Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 14 Ara 2017 17:13

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2017 11:31 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü: British Citizen
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba,

14 Eylul tarihinde vatandaslik sonrasi ilk ingiliz pasaportu basvurusu yaptim (post office check and send aracılığı ile). Ilerleyen gunlerde telefonuma en son 11 Ekim tarihinde pasaportumun geleceği ya da bununla ilgili bilgi alacağımı bildiren bir mesaj geldi. O günden beri bir bilgi alamıyorum. 3 hafta geçtikten sonra aradığımda standart kontroller yapıldığı söylendi. Bugün 6 haftayı geçtiğini söylediğim bir konuşma daha yaptım. Hala standart kontrollerin yapıldığı söylendi. Neden geciktiğini sorduğumda, gecikme olmadığını ve 6 haftalık bekleme süresinin sadece yaklaşık bilgi olduğu söylendi. Herhangi başka bir bilgi alamıyorum maalesef. Aralık ayının son haftasında tatile çıkıyorum, geçen seneden ayarlanmış bir tatil. 14 hafta olduğu için endişelenmiyordum, ama şu an pek de emin değilim.
Indefinite kartımı kesip gönderdiğim için başvuruyu geri çeksem bile ülkeden çıkış yapamıyorum.
Sizin bekleme süreniz neydi öğrenebilir miyim lütfen? Bu durumda olan var mıydı hiç?

Ilk basvuru sonuclanma sureleri ile ilgili bir baslik bulamadim. Yanlis yere baslik actiysam kusura bakmayin.

Teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2017 00:16 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 95
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: İkizler
Rozii yazdı:
Merhaba,

14 Eylul tarihinde vatandaslik sonrasi ilk ingiliz pasaportu basvurusu yaptim (post office check and send aracılığı ile). Ilerleyen gunlerde telefonuma en son 11 Ekim tarihinde pasaportumun geleceği ya da bununla ilgili bilgi alacağımı bildiren bir mesaj geldi. O günden beri bir bilgi alamıyorum. 3 hafta geçtikten sonra aradığımda standart kontroller yapıldığı söylendi. Bugün 6 haftayı geçtiğini söylediğim bir konuşma daha yaptım. Hala standart kontrollerin yapıldığı söylendi. Neden geciktiğini sorduğumda, gecikme olmadığını ve 6 haftalık bekleme süresinin sadece yaklaşık bilgi olduğu söylendi. Herhangi başka bir bilgi alamıyorum maalesef. Aralık ayının son haftasında tatile çıkıyorum, geçen seneden ayarlanmış bir tatil. 14 hafta olduğu için endişelenmiyordum, ama şu an pek de emin değilim.
Indefinite kartımı kesip gönderdiğim için başvuruyu geri çeksem bile ülkeden çıkış yapamıyorum.
Sizin bekleme süreniz neydi öğrenebilir miyim lütfen? Bu durumda olan var mıydı hiç?

Ilk basvuru sonuclanma sureleri ile ilgili bir baslik bulamadim. Yanlis yere baslik actiysam kusura bakmayin.

Teşekkürler.

senin pSAPORT BASVURUNDA BIR SORUN OLSA GEREK CUNKU BENDE ILK INGILIZ PASAPORT BASVURUMDA POST OFFICE DEKI KADIN MAXIMUM 3 HAFTA ICINDE gelecegini soylemisti ve benim turk pasaportom bana 2. hafta dolmadan geldi ingiliz pasaportu ise 3. hafta dolmadan geldi basvuru sonrasi sana verilen bir referans numarasi var onunla bir sorgulama yapabilirsin arti turk psaportun sana geri geldimi aralik ayina daha 4 haftadan fazla suren var eminim o zamana kadar gelir

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017 20:17 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: British Citizen
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
Tesekkurler cevap icin.

Birkac kere arayip bilgi alamadim. Bugun aradigimda basvuruya bakanlarin home office’le kontak kurmalari gerektigine dair not dustugunu ama ne ile ilgili oldugunu tam anlayamadiklarini soylediler. Pazartesi tekrar aramami soylediler. Bu sirada vatandaslik belgemi gonderip gondermedigimi, ne zaman oldugunu ve isim degisikligi yapip yapmadigimi da sordular. Herhangi bir isim degisikligi veya belge eksikligi yok, sorun nedir anlamis degilim.
Eger home office’ten bir sey bekleniyorsa aylar alacaktir gibime geliyor. O yuzden endiseleniyorum. Internette arastirdiginda bu durumda olan hic kimseyi goremiyorum, hic mi boyle bir durum gorulmedi?
Madem bir sorun vardi neden 6-7 hafta sonra defalarca aradiktan sonra haber veriliyor orasi da muamma.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: