcuk yazdı:

2.-3 aydan fazla surmez

Peki pasaportu isteyince o ne kadaf sürede geliyor acaba arkadaşlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2015 13:30 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
çilekeş yazdı:
askim127 yazdı:
askim127 yazdı:
burcuk yazdı:

2.-3 aydan fazla surmez

Peki pasaportu isteyince o ne kadaf sürede geliyor acaba arkadaşlar

passport cekince gelmez benim bildigimmm kadari otmatik olarak basvurunuz donuyor

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2015 13:44 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Merhaba Burcuk,

Başvurunla ilgili beni bir kaç konuda bilgilendirebilrmisin acaba?

12 martta başvurdun, 6 aylık eea vizen ne zaman bitiyor. Ne kadar önce başvurdun. Bu önemli çünkü ben uk de yaşayıp her 2 ay da yurt dışına çıkmayı planlıyorum
Başvurunun genel işlemleri nedir yani hangi basamakları vardır
Pasaportunu heri talep ettiğinde ne kadar zamanda geldi

Teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2015 12:49 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü:
[url=http://www.forumvisa4uk.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=çilekeş]çilekeş[/url]
6 aylik vizem 22 Temmuzda bitiyor ama vizem bittikten sonra UK' de kalabiliyorum onda sikinti yok tek sorun vizem olmadigi icin giris cikis yapamamam.

Bu arada imigration office aradim pasaportumu geri istedigim icin islemlerim durudurldu mu diye hayir islemleriniz devam ediyor pasaportunuza ihtiyac duyarsak size posta yoluyla bildiririz dediler.

Aslinda butun adimlari web sayfalarinda gostermisler. Istedikleri dokumanlari hazirladik ben yine TR de hazirladigim dosyanin aynisindan (iliskimizin ilk basladigi gunden bugune kadar ki gorusmelerimiz ucak biletlerimiz otel rezervasyonlarimiz v.b. amac evliligin gercek oldugunu kanitlamak) bu basvuru icinde hazirladim.
evlilik cuzdanimiz ve yaninda verdikleri butun dillerdeki kopyasi (sanirim form B diyorlar) kira kontratimiz esimin is yerinden orda calistigini ve kosullarini belirtir belge (bordro, sozlesme v.b.) esimin ve benim pasaportlarimiz.
Bunlarin hepsini posta ile gonderdik, sonra bize evraklarin alindigini ve benim basvuru referans numaramin oldugu bir dokuman yolladilar. O dokumanda islemlerin 6 aya kadar sonuclanacagini bu sure zarfinda orjinal dokumanlara ihtiyac durumunda isteyebilecegimizi belirtmisler ve bunun icin bir link vermisler.
Bizde o linki kullanarak istedik orjinal evraklarimizi ve seyahatlarimizi yaptik.

Daha detay bir sorun olursa yanitlamaya calisirm ama genel hatlariyla surec boyleydi.

Selamlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2015 13:17 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 26
Vize Türü:
Burcu: Yay
Merhaba Burcuk,

EEA2`a basvurup family permit vizesi bittikten sonra pasaportunla ulkeye giris cikis yapabiliyor musun?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2015 21:15 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba Machinist,

Iste ben de tam o noktadayim ve arastiriyorum ama gorunen o ki EEA2 vizesi dolduktan sonra oturum gelene kadar giris cikis yapamiyorum. Bir arkadasim Avusturalya'da Bridge visa (oturumun cikana kadar mevcut visa biterse buna gecis yapiliyormus) diye bir sey oldugundan bashsetti UK icin arastirdim ama bir sey bulamadim :(

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar cevap yazarlarsa cok sevinirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2015 08:04 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 26
Vize Türü:
Burcu: Yay
Sanirim vize turleri karisti :)

Ben family permit vizesi dolduktan sonra demek istemistim. Esimin family permit vizesinin suresi dolmak uzere ve EEA2 basvurusunu yaptik. Basvuru degerlendirmesi devam ederken pasaportu aldigimizda o pasaportla giris-cikis yapabiliyor muyuz diye sormak istemistim? Sen seyahatlerimizi yaptik demissin bir onceki yorumunda..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2015 14:15 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Machanist

Ben anladim ama belki anlatmak istediklerimi dogru ifade edememis olabilirim. EEA2 basvurusunu yaptiktan sonra pasaportlarinizi geri istiyorsunuz ya iste o pasaporttaki EEA1 in vize suresi bitene kadar giris cikis yapabiliyorsunuz. Ben yaptim yani :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 372 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: