Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Eyl 2017 23:05

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 156 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2015 17:08 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 624
Aldığı teşekkür: 382
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
usta yazdı:
vizeistiyorum yazdı:
Selam,

Şirkette senin pozisyonun nedir ? İşveren misin işci statüsünde misin ? Babanın pozisyonu nedir ? Neden tapular senin adına ama gelen para senin şirketinin hesabına değil senin hesabına değilde sadece babanın hesabına yatıyor ? Kısacası ben bu kadar detayı bilmiyordum yukarıdaki yorumlarımı unut bu detayı bana verdikten sonra benim düşüncem iyimserlikten karamsarlığa dönüştü .

Neden ?

1. Çünkü sen maddi olarak hala babana bağlısın
2. Şirket sahibisin ortağısın artık pozisyonu ne ise ama senin şirkette maddi sözün yok
3. Tapular senin adına ama para baba hesabına vergi kaçırma mı mevcut yoksa başka bir durum mu var ?

Bu sorular şu anda benim aklıma gelenler kısacası vize memurunun aklına rahat rahat gelebilecek olanlar. Ve şirket kurulalı 9 ay olmuş ve sen daha yılı doldurmadan ben bi UK yapayım diyorsun yani senin bu şirkete ortaklığın yada işverenliğin sadece kağıt üzerinde UK vizesi almak için. Sonuç şu anda RED olarak görünüyor. Muhtemelen UK turist vizesi sonrası da Ankara Antlaşmasına başvuru sürecine gireceksin.

UK border ageny diyor ki kısacası UK de ne yapıcaksın değil NEDEN TÜRKİYE ye geri döneceksin buradaki BAĞLARIN ne kadar kuvvetli bunları bana İSPATLA diyor.

Şirket değil şahıs firması ama bugün şirket olma girişimine de başladık. Ben işverenim babamın hiçbir vasfı yok ailemizde senin paran benim param olmadığı için paralar babamın hesabına yattı zamanında. tapular benim üzerime sattığımız tapular da benim üzerimeydi ama benim banka hesabıma giriş olmadı. bugün bir danışmanla görüştüm, ticaretle ilgili banka hesabında hareket olmazsa vize alamazsın dedi. şimdi banka hesabı açıp yüklü miktar para da yatırabilirim ama kaynağını gösteremiyorum çünkü tapuyu vereli 6 ay oluyor. şimdi bankaya para yatırıp kaynak olarak o tapuları göstersem olur mu bilmiyorum,bunu sordum danışman da pek anlayamadı ...elimizde 6 adet daha tapu var onların satışa çıkmasına da 5 ay var inşaat henüz tamamlanmadı :(

Merhaba usta !
Aramıza hoşgeldin. vizeistiyorum arkadaşıma katılıyorum. Konsolosluk her zaman sağlama yapabileceği evraklara ihtiyaç duyar. Senin gerçekten dönmene inanmaları için burada sana ait bir gelir, kaynağını ispatlayabileceğin bir birikim hesabı vb. kalemlere ihtiyacın var. Önerim acele etmemen! İlk defa başvuru da red almak yerine, bu açıkladığın tapuların satışını ispatlayabileceğin ve kendine ait banka hesabında normal akışta olan bir döküm verirsen sonrası inan çok kolay. Toplu para yatırdığında bu paranın kaynağını ispatlayamazsan bu direkt red sebebi o nedenle sabret diyorum ;)
Aslında vize türlerinin hepsinde uygun koşulların oluşmasını beklemek çok akıllıca ve buna ek olarak dürüstlük, içeriye doğru bilgi vermek çok önemli. Bu forumla iletişimde kal. Burada paylaşılanlar altın değerinde.
Kolay gelsin! Bol şans!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2015 18:39 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 29
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Usta şu anda bir çıkmazda gibi düşünüyorsun hemen başvurayım hemen alayım diye acele ediyorsun gerçekten red alma ihtimalin yüksek askerlik okul tecil hesapta oara olmaması seni fişekliyor biraz sakin git ağırdan al mesela sen uk ya gitmeye minumum 3-5 ay önce karar vermişsin keşke o zamandan başlasaydın banka işlerine ama şimdi daha da geç kalma yatından itibaren başla tabi çok sık hareket giriş çıkışı olmadan hesabını dalgalandır hakkına hayırlısı olsun

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2016 14:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: Oğlak
yigitc cevabiniz icin tesekkur ederim.
Aslinda bizim arladigimiz ve hakli olarak problem gordukleri ret sebeblerini soyliyeyim.
Niyet mektubunda danisman arkadasimiz benim aylik gelirim 3700 lira diye belirtmisti fakat 2014 yili vergi levhamda yillik 3700 tl gelirim gorunuyor. tatil (balayi) oldugu icin buna takilmazlar hesaptaki paraya dikkat ederler dedim atladim.e tabi adamlar hakli olarak ret sebebi demisler haklilarda.genel ret sebebimde bu zaten daha once ret mektubumu paylasmistim.
Simdi ozet olarak durumumu anlatayim.
Ben 6 yillik bir esnafim esimle yeni evlendik(6ay) ve balayimizi orda yapalim dedik.benim cocukluk arkadasim orda (8senedir) dugunumuzde 2 hafta arayla oldu.onlarda gelmemizi istediler benimde islerim bu donem uygun oldugu icin karar verdik.gitme nedenimizde bu.
Simdi
21 martta tekrar basvuru yaptim.
Aslinda 2015 yili vergi levham daha cikmadigi icin 2014 u koymustuk.simdi ise 2015 yilina ait vergi levhami koyduk 2015 yili vergi levhamda yazan gelirim 44.500 tl.aslinda daha once soyledigim aylik 3700 tl gelirim var sozumun ispatidir.ve guncellenmesi gereken evraklarimi tekrar alarak basvurumu yaptim.
Bide hesabimda 25.000 tl vardi ve altinlarimizi sattik faturalarini koymustuk ilk basvurumdada 14.500 tl tutarinda.ret mektubunda geliriniz dusuk ve buna bagli olarakta kalan 11 bin tl nerden geldi demislerdi.
Simdi
Yeni vergi levhami koyarak aylik 3700 tl gelirimi ispatladim
Bu arada ev kendimin tapusunu dosyaya koydum ilk basvurumdada vardi.
25 bin tl paramin 14.500 tl si altin bozduruldu faturasi mevcut.
Kalan 11 bin tl kazancim yuksek oldugu icin kendi birikimim olabilir diye dusunulur heralde BURDA BI SIKINTI OLURMU.
bir diger kafama takilan ilk basvurudan sonra kesin vizemiz cikacak diye baktigimiz icin parayi vektim sterline filan ceviririz diye ve biraz alisveris yaptik.
2. Basvuru ortaya cikinca vakit kaybetmemek icin kisa zamanda randevu aldim fakat 25.000 tl yi tekrar bankaya yatirdim ve ayni gun hesap dokumu ve bankadan konsolosluka verilen yaziyi aldim.BIR SIKINTI CIKARIRMI

Hala sonucum gelmedi bekliyoruz.ilk basvurum 5 gunde sonuclanmisti.bu sefer baya surdu.
Simdiden cok tesekkurler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2016 12:24 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Merhaba,

Geçen sene İngilitere' den ret almıştım ekte acıklaması bulunmaktadır. Maalesef maaşımın düşük olduğunu ve tutarlı olmadığını söylemişlerdi ne yazıkki maaşımın geri kalanını elden alıyorum şirketten imzalı yazı kabul edilmediği söyleniliyor. Daha önce yurt dışına çıkmadım schengenle cıkıp mı başvurayım yoksa bişey yok yine başvurabilirmiyim dersiniz? Kuzenimin davetiyesiyle başvurmuştum maddi durumu orada iyi restaurantıda var acaba buda ret edilmede etkili olmuşmudur orada çalışabileceğimi düşünüp? Bu arada yazdığım her şey doğru yanıltıcı bir şey yazmadım.

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2016 09:14 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Merhabalar,

Turistik vize için yaptığım başvuru sonucunda ekli geri dönüş mektubu ile ret almış bulunmaktayım. burada 2 konuya takıldıklarını görüyorum:

Resim

1) Maaşımın net 2100 TL olduğunu sözlemişler ancak büyük bir yanlış anlaşılma var. biz şirket olarak avans ödemesi almaktayız bu nedenlede maşımızın iki taksitte yatmaktadır. Aslında net maaşım 4000TL civarında. Bu durumda bordromda açıklanmakta ancak karışıklıktan sanırım bunu görmemişler ve maaşımın yeterli olmadığını söylemekteler.

2) hesabıma gelen 10.000TLden bahsedilmiş buda bir süre önce babam trafından bana gönderilen bir paradı. Bende kalcaktır.Bir bakıma borç verdiğim paranın geri dönüşü.

Bu açıklamaların aynısı eşimin mektubunda da bulunmakta kendisiyle aynı şirkette çalışmaktayız.
Bu bilgiler ışığında nasıl hareket etmemi önerirsiniz. Eylül ayında ingilterede bir tatil planımız bulunmakta eşim ile birlikte. bulunmakta ve her şeyi ayarlanmış olduğundan iptal etmek istemiyorum.Başvurumda bir mektup yazmamıştım.Yanlış anlaşılmayı nasıl düzeltebilirim bu konuda yorumlarınızı rica ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2016 19:07 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Heyecanlı
Evet Benim hikayem biraz karmaşık fakat ilk olarak kendi başıma yaptığım başvurun neticesi eklerde bulunmaktadır. evet 2. vizemi 19 mart tarihinde aldım ve ingiltereye giriş yaptım fakat türkiyeye nişanlımla beraber 16 eylülde vizenin bitiş tarihinde geri döndüm ve burada 29 eylül tarihinde evlendik ve eşim maalesef 2 ekim tarihinde geri dönmek zorunda kaldı ve bende 3 ekim tarihinde yaptığım genel ziyaretçi vizem 13 ekim tarihinde red aldı . başvurmadan önce 2000 tl kadar hesabıma para yatırdım nikah hediyesi olarak fakat mektuptada goruldugu uzere bunu net kaynak olarak kabul etmemişler ayrıca son aylarda hesabımda herhangi bir hareket gözlemlememişler .ve vizemin bitiş tarihinden 1 ay bitmeden tekrar vizeye başvurduğumu ve daha öncede orada 5 aydan fazla kaldıgımı belirterek orada kalıcı oldugumu dusunmusler. basit ve gereksiz nedenlerle red aldım ve uzgunum. eşimin durumu aile yerleşim vizesi için ekonomik olarak yeterli degil simdilik fakat onumuzdeki aylarda degisim olabilir. şimdi benim öğrenmek istediğim 3 ay kadar sigorta kayıtlı bir işyerinde çalışsam ve hesabımda bir hareketlilik yapıp tekrar family visitor visa'ya başvursam tekrar nasıl bir şansım olur. herkesin yardımlarını ve yorumlarını bekliyorum teşekkürler.
:( :( :(

Eklenti:
20161031_212627.jpg

Eklenti:
20161031_212633.jpg

Eklenti:
20161031_212643.jpg

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2016 19:28 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Merhaba
Oncelikle gecmis olsun umarim hayirlisiyla bir cozum bulunur. Bende sizinle ayni durumdayim aslinda settlement icin herseyi karsilayabiliyoruz fakat bazi evraklari bekliyoruz. Bende bu sureyi esimle gecirmek istiyorum, aile ziyaretci vizesine basvurucam. Eger sizin icin sorun olmazsa konsolosluga ne gibi evraklar verdiniz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016 18:12 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
teşekkürler cloud. benim kendi yaptığım genel bir liste var daha önceki 2 ziyaretçi vizemide bu yolla aldım.
VİZE İÇİN GEREKLİ TÜM EVRAKLARIN LİSTESİ ;

1- Pasaport aslı ve ilk 4 sayfanın fotokopisi
2- Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi.
3- 3,5 x 4,5 cm 2 adet vesikalık fotoğraf. Artık fotoğraf istemiyorlar boşyere çektirmeye gerek yok
4- Sponsor belgeleri
A) Davet Yazısı
B) Pasaport fotokopisi
C) Council tax
D) Utility bills
E) Wage slip
F) Contract
5- Uçak bileti gerekli değil asında
6- Banka Belgeleri
A) Banka hesabında ne kadar para olduğunu gösteren , hesap sahibinin adını soyadını gösteren, hesabın ne zaman açıldığını gösteren, antetli kağıda basılmış imzalı kaşeli ve İngilizce. Ve bankada o evrağı imzalayan kişinin imza sirküleri ve vekaletname fotokopileri.
B) Son 6 aylık hesap dökümü

7- İşyeri belgeleri.

A) Son 3 Aylık Maaş bordrosu
B) Ssk işe giriş bildirgesi
C) Sigorta hizmet dökümü
D) Vize izin dilekçesi İngilizce yazılmış ve imza sirkülerinde ismi olan kişi tarafından kaşelenip imzalanmış. İşyerinde hangi tarihten beri çalışıyor son maaş ve izinli olduğunuz tarihleri belirten
E) İmza sürküleri
F) İşyeri faaliyet belgesi
G) Ticaret sicil gazetesi

8- Askerlik durumunu gösterir belge ve çevirisi
9- Tam vukuatlı nüfüs kayıt örneği ve çevirisi
10- Online başvuru formu imzalı barkodlu sayfaya kadar print edilmiş
11- İngilizce yazılmış dilekçe ve iyi niyet mektubu
12- Adli sicil kaydı ve çevirisi

ama benim sana tavsiyem sitede yazanları okursan kişilerin ne tür evraklar sunduklarını bulabilirsin. ben en son başvurumda sadece işle ilgili olan evrakları sunmadım birde bankadan sirküler almayı unuttum. umarım tekrar sevdiğinize kavuşursunuz ben şu anda kavuşamıyorum ve zor dönemler bunlar ama eminim burada çoğu kişi bu zor zamanları atlatıp kavuşmuşlardır.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016 21:21 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
jacoby06 merhaba;
Cevabin icin tesekkurler benim sizin basvurunuzda merak ettigim bir durum var, esiniz yani sponsora ait bank statement gostermis miydiniz? Uygun bulmazsaniz sorumu cevaplamayabilirsiniz.
Isle ilgili bende evrak sunamam zira bende calismiyorum birde banka imza sirkulerini ben iki vize basvurumdada teslim etmeye calistim teleperformance almadi. Bu yuzden bu belge cok onemli degil bence.
Simdi tekrar aile vizesi deneyecek misin neye karar verdiniz?
Lutfen negatif dusunmeyiniz herseyin bir cagresi bulunur umarim en kisa zamanda sizde, bizde butun sevenler birbirine kavusurlar. Bende basvuru yapinca size bilgi veririm, olumlu olmasi dileklerimle.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 13:05 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
cloud yazdı:
jacoby06 merhaba;
Cevabin icin tesekkurler benim sizin basvurunuzda merak ettigim bir durum var, esiniz yani sponsora ait bank statement gostermis miydiniz? Uygun bulmazsaniz sorumu cevaplamayabilirsiniz.
Isle ilgili bende evrak sunamam zira bende calismiyorum birde banka imza sirkulerini ben iki vize basvurumdada teslim etmeye calistim teleperformance almadi. Bu yuzden bu belge cok onemli degil bence.
Simdi tekrar aile vizesi deneyecek misin neye karar verdiniz?
Lutfen negatif dusunmeyiniz herseyin bir cagresi bulunur umarim en kisa zamanda sizde, bizde butun sevenler birbirine kavusurlar. Bende basvuru yapinca size bilgi veririm, olumlu olmasi dileklerimle.

Rica ederim cloud.
en son başvurumda ve ondan önceki hiçbir başvurumda eşimin bank statement'ini göstermedim. sadece davet mektubu , council tax belgeleri ve pay sliplerini sunduk ve hiçbirinide geri vermediler kopyalarını iletmediğim için.
şu anda eşimin işinde bir promosyon alması ve maaşının 18600 limitini geçmesini bekliyoruz fakat tabi buda yeterli olmayacak şu an başvurmak için en az 6 ay geçmesi gerekiyor. uygun şartlar oluştuktan sonra başvurmayı düşünüyoruz tabi ama çok zor bir durum inşallah bizim gibi durumda olanlarda senin gibi biran önce kavuşmasını dilerim. gelişmelerden haber verirsin umarım herşey gönlümüzce olur. ama yaklaşık 1.5 ay gecti ve her gecen gun ayrılık daha da zor gelmeye başladı ama seninde dediğin gibi negatif düşünmemeye çalışıp sürekli pozitif düşünüyoruz. güzel haberlerini duymak dileğiyle.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 156 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: