Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Oca 2017 01:40

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3282 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016 14:09 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Yerlesim
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
bilgeli yazdı:
Merhaba arkadaslar,
Ben de online formu doldurdum pazartesi randevum var belge teslim edecegim.
Formu doldururken seyahat tarihlerimi 30 aralik ve 7 ocak diye belirttim.
Kafama takilan sey, 30 araliga kadar vize hakkinda karar verilmezse basvurum reddedilir mi?
Bir de 5 is gunu icinde sonuclanmasina dair bir hizmet var, pazartesi sabah bunun ucretini yatirip bundan yararlanabilirim, ancak 150 pound oldugu icin tereddut ediyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Sizin verdiginiz tarihe sonucun yetismemesi red sebebi olmaz. Yani sonucta yetismezse biletinizin tarihini degistirmek ya da ciktigi tarihte yeni bilet almak sizin kararini vereceginiz bir sey sizin adiniza tuh yetismedi bilet tarihine o zaman gitmez artik reddedelim demezler. Ama aman 30 araliga yetistirelim bilet yanmasin da demezler :)
Bana turist vizesi basvurumda 2 gun icinde karar verildi maili gelmisti. Pasaportun istanbula gitmesi kargolanmasi filan derken tam bi haftada almistim geri ama her zaman bu kadar kisa olmuyor. Ailemin 2 yillik basvurusunun sadece karara baglanmasi 1 hafta surmustu. Ama bunlar cok sorunsuz basvurulardi, onceden ingiltere amerika avrupa vizesi olan pasaportlardi. Hizli servis karari sizin kendi sartlarinizi degerlendirmenize kaliyor.
Basarilar dilerim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 11:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Boğa
merhaba, bugun boyle bir mail aldim, esim ben ve oglum adina turist basvuruda bulunmustum.
bu vizemin onaylandigi anlamina mi geliyor? yoksa olumsuzluk anlaminda mi?
yardimci olabilirseniz cok sevinirim,
tskler,

UK Visas & Immigration has now assessed your UK visa application and made a decision. Your documents and

the decision will be sent back to either the UK Visa Application Centre where you applied, where we will

contact you by email over the next few days to collect them, or if you are using the courier return service, will

be sent directly back to the address you provided.

Please note that TLScontact does not know the outcome of the assessment and has played no role in the

decision-making process.

Kind regards,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 11:30 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 436
Vize Türü: Visa spouse
Burcu: Terazi
atlasmuge yazdı:
merhaba, bugun boyle bir mail aldim, esim ben ve oglum adina turist basvuruda bulunmustum.
tskler,

UK Visas & Immigration has now assessed your UK visa application and made a decision. Your documents and

the decision will be sent back to either the UK Visa Application Centre where you applied, where we will

contact you by email over the next few days to collect them, or if you are using the courier return service, will

Please note that TLScontact does not know the outcome of the assessment and has played no role in the

decision-making process.

Kind regards,

Karar verildigini bildiriyor, olumlu/olumsuz sonuc pasaport elinize gecince ogreniyorsunuz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 11:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yigitc yazdı:
atlasmuge yazdı:
tskler,

decision-making process.

Kind regards,

Karar verildigini bildiriyor, olumlu/olumsuz sonuc pasaport elinize gecince ogreniyorsunuz.

cok teseekurler,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 12:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
merhaba, simdide boyle bir mail geldi, olumsuz bir durum var midir sizce?
tskler,

Your passport and any returned supporting documentation have now arrived back at the TLScontact UK

Visa Application Centre.

Collection in Person

To retrieve your documents, you will need to provide the following:

If collecting yourself:

Your Application Checklist
Original Photographic ID
Copy of Your Photographic ID
If collecting using a representative (NOT APPLICABLE FOR APPLICATIONS LODGED IN NIGERIA, REFER TO OUR WEBSITE):

Your Original Photographic ID
Representative’s Original Photographic ID
Copy of Representative’s Photographic ID
Signed Letter of Authorisation from You (clearly stating the Representative’s details)
You can check collection times and the centre address on the Visa Centre Information page of the country

website where you applied.

Important: You are advised to make prompt arrangements to collect your documents from the Visa Application

Centre as TLScontact is only able to hold them for 30 days. After this time they will be returned to UK

Visas and Immigration, who will pass them on to the issuing authority.

Return by Courier

If your documents are being sent back to you by courier, it will be dispatched within 24 business hours. You will

receive an additional email from TLScontact to confirm when they have been dispatched. The local

courier service provider may also confirm this with you, depending upon which courier is used in your area.

Kind regards,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 12:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
atlasmuge yazdı:
merhaba, simdide boyle bir mail geldi, olumsuz bir durum var midir sizce?
tskler,

Your passport and any returned supporting documentation have now arrived back at the TLScontact UK

Visa Application Centre.

Collection in Person

To retrieve your documents, you will need to provide the following:

If collecting yourself:

Original Photographic ID
If collecting using a representative (NOT APPLICABLE FOR APPLICATIONS LODGED IN NIGERIA, REFER TO OUR WEBSITE):

Your Original Photographic ID
Representative’s Original Photographic ID
Copy of Representative’s Photographic ID
Signed Letter of Authorisation from You (clearly stating the Representative’s details)
You can check collection times and the centre address on the Visa Centre Information page of the country

website where you applied.

Important: You are advised to make prompt arrangements to collect your documents from the Visa Application

Centre as TLScontact is only able to hold them for 30 days. After this time they will be returned to UK

Visas and Immigration, who will pass them on to the issuing authority.

Return by Courier

If your documents are being sent back to you by courier, it will be dispatched within 24 business hours. You will

receive an additional email from TLScontact to confirm when they have been dispatched. The local

courier service provider may also confirm this with you, depending upon which courier is used in your area.

Kind regards,

Pasaportun başvuru yerine ulaştığını veya kargo talep ettiyseniz kargoya verildiğini bildiriyor. Şayet vize merkezinden alırım dediyseniz kimlik ve başvuruda size verilen evrakla gelip pasaportunu alın diyor. Herhangi bir vize aldınız almadınız bilgisi yok, alana kadar bilemezsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 14:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Yay
Merhaba

çok özür dileyerek vize başvuru linkinin adresini alabilir miyim? baktığım bir yerde ücreti dolar, diğerinde pound çıkıyor. kendim başvuru yapacağım, şimdiden tekrar kusura bakmayın.

iyi günler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016 16:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Vize Türü: Short time tourist visa
Burcu: Oğlak
113 dolar bn cuma.gunu odedim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016 15:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Vize Türü: Short time tourist visa
Burcu: Oğlak
Merhabalar ben vizemi aldım, başvurumu kendim yaptım. yılbaşında orada olmak istiyorum ve son anda oluşan bir plandı. bu nedenle pazartesi yaptım başvurumu ve öncelikli vize servisinden faydalandım, çarşamba günü vizem çıktı.
Sponsorum annem(memur), ben çalışmıyorum ama yüksek lisans öğrencisiyim. Annemin maaşının yattığı hesap -900,00TL idi (ayın 12sinde bankadan aldı yazıyı). Bu konu kafama takılmıştı ama maaşlar 15inde yatıyor ben de maaş hesap dökümünün üstüne belgenin niteliğini belirtirken maaşının 15 inde yattığını bu nedenle hesapta sorun olmadığını da belirttim. Benim en büyük eksim bu konuydu ama sorun olmadı. Annem için iki hesap gösterdim, biri maaş hesabı diğeri de 4bin dolar olan hesaptı, bana bu hesapta para vereceğini belirttim. o nedenle diğer hesabın eksi olması sorun olmamış olabilir.
Belgelerimi kendim çevirdim altına da kendi çevirim olduğunu belirtip imza ve tarih attım. BAnkadan aldığım hesap dökümlerini ingilizceye çevirmedim sadece üstlerine bir kağıt zımbaladım ve belgenin niteliğini belirttim.
Arkadaşımın yanında kalacağım ama henüz faturası bile yoktu o işlemler bu forumdan aldığım bilgiye göre 1 hafta sürecekti ben de arkadaşımdan h,ç bahsetmedim direk otelde kalacakmış gibi başvuru yaptım, bookingden ücretsiz iptal hakkı tanıyan bir otelde rezervasyon yaptım, vize çıkınca iptal ettim.
Ielts sonucum vardı onu da ekledim gereksiz olabilir, bir arkadaşım ingilizce bildiğini belirtmen avantaj olur dediği için ekledm.
Bir de başvuru formunda seyahat tarihleri olarak 30 aralık 7 ocak demiştim. vizem çıkarsa da 30 aralıktan itibaren çıkar diye düşünüyordum sorduğum bir kaç kişi de öyle olacağını belirtmişti, ancak vizem 21 aralıktan itibaren çıktı yani erken de gidebileceğim.
Ankaradan başvurdum, fotoğraf koymanıza gerek yok orada fotoğrafını çekiyorlar.
Bir de formu doldurduktan sonra TLS UK sitesinden kayıt olmayı unutmayın başvuru gününde biri unutmuş boşuna stres olmayn.
Verdiğiniz evrakları normalde geri vermiyorlar, ama benim evraklarım aynen geri geldi sadece niyet mektubumu almışlar içinden. ben de zarfı elime aldığımda kalın gelince vize çıkmadı o nedenle geri yolladılar diye korkmuştum:) kafalarına göre takılıyorlarmış haberiniz olsun:)
Başvuru formunda bu gezinin size toplam maliyeti ne kadardır, uçak biletiniz ne kadar, otel masrafınız ne kadar diye bir kısım var. Orada uçak biletini ve otel fiyatını aldığımdan az yazdım, ama seyahatinizin toplam maliyeti kısmına 1000 pound gibi bir rakam yazdım ( tamamen attım fazladan olsun diye). Otel rezervasyonu ve uçak rezerasyonunda ödediğim para gözüküyordu bu farklılık skntı olur mu diye de streslendim ama olmadı.

(2010 yılına ait 6 ay öğrenci vizem vardı)

Bekleme dönemleri hep stresli olduğu için bunları yazıyorum, aynı durumda olan kişilere yardımcı olur umarım, iyi akşamlar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016 00:38 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar merhaba ,foruma yeni üye oldum.Sizlere sürecim hakkında bilgi verip fikir danışmak istiyorum.Ben turist vize başvurumdan bu hafta red aldım.Tekrar başvuru yapacağım ancak izleyeceğim yol hakkinda fikir danışmak istiyorum.İngiltereye partnerimi ziyarete gideceğim.davet mektubum ve pasaport fotokopisi , fotograflarimizida eklemistim basvuruma.sureci size anlatayım maalesef hatalı başvuru dolayısıyla red aldım.cok kötü bir duygu maalesef .Ben sebeplerini aciklayayim.basvuruda self employed demiştim ancak belgeli bir gelir gosteremedim.Mümkün değil .Home Office çalışıyorum.Aynı zamanda ikinci üniversite öğrenci olduğuma dair belge de vermiştim.Bu sebeplerden banka hesabımda ki paraların 6 aylık ekstresine rağmen bana ait olduğuna inanmadilar.Yani bu para konusu ,is konusu ve birde orada geçireceğim 2 aylık süreyi detaylı aciklamadigim için red verdiler.bu kez sadece öğrenci olarak başvurup ,ailemi sponsor göstermeyi düşünüyorum.bu şekilde kolayca alabilirmiyim vizeyi ? Vizeye tabi olmak gerçekten çok kötü .Bu arada şunu da belirteyim, Amerika ve Avustralya çalışma ve oturum vizelerim ve ayrıca 20 den fazla yurt dışı seyahatleri olan birisiyim.Yani prosedürler çok sıkı bunu gördüm .Göçmenlik kanunu ne diyorsa onu uyguluyorlar .Ben gözü kapalı alırım dediğim vizeyi ,red mektubu olarak geri aldım.Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ? Partnerimi görmeye gittiğim halde bunu kale bile almıyorlar .Resmen ayrımcılık yapılmış gibi hissediyorsunuz .Bu saçma sebeplerden yılbaşı planımız alt üst oldu.Onumuzdeki ay kendisi beni ziyarete gelicek ve bu arada da ikinci basviurumu yapıp birlikte İngiltereye dönmek istiyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3282 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: