Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eyl 2017 19:53

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016 20:06 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 118
Vize Durumu: Var
Vize Türü: British
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Daybreak 100% bir sorun olur diyemem. Olmama ihtimali yuksek. Ancak ben sahsen Avrupa ve UK de ki son 10 yilin gocmene bakisini bakip ileri dogru tahminde bulundum. Kendi oglumu imkan olsa yapmazdim. Nasilsa Turkiye'den belirli haklari alma sansi var.
Sunu tavsiye edebilirim; Ilerleyen yillarda fikir degistirir isen Turk vatandasligina aldirma hakkin var mi bi arastir. Var diye biliyorum ama bak sartlarina. Aklina yatarsa simdilik yaptirmaz ilerde sikinti ciktigini dusunursen yaptirirsin ???

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016 21:14 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 145
Aldığı teşekkür: 230
Vize Türü: Settlement Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
Daybreak acelesi yoksa su ortamda cokta yaptirmak zorunda degilsiniz. Bizde bizim kucuk oglani yaptirdik ama sonradan da gerek varmi diye dusunduk. Zaten istediginiz zaman gecebilir Turk vatandasligina esimin ilk oglu 12 yasinda iken aldi TC kimligi. Esim eski esinden ayrilinca her ihtimale karsi vatandaslik almis, olurda cocugu alip doner falan diye. O zaman ki komple teorileri zihniyeti ile cikarmis kimlik :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016 21:21 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1235
Aldığı teşekkür: 1012
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
sedusha yazdı:
Daybreak acelesi yoksa su ortamda cokta yaptirmak zorunda degilsiniz. Bizde bizim kucuk oglani yaptirdik ama sonradan da gerek varmi diye dusunduk. Zaten istediginiz zaman gecebilir Turk vatandasligina esimin ilk oglu 12 yasinda iken aldi TC kimligi. Esim eski esinden ayrilinca her ihtimale karsi vatandaslik almis, olurda cocugu alip doner falan diye. O zaman ki komple teorileri zihniyeti ile cikarmis kimlik :)

Aynı şeyi ben de düşündüm. Her ihtimale karşı çocuğun Türk vatandaşı olmasının faydası, Allah göstermesin yarın öbür gün bir sorun ile karşılaşılırsa, çocuğun Türk vatandaşı olan anne ya da baba ile kalabilmesi adına vatandaşlığının olması gerekir herhalde. Televizyonda bununla ilgili programlar oluyormuş arkadaşım bahsetmişti. Aslında iyice araştırmak gerekli. Benim çocuğum olursa, mutlaka çifte vatandaş olsun istiyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016 23:15 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 118
Vize Türü: British
Engel yazdı:
sedusha yazdı:

Aynı şeyi ben de düşündüm. Her ihtimale karşı çocuğun Türk vatandaşı olmasının faydası, Allah göstermesin yarın öbür gün bir sorun ile karşılaşılırsa, çocuğun Türk vatandaşı olan anne ya da baba ile kalabilmesi adına vatandaşlığının olması gerekir herhalde. Televizyonda bununla ilgili programlar oluyormuş arkadaşım bahsetmişti. Aslında iyice araştırmak gerekli. Benim çocuğum olursa, mutlaka çifte vatandaş olsun istiyorum.

Evet kesinlikle eger es Turk degilse cocugun Turk vatandasi olmasi gercekten elzem. Ama burada da onun haklarindan ziyade 'minor' iken sizin onun ustunde ki haklariniz soz konusu. Yinede cok muhim tabi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2016 08:25 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 252
Vize Türü: İndefinite
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Aslan
Cifte vatandas olmak her zaman avantaj dir zamanin insanlara ne getirecegi belli degil

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2016 21:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Merhabalar,
Bir sorum olucak, indefinite visam var. türkiyede doğum yaptım, oğlum 16 aylık, oğluma hangi vize türünden başvurmalıyım. ??

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2016 21:59 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Akrep
Kafam çok karıştı, acaba İstanbuldaki ingiliz konsolosluğundan bilgi verirlermi diye araştırdım, ücretli danışma hattı var konsolosluğun, aradım fakat tam 35 dakika bekledim bağlanamadım artık yoğunlukmu var açmıyorlarmı bilemedim. bebeğim için nasıl bir vizeye başvurmalıyım ? bilgi sahibi tecrübe sahibi arkadaşlar varsa lütfen yazarmısınız.
Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017 15:09 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Kova
Merhaba ben çifte vatandaşım. eşim Türk vatandaşı ve Türkiye de yaşıyoruz. geçen ay kızım için ingiliz pasaportu müracatında bulunmuştuk 1 hafta önce pasaport geldi. hepinize çok teşekkür ederim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2017 08:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Merhabalar,

Forumu arattirdim ancak UK de dogan bebekle ilgili bir yaziya buranin haricinde rastlamadim. Eger yaniliyorsam simden kusuruma bakmayin...

ECAA vizesi ile yakin zamanda 3 yil uzatmamizi aldik ve oglumuz dunyaya geldi. Bu durumda bebegin BRP basvurusu icin nasil bir yol izlemeliyiz. Bebegin pasaportu yeni cikti. GOV.UK den baktigimda ilgili bir bolum yok, UK den basvurularda ECAA icin uzatma formunun linkini veriyor sadece, bunu mu kullanmam gerekli? Bu formu doldururken kendi sahsi/firma/banka vs yine doldurmam gerekiyor herhalde?

Onceden bu durumu yasamis arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim.
Saygilar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017 19:01 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Ankara anlaşması
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
arkadaslar 2 aylik bi oglu var ve 8 aylik hamileyken turkiyeye geldim dogum yapmak icin, benim ankara anlasmasi uzerinden IRL var ama esim 20 yildan fazladi ingiliz vatandasi, cocugu tr vatandasi yapmadik henuz ve ingiliz pasaport basvurusu yapmak istiyorum! nasil bir yol izlemem gerekiyor ? ben ve cocuk olmadan esim cocgunun pasaportunu ingiltereden alanilirmi ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: