Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 May 2017 11:05

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 23:20 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 145
Aldığı teşekkür: 226
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
Aslinda muhtemelen soracaklarim bu baslik altinda onlarca kez paylasilmistir. Yerlesim vizesine basvururken satir satir okumustum ama simdi taze anne olarak maalesef hic vaktim yok o yuzden isin kolayina kacip yardim talep ediyorum. Lutfen kizma bana t&a

1 ay once annemi kaybettim. Ben hamileligin son doneminde oldugum icin maalesef gidemedim TR ye. Bebisim geldi simdi de babam biraz degisiklik olsun ve de torun sevsin diye gelmek ister. Ama ben konudan biraz uzagim neler hazirlamak lazim vs.

Esim Ingiliz vatandasi, kendi isini yapiyor. Kira da oturuyoruz (2 oda 1 salon).

Babam 65 yasinda emekli devlet memuru. Bankasa bir birikimi yok. Ustune bir daire vs de yok. Oturdugumu ev annemin uzerinde idi ama ben burada oldugum icin ev ile ilgili resmi islemleri henuz yapamadik.

1-Tablo boyle iken neler hazirlamak lazim. Bir evrak listesi var midir?
2- Sanirim bir davetiye yollamamiz lazim. Davetiye icin bir format var mi? neler belirtmek gerekir?
3- Davetiye ile birlikte hangi evrak yollamaliyiz biz?
4- Yine sanirim biz artik babama sponsor olamiyoruz degil mi? Bu durumda ne yapmak lazim? bankaya simdi bir miktar para koysak sorun olur mu?
5- Ucak biletini almak lazim mi?

Aklima gelen sorular simdilik bunlar. Hazira konma cabam icin kusura bakmayin...

P.S: atladigim bir nokta varsa hatirlatmak serbesttir :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2016 08:57 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
sedusha yazdı:
Aslinda muhtemelen soracaklarim bu baslik altinda onlarca kez paylasilmistir. Yerlesim vizesine basvururken satir satir okumustum ama simdi taze anne olarak maalesef hic vaktim yok o yuzden isin kolayina kacip yardim talep ediyorum. Lutfen kizma bana t&a

1 ay once annemi kaybettim. Ben hamileligin son doneminde oldugum icin maalesef gidemedim TR ye. Bebisim geldi simdi de babam biraz degisiklik olsun ve de torun sevsin diye gelmek ister. Ama ben konudan biraz uzagim neler hazirlamak lazim vs.

Esim Ingiliz vatandasi, kendi isini yapiyor. Kira da oturuyoruz (2 oda 1 salon).

Babam 65 yasinda emekli devlet memuru. Bankasa bir birikimi yok. Ustune bir daire vs de yok. Oturdugumu ev annemin uzerinde idi ama ben burada oldugum icin ev ile ilgili resmi islemleri henuz yapamadik.

1-Tablo boyle iken neler hazirlamak lazim. Bir evrak listesi var midir?
2- Sanirim bir davetiye yollamamiz lazim. Davetiye icin bir format var mi? neler belirtmek gerekir?
3- Davetiye ile birlikte hangi evrak yollamaliyiz biz?
4- Yine sanirim biz artik babama sponsor olamiyoruz degil mi? Bu durumda ne yapmak lazim? bankaya simdi bir miktar para koysak sorun olur mu?
5- Ucak biletini almak lazim mi?

Aklima gelen sorular simdilik bunlar. Hazira konma cabam icin kusura bakmayin...

P.S: atladigim bir nokta varsa hatirlatmak serbesttir :)

merhaba sedusha
oncelikle basiniz sagolsun cok uzuldum.

vize konusunda ben acikcasi maddi yeterlilik ile ilgili sordugun kisimlara tam hakim degilim fakat yenilerde aileme turist vizesi alirken neler verdigimizi paylasmak istedim.

ben davetiye yazisi yollamadim. fakat aratinca internette orneklerine rastlanabiliyor (http://www.sampleinvitationletter.info/ ... r_visa.php) gibi.

ben esimin pasaportunun ve kendi pasaportumun ilk sayfalarini ve yerlesim vizemi, sadece esim uzerine olan council tax belgesini scan edip e-mail gonderdim. onlar turkiyede ciktisini alip basvurularina eklediler. baska bir sey yollamadim.

bunun haricinde vize esnasinda babamin ne zaman gelecegi belli olmadigi icin ucak bileti vermedik.

kendi deneyimlerimden gordugum kadariyla bankada yuklu bir miktar paranin olmasi tek basina yetmiyor, hem paranin kaynagini hem surekliligini sorguluyorlar sonucta. fakat bana kalirsa (ki hic de uzmani degilim sadece fikrimi paylasiyorum) seyahati icin gerekli miktar parayi bankaya koymasini saglayip (ucak+yasam masrafi) emekli maasinin son aylarda duzgunce yattigini gosteren banka dokumani ile basvurursaniz sorun olmayacaktir. davetiye mektubununzda da ucak biletini vize ciktiktan sonra sizin alacaginizi ve yaninizda kalacagi icin konaklama masrafi olmadigini belirtebilirsiniz. resmi olarak sponsorluk kalksa da masraflarini ben karsilayacagim demekte bir sakinca olmamali.

yine de daha deneyimliler/bilgililer cevaplayacaktir ve daha iyi yardimci olacaklardir umarim.

bebeginiz hayirli ugurlu olsun, ailenize mutluluklar dilerim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2016 21:16 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 127
Vize Türü:
Ruh Hali: Zararsız
Basiniz sagolsun.. cok uzucu mekani cennet olsun annenizin. Benimde babam gelmek istiyor ama henuz basvurmadik ne yapmamiz gerektgini bilmiyoruz banada faydasi olacak bu basligin:) tesekkurler herkese

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2016 00:30 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

azaelia verdigin bilgiler, taziye ve tebrik dileklerin icin tesekkurler.

Davetiye her ihtimale karsi gondericem. Bahsettiginiz evraklarida yolluycam.

Babamin hareketli bir hesabi varmis onu ve emekli maas hesabini 1 yillik dokumlerini ekliycem.

Basvuru formunu doldurmaya basladim. Onun disinda resim, . Gelir gosteren belgeler. Emeklilik karti ...

Siz sabika kaydi ve nufus kayit ornegi koymusmuydunuz? Gerek var mi? Cunku gerekli ise ceviri de yapilmasi gerekecektir.

Tesekurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2016 00:31 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

senizzm yazdı:
Basiniz sagolsun.. cok uzucu mekani cennet olsun annenizin. Benimde babam gelmek istiyor ama henuz basvurmadik ne yapmamiz gerektgini bilmiyoruz banada faydasi olacak bu basligin:) tesekkurler herkese

Tesekkur ederim. Allah razi olsun. Ben bilgi edindikce yazarim buraya. Size de faydali olur insallah.

selamlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2016 21:57 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

sedusha yazdı:

Babamin hareketli bir hesabi varmis onu ve emekli maas hesabini 1 yillik dokumlerini ekliycem.

Basvuru formunu doldurmaya basladim. Onun disinda resim, . Gelir gosteren belgeler. Emeklilik karti ...

Siz sabika kaydi ve nufus kayit ornegi koymusmuydunuz? Gerek var mi? Cunku gerekli ise ceviri de yapilmasi gerekecektir.

Tesekurler.

Sabika kaydi ve nufus kayit ornegi koymadik. Kendi turist vizesi basvurumda da koymadim. Yerlesim vizesi basvurumda da koymadim. Hatta ben bu soyledigim basvurularin hicbirinde hicbir ceviri de koymadim. Turkce de olsa cevirmedim belgeleri.
Babamin agzindan ingilizce su tarihler arasinda kizimi ziyaret edicem, ziyaretim bitince donucem vize vermenizi rica ediyorum minvalinde bir dilekce koyduk. Arzu ederseniz o dilekceyi bulmaya calisip paylasayim. Aklima simdilik gelen belgeler bunlar.
Her turlu baska sorunuzda yardimci olmaya calisirim.
Kolay gelsin,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2016 23:01 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

azaelia yazdı:
sedusha yazdı:

Tesekurler.

Sabika kaydi ve nufus kayit ornegi koymadik. Kendi turist vizesi basvurumda da koymadim. Yerlesim vizesi basvurumda da koymadim. Hatta ben bu soyledigim basvurularin hicbirinde hicbir ceviri de koymadim. Turkce de olsa cevirmedim belgeleri.
Babamin agzindan ingilizce su tarihler arasinda kizimi ziyaret edicem, ziyaretim bitince donucem vize vermenizi rica ediyorum minvalinde bir dilekce koyduk. Arzu ederseniz o dilekceyi bulmaya calisip paylasayim. Aklima simdilik gelen belgeler bunlar.
Her turlu baska sorunuzda yardimci olmaya calisirim.
Kolay gelsin,

O zaman biz de hic ugrasmayalim. Tek sorun basvuru formunda babamin annesinin dogum tarihi soruluyor. Zannetmiyorum ki babam bilsin. Tahmini birsye yazip gecsek sorun olmaz sanirim ??? :)

Dilekce ornegini bulabilirseniz cok makbule gecer.

Cok tesekkur ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016 13:40 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

sedusha gec cevap verdigim icin ozur dilerim. once dilekceyi bulamadim sonra da aklimdan cikmis :(
dogum tarihinin de sikinti olacagini sanmiyorum:) ortalama bir tarih yazabilirsiniz

Subject: Visa Application DECEMBER 2015

BRITISH CONSULATE GENERAL,

İSTANBUL

I , XXX YYY would like to visit my daughter and her family who lives in ZZZ, England between the dates 16.01.2016 – 24.01.2016. Due to this fact, I request family visa from your Consulate.

From the beginning till the end of my visit, all the expenses will be paid by %%%. I also guarantee that I will leave the country before the expiry date of my visa.

Kind regards,

XXX YYY

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 01:20 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

azaelia

Bende yeni gordum mektubu. Cok tesekkur ederim. Diger evraklari hazirladik. Bu mektubu da ekleyip e-mail aticam. Originalini postalamaya gerek yok anladigim kadari ile.

Insallah olumlu sonucu paylasmak nasip olur burdan.

Selamlar :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2016 02:42 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 127
Vize Türü:
Ruh Hali: Zararsız
sedusha sonuc noldu?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: