Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Tem 2017 08:44

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 156 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 14:26 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 9
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
jacoby06 gercekten cok uzuldum sizin icinde insan ancak ayni durumu yasayinca bir birini anliyor. Ben basvuru yaptim bekliyorum, umitliyim ancak dedigin gibi gunler gecmiyor. Alamayabilme ihtimalim de yuksek.
Ben senin durumun icin acaba esinin bank statement ini da mi gonderseydiniz diye dusunmustum. Yani maasin yattigi da kanitlanirdi bir de 5 ay kalmistin o da bir olumsuzluk olusturmus. Umarim bir daha basvuru yaparsan olumlu sonuclanir ve settlement da tabiki. Ben vizemi alinca yazicam insallah. Biz de senin guzel haberlerini duymayi dileriz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016 22:11 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 8
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Koç
Tekrardan teşekkürler Cloud. Umarım tekrardan kavuşursun Sevdiğine ve vizene . Bizim şu anda beklemekten başka bir çaremiz yok ama sayılı günler geçer. seninde güzel haberlerini duymak dileğiyle. asla negatif düşünme herzaman pozitif düşün ki pozitif ve güzel şeyler olsun :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2016 11:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Boğa
[img][img][img][/img][/img][/img]arkadaslar bende red aldım ilk basvurumda....red mektubunu buraya ekliyorum....üçüncü maddeye dikkat edin aynı gün yatırıp çekmissin diyor ya, halbuki ben birikmiş paramla döviz alıp satıyorum, kur yukselince satıyorum düşünce tekrar alıyorum...ayın 11'inde para yatırmışsın aynı gün çekmişsin diyor ama aynı gün sterlin hesabıma baksa sterlinimi sattıgımı sonra kur dusunce tekrar aldıgımı görecek...yani para benim tl ve sterlin hesaplarım arasında gidip geliyor.....bunu çözemeyecek kadar finansal okur yazarlıktan uzak memurların çalıştırılması çok enterasan.....şimdi sizce ne yapmalıyım?gerçi kafamda birseyler var ama toparlayamadım. yardımcı olabilecek arkadaşlara müteşekkir kalırım.

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2017 20:49 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yay
Ziyaret amaçlı başvurunuz, Ziyaretçilere Hitap Eden Göçmenlik Kuralları Ek V. Paragraf V4.2(a) VE (c) (maddi durum yetersizliği ve geri döneceğinden emin olamama durumu) maddelerine dayalı olarak reddedilmiştir.

Başvurunuzu değerlendirirken, ziyaretinizin sonunda İngiltere’den ayrılma niyetinde olup olmadığınızın göz önünde bulundurulması gerekiyordu. Bu işlemin bir parçası olarak da kişisel ve ekonomik koşullarınıza ilişkin olarak temin etmiş olduğunuz bilgiler üzerinden değerlendirme yapılmıştır.

Oradaki arkadaşınızdan bir davetiye temin ettiniz ve kendisinin maddi imkânlarının size orada bakmaya ve barındırmaya yeterli olacağına ikna olmuşlar

Ağabeyinize ait olan firma bünyesinde çalıştığınız işinizden aylık gelirinizin 1.368.26 TL (300 GBP) olduğunu beyan ettiniz. Bu durumu desteklemek için istihdam ve gelirinizi gösteren belgeler sundunuz. Ancak, Ağabeyinizin vergi kayıtlarına bakıldığında 2015 yılına ait vergiye tabi geliri 1364.48 TL görünüyor ki bu da sizin aylık maaşınızdan daha az. Firmanın 2016 yılına ait geliri hususunda da mevcut bir bilgi yok. Bundan dolayı ağabeyinizin firması bünyesindeki istihdamınızın planlanan ziyaret sonrasında devam etmeniz için müsait olacağı hususunda tereddüde düşmüşler. Bundan ötürü de İngiltereye seyahat niyetinizin aslında ne olduğu konusunda şüpheler oluşmuş.

Bu seyahat için masraflarınızın anneniz tarafından karşılanacağını ve bunun kanıtı olarak da yakın zaman önce size aktarılmış olan 6.000 GBP paranın kaynağı hususunda kanıtlar sunmuşsunuz. Ancak her ne kadar planlanan seyahatinizi karşılamaya yetecek paranız olduğunu ortaya koymuş olduğunuz tatmin edici gözükse de, vatanınızda mevcut şahsi sosyal ve ekonomik koşullarınıza ilişkin kanıtlar endişe verici. Bu sebeple, sadece belirtmiş olduğunuz sebeplerden ötürü İngiltereyi ziyaret edeceğiniz şeklindeki gibi göstermiş olduğunuz koşullarınız hususunda tam olarak tatmin olmamışlar.

Yukarıdaki koşullar göz önünde bulundurulduğunda, sizin, planlanan seyahatiniz sonrasında İngiltere’den ayrılacak samimi bir ziyaretçi olduğunuz hususunda yeterince tatmin olmamış vize görevlisi.

Her başvuru kendi içeriğine göre değerlendirilir ancak şunu da bilmeniz gerekir ki bu başvuru dâhilindeki koşullarınızda bir değişme olmaz ise müteakip başvurunuz da reddedilecektir.
Bu kararla ilgili olarak temyiz/itiraz ya da idari inceleme başvurusu yapma hakkınız mevcut değildir.

Danışmanlık şirketinin yorumu:
Her ne kadar başvuru formlarında ve diğer sunulan belgelerde ve açıklamalarda sosyo-ekonomik durumunuzu, İngiltereyi esas ziyaret amacınızın arkadaşınızı görmek olduğunu, tüm bunların kanıtı olarak banka hesapları, mektuplar, vs. kanıtlar sunarak açık ve net anlatmış ve belgelerle ortaya koymuş olmamıza rağmen gerçekten de ziyaret amacıyla oraya gitmek istediğinizden ve ziyaretiniz bitince de Türkiye’ye döneceğinizden emin olamamışlar yani ortaya koyduğumuz belge ve beyanlara rağmen sözünüze güvenmemişler.

Sizin ret gerekçeniz ana sebebi ağabeyinize ait olan ve şu anki işvereniniz konumundaki işletmenin kar oranının sizin gelirinizin de altında kalıyor olması. Muhasebe prensiplerine göre, şahıs şirketlerinde işveren tüm çalışanlarının ve kendisinin maaşını aldıktan sonra vergiye tabi olan gelirini düşük gösterebilir. Ya da yılsonu itibariyle stoğunu arttırdığı için vergiye tabi kar rakamını düşürebilir. Dolayısıyla bilançolar, stok raporları ve geçici vergi beyannameleri sunularak bu iddialarını belki çürütebiliriz. Sözün özü, sunulan bunca kanıt ve yazılan yazılar ve açıklamalara ve harcanan emeğe rağmen size ret verilmiştir. Ve ret gerekçesi de kaşının üzerinde gözün var kabilinden tam dayanaklı değildir.

Bu şartlar altında ağabeyinizin virmasına ait ek evraklar sunulsa bile hemen yeni bir başvuru yapılarak olumlu netice alabileceğimizi sanmıyorum. Ancak, bankanızdaki mevcut parayı muhafaza etmeye devam edin. Ağabeyinizin yanında sigortanız ödenmeye ve maaşlarınız da hesabınıza girmeye devam etsin. Yaklaşık 6 ay sonra yapılacak 2. Bir başvuru ile olumlu cevap alma şansımız var. Bu arada bankada duran paranızı küçük miktarlar dışında çekmeyin. Yeni başvuruya kadar orada dursun.

Sizin de açıkça görebileceğiniz üzere artık bu ret gerekçesi biraz bahane gibi olmuş. İngiltere’ye yapacağınız ziyareti karşılayacak paranız var, sponsorunuz davetiye göndermiş ve sırf çalıştığınız işletme yeterince karlı değil diye dayanaksız bir sebep sunulmuş.

Sorum:
Başvurumu 2 martta yaptığım için 2016 ya ait vergi levhası elimizde mevcut değildi ve danışmanlık şirketi beni bu konuda uyarmadı. Abim 2016 yılında yaklaşık 230.000 tl'lik kesmiş olduğu fatura var ve gelir seviyesi ile ilgili bir problemi yok ayrıca banka hesaplarında sürekli giriş çıkış yapılıyor. Bir sonraki başvurumda dikkat etmem gereken şeyler nelerdir ve ne zaman başvuru yapmam gerekir, konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2017 10:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: İkizler
Merhaba arkadaşlar ingiltere vize başvurusu yaptım yanlız üç seçenekten red aldım. Ben 5 yıllık esnafım. Bana 2015-2016 mahtralı vergi levhası ( o zaman çıkmamıştı sisteme girmemişşerdi ) bankadaki para hesabımın yetersiz olduğu. Babamın vadeli hesabındaki parayı benim kullanacağıma inanmamışlar. Ben turizm şirketi üzerinden başvuru yaptım. Oradaki çalışan bir abla bana bu evrakları hazırla sana bu sefer kesin vizeni alacağımızı söyledi. Yurt dışındaki ablamın bana dilekçe yazmasını sponsor olduğuna dair. Babamın da bir dilekçe ile parayı oğlumun kullanacağı ve sponsoru benim diye. 2015 - 2016 vergi levhası mahtrallı. Banka hesap dökümüm vede kredi kartı döküm bilgilerim. Sizce tekrardan başvuru yapsam ablanın dediği gibi alırmıyım. Bana kesin alınacağını söylüypr ve bunun için tekrardan başvuru bedeli vs gibi masraf gidiyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2017 22:44 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Akrep
İşveren olarak başvurmuştum ve 2 yıllık isyerim vardı. Banka hesaplarim cok hareketliydi ve Bugün pasaportum geldi ve sonu husran :( sizce ilk basvuruda bu normal mi? zaten red mektubunu paylastim. yalniz bundan sonraki asamam ne olmali? ikinci bi basvuruyu yaparken sizce nasil bi yol izlemeliyim?

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 156 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: