Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 May 2017 13:45

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2013 11:27 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 25
Aldığı teşekkür: 122
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Oğlak
Olur merak etme bu yapilabilir bir hata. Bu senin hatan degil onlarin sistem hatasi. Evinizin tek kisiye ait oldugunu studio flat olmadigini onlarin bilmesi lazimdi. Gayet normal kolaylikla halledilebilecek bir hata olmus o kadar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2013 03:19 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4552
Aldığı teşekkür: 3051
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Dikkatlice okuyunca şimdi anladım. 2 form göndermişler birisi benim adıma diğeri eşimin adına.. Açıklama kısmında şöyle yazıyor benim adıma olanda The reason for this bill is : New Account.
Eşiminkinde ise şöyle yazıyor The reason for this bill is : Acoount Closed
Yani anlaşılan o ki onun hesabını kapatmışlar bana hesap açmışlar... Benimkisinde 2 kişi yaşadığı belirtiliyor ama ikinci isim belirtilmemiş. Birde diğer mektupta 2. kişinin adını bize bildirin yazmışlar.... Eşimin kapanan hesabının gösterildiği belgede ise banka hesabına £ 274 geri ödeme yapılacağını yazmışlar. Nisandan bu tarihe kadar çekilen para olarak çünkü benim hesapta yapılan düzenlemede Nisan 2013 - 2014 arası için full ödeme detayları var. Pazartesi gidip çözeceğiz karışıklığı ...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2013 15:46 
Kullanıcı avatarı

Bu işler hiç bitmiyor cidden iyice sıkılmaya başladım koşturmaktan...

Bu sabah randevumuz vardı ve gittik sonra sıra bize geldiğinde görevli kira sözleşmesini de getirmelisiniz dedi. Çok sinirlendik çünkü 2. gelişimizdi ve 3. kez yine gelecektik . Daha önceki gelişimizde neden söylemediler ve telefonlada aramıştık oradada söyleyebilirlerdi. Neyse eve gidip aldık sözleşmeyi ve geri döndük bu sefer başka bir görevliyle görüştük . Kadın çok şaşırdı sistemde gördü sabah geldiğimizi ve durumu açıklayınca daha da şaşırdı gerek olmadığını ima edercesine mimiklerini devreye soktu :D ve kira sözleşmesine bakmadı bile.

Neyse olayı açıkladık ve hemen anladı yapılacak olan yeni açılan hesap kapanacak eski hesap aktif edilecek ve seni eski hesaba eklememiz gerekecek dedi.

dediği gibi de yaptı ama kira sözleşmesinde adımın olup olmadığını sordu sadece yok dedim. Joint olarak council tax da yer alması için sözleşmede olması gerekir dedi. Ama ek yapılabilir dedi bunun içinde evrak düzenledi değerlendirilmesi için . Bende kendisine evlilik belgesininin ve vizemin fotokopisini vs verdim...

Ek olarak council tax'a isim eklettirildiğinde o ödeme planının olduğu listede bu ek isim gözükmezmiş. Bu yüzden bilmiyorum bunu nasıl sonuçlandıracağız bakalım...

10 güne falan belli olur herhalde..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2013 09:00 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
sevgili t&a inşallah sonuçlandıracaksın. iki memurun farklı iki işlem yapması ve birinin kafasına göre davranması bana türkiyedeki devlet memurlarını hatırlattı :)

neyse ''Ek olarak council tax'a isim eklettirildiğinde o ödeme planının olduğu listede bu ek isim gözükmezmiş. Bu yüzden bilmiyorum bunu nasıl sonuçlandıracağız bakalım...'' demişsin. bu dediğin için şunu söylemek istiyorum sadece. evet ödeme planında ismin olmuyor. ama concil tax ten gönderilen mektupta her ikinizin ismide yer alıyor mektup başlığında. bana gönderilen mektupta yani ödeme planının olduğu mektupta MR. xxxxxx and MRS. xxxxxxx olarak mektup başlığında ismin olacak. ayrıca ödeme planında eşinin single oturum indirimini kaybettiği ve ödediği concil tax in artttığı ve her ay ne kadar ödeyeceği yazdığı için ödeme planının içinde isminin olmasına gerek te yok. ödeme planında evde birden fazla kişinin yaşadığı rakamlarla ve single oturum indirimin kaybedildiği yazdığı için sıkıntı yok. e bide mektup başlığında eşinin ve senin isimleriniz yer aldığında sorun ortadan kalkıyor....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2013 23:27 
Kullanıcı avatarı

mimura yazdı:
sevgili t&a inşallah sonuçlandıracaksın. iki memurun farklı iki işlem yapması ve birinin kafasına göre davranması bana türkiyedeki devlet memurlarını hatırlattı :)

neyse ''Ek olarak council tax'a isim eklettirildiğinde o ödeme planının olduğu listede bu ek isim gözükmezmiş. Bu yüzden bilmiyorum bunu nasıl sonuçlandıracağız bakalım...'' demişsin. bu dediğin için şunu söylemek istiyorum sadece. evet ödeme planında ismin olmuyor. ama concil tax ten gönderilen mektupta her ikinizin ismide yer alıyor mektup başlığında. bana gönderilen mektupta yani ödeme planının olduğu mektupta MR. xxxxxx and MRS. xxxxxxx olarak mektup başlığında ismin olacak. ayrıca ödeme planında eşinin single oturum indirimini kaybettiği ve ödediği concil tax in artttığı ve her ay ne kadar ödeyeceği yazdığı için ödeme planının içinde isminin olmasına gerek te yok. ödeme planında evde birden fazla kişinin yaşadığı rakamlarla ve single oturum indirimin kaybedildiği yazdığı için sıkıntı yok. e bide mektup başlığında eşinin ve senin isimleriniz yer aldığında sorun ortadan kalkıyor....

aynen mimura ve haklısın aslında. Büyük ihtimalle dediğin gibi olacak zaten single olmadığı için o belge açıklayıcı olacaktır. Birde bir kağıt alabilirsem oradan ikimizin adının olduğu yeterli olacaktır aslında fazlasıyla... Vallahi hayırlısıyla bitseydi şu süreç artık bana iyice gına gelmeye başladı koşturmaktan :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2013 14:53 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
t&a yazdı:
geçikmeli de olsa council tax kaydımı yaptırdım dün gece internet üzerinden ve tarih olarak taşınma tarihini eski tarihi gösterdim yani faiziyle de olsa ödenecek aradaki fark :) neyse bu da aradan çıktı sonunda... Şimdi eve bu hafta mektup gelecek inşallah

Selam,
Benimde yaptırmam gerekiyor,acaba internetten hangi sayfadan kayıt yaptırnız?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2013 15:27 
Kullanıcı avatarı

Kaanfici1 yazdı:
t&a yazdı:
geçikmeli de olsa council tax kaydımı yaptırdım dün gece internet üzerinden ve tarih olarak taşınma tarihini eski tarihi gösterdim yani faiziyle de olsa ödenecek aradaki fark :) neyse bu da aradan çıktı sonunda... Şimdi eve bu hafta mektup gelecek inşallah

Selam,
Benimde yaptırmam gerekiyor,acaba internetten hangi sayfadan kayıt yaptırnız?

merhaba arkadaşım. Belediyeden belediyeye değişiyor . size tavsiyem google üzerine gidip önce belediye adınızı sonrada council tax yazıp arama yapmanız. O şekilde çıkacaktır. Ama mesela eşiniz o evde zaten yaşıyorsa ve sizde adınızı eklettirecekseniz telefonla yada oraya giderek çözmeniz gerekecek. Ben internetten yaptığım ve move in olarak kaydettiğim için sanki eşim oradan taşınmışta ben de oraya yeni taşınmışım gibi olmuş ve onun adına hesap kapama benim adıma da hesap açma belgesi göndermişlerdi...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2013 20:11 
Kullanıcı avatarı

Bugün sonunda eve demand notice gelebildi . Eşimin ve benim adıma kayıtlı olarak

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2014 10:18 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 77
Aldığı teşekkür: 451
Vize Türü:
Burcu: -
Evimizin olduğu yerdeki belediyenin council tax ile ilgili telefonunu aradım,
Council tax kaydı yaptırmak istiyorum dedim,
Adresi verdim,
Eşimin ve benim adımı yazdırdım,
Hangi tarihte Kiraladığımızı söyledim,
Eşyalı mı eşyasız mı diye sordu, (eğer evi sadece mutfak eşyaları ile kiralarsanız o da eşyasız sayılıyor)
Bu sizin asıl oturacağınız ev mi diye sordu,
Hangi emlakçı vasıtasıyla kiraladığımızı sordu,
Daha önce bu bölgede oturup oturmadığımızı sordu,
Tamam evinize faturayı göndereceğiz dedi ve bu da yaklaşık 6-7 dakikada tamamlandı.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 May 2016 21:52 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba arkadaşlar. Böyle bir başlık var diye altına yazıyorum umarım görürsünüz :)

Benim şu an Spouse Settlement vizem var ve bir süredir de UK'deyim. Oturduğumuz evde kiradayız. Eşim öğrenci ve ben şu anda çalışmıyorum. Eşim şu anda öğrenci olduğu için council tax indiriminden yararlandık ama benim için olan ücretin ödemesini yaptık.

Bugün dependent vizesi olan bir arkadaşla konuştum. Onun da partneri öğrenci ve kendisi şu anda çalıştığı halde belediyeden exemption yazısı almış. Ben de bu nedenle boşuna mı ödedim diye düşünüyorum.

Dependent vizesi olan arkadaşın vizesinde "No recourse to public funds" yazıyor. Benim vizemde sadece "no public funds" şeklinde yazı var. Herhangi bir farkı var mı ondan da emin olamadım.

Belediyeye gidip soracağım ama daha önce başına benzer bir durum gelmiş olan var mıdır diye buraya da yazıp sormak istedim. Yanlış bir şey yapıp ileride vatandaşlık alırken ya fa FLR vizesi alırken başıma iş açarım diye tedirginim. Benzer durumunuz varsa ya da bilginiz varsa bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: