Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 Haz 2017 14:01

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Vize Başvurusu Formu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016 08:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
Arkadaşlar bu iş bölümüne sadece işyerinden gelen maaş bilgisi mi ekliyoruz? Benim bir kiracım var oradan gelen miktarı da ekliyor muyuz?

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Vize Başvurusu Formu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016 09:02 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 459
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
Sadece maasini yaziyorsun, kira icin ileride sormasi lazim ayrica

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016 10:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Kova
Teşekkür ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016 12:15 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: Yerleşim vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Aslan
Peki bizim aile restaurantimiz var ben orda calisiyorum dogal olarak ama sigortali degilim ve isyeri benim ustjme degil babamin ustune ben bu durumda gelirimi ne olarak gosterecegim ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016 16:12 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 459
Vize Türü:
Burcu: -
Ibrahim007 yazdı:
Peki bizim aile restaurantimiz var ben orda calisiyorum dogal olarak ama sigortali degilim ve isyeri benim ustjme degil babamin ustune ben bu durumda gelirimi ne olarak gosterecegim ?

Sizin basvurunuz yerlesim vizesi oldugu icin herhangi bir gelir beyan etmeniz sart degil. Dolayisiyla resmi olarak calisiyor gorunmediginiz bir isten gelen kazancinizi hic karistirmayin, calismiyorum deyip gecin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016 12:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Merhabalar,

Bugün pasaport elime ulaştı 6 aylık turist vizemi almış durumdayım.

internetten bulduğum evrak listesine göre:
İŞVERENLER İÇİN:
• Pasaportunuzun geçerlilik tarihi, seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay süresi olmalıdır. Pasaportunuzda “Açıklamalar” ile “Gümrük ve Döviz Kayıtları” sayfalarına vize işlemi yapılamaz ve seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekir.
• Vize başvuru formu, tüm sorular cevaplanmış ve başvuran kişi tarafından imzalanmış olmalıdır. 18 yaş altı çocukların vize başvuru formlarına anne ve babası imza atmak zorundadırlar.
• Konsolosluk pasaportunuzun 1, 2, 3 ve 4.sayfaların ve 60.sayfanın (Kimlik sayfası) fotokopilerini istemektedir. Ayrıca bunlara daha önce alınmış olan tüm vizelerinizin fotokopileri de eklenmelidir.
• Vize talep dilekçesi; Şirket antetli kağıdına seyahat amacını ve kalınacak süreyi belirten, şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip, imzalanan ve İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben hazırlanan vize talep dilekçesi.
• Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olan 2 adet vesikalık resim
• Ticaret sicil gazetesi
• Son döneme ait vergi levhası
• Şirket imza sirküleri
• Bağlı bulunduğunuz odadan son 3 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesi
• Evli olan kişilerden evlenme cüzdanı fotokopisi ya da bu bilgilerin hepsini içeren yeni tarihli nüfus kayıt örneği istenmektedir.
• T.C kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi
• Konfirmeli otel ve ulaşım ( gemi, feribot, uçak vs. ) rezervasyonları
• Seyahat süresini içeren Seyahat Sağlık Sigortası
• Kişiye ait kredi kartlarının fotokopileri ve son 3 aya ait kredi kartı
ekstreleri
• Güncel tarihli son 6 aylık banka cüzdan fotokopisi ve bankadan alınacak
belgenin yetkili kişi tarafından kaşelenip, imzalanması gerekmektedir.
• Var ise; tapu, araç ruhsatı, kira kontratı fotokopileri

Neredeyse tamamı Türkçe'ydi hiçbirini çevirtmedim.
şahsi hesabımda son 1 yılda hiç hareket yoktu ondan şirket hesap dökümlerini verdim ( Şirket hesabının 1 tanesi 0 TL diğeri Vadeli'de duran 30bin TL )
sadece antetli kağıda giderken kendime para vereceğimi yazdım. ( Bu ingilizceydi )
Bir de kendime izin vereceğimi yazdım ( Bu da ingilizce )

Booking ten ücretsiz iptalli rezervasyon
THY'den uçak bileti rezervasyonu.

Yeni vize almış biri olarak bilgi vermesi amacıyla yazım.

Ayrıca Gelen mailde Referans numarası yazıyordu. Bu istatistiği tutanlara faydası olabilir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2017 07:40 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü: ZİYARETÇİ
Burcu: Akrep
Merhaba,

Mart ayında İngiltere'ye gitmeyi planlıyorum bu sebeple Şubat ayı başında başvuru yapıcam. 2009 da vize aldım ve 15 günlük bir Londra seyahatim oldu. Daha önce 2 schengen(Almanya) 1 Malta vizem de var. Fakat 2013 de Almanya ve 2015 de İspanya reddi(nedenlerini hala anlayabilmiş değilim) var.

Vize başvuru adımlarında birleşik krallık harici vize reddiniz var mı diye bir soru var.samimi bie şekilde evet mi demeliyim,yoksa İngiltere schgenge taraf olmadığı içn hayır desek sistemden sorgulanma gibi bir tehlike söz konusu olabilir mi?

Bir de iş yerinden izin kağıdımda 6-10 mart arası yazıyor, vze başlangıç tarihi pasaportun tarafıma iletildiği gün itibariyle mi başlar yoksa talep ettiğim izin günümden yani 6 Mart itibariyle mi?

İlginize şimdiden teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2017 11:50 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü: EEA1 FP
Burcu: Başak
Oncelikle daha once almis oldugunuz vize red'lerini samimi olarak paylasmanizi oneririm (ki bu red'ler son 5 yildan daha kisa sure once ve AB ulkeleri icin olmus). Ingilizlerin neyi gorup neyi goremeyecegini bu forumdaki ve TC deki kimse bilemez. Ozellikle bu tip guven iliskisine dayali konularda risk almayiniz lutfen.

Red aldiginiz vizelerin cesidi nedir bilemiyorum ama eger turist vizesi ise;''yetersiz evrak'', ''yetersiz para'', vs. ciddi olmayan nedenlerden yazabilirsiniz. X bir ulkeden almis oldugunuz vize reddi (eger asayis ile ilgili degilse ve yalan beyan da bulunmamissaniz) diger bir ulkenin vizesine ait surecte belirleyici rol oynamaz.

Diger konu ile alakali;
Genelde vize memurlari tarihler konusunda umursamaz davraniyorlar (bu sadece UK ile sinirli degil). Siz, ben veya bir cok arkadas acikca vizelerin gecerli olmasini istedigimiz tarihleri belirtmemize ragmen, vize baslangiclari pasaportu geri aldiginiz tarihin birkac gun oncesi oluyor. Ornegin; Subat basi basvuru yaptiniz, 10 Subat'ta pasaportu vize ile beraber geri aldiniz. Vizeniz buyuk ihtimalle 7 yada 8 Subat'ta baslatilmistir. Heee... tabiki de bu soylediklerim genelleme (yani tecrubeye dayali) forumda mutlaka istedigi tarih araligini alabilen arkadaslar vardir.

Mesela bende Aralik 2016 da basvuru yapip, Subat 2017 de UK da olacagimi net olarak birkac farkli evrakta ozellikle belirttim. Ama Ocak 2017 de pasaportlar geri geldi ve vize baslangiclari 4 Ocak 2017, yani gitti 40 gun bedavaya.

Herseye ragmen umarim hicbir sorun olmadan istediniz tarihlerde gecerli vizenizi alirsiniz, iyi yolculuklar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2017 09:27 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

imbik yazdı:
Oncelikle daha once almis oldugunuz vize red'lerini samimi olarak paylasmanizi oneririm (ki bu red'ler son 5 yildan daha kisa sure once ve AB ulkeleri icin olmus). Ingilizlerin neyi gorup neyi goremeyecegini bu forumdaki ve TC deki kimse bilemez. Ozellikle bu tip guven iliskisine dayali konularda risk almayiniz lutfen.

Red aldiginiz vizelerin cesidi nedir bilemiyorum ama eger turist vizesi ise;''yetersiz evrak'', ''yetersiz para'', vs. ciddi olmayan nedenlerden yazabilirsiniz. X bir ulkeden almis oldugunuz vize reddi (eger asayis ile ilgili degilse ve yalan beyan da bulunmamissaniz) diger bir ulkenin vizesine ait surecte belirleyici rol oynamaz.

Diger konu ile alakali;
Genelde vize memurlari tarihler konusunda umursamaz davraniyorlar (bu sadece UK ile sinirli degil). Siz, ben veya bir cok arkadas acikca vizelerin gecerli olmasini istedigimiz tarihleri belirtmemize ragmen, vize baslangiclari pasaportu geri aldiginiz tarihin birkac gun oncesi oluyor. Ornegin; Subat basi basvuru yaptiniz, 10 Subat'ta pasaportu vize ile beraber geri aldiniz. Vizeniz buyuk ihtimalle 7 yada 8 Subat'ta baslatilmistir. Heee... tabiki de bu soylediklerim genelleme (yani tecrubeye dayali) forumda mutlaka istedigi tarih araligini alabilen arkadaslar vardir.

Mesela bende Aralik 2016 da basvuru yapip, Subat 2017 de UK da olacagimi net olarak birkac farkli evrakta ozellikle belirttim. Ama Ocak 2017 de pasaportlar geri geldi ve vize baslangiclari 4 Ocak 2017, yani gitti 40 gun bedavaya.

Herseye ragmen umarim hicbir sorun olmadan istediniz tarihlerde gecerli vizenizi alirsiniz, iyi yolculuklar.

imbik merhaba,

ilginize ve bilgllendirmelerinize teşekkürler, formda vize bilgilerimi aynen girdim ve seyahat aralığımı da değiştirerek planladığım şekilde iş yerinden izin yazısı da aldım. Daha önce 2009 da da vize almıştım umarım dediğiniz gibi yine alabilirim.

tekrar teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017 14:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

imbik yazdı:

Diger konu ile alakali;

çok teşekkür ediyorum.bugün itibariyle vizemi aldım. daha önce aldıım vizeleri de belirttim ama redleri belirtmedim. sorun çıkmadı. bundan şu sonuç çıkıyor ki; Birleşik krallık vize birimi vize verirken daha önce aldığınız redlerle ilgilenmiyor tamamen o an ki sosyo-ekonomik durumunuzu baz allıyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: