Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Ağu 2017 22:23

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Yeni Pasaport Başvurusu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2017 13:40 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Herkese merhaba;

1 yıllık pasaportum var 6 ay süresi kaldı ancak yeni pasaport başvurusu yaptım burda daha ucuz olduğu için. Bütün ilgili yerleri okudum aklıma takılan sadece 2 şey var.

1- Ben Liverpoolda yaşıyorum. Konsolosluğa randevu günü gittim pasaport başvurumu yaptım diyelim. Yeni pasaportum konsolosluğa ulaştı diyelim. Yeni pasaportumu alabilmek için tekrar Londraya gidip eski pasaportumu iptal ettirip yenisini mi teslim almam gerekli ? Ya da randevu günü gidince şuan kullandığım pasaportun geri kalanı iptal mi edilecek?

Yoksa başvuruda bulunduktan sonra pasaportu kargo ile teslim alıp bütün işlemler bitecek mi? Yani ben 2 kere mi Londraya gitmek zorunda kalıcak mıyım? Biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

2- Şuan Liverpoolda bir dil okuluna gidiyorum. Dolayısı ile sabahları okulda oluyorum.Kargocu pasaportun kargosunu posta kutusuna atıp gider mi ? Yoksa ille de teslim edipte mi gidiyor tıpkı Türkiye de ki gibi? Yani ben dersteyken kaldığım yurda gelip beni bulamazsa nolur ? Nasıl teslim alabilirim?

Kusura bakmayın ilk yurtdışı deneyimim olduğu için çok saçma sorular olabilir. Yardımlarınız için teşekkür ederim

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Yeni Pasaport Başvurusu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2017 20:50 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 94
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: İkizler
[quote="TolgaD"]Herkese merhaba;

1 yıllık pasaportum var 6 ay süresi kaldı ancak yeni pasaport başvurusu yaptım burda daha ucuz olduğu için. Bütün ilgili yerleri okudum aklıma takılan sadece 2 şey var.

1- Ben Liverpoolda yaşıyorum. Konsolosluğa randevu günü gittim pasaport başvurumu yaptım diyelim. Yeni pasaportum konsolosluğa ulaştı diyelim. Yeni pasaportumu alabilmek için tekrar Londraya gidip eski pasaportumu iptal ettirip yenisini mi teslim almam gerekli ? Ya da randevu günü gidince şuan kullandığım pasaportun geri kalanı iptal mi edilecek?

Yoksa başvuruda bulunduktan sonra pasaportu kargo ile teslim alıp bütün işlemler bitecek mi? Yani ben 2 kere mi Londraya gitmek zorunda kalıcak mıyım? Biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

2- Şuan Liverpoolda bir dil okuluna gidiyorum. Dolayısı ile sabahları okulda oluyorum.Kargocu pasaportun kargosunu posta kutusuna atıp gider mi ? Yoksa ille de teslim edipte mi gidiyor tıpkı Türkiye de ki gibi? Yani ben dersteyken kaldığım yurda gelip beni bulamazsa nolur ? Nasıl teslim alabilirim?

Kusura bakmayın ilk yurtdışı deneyimim olduğu için çok saçma sorular olabilir. Yardımlarınız için teşekkür ederim
eger pasaport basvurunu kabul ereler ise cunku adres beyanin konsoloslukda kayitli degil arti pasaportunun tarihi gecmemis cevaplar ise eski pasaportnu iptal ediyorlar yine sana iade ediyorlar cunku eski ve halen gecen vizelerin icin evet verecegin adrese cargo ile gonderiyirlar evde veya verdigin adresde yok isen sana bir bidiri karti birakiyorlar ya gidip kendin aliyorsun cargo sirkettinden yada iletisime gecip tekrar bekleyip sana tesim ediyorlar bence konsolosluga gitmeden emin ol bosuna gitmis olursun

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2017 21:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
Cevabınız için teşekkür ederim. Yani bu durumda 2 kere gidip gelmeme gerek kalmayacak doğru mudur? Mesajınız benim ilk mesajımla karışmış tam anlayamadım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 May 2017 14:47 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 94
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: İkizler
TolgaD yazdı:
Cevabınız için teşekkür ederim. Yani bu durumda 2 kere gidip gelmeme gerek kalmayacak doğru mudur? Mesajınız benim ilk mesajımla karışmış tam anlayamadım.

hayir 2 defa gitmene gerek youk postaile adresine gonderirler senden zaten kargo ucretini aliyorlar yanliz bu ulkede yasamadigin icin vede pasaportnun tarihi bitedigi icin yenisini verirler mi bilemem

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: