Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Mar 2017 21:42

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3348 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328 ... 335  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016 20:41 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
tooz yazdı:
Merhaba arkadaslar, yarin (16 aralik 2016) icin randevumu aldim. Belgelerimi hazirladigimi dusunuyorum. Eksik birsey varsa hatirlatir misiniz?
-pasaport
-kendi isim oldugu icin esnaf sicil kaydi
-vergi levhasi
-faaliyet belgesi
-banka hesap dokumleri ve cuzdanlari
-sgk dokumu
-ucak biletleri
-otel rez.
-sabika kaydi
-ikametgah
-antetli kagida imzali kaseli dilekce
-eski pasaportlar ve fotokopileri
-randevunun ciktisi
-nette doldurdugumuz formun ciktisi ve document checklist

Bu belgelerden isimle ilgili olanlari ing.ye cevirrtim. Hepsini cevirtmedim gercekten cok pahali. Birsuru kisiden de gerekli olmadigini duydum ama karar veremedim.

Bende çevirmedim belgeleri, post-it ile ingilizce açıklamalarını yazdım üzerine sadece.
Genel olarak da evraklar şöyle;

---banka ile ilgili evraklar----
-Banka hesap bilgileri / son 6 aylık olsun hesap dökümü, kaşeli ve imzalı olmalı bankanın vereceği hesap dökümü , Bankanın imza sirküleri, Bankanın konsolosluğa yazacağı yazı
---- iş yeri evrakarı-----------
-İş yeri faaliyet belgesi
-Ticaret sicil gazetesi
-İmza sirküleri
-SGK Hizmet Dökümü
-SGK işe giriş bildirgesi
-Maaş bordrosu
------kişisel evraklar------------
-Adi sicil kaydı
-Varsa üzerinize kayıtlı tapu veya araç ruhsatının fotokopisi
-Eski ve yeni tüm pasaportlar
-Yeni pasaportun dolu sayfalarının fotokopisi
-Nüfus cüzdanının fotokopisi
-Askerlik durum belgesi
-Vukuatlı Nüfüs kayıt örneği
-İkametgah
-Evli iseniz evlilik cüzdanının aslı ve fotokopisi
-Uçak bileti rezervasyonu yazıcı çıktısı (thy den başvuru günü çıkarıp bir tane koyarsın)
-Otel rezervasyonu yazıcı çıktısı
-Online vize başvuru formu;Internetten doldurduğun formun çıktısını alınıp siyah kalemle imza atacaksın
-İngilizce Niyet mektubu
Umarım yardımcı olabilmişimdir,
Teşekkürler.

En son Anddac tarafından 15 Ara 2016 20:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016 20:45 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
tooz yazdı:
Bir de bu listenin sonunda " evidence of family members remaining in your home country whilst you travel" diye bir cumle var. Zaten anne ve babamin isimlerini formda soruyor. Bir de bunu kanitlamak icin ne yapacagiz? Kimlik fotokopilerini mi eklemek gerekiyor?
Son olarak da o formun sonunda imza atmak icin herhangi bir kutucuk yok herhalde yada ben goremedim.

Zaten anne ve babamin isimlerini formda soruyor. Bir de bunu kanitlamak icin ne yapacagiz?
-Vukuatlı nüfüs kayıt örneğinde gözüküyor ailen zaten.

Son olarak da o formun sonunda imza atmak icin herhangi bir kutucuk yok herhalde yada ben goremedim
-Print aldıktan sonra ikinci sayfada ve son sayfada imza için yerler var.

Umarım tam anlamışımdır yardımcı olabilmişimdir
Teşekkürler tekrardan.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016 20:52 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü:
Anddac yazdı:
tooz yazdı:
Bir de bu listenin sonunda " evidence of family members remaining in your home country whilst you travel" diye bir cumle var. Zaten anne ve babamin isimlerini formda soruyor. Bir de bunu kanitlamak icin ne yapacagiz? Kimlik fotokopilerini mi eklemek gerekiyor?
Son olarak da o formun sonunda imza atmak icin herhangi bir kutucuk yok herhalde yada ben goremedim.

Zaten anne ve babamin isimlerini formda soruyor. Bir de bunu kanitlamak icin ne yapacagiz?
-Vukuatlı nüfüs kayıt örneğinde gözüküyor ailen zaten.

Son olarak da o formun sonunda imza atmak icin herhangi bir kutucuk yok herhalde yada ben goremedim

-Print aldıktan sonra ikinci sayfada ve son sayfada imza için yerler var.

Ben vukuatli nufus kayit ornegi diye birsey gormedim ama hic sayilan belgeler arasinda :( istanbula da zonguldak'tan geldim. Almam imkansiz. Ama ayni bilgiler sabika kaydimda var . Olmazsa nufus cuzdan fotokopilerini eklerim ona artik.. ben de diger belgelere post-it ile aciklama yazmayi dusunuyorum. Red alanlarin sebeplerini okudum belgeleriniz cevirilmemis yazmislar. Insallah vermemek icin bahaneler bulmazlar. Cok tesekkurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016 21:05 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
adamlar aslında basitçe başvuru forumunda yazdığın herşeyi kanıtlamanı istiyor,

Passport and Travel Information,Travel Information,Personal Details and Travel History, Travel and Criminal History kısımlarını kişisel evraklar ve seyahat dökümanların ile destekleyeceksin, (tabi şu ilginç eyleme katıldınız mı vs vs. soruları hariç :) ) Employment and Income iş yeri evraklarıyla, Income and expenditure kısmı banka ve iş yeri evraklarıyla Family Details kısmını da izah etmek için bir vukuatlı nüfüs kayıt örneği yeterli oluyor mantıken.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016 21:21 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü:
Anddac yazdı:
adamlar aslında basitçe başvuru forumunda yazdığın herşeyi kanıtlamanı istiyor,

Passport and Travel Information,Travel Information,Personal Details and Travel History, Travel and Criminal History kısımlarını kişisel evraklar ve seyahat dökümanların ile destekleyeceksin, (tabi şu ilginç eyleme katıldınız mı vs vs. soruları hariç :) ) Employment and Income iş yeri evraklarıyla, Income and expenditure kısmı banka ve iş yeri evraklarıyla Family Details kısmını da izah etmek için bir vukuatlı nüfüs kayıt örneği yeterli oluyor mantıken.

Anladim tesekur ederim. Hayirlisi artik.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016 08:17 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Hevaley yazdı:
Anddac yazdı:
Benimde yarın gelir inşallah bakma bende de heyecan var, yarın gelir diye düşünüyorum, antalyadayım ben de iş için, eşim almaya gidecek pasaport fotokopisi kabul ederler mi ki o verdikleri formla ? :D

Kabul ederler mi bilmiyorum fotokopiyi ama esiniz kendisininkine bakinca sonucu gorur zaten ;))

benim vize çıkmış , güzel haberi aldım. Darısı başına inşallah çıkmıştır senin de.

Burdan başvuracak arkadaşlara da bilgi vereyim,

-bankada eşim ile kendim için 2 günlük seyahat parası vardı,
-tapu araba ruhsatı filan da koymadım,
-ikametgah'tan ayrı olarak oturduğum ev belli olsun diye TTnet farturamı koydum
-güzel bir niyet mektubu yazıp altına planned itinerary diye yapacaklarımızı anlattım,
-hiç bir belgeyi çevirtmedim, yalnızca post-it ile hangi belgenin ne olduğunu ingilizce yazdım,
-bordromda net ücreti sarı fosforlu kalemle çizip post-it ile net salary yazdım,
-hesabıma başvurudan yaklaşık 1 ay önce kuzenimden onbinlira yatmasına rağmen internette buldugum personal financial statement dosyasını kendime göre hazırlayarak paranın kaynağını iki-üçcümle ile kendilerine anlattım (http://treasury.tn.gov/smob/Documents/P ... tement.xls)
-bankadan aldığım hesap dökümünde tüm para girişlerini tek tek fosforlu kalemle çizdim, sayfa sayısı olarak fazlaydı çünkü.

başvuru sürecinde fikir alışverişinde bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

vize danışmanı vs para vermenize gerek yok, basit net anlaşılır olduktan sonra rahat bir şekilde alınıyormuş.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016 10:33 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 7
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Anddac yazdı:
Hevaley yazdı:
Anddac yazdı:
Benimde yarın gelir inşallah bakma bende de heyecan var, yarın gelir diye düşünüyorum, antalyadayım ben de iş için, eşim almaya gidecek pasaport fotokopisi kabul ederler mi ki o verdikleri formla ? :D

Kabul ederler mi bilmiyorum fotokopiyi ama esiniz kendisininkine bakinca sonucu gorur zaten ;))

benim vize çıkmış , güzel haberi aldım. Darısı başına inşallah çıkmıştır senin de.

Burdan başvuracak arkadaşlara da bilgi vereyim,

-bankada eşim ile kendim için 2 günlük seyahat parası vardı,
-tapu araba ruhsatı filan da koymadım,
-ikametgah'tan ayrı olarak oturduğum ev belli olsun diye TTnet farturamı koydum
-güzel bir niyet mektubu yazıp altına planned itinerary diye yapacaklarımızı anlattım,
-hiç bir belgeyi çevirtmedim, yalnızca post-it ile hangi belgenin ne olduğunu ingilizce yazdım,
-bordromda net ücreti sarı fosforlu kalemle çizip post-it ile net salary yazdım,
-hesabıma başvurudan yaklaşık 1 ay önce kuzenimden onbinlira yatmasına rağmen internette buldugum personal financial statement dosyasını kendime göre hazırlayarak paranın kaynağını iki-üçcümle ile kendilerine anlattım (http://treasury.tn.gov/smob/Documents/P ... tement.xls)
-bankadan aldığım hesap dökümünde tüm para girişlerini tek tek fosforlu kalemle çizdim, sayfa sayısı olarak fazlaydı çünkü.

başvuru sürecinde fikir alışverişinde bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

vize danışmanı vs para vermenize gerek yok, basit net anlaşılır olduktan sonra rahat bir şekilde alınıyormuş.

Anddac hayirli olsun ben hala kuryeyi bekliyorum :(

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016 15:00 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Sonunda vizemiz geldi onaylanmis. Dileyen herkesinkinin olmasi umuduyla herkese tesekkurler iyi gunler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016 09:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: Short time tourist visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Oğlak
Merhaba arkadaslar,
Ben de online formu doldurdum pazartesi randevum var belge teslim edecegim.
Formu doldururken seyahat tarihlerimi 30 aralik ve 7 ocak diye belirttim.
Kafama takilan sey, 30 araliga kadar vize hakkinda karar verilmezse basvurum reddedilir mi?
Bir de 5 is gunu icinde sonuclanmasina dair bir hizmet var, pazartesi sabah bunun ucretini yatirip bundan yararlanabilirim, ancak 150 pound oldugu icin tereddut ediyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016 13:21 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
bilgeli yazdı:
Merhaba arkadaslar,
Ben de online formu doldurdum pazartesi randevum var belge teslim edecegim.
Formu doldururken seyahat tarihlerimi 30 aralik ve 7 ocak diye belirttim.
Kafama takilan sey, 30 araliga kadar vize hakkinda karar verilmezse basvurum reddedilir mi?
Bir de 5 is gunu icinde sonuclanmasina dair bir hizmet var, pazartesi sabah bunun ucretini yatirip bundan yararlanabilirim, ancak 150 pound oldugu icin tereddut ediyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Merhaba nerden basvuruyorsunuz? Sonuclar gelde 8-9 is gununde veriliyor.Eger oyle olursa ve Istanbuldaysaniz sonucu hemen alirsiniz yalniz ayin 26 ve 27si de resmi tatil konsolosluk icin . 5 gunde sonuclanma hizmetini kullanmadim bir fikrim yok belki de bir mektupla 30una kadar vuzeniz cikmazsa ileri erteleyebileceginizi belirtebilirsiniz. Isterseniz basvuru yaparken ordaki yetkililere bir sorun yardimci olurlar belki

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3348 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328 ... 335  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: