Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Eki 2017 09:06

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2013 00:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Arkadaslar ben Mart da Erasmus Staj Hareketliliginden yararlanarak ingiltereye gitmeyi dusunuyorum , Aralik ayinda Amerikadan 10 yillik turist vizesi aldim acaba bu basvurumda bi referans olur mu , ikinci husus Tier 5 vizesinda tipki Amerikanin yaptigi gibi bir mulakat soz konusu mu ? Mulakat var ise ingilizce mi oluyor ? Son olarak bu vize ne kadar zamanda cikiyor , basvurudan itibaren toplam surec nedir ? Saygilar , simdiden tesekkurler ...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2013 00:16 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4622
Aldığı teşekkür: 3132
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
behrengi yazdı:
Arkadaslar ben Mart da Erasmus Staj Hareketliliginden yararlanarak ingiltereye gitmeyi dusunuyorum , Aralik ayinda Amerikadan 10 yillik turist vizesi aldim acaba bu basvurumda bi referans olur mu , ikinci husus Tier 5 vizesinda tipki Amerikanin yaptigi gibi bir mulakat soz konusu mu ? Mulakat var ise ingilizce mi oluyor ? Son olarak bu vize ne kadar zamanda cikiyor , basvurudan itibaren toplam surec nedir ? Saygilar , simdiden tesekkurler ...

merhaba behrengi öncelikle aramıza hoşgeldin...
Bu soruna bilgili olan bir arkadaş çıkarsa yine cevap verir ama en geç pazartesi günü Bridge Visa yetkilisi Fatma hanım cevap verecektir...

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2013 17:22 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 163
Aldığı teşekkür: 92
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Boğa
Sevgili behrengi biraz kurcaladım dediğin konuyu ve UKBA'nın web sitesinde bulabilirsin ihtiyacın olan bilgileri;
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas ... ityscheme/
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas ... igibility/

Önceki aldığın vizeler elbette faydalı olur ama bu vizeni kesin alacağın anlamına gelmez. Amerikan büyükelçiliği gibi bir görüşme olağanüstü bir durum olmadıkça olmayacaktır. Zaten İngiltere başvurusu için elçiliğede gitmiyorsun. Worldbridge ofislerinden yapılıyor başvuru. Tüm belgelerini onlar elçiliğe gönderiyor, memurlar inceliyorlar belgerlini ve eksiklik yok ve sende kriterlerine uyuyorsan vizeni alıyorsun.
Bahsettiğin vize türü en geç 3 hafta içinde sonuçlanıyor genelde.
Mülakat büyük bir ihtimal ile olmaz ama eğer olursa mülakatın hangi dilde olacağını sen belirliyorsun, türkçe de ingilizce de olabilir.

A crown it is that seldom kings enjoy.''

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2013 19:08 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Hoşbulduk T&A , cevaplarınız için ikinizede teşekkür ederim , daha önce mezunforumdaydım ve çok faydasını aldım gerçekten , şu an bende vize aldım ve elimden geldiğince soru soranlara yardımcı olmaya çalışıyorum , bu forumunda bana faydalı olacağına inanıyorum tekrardan teşekkürler . Verdiğiniz linke baktım da bazı forumlarda hesapta 6 ay için 7200 pound bulunması gerekiyor diyorlar bu konuda bilginiz var mı acaba ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2013 19:13 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
hoş geldin behrengi :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2013 19:19 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
behrengi, tier 5 vize türü puanlama sistemine göre veriliyormuş yani 50 puan alman lazım gidebilmes için. Hatta UKBA NIN web sitesinde görmüşsündür.

Nationality 30
Age 10
Maintenance (funds) 10

You must be able to support yourself throughout your stay in the UK without needing public funds (such as state benefits). You should assess the potential costs of living in the UK. If you do not expect to get any income from working in the UK after the first month, you should ensure that you have enough funds to support yourself.

You will score 10 points if you have £1,800 in available cash funds. Other accounts or financial instruments (such as shares, bonds, pension funds or agreed overdraft facilities) are not acceptable.

Orada olduğun boyunca kendini maddi açından garantiye almanı istemişler, bir ay için bankanda olması gerek 1,800 Pound yazıyor. Sen sanırım 6 ay kalıcaksın, peki bu stajından para kazanıcak mısın?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2013 19:22 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Eğer 6 ay boyunca staj yaptığın yerden para kazanıcaksan hesabında 7200 pound bulunmasına gerek yok. Tabi oradan para alacağını kanıtlaman lazım evraklarınla.
Ama bankanda ne olursa olsun 1.800 pound bulunması gerekli... Eğer 1,800 pound varsa hesabında finansal kısımdan 10 puan alıyorsun otomatikman.

Tabi eğer staj yaptığın kurum sana para vermeyecek ise hesabında 7200 bulunması lazım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2013 00:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Tesekkurler DjEmrah :) Bu arada ilginiz icinde tesekkur etmek istedim icimden geldi karalamiyorum ama mezunforumda isi biten cogu kisi geridonum yapmiyor , yanlis anlasilmasin karalama yapmiyorum Amerika vizesi icin 115 sayfa forum okudugumu bilirim , cok ekmegini yedim :) Staj yaptigim kurum daha belli degil ama para almayacagim buyuk ihtimalle , erasmus ogrenci hareketliligi ile gidiyorum devlet hibe verecek ingiltere icin 600 euro veriyo mart da gitmeyi dusunuyordum fakat islemlerin yetisecegini sanmiyorum ki is yeri belli degil daha nisan a sarkacak gibi yani 6 aydan 3600 euro verecek devlet ki bunun giderken yuzde 80 ini veriyor . Benim o zaman banka hesabima simdiden para yatirmam gerekli , baska bir yerden erasmus ogrencilerinin para yatirmasina gerek yoktur diye bir ibare okumustum ama ne kadar dogru bilemiyorum .

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2013 01:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bir diger sorum da yesil pasaportla ilgili , bu yil bir arkadasim erasmus programi ile fransaya gitti 1 yilligina , vizeye yesil pasaportla basvurdu ve 6 aydan uzun kalabilmek icin pasaportunu laciverte dondurmesi gerektigi soylendi (yesil pasaporta 1 ay i asmamak kosuluyla vize yokmus ) tekrardan pasaportunu laciverte dondurdu basvurdu ve aldi vizeyi . Ingiltere yesile de laciverte de vize istiyor yani bende yesil pasaportumu iptal ettirip lacivert cikartip mi basvurmam gerekli tier 5 e vizesine ? 6 veya 7 ayligina basvurmak istiyorum , henuz netlesmedi , acaba bu konuda bilginiz var mi ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2013 02:03 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Behrengi valla İngiltere tüm pasaport türlerine vize uyguluyor. Pasaportunu değiştirmeyi ilk defa senden duyuyorum valla. Ama bence değiştirmene gerek yok.
Kusura bakma bir an erasmus stajı olduğuna dikkat etmemiştim, ama erasmus stajı ise zaten devletin vereceği hibe ile ilgili kanıtlayıcı belgelerini koyarsın. Ayrıca 600 euro aylık İngiltere için yeterli bir para miktarı değil, sanırım bu para içinde konaklama ücretide dahil olmasa gerek? Erasmus stajı ile ilgili tam bir fikrim yok belki yarın Fatma hanım cevap yazabilir bu konu ile ilgili.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz