Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Tem 2017 00:44

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 13:00 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
hampshire yazdı:
Evlenmeyeceğiz diyorum askim127, sen de hala evlilik diyorsun. İngiltere'den değil Türkiye'den yapılıyor başvuru. İngiliz Konsolosluğu bu vizeyi vermeye yetkili. Başvuru İngiltere'ye gönderilmiyor. Bütün dökümanı okudum. Evlilik olmadan da alınabiliyor bu vize. Kolay demiyorum. Ama kanıtları sunup bu vizeyi almak mümkün. Nokta.

bende bir bardak su iciyorum nokta .

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 13:03 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 100
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Bu konuda bilgi almak isteyen arkadaşlar bu linkteki dosyayı okuyabilirler: https://www.gov.uk/government/uploads/s ... 7_0EXT.pdf

İşin tüm yasal çerçevesi anlatılmış. Canınızı sıkmayın. Gerçek bir ilişkinizin olduğunu kanıtlayın yeter.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 23:12 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadasim turkiyeden basvurdugun zaman eea unmaried e basvuruyorsun ilk etapta 6 aylik veriyorlar ayni sekil 2 yillik bi iliskiye sahip olman lazim kanit olarakta iliskinizi inandirmaniz gerekiyor...daha sonra ingiltereye 6 aylik vizeyle geldigin zaman vizenin bitmesine bir ay kala eea2 basvuruyorsun bu basvuruda pek sorun cikarmazlar buyuk ihtimal,ama basvuracagin eea2 bes yillik vizeye simdi yanilmiyorsam (ilk etapta iki bucuk yil daha sonar yine iki bucuk yil veriyorlar)bu basvuruda ortak banka hesabi,ortak faturalar,kira kontrati,birlikte cektiginiz fotolar,tanidiklardan mektup vede kiz arkadasinin calistigi yerden mektup,pay slipleri,tax dokumanlari belgelerini istiyorlar...bu vize turune ingilterede eea2 olarak basvuruluyor ve saydigim dokumanlari gondermek zorundasiniz...cunku eea2 basvurusunda istenilen belgeler gerekiyor..turkiyede basvurmus olsaydin butur belgeleri istemezdiler ama yinede sansini dene istersen...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014 19:04 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Türkiye'den başvuracağım sedat. Bahsettiğin evraklar mevcut. Ortak kira kontratımız yok Türkiye aşaması için. İngiltere'ye gezmek amaçlı gittiğimde bir ortak banka hesabı açmayı düşünüyoruz. Onu ekleyeceğiz başvuruya. Onun dışındaki dökümanlar, fotoğraflar, mesajlar, biletler, aile ve arkadaşlardan mektuplar vs. hepsi var. Durumu açıklayan bir de mektup yazmak önemli. Neden bir arada yaşayamadığımızı açıklayan ve bu sebeple bu vizeye başvurduğumuzu belirten bir mektup durumu özetleyecektir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014 21:15 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hampshire yazdı:
Türkiye'den başvuracağım sedat. Bahsettiğin evraklar mevcut. Ortak kira kontratımız yok Türkiye aşaması için. İngiltere'ye gezmek amaçlı gittiğimde bir ortak banka hesabı açmayı düşünüyoruz. Onu ekleyeceğiz başvuruya. Onun dışındaki dökümanlar, fotoğraflar, mesajlar, biletler, aile ve arkadaşlardan mektuplar vs. hepsi var. Durumu açıklayan bir de mektup yazmak önemli. Neden bir arada yaşayamadığımızı açıklayan ve bu sebeple bu vizeye başvurduğumuzu belirten bir mektup durumu özetleyecektir.

Turkiyede Basvuracaksan son iki yildir birlikte oldugunuzu kanitlamaniz yeterli vize ucretide £55 ...ingiltereden basvurdugunuz zaman eea2 icin baya bi evrak istiyorlar...hakkinda hayirlisi olur INSAALLAH. .

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014 23:34 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Verdiğin aydınlatıcı bilgi için teşekkür ederim sedat. Ben de ilişkimizi kanıtlayabileceğimiz müddetçe başvurabileceğimizi düşünüyordum. Doğru düşünmüşüm demekki. Yalnız incelediğim kadarıyla vize ücreti de yok. 6 Aylık entry clearance ücretsiz. Sonrasındaki eea2/residence card için vize ücreti 55 pound ve 5 yıllık veriliyor gördüğüm kadarıyla.

sedat yazdı:
Turkiyede Basvuracaksan son iki yildir birlikte oldugunuzu kanitlamaniz yeterli vize ucretide £55 ...ingiltereden basvurdugunuz zaman eea2 icin baya bi evrak istiyorlar...hakkinda hayirlisi olur INSAALLAH. .

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 11:08 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü:
Burcu: İkizler
hampshire yazdı:
Verdiğin aydınlatıcı bilgi için teşekkür ederim sedat. Ben de ilişkimizi kanıtlayabileceğimiz müddetçe başvurabileceğimizi düşünüyordum. Doğru düşünmüşüm demekki. Yalnız incelediğim kadarıyla vize ücreti de yok. 6 Aylık entry clearance ücretsiz. Sonrasındaki eea2/residence card için vize ücreti 55 pound ve 5 yıllık veriliyor gördüğüm kadarıyla.

sedat yazdı:

diyorum turkiyeden alirsan bu vize senin icin mutisi olur ama ingiltgereden kesinlikle alamazsin 2 sene boyunca herseyi gosterceksin herseyi bende diyorum fazla hayel kurmasin yanlismiyimmm

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 11:12 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Türkiye'den başvuracağım askim127. 6 aylık EEA Family Permit için. Sonrasında zaten birlikte yaşayacağız.

askim127 yazdı:
diyorum turkiyeden alirsan bu vize senin icin mutisi olur ama ingiltgereden kesinlikle alamazsin 2 sene boyunca herseyi gosterceksin herseyi bende diyorum fazla hayel kurmasin yanlismiyimmm

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 14:11 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hampshire yazdı:

sedat yazdı:

burada u vize turunden basvurup gelen arkadaslar var vize ucreti £55 dediler..pek o kdr yuksek bi miktar degil...Neyse hayirlisi diyelim hakkinda..kolay gelsin...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 16:56 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Tekrar teşekkürler sedat. Başvuru yapıp sonucu aldığımda yeni yıldan sonra buraya yazarım tekrar ki insanlar bilgilensin.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: