Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Kas 2017 13:05

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 156 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2015 06:36 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 84
Aldığı teşekkür: 477
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Evi ilk ne zaman adiniza tescil ettirdiyseniz o zamana ait bir belge ve evin devrini yaptiktan sonra satis islemine dair ikinci bir belge yeterli olacaktir. Parayi hesabiniza havale Eden kisi ev satisi diye aciklamasini yazdirirsa hersey tutarli olacaktir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2015 06:49 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 128
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
usta evin satis belgelerini ve tapu kayitlarini inglizce cevirileriyle birlikte basvurunuza ekleyebilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 05:20 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Koç
yigitc yazdı:
Evi ilk ne zaman adiniza tescil ettirdiyseniz o zamana ait bir belge ve evin devrini yaptiktan sonra satis islemine dair ikinci bir belge yeterli olacaktir. Parayi hesabiniza havale Eden kisi ev satisi diye aciklamasini yazdirirsa hersey tutarli olacaktir.

Salihist yazdı:
usta evin satis belgelerini ve tapu kayitlarini inglizce cevirileriyle birlikte basvurunuza ekleyebilirsiniz.

6 ay önce ev satışı yapmıştık. parayı bankadan geçmedik elden aldık tükiyede kimse bankadan geçmiyor. parayı başka yerlerde kullandık(inşaat işinde) şimdi elime tekrar para geçti bunu bankaya yatırmak istiyoruz. bankaya yüklü miktarda para girecek. kaynak olarak 6 ay önceki evlerin satışını gösterebilir miyiz? kabul edilirse netür evraklar gerekecek?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 06:52 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 84
Aldığı teşekkür: 477
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
Usta, durumunla ilgili kesin birsey soylemek mumkun degil ancak genel vize basvurulari cercevesinde yorumlarsak;
Aranizda bir satis belgesi imzalanmis olmali. Bu belge ve evin tapusu yeterli olacaktir ama eger satis bedeli tapunun uzerinde yazan tasinmaz bedelinden daha fazla ise aciklamaniz daha zorlasir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 06:55 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 29
Vize Türü:
usta yazdı:
yigitc yazdı:

Salihist yazdı:

6 ay önce ev satışı yapmıştık. parayı bankadan geçmedik elden aldık tükiyede kimse bankadan geçmiyor. parayı başka yerlerde kullandık(inşaat işinde) şimdi elime tekrar para geçti bunu bankaya yatırmak istiyoruz. bankaya yüklü miktarda para girecek. kaynak olarak 6 ay önceki evlerin satışını gösterebilir miyiz? kabul edilirse netür evraklar gerekecek?

Paranın nereden geldiğini gösteren bir belge koyun şu şu şu işlerden dolayı lu kadar diye Noterden satış belgesi tapu devir belgelerini koyabilirsiniz. İngilizce tercümesini yaptırsanız da olur yaptırmasanız da ben tercüme koymadım sayılır vize talep dilekçem ingilizce idi gerisi evrakların türkçe idi sorunsuz aldım.

Önemli olan şu bu para sana nereden nasıl neden geldi ? Sen bu parayı legal mi alıyorsun yoksa illegal mi yani aldığın paranın vergisini ödüyormusun ? Bunları sağla vize cepte

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 06:58 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ki muhtemelen siz inşaat işi yapıyorsunuz demek ki bir firmanız var ve hesabınızda hareketli benim düşünceme vizeyi sorunsuz alacaksınız.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 09:01 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yigitc aynen dediğiniz gibi sıkıntı oradan kaynaklanıyor

vizeistiyorum yazdı:
Ki muhtemelen siz inşaat işi yapıyorsunuz demek ki bir firmanız var ve hesabınızda hareketli benim düşünceme vizeyi sorunsuz alacaksınız.

şöyle bir durum var ben 26 yaşındayım babam işletmeyi benim üzerime kurdu. 9 ay önce kuruldu işletme. deftere tabiyiz muhasebecimiz ofisimiz falan var. ancak benim adıma banka hesabı yok gelen paralar babamın banka hesabına yatıyor. ama tapuların hepsi benim üzerime alınıyor satışı da ben yapıyorum haliyle çünkü işletme benim üzerime. benim üzerime banka hesabı açacağız yüklü miktarda para da koyabiliriz ama kaynak belirtmekte sorun yaşıyoruz. eski sattığımız evleri kaynak gösterebilirsek iyi olacak aslında.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 13:32 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Selam,

Şirkette senin pozisyonun nedir ? İşveren misin işci statüsünde misin ? Babanın pozisyonu nedir ? Neden tapular senin adına ama gelen para senin şirketinin hesabına değil senin hesabına değilde sadece babanın hesabına yatıyor ? Kısacası ben bu kadar detayı bilmiyordum yukarıdaki yorumlarımı unut bu detayı bana verdikten sonra benim düşüncem iyimserlikten karamsarlığa dönüştü .

Neden ?

1. Çünkü sen maddi olarak hala babana bağlısın
2. Şirket sahibisin ortağısın artık pozisyonu ne ise ama senin şirkette maddi sözün yok
3. Tapular senin adına ama para baba hesabına vergi kaçırma mı mevcut yoksa başka bir durum mu var ?

Bu sorular şu anda benim aklıma gelenler kısacası vize memurunun aklına rahat rahat gelebilecek olanlar. Ve şirket kurulalı 9 ay olmuş ve sen daha yılı doldurmadan ben bi UK yapayım diyorsun yani senin bu şirkete ortaklığın yada işverenliğin sadece kağıt üzerinde UK vizesi almak için. Sonuç şu anda RED olarak görünüyor. Muhtemelen UK turist vizesi sonrası da Ankara Antlaşmasına başvuru sürecine gireceksin.

UK border ageny diyor ki kısacası UK de ne yapıcaksın değil NEDEN TÜRKİYE ye geri döneceksin buradaki BAĞLARIN ne kadar kuvvetli bunları bana İSPATLA diyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 14:37 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
vizeistiyorum yazdı:
Selam,

Şirkette senin pozisyonun nedir ? İşveren misin işci statüsünde misin ? Babanın pozisyonu nedir ? Neden tapular senin adına ama gelen para senin şirketinin hesabına değil senin hesabına değilde sadece babanın hesabına yatıyor ? Kısacası ben bu kadar detayı bilmiyordum yukarıdaki yorumlarımı unut bu detayı bana verdikten sonra benim düşüncem iyimserlikten karamsarlığa dönüştü .

Neden ?

2. Şirket sahibisin ortağısın artık pozisyonu ne ise ama senin şirkette maddi sözün yok
3. Tapular senin adına ama para baba hesabına vergi kaçırma mı mevcut yoksa başka bir durum mu var ?

Bu sorular şu anda benim aklıma gelenler kısacası vize memurunun aklına rahat rahat gelebilecek olanlar. Ve şirket kurulalı 9 ay olmuş ve sen daha yılı doldurmadan ben bi UK yapayım diyorsun yani senin bu şirkete ortaklığın yada işverenliğin sadece kağıt üzerinde UK vizesi almak için. Sonuç şu anda RED olarak görünüyor. Muhtemelen UK turist vizesi sonrası da Ankara Antlaşmasına başvuru sürecine gireceksin.

UK border ageny diyor ki kısacası UK de ne yapıcaksın değil NEDEN TÜRKİYE ye geri döneceksin buradaki BAĞLARIN ne kadar kuvvetli bunları bana İSPATLA diyor.

Şirket değil şahıs firması ama bugün şirket olma girişimine de başladık. Ben işverenim babamın hiçbir vasfı yok ailemizde senin paran benim param olmadığı için paralar babamın hesabına yattı zamanında. tapular benim üzerime sattığımız tapular da benim üzerimeydi ama benim banka hesabıma giriş olmadı. bugün bir danışmanla görüştüm, ticaretle ilgili banka hesabında hareket olmazsa vize alamazsın dedi. şimdi banka hesabı açıp yüklü miktar para da yatırabilirim ama kaynağını gösteremiyorum çünkü tapuyu vereli 6 ay oluyor. şimdi bankaya para yatırıp kaynak olarak o tapuları göstersem olur mu bilmiyorum,bunu sordum danışman da pek anlayamadı ...elimizde 6 adet daha tapu var onların satışa çıkmasına da 5 ay var inşaat henüz tamamlanmadı :(

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 15:49 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
usta yazdı:
vizeistiyorum yazdı:
Selam,

Neden ?

Şirket değil şahıs firması ama bugün şirket olma girişimine de başladık. Ben işverenim babamın hiçbir vasfı yok ailemizde senin paran benim param olmadığı için paralar babamın hesabına yattı zamanında. tapular benim üzerime sattığımız tapular da benim üzerimeydi ama benim banka hesabıma giriş olmadı. bugün bir danışmanla görüştüm, ticaretle ilgili banka hesabında hareket olmazsa vize alamazsın dedi. şimdi banka hesabı açıp yüklü miktar para da yatırabilirim ama kaynağını gösteremiyorum çünkü tapuyu vereli 6 ay oluyor. şimdi bankaya para yatırıp kaynak olarak o tapuları göstersem olur mu bilmiyorum,bunu sordum danışman da pek anlayamadı ...elimizde 6 adet daha tapu var onların satışa çıkmasına da 5 ay var inşaat henüz tamamlanmadı :(

Su anda herhangi bir basvuru yapma arkadasim cunku RED alacaksin . Arti Turk mantigi ile dusunme senin paran benim param gibisinden Uk gorevlisi diyorki maddi bagimsizligini bana goster sende bunu kanitlamak zorundasin simdiden hesabini olustur her ay duzenli meblag yatir maas yada avans yada depozit gibi hareketlerini duzenle en erken 6 ay sonra basvur sansini biraz arttir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 156 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: