Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 16 Oca 2017 17:07

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 11:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba arkadaşlar burda çalıştığım şirketin İngilteredeki şubesine çalışmaya gideceğim. Benim için ilk defa böyle bir deneyim olacak bilmediğim çok fazla şey var ve birazcıkda korktum eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şirket benim için Tier 2 vizesine başvuruyor. Bana sınırsız süre kalma ve çalışma izni mi verirler acaba?
Şirketten ayrılıp başka bir şirkete çalışmaya gidebilir miyim? Yoksa şirketten ayrıldığım an sınır dışı mı edilirim?

Şirket benden iş sözleşmesi isteyip istemediğimi sordu? İş sözleşmesi yapmam mı benim için daha iyi yoksa yapmamam mı? Yaparsam eğer süreli mi yapmalıyım süresiz mi? Sözleşmeye bir madde koydurmalı mıyım?

İşten ayrılırsam yada onlar kovarsa bir yaptırım olur mu?

Senelik 24000 maaş nasıldır acaba ayda elime ne kadar geçer? Vergi çok kesiliyor mu maaştan yada dönerken iade alabiliyormuyuz?

Konaklama olarak en uygun Birmingham da ne önerirsiniz ? Kızların kaldığı sharing house yada ögrenci evi bulabilir miyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 11:45 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
yıllık 24000 hangi para biriminde? ve orda yapacağın iş nedir?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 11:53 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4526
Aldığı teşekkür: 3020
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
merhaba aylinn öncelikle aramıza hoşgeldin...
çok detaylı ve teknik sorular sormuşsun :) bu yüzden küçük bir araştırmadan sonra cevap yazacağım sana...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 11:58 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
24 000 pounds
burda gıda mühendisi olarak bir yıldır büyük bir firmada çalışıyorum. Orda yine onların şubesinde çalışıcam. Ama bildiğim kadarıyla İngiltere'de gıda mühendisi olarak geçmiyor title. Scientist 1 gibi birşey olabilir diye düşünüyorum.
Çok sevindim. Cevap verdiğiniz için ikinize de çok teşekkür ederim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 12:01 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4526
Aldığı teşekkür: 3020
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
bize birazcık firma ismi kullanmasanda şirket ismi kullanmasanda durumu açıklayabilirmisin.... sözleşme mutlaka yaptır.. eğer sözleşme süresiz olursa süresizi seç bence. süreliyse de iyidir.. ama sözleşme yap mutlaka. zaten sözleşme olmadan vizeni alamazsın bence çünkü gerçek olduğuna border agency inanmaz... ayrıca eğer işten çıkarsan burada bence vizen geçersiz olur normal olarak...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 12:03 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
sevgili aylin aramıza hoş geldin ...
sözleşmesiz gelme kesinlikle cünkü vizen için sözleşme dikkate alınır.Birmingham harika bir yer arkadaşım orada oturuyor.
24000 den vergi yüzde 20 kesiliyor sana kalan 19000 eger idare edersen kötü değil.
ayrıca ögrenci evlerinde okul kayıt formunu göstermen gerekli yoksa kayıt yaptıramıyorsun ama ev arkadaşı olabilirsin tek başına ev tutman mantıklı değil ev kiraları ve consıl tax cok pahalı ev arkadaşı en iyisi
calışma izinle ilğili bir uzmandan yardım alman gerekiyor bence.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 12:09 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
aylinn yazdı:
24 000 pounds
burda gıda mühendisi olarak bir yıldır büyük bir firmada çalışıyorum. Orda yine onların şubesinde çalışıcam. Ama bildiğim kadarıyla İngiltere'de gıda mühendisi olarak geçmiyor title. Scientist 1 gibi birşey olabilir diye düşünüyorum.
Çok sevindim. Cevap verdiğiniz için ikinize de çok teşekkür ederim

yıllık gelir net olarak alacağınsa güzel. ve kendi şartların arasına kalacak yer teminini falan şirket karşılayacağı bir sözleşme yapman senin işine gelir. şimdi gurbete gidip çalışacaksın. eline tüm masraflar çıktıktan sonra bu rakam geçicekse değer. ama konaklama gibi önemli ve gerçekten pahalı olan bir konuyu sen kendi gelirinle sağlıyacaksan alacağın rakam çok mantıklı değil. yani gidipte orda çalışıp gurbetlik çekmenin bi anlamı yok benim şahsi görüşümle. ama oraya gidince başka bağlantılar bulur daha iyi pozisyonlarda ve daha iyi şartlarda bi iş bulabilim diyorsan rakamların önemi kalmaz sadece git derim. uzun lafın kısası senin düşüncelerin nedir. yada benim gibi maceracı bir kişiliğin varsa ben hiç düşünmem paranın falan önemi yok der ben giderdim. sıkıldımmı geri dönerdim. yeni bir hayat yeni bir kültür insanlar gidebilmek için o kadar uğraşıp masraf yaparken sana hiç bir ücret ödemeden bu imkan sunulmuş. dediğim gibi maceracı bir ruhun varsa hiç düşünme kabul et. yok ben para kazanmak zorundayım macera bana göre değil diyorsan ilk başta dediğim kendi şartlarını kabul ettirmende fayda var. yoksa pek bişey eline geçmez.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 12:16 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
bencede hemen bin gel derim gerisini düşünme en azından başlangıç olur senin için tabiki masrafları onlar ödüyorsa :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 12:57 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba arkadaşlar hepinize ilginizden ve cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Gerçekten yorumlarınız çok makbule geçiyor.
Biraz daha ayrıntılı bilgi istemişsiniz:
Şu an için burda kurumsal bir firmada yeni çaılşmaya başladım. Öğrenciyken de bu firmada part-time çalışıyordum. Aynı firmada Birminghamda boş bir pozisyon vardı. Ben de ona başvurdum ve kabul edildi. Ama gitmem daha kolay olsun diye önce burda o pozisyon için çalışmaya başladım. Bir yandan da vize başvurusu yapıyorlar benim adıma. Şu an burdaki şirketle kısa süreli sözleşmem ve orta halli bir maaşım var. Vize vs işlemler bittiğinde şirketin ingiltere insan kaynaklarıyla yeniden başka bir sözleşme yapılacak. Fiyat teklifi olarak grade e göre çalışan bir şirketmiş. İlk konuştuğumuzda atıyorum yıllık 20 000-26000 pound senin gradeine karsılık gelen aralık vs gibi konuşuldu. Yani fiyat tam olarak işlemler bitince yeniden konuşuluğ netleşecek. Ama muhtemelen yazdığım bu aralıkta olacak. Ben buraya ortalama bir değer yazdım. İşin açığı bu fiyat net mi brüt mü ben de bilmiyorum. Ama iş o noktaya gelince soracağım tabiki bunu. Sizce gradeine karsılık gelen yıllık gelır aralıgı su dendıgınde İngilizler brütten mi netten mi bahseder acaba? Eğer brüt 24 000 poundsa elime ayda 2000*0.8=1600 pound mu geçer?
Ben önce böyle bir işe kabul edilince çok sevindim. Ama daha önce böyle bir tecrübem olmadığı için birazcık da korktum çünkü yasalar ve vergiler hakkında birşey bilmiyorum. Yani oraya gidip de parayla geçinemezsem yada yapamazsam ağır yaptırımlar gerektiren durumlar ortaya çıkarsa diye sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Çünkü maddi bir birikimim yok yada ailem maddi açıdan çok iyi durumda deil.
Benim merak ettiklerim çalışma izni ve oturma izni bana ne kadar süre verirler? Şirketten ayrılsam yada başka bir şirkete geçsem yine çalışma ve oturma izni hakkım olur mu?
Süreli sözleşme mi süresiz sözleşme mi benim lehime olur? Herhangi bir madde koydurmalımıyım? Sürem dolmadan işten ayrılsam büyük bir sıkıntı yaşar mıyım?
Bazı forumlarda maaşlardan %40 kesinti olabilir vs. gibi şeyler okudum gözüm korktu. O zaman elime 1200 pound kalırki ben ancak gecinirim aileme yardım bile edemem diye düşündüm ve degmez diye dusundum. Ne kadar kesinti olur maaşımdan yada ben dönerken bu miktar iade edilir mi acaba?
haftalık max 100 pounda bir oda fln bulabilir miyim acaba? İnternette ev bulma sitelerinde böyle ilanlar var güvenilir midir? Sizin önereceğiniz bir site var mı? Yada şirketten mi istemeliyim konaklamayı? Daha önce böyle birşey tecrübe eden arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?
İşin açığı 1-2 yıl kalsam bile en azından iş tecrübesi olur ve ingilizcemi geliştiririm diye gitmek istiyorum. Ama oraya gidip sıkıntı çekmemek için sizlerin de tecrübesinden faydalanmak istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

En son aylinn tarafından 09 Ara 2012 13:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 12:59 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
djemrah yazdı:
sevgili aylin aramıza hoş geldin ...
sözleşmesiz gelme kesinlikle cünkü vizen için sözleşme dikkate alınır.Birmingham harika bir yer arkadaşım orada oturuyor.
24000 den vergi yüzde 20 kesiliyor sana kalan 19000 eger idare edersen kötü değil.
ayrıca ögrenci evlerinde okul kayıt formunu göstermen gerekli yoksa kayıt yaptıramıyorsun ama ev arkadaşı olabilirsin tek başına ev tutman mantıklı değil ev kiraları ve consıl tax cok pahalı ev arkadaşı en iyisi
calışma izinle ilğili bir uzmandan yardım alman gerekiyor bence.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Ev ilanlarından kiralık oda bulursam council tax ödemem gerekir mi? İnternetteki ilanlar güvenilir midir? Nerden bulabilirim ev arkadaşı yada kiralık oda?
Teşekkürler

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: