Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Şub 2017 07:08

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 153 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013 22:07 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Boğa
bankamda param var ayrıca ticaretede uğraşıyorum bunlarla ilgili gerekli evrakları yolladım, ayrıca sivil toplum kuruluşundada ek olarak sanat kursu öğretmeni olarakda alışıyorum. ordan daha fazla aldığım halde 800 tl ek maaş aldığıma dair belge almıştım görevliler onca gönderdiğim evraka bakmadan sırf buradan gelen ek gelirim için inandırıcı gelmedi demişler red cevabı vermişler, red gerekçem olarak verilen bu kağıtla nerelere başvurabilirim yeniden. yada red yazının aslını burdan yazsam bana yardımcı olabilirmisiniz. lütfen yardım edin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013 22:33 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4543
Aldığı teşekkür: 3040
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
maliku yazdı:
bankamda param var ayrıca ticaretede uğraşıyorum bunlarla ilgili gerekli evrakları yolladım, ayrıca sivil toplum kuruluşundada ek olarak sanat kursu öğretmeni olarakda alışıyorum. ordan daha fazla aldığım halde 800 tl ek maaş aldığıma dair belge almıştım görevliler onca gönderdiğim evraka bakmadan sırf buradan gelen ek gelirim için inandırıcı gelmedi demişler red cevabı vermişler, red gerekçem olarak verilen bu kağıtla nerelere başvurabilirim yeniden. yada red yazının aslını burdan yazsam bana yardımcı olabilirmisiniz. lütfen yardım edin

Merhaba arkadasim aramiza hosgeldin.
Ret mektubunu yazarsan eger daha cok yardimci olabiliriz.
Bize verdigin tum evraklari ve ret mektubunu yazabilirsin buraya.
Daha sonrasinda sana yol gosterebiliriz.

Not : Turist vizesi basvurularinda tam kapsamli itiraz hakki malesef yoktur

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2013 23:39 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu kadar hızlı cevaplanabileceğini bilmiyordum ilginiz için çok teşekkür ederim.
mektup yer alan yazıları aynen gönderiyorum. teşekkürler tekrardan
NOTİCE İMMİGRATİON decision in compliance with the immigration (notices) regulations 2003 made under section 105 of the nationality, immigration and asylum act 2002

REFUSAL OF ENTRY CLEARANGE

your application
you have applied for an entry clearance to visit the united kingdom for 10 days. I have considered your aplication under paragraph 41 of the united kindom immigration rules. you can read these rules at:
www.ukba.homeoffice.gov.uk/policyandlaw ... tionrules/

the decision

you want to visit the uk on holiday, you say that you are an artist but it is not clear if you are currently employed and in what capacity. you say you earn 1071 pm but this is un-evidenced. you have submitted a letter in turkish from denizli music and art council to say they pay you 800 tl pm 285 but it is not clear in capacity. I am not satisfied that your circumstances are as you claim. this leads me to doubt that your intentions are as you state. I am not satisfied that you are a genuine visitor to UK or that you will leave the UK at the end of the visit as you state (41 i and ii),

you appear to earn equivalent to 285 pm . against this background you have said you will travel
alone to london, where you know no-one to stay in an hotel for 10 days. you have told us that you
will spend 1071 on this holiday. you have not explained how you are able to spend so much on a
holiday or how such expenditure is commensurate with your circumstances here. this means that I
am not satisfied that your intentions are as you state or that you are genuinely seeking entry as a
visitor for a limited period as stated by you and not exceeding 6 monts. (paragraph 41i).

I have therefore refused your application because I am not satisfed, on the balance of probalities,
that you meet all of the revelant paragraph of the United kingdom immigration rules.

your right of appeal is limited to the grounds referred to in section 84(1)(c) of the nationality,
immigration and Asylum act 2002 (www.legislation.gov.uk).

entry clearance officer: jh
date of refusal: 08/03/2013
date send to applicant:
how sent: via vac
If notice personally handed to you by an entry clearance officer, place sgn below:
applicant's signature:
date

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 00:31 
Kullanıcı avatarı

Merhaba maliku öncelikle şunu sormak isterim yanlış anlamazsan 10 günlük bu gezinin amacı neydi ?
sadece tatil mi yoksa başka bir planın mı vardı ? Görünen o ki çok dikkat çekmiş başvurun ve şüpheyle yaklaşılmış...

İngiltere'den geri döneceğine inanılmamış. Ayrıca çalıştığını söylemişsin ama çalıştığın şirketle ilgili vs. hiç bir döküm ve kanıt paylaşmamışsın....

10 gün içerisinde harcayacağın parayı da çok yüksek bulmuşlar ve iddia ettiğin maaşına göre bu rakam çok yüksek değil mi diyorlar...
Ayrıca otelde 10 günlük kalacağını ve kimseyi tanımadığını söylemişsin buda şüphe uyandırmış...

Yeni bir başvuru yapman gerekiyor bu başvurunla çelişmeyecek şekilde. Verdğin evrakları yazabilirmisin acaba ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 08:29 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
bankada 3100 tl para gösterdi çok değil zaten ayrıca vergi levha fotokopisi ve kendi firmamın işle ilgili bilgileri gibi bir çok materyal verdim. Şimdi benim ne yapmam lazım tekrardanmı başvuru yapıcam nasıl biol izlemem laızm ben 10 gün gibi bir zamanda hayalim olan ingiltereye gidip turist olarak gezmek istiyorum. bunun haricinde orda zaten kalma bir düşüncem yokki normal bir turist olarak gidip gelicem. bunun için benim çocukluğumdan bu yana olan bir hayalimi gerçekleştirmek istiyorum hepsi bu zaten burada yapmam ve çalışmam gereken kendi işyerimde 7yıldır faaliyet veriyorum. peki aynı belgelerle tekrar başvurayımmı ne tavsiye edersiniz ayrıca bir şey daha ben istanbulda hem kendi işlerim vardı onlar için hemde konsolosluğa ordan başvurmuştum. bu seferde illa istanbuldanmı başvurmalı yoksa bana daha yakın olan izmirden de tekrar başvursammı yada ne gibi bir yol izlemeliyim yardımcı olmanızı rica ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 10:26 
Kullanıcı avatarı

maliku yazdı:
bankada 3100 tl para gösterdi çok değil zaten ayrıca vergi levha fotokopisi ve kendi firmamın işle ilgili bilgileri gibi bir çok materyal verdim. Şimdi benim ne yapmam lazım tekrardanmı başvuru yapıcam nasıl biol izlemem laızm ben 10 gün gibi bir zamanda hayalim olan ingiltereye gidip turist olarak gezmek istiyorum. bunun haricinde orda zaten kalma bir düşüncem yokki normal bir turist olarak gidip gelicem. bunun için benim çocukluğumdan bu yana olan bir hayalimi gerçekleştirmek istiyorum hepsi bu zaten burada yapmam ve çalışmam gereken kendi işyerimde 7yıldır faaliyet veriyorum. peki aynı belgelerle tekrar başvurayımmı ne tavsiye edersiniz ayrıca bir şey daha ben istanbulda hem kendi işlerim vardı onlar için hemde konsolosluğa ordan başvurmuştum. bu seferde illa istanbuldanmı başvurmalı yoksa bana daha yakın olan izmirden de tekrar başvursammı yada ne gibi bir yol izlemeliyim yardımcı olmanızı rica ederim.

Merhaba maliku ben sizin yeniden bir başvuru hazırlamanızı öneririm.
İngilizce bir iyi dilek mektubu yazmanızı mektupta ingiltereye neden gittiğinizi , çocukluktan beri görmek istediğinizi vs. görmek istediğiniz ve ziyaret etmek istediğiniz tüm yerleri ve müzeleri falan filan yazıp böyle güzel bir mektup yazınız. Ayrıca hangi otelde kalacağınızı vs. Bu otel için 10 günlük rezervasyonu kesinlikle ekleyiniz. Diğer önemli noktada bu otel kesinlikle abuk bir yerde olmasın londra merkeze yakın bir yerlerde olsun. Çünkü hatırlıyorum birisine böyle ret vermişlerdi tuttuğunuz otel alakasız bir noktada diye....

Sonrasında banka detaylarınızın en az 6 aylık dökümlerini veriniz.
İş yerinizle ilgili tüm belgeleri veriniz onun bir listesi var sitemizde vardır turist vizesiyle ilgili başlık altında işyeri belgelerini eksiksiz veriniz.
Kendi iş yerinizde çalıştığınız için sanırım bordro sorununuz var ama malesef kendinize 5-6 aylık bordro oluşturtunuz muhasebecinizden. Ama maaşınız vs.sakın farklılık göstermesin ilk başvurunuzdaki rakamlardan...
Birikim kısmınız açıkçası biraz az bulunmuş olabilir ama şimdi üstüne para eklerseniz dikkat çeker açıkçası.
İngilterede bir tanıdığınız olsaydı ve onunda sponsorluğu olsaydı size yani referans olma durumu o zaman çok daha kolay olurdu. Birde bu durumla ilgili başka tavsiye verebilecek kişi olarak Bridgevisa yetkilisi Fatma Çayır'ın görüşlerini ve LondoniumEgitim yetkilisi Murat Bey'in görüşlerini alabiliriz...

Bu arada tüm belgelerinizi ingilizceye çevirttirmeyi unutmayın. Önceki başvurunuzu sanırım bireysel yapmışsınız. Bir danışmandan destek alırsanız eğer çok cüzi rakamlara hem tüm ingilizce çevirilerinizi hemde başvurunuzu yaptırabilirsiniz bu da diğer bir yol....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 13:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
başvurumu istanbuldan yapmıştım, şu an bana uzak izmirden yapsam tekrardan bu başvuruyu bir sorun olurmu,
ayrıca daha önce 800 tl olarak belirttiğim maaş bordrosunuda aynı yerden daha fazla bir rakam olarakda hazırlatsam bordromu bir sakınca olurmu . çok teşekkür ederim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 13:51 
Kullanıcı avatarı

maliku yazdı:
başvurumu istanbuldan yapmıştım, şu an bana uzak izmirden yapsam tekrardan bu başvuruyu bir sorun olurmu,
ayrıca daha önce 800 tl olarak belirttiğim maaş bordrosunuda aynı yerden daha fazla bir rakam olarakda hazırlatsam bordromu bir sakınca olurmu . çok teşekkür ederim

yok izmirden başvuru yapmanızda hiç bir sorun olmaz. zaten orasıda tüm evrakları istanbula gönderiyor...

ikinci durum için kesinlikle sakıncası olur. çünkü uyuşmadığı için anında ret verirler.

fatma hanım var sitemizde ona da bir email atmanınızı öneririm.. email adresi ve detayları ana sayfamızda var en üstte göreceksiniz. Bridge visa yetkisili kendisi uzmandır. Daha sağlam bilgide verebilir size...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 18:25 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 158
Aldığı teşekkür: 187
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba maliku

Oncelikle gecmis olsun.

Turistik bir gezi bile olsa; iyi bir isiniz,duzenli ve iyi bir geliriniz,egitim durumunuz,Turkiye`de sahip oldugunuz mal varliklariniz ve sizi Turkiye`ye baglayan daha guclu faktorlerin olmasi vize icin buyuk bir avantaj.Bu yuzden bir vize basvurusu yaparken bu faktorleri mutlaka goz onunde bulundurmak gerekiyor.

Size gore basit bir gezi amaciyla dusunulmus bir vize olsa bile,onlar acisindan bakildiginda yabanci bir ulke`ye giris yapmaniz ve ulkenize geri donmeme ihtimaliniz soz konusu.Bu sebeple,sizin gercekten potansiyel bir gocmen adayi olmadiginiza tam anlamiyla ikna olmalari gerekiyor.

Maasinizin dusuk olmasi bu red icin genel bir gerekce olmus.Turkiye sartlarinda bu rakamlara yakin maasi olan kisilerin bu tur ozel bir gezi icin extra maliyet yapmasi`nin zor oldugunu dusunuyorlar.

Maasinizi yeni basvuruda daha yuksek gosterseniz bile kisa zamanda yapilan maas artislari vize acisindan goze batar ve suphe uyandiririr.Bu sebeple,bu yolu tercih etmeniz biraz riskli olur diye dusunuyorum.

Bu redde mahkeme yoluyla itiraz yapma hakkiniz var fakat bu sizi hem madden hem de manen cok ugrastirir.Bu sebeple,yeni bir basvuru yapilmasi daha akilci olur.

Basvurunuzu Izmir`deki World Bridge`den yapabilirsiniz.Bunun icin Istanbul`a gitmenize gerek yok.Yeni basvuru icin tekrar,basvuru ucreti odemeniz gerektigini hatirlatmis olayim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2013 10:43 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 246
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba arkadaslar,

Murat bey'in yaptigi aciklamalara katiliyorum, kendiside bu konuda cok tecrubeli ve uzman bir arkadasimizdir. Farkli sorulariniz olursa tekrar bizlerle paylayasabilirsiniz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 153 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: