Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Haz 2018 06:10

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017 13:10 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Dostlar Merhabalar,

Annem ogretmen ve 2017 Yaz Olimpiyatlarini izlemek icin ingiltereye gelmek istiyor. Bildigim kadariyla yesil pasaportada vize isteniyor. Bircok baslik altinda gezindim ama ogretmenler icin gerekli evraklar nedir konulu bir bilgiye ulasamadim. Muhakkak ki maas bordolari, uzerine araba ev vb. bankaki parasini gosteren belgeler, buradaki olimpyat icin alinmis bilet, ucak biletleri vesaire olacak fakat OHAL devam ettigi icin baska birseylerde gerekiyor mu?

Kendim EEA 2 basvuru surecindeyim, sadece kalacak yer olarak kaldigim evin kira kontratini gonderip burada kalacagina dair bir kanit sunabilirim. Baska da birsey yapamam cunku kendim yerlesme surecindeyim.

Gerekli evraklar konusunda bilgi verirseniz cok sevinirim.

Saygilarimla.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017 17:34 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 160
Aldığı teşekkür: 261
Vize Türü: ECAA 2
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Dediğin evraklara ek olarak, annen okulundan Görev Yeri kağıdı alsın. İşte diğer evraklar ikametgah vesaire. Vize için gerekli olan klasik şeyler.

Onun dışında senin sağlaman evraklar ise, BRP kartının fotokopisi, pasaportunun fotokopisi, kira kontratının kopyası, ve bir de konsolosluğa hitaben yazı. Yazıda annenin seyahati süresince senin yanında kalacağını belirt, dosyaya kira kontratını ve gerekli belgeleri eklediğini yaz.

Annen de yine konsolosluğa hitaben bir yazı yazsın. Ve seyahatinin olimpiyatları izlemek ve seni ziyaret etmek amaçlı olduğunu, hangi tarihlerde gelip gideceğini, ve neler yapacağını özetle yazsın.

Son olarak OHAL ile ilgili konsolosluğa ayrıca bir evrak sunulmasına gerek yok. Yalnızca annen yeşil pasaportlu olduğu için zannediyorum yurtdışı çıkışı için bağlı bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden "Yurtdışına çıkmasında sakınca yoktur" yazısı alması gerekiyor. Bunu çıkarken gümrük polisine gösterecek.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017 14:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: EEA 2
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
hampshire yazdı:
Dediğin evraklara ek olarak, annen okulundan Görev Yeri kağıdı alsın. İşte diğer evraklar ikametgah vesaire. Vize için gerekli olan klasik şeyler.

Onun dışında senin sağlaman evraklar ise, BRP kartının fotokopisi, pasaportunun fotokopisi, kira kontratının kopyası, ve bir de konsolosluğa hitaben yazı. Yazıda annenin seyahati süresince senin yanında kalacağını belirt, dosyaya kira kontratını ve gerekli belgeleri eklediğini yaz.

Annen de yine konsolosluğa hitaben bir yazı yazsın. Ve seyahatinin olimpiyatları izlemek ve seni ziyaret etmek amaçlı olduğunu, hangi tarihlerde gelip gideceğini, ve neler yapacağını özetle yazsın.

Son olarak OHAL ile ilgili konsolosluğa ayrıca bir evrak sunulmasına gerek yok. Yalnızca annen yeşil pasaportlu olduğu için zannediyorum yurtdışı çıkışı için bağlı bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden "Yurtdışına çıkmasında sakınca yoktur" yazısı alması gerekiyor. Bunu çıkarken gümrük polisine gösterecek.

Bu detayli ve bilgilendirici mesajiniz icin cok tesekkur ederim. Iyi gunler dilerim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: