Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Şub 2017 14:32

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2016 23:43 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 143
Aldığı teşekkür: 225
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
Fatihpelin yazdı:
sedusha yazdı:
azaelia

Bende yeni gordum mektubu. Cok tesekkur ederim. Diger evraklari hazirladik. Bu mektubu da ekleyip e-mail aticam. Originalini postalamaya gerek yok anladigim kadari ile.

Insallah olumlu sonucu paylasmak nasip olur burdan.

Selamlar :)

Merhaba Sedusha
Ben de annemi getirmek istiyorum. 8 aylik hamileyim ve dogumda annem yanimda olsun istiyorum. 6 yil once iki kez gelmisti sorun yasamadan. Ama sureci unuttummaalesef degisiklikler olmustur.
Ilk olarak Standard visitor visa ile basvuru yapcaz degil mi? Annem kisa donem kalicak yanimizda. Sanirim aile ziyaretci vizeleri , standard visa adi altinda toplanmis hep.
Annem ev hanimi. Babam ve kardesimle yaaiyor ve babam emekli. Annemin tum masraflarini ben karsilicam. Ve bizimle kalicak burda yani hic harcamasi olmicak. Yine de babama ait emekli maas bordrolarini , ev tapusunu, araba ruhsatini koymali miyim? Vebunlarin ingilizce cevirisi olmali mi? Daha once ceviri yapmadan koydugumu hatirliyorum. Yine ben sponsor olmustum ve kendi financial dokumanlarimi cermistim mektupla birlikte.
Sponsor olarak ben bank statement, kira kintratimi, pay sliplerimi koycam. Ve anneme ihtiyacimin oldugunu ve herseyinin benim tarafimdan karsilanacagini belirten mektup yazcam. Baska bisey eklemeli miyim?
Cok tesekkur ederim

Merhaba Fatihpelin,

Yaramaz izin vermedigi icin cok fazla online olamiyorum. Mesajini yeni gordum. Gec cevabim icin sorry :)

Anne ve babalarin gelmesi yastan oturu cok sorun olmuyor. Hele ki daha once 2 kere geldi ise gayet rahat alirsiniz diye dusunuyorum.

Aynen dedigin gibi tum ziyaretci vizeleri bir baslik altina toplandi. Basvuru yaparken zaten gayet acik listeleniyor vize turleri.

Artik biz ya da baskasi sponsor olamiyor turist vizelerinde. Basvuruda neden gelecegini, sizde kalacagini, evin musait oldugunu yazan bir mektup hazirlayabilirsiniz. Mektupta babanin ve kardesinin TR de oldugunu ve ziyaretinin sonunda ailesinin yanina donecegini belirtin. Babanin emekli maasini, ev tapusu ve araba ruhsatini koyun. 6 aylik emekli maasi hesabi dokumu yeterli olacaktir. Bu belgelerin cevirisine gerek yok.

Siz artik sponsor olamadiginiz icin maddi durumu gosterir bir belgeye gerek yok ama isterseniz yinede bank statement koyabilirsiniz. Biz belge olarak, davetiye mektubu, council tax bill, benim ve esimin pasaportu, ben henuz vize ile burada oldugum icin vize sayfam eklemistik ve tum bunlari scan edip email attik. posta ile falan yollamadik. Kira kontrati falanda eklemedik.

Artik resimde istenmiyor biliyorsunuz. Annenizin ugrasmasina gerek yok.

Simdiden bebisiniz hayirli olsun. Saglik ve mutlulukla insallah :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2016 23:50 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 143
Aldığı teşekkür: 225
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
rico yazdı:
Fatihpelin En az 3 aylık olmalı, genelde 3-4 arası isterler ztn.

3 aylık koyman yeterli ama varsa 6 aylık koysan da olur, babanlar o yazdıklarını ingilizce çeviri olmak koşuluyla ekleyebilir sonuçta bilet konaklama evraklarını koymak zorunlu gibi bir şey, o da bordroyu 3 aylık koysa kafidir fazlasına gerek yok zaten emekliler yani geri dönmeye çok kolay ikna olur vize memurları, dosyayı tapu-araç ruhsatlarıyla süslendirirseniz almamalari için bir neden göremiyorum.

Bol şans.

@rico ve Fatihpelin,

Bu belgelerin hic birinin cevirisine gerek yok. Birde gov.uk de dahi yazar. Vizeniz sonuclanmadan bilet almayin diye. O yuzden ucak bileti gibi bir belge sunmaya gerek yok. Konaklamada zaten sizde kalacak. bunu belirtmeniz yeterli.

rico arkadasimin da dedigi gibi emekliler gayet rahat aliyorlar vize. Sorun olmayacaktir insallah. :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: