Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 09 Ara 2018 20:34

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2018 13:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
Merhabalar,

Bu sene üniversiteden mezun oldum ve mezun olduktan sonra Erasmus+ Staj hakkımı kullanmaya karar verdim. Bunun için geçtiğimiz sene içerisinde sınava girip hibe kazandım ve University of Portsmouth'dan bir hoca ile anlaşmamız var. Mezun olduğum için staj sürecini biraz uzun tutmak istedim ve 7 aylık bir süre için anlaşma yaptım. Sonrasında CoS başvurusunda bulundum ve CoS number geldi ve gerekli olan sigortayı da Gulf Sigortadan 7 aylık bir poliçe olarak €190 karşılığında 90 gün sınırı olmadan yaptırdım. 7 Eylül 2018 tarihinde TLSContact aracılığı ile vize başvurumu yaptım. Online başvuru öncesinde IHS ödemesi çıkmamıştı. Fakat bugün bir mail geldi ve mailde IHS ödemesi yapmam gerektiği, bu ödemeyi yapmadığım için vizemin bekletildiği ve 11 Ekim tarihine kadar ödeme yapmazsam vize başvurumun iptal olacağı yazmakta. İstenen ödeme miktarı ise $266. Zaten kısıtlı olan bütçem dahilinde bu ödemeyi yapmam pek mümkün değil. Daha ingiltereye adımımı atamadan vize başvuru ücreti ve sigorta için ₺3000+ ödeme yapmak durumunda kaldım

Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortanın poliçesini de vize başvurusunda destekleyici belge olarak vermiştim fakat IHS yerine geçmiyor sanırım. Ödeyeceğim bu IHS, Erasmus+ için istenen sigorta yerine geçer mi? Belki bu durumda Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortayı bir ihtimal iptal edip, onun yerine IHS ücretini ödeyebilirim.

Bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olabilirse çok sevinirim. Çok Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2018 09:33 
Kullanıcı avatarı
anilakdemir yazdı:
Merhabalar,

Bu sene üniversiteden mezun oldum ve mezun olduktan sonra Erasmus+ Staj hakkımı kullanmaya karar verdim. Bunun için geçtiğimiz sene içerisinde sınava girip hibe kazandım ve University of Portsmouth'dan bir hoca ile anlaşmamız var. Mezun olduğum için staj sürecini biraz uzun tutmak istedim ve 7 aylık bir süre için anlaşma yaptım. Sonrasında CoS başvurusunda bulundum ve CoS number geldi ve gerekli olan sigortayı da Gulf Sigortadan 7 aylık bir poliçe olarak €190 karşılığında 90 gün sınırı olmadan yaptırdım. 7 Eylül 2018 tarihinde TLSContact aracılığı ile vize başvurumu yaptım. Online başvuru öncesinde IHS ödemesi çıkmamıştı. Fakat bugün bir mail geldi ve mailde IHS ödemesi yapmam gerektiği, bu ödemeyi yapmadığım için vizemin bekletildiği ve 11 Ekim tarihine kadar ödeme yapmazsam vize başvurumun iptal olacağı yazmakta. İstenen ödeme miktarı ise $266. Zaten kısıtlı olan bütçem dahilinde bu ödemeyi yapmam pek mümkün değil. Daha ingiltereye adımımı atamadan vize başvuru ücreti ve sigorta için ₺3000+ ödeme yapmak durumunda kaldım

Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortanın poliçesini de vize başvurusunda destekleyici belge olarak vermiştim fakat IHS yerine geçmiyor sanırım. Ödeyeceğim bu IHS, Erasmus+ için istenen sigorta yerine geçer mi? Belki bu durumda Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortayı bir ihtimal iptal edip, onun yerine IHS ücretini ödeyebilirim.

Bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olabilirse çok sevinirim. Çok Teşekkürler.

Merhaba ihs ödemesi yapmadan vize başvurusuna nasıl geçtiniz. Bende 8 aylık başvuru yaptım ancak beni onu ödemeden başvuru sayfasına yönlendirmedi. Ben henüz normal Erasmus için sigorta yaptırmadım bu arada. Belki onunla ilgili bir poliçede değişiklik yapılabilir.en azından sağlık kısmı çıkarılır sanki poliçeden.şu an vize sonucumu bekliyorum. Bu arada benim de sorum işe başlangıç tarihime yetişmiyor vize, bilet tarihimi de değiştirmek zorunda kaldım benim coş çok geç geldi maalesef.umuyorum bir sorun çıkmaz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2018 18:31 
Kullanıcı avatarı
Merhaba ben Tier 5 vizesine başvurdum. Ama Online başvuru formunu doldurduktan sonra ihs ödemesi yapmadan bir sonraki aşamaya geçirmiyor. Siz nasıl geçebildiniz bilemedim. Ben diğer sigorta işini henüz yapmadım, belki sağlık kısmını çıkarıp ayrı bir poliçe yapmak mümkün olur bilemiyorum.Bende 8 aylık bir staj için başvurdum 28 eylülde vize başvurumu yaptım ancak cos belgem geç geldiği için staj başlangıç tarihine yetişemiyorum.umuyorum bir sıkıntı yaşamam. Tabii vizede bir sıkıntı olmazsa. Size de kolaylıklar dilerim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2018 20:29 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba Önceden yazdım ancak üye olmadığım için mesajım paylaşılmadı. İHS ödemesi yapmadan vize başvurunuzun tamamlanmaması gerekiyor online başvuruda. Nasıl tamamladınız acaba. Bende 28 Eylül’de yaptım başvuruyu ancak cos belgem geç geldiği için staj başlangıç günümü kaçırıyorum. Henüz vizeyi bekliyorum. Henüz diğer sigorta işlemlerine başlamadım. Belki sağlık sigortası olmadan bir poliçe hazırlamak mümkündür. Maalesef 6 Aydan fazla gidince ihs ödemesi yapmak şart:( umuyorum bende başlangıç günümü kaçırdığım için sorun yaşamam. Kolaylıklar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2018 10:57 
Kullanıcı avatarı
Merhaba, ben de İngiltere'de Erasmus staj hakkı kazandım. Şubat Mart aylarında 2 ay süreyle yapacağım. Gulf sigorta'dan Kaza Sağlık Mesuliyet sigortası yaptırdım ancak gelen poliçenin başlığında "Erasmus Schengen Vize Sağlık Sigortası" yazıyor. Poliçenin altında da "işbu poliçe Schengen ülkelerinde geçerlidir..." yazıyor. İngiltere Schengen ülkesi değil. Firmaya bunu sorduğumda İngiltere'de de geçerli olduğunu söylüyorlar ama vize başvurumda sorun yaşamaktan korkuyorum. Sizin poliçeniz de bu şekilde midir? Şimdiden teşekkürler, kolaylıklar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: