Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Haz 2017 05:10

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2016 14:51 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba arkadaslar size vize hikayemi anlatmak istiyorum umarim basvuracak arkadaslara bi nebzede olsa yardimci olurum. Vize suresi dusunuldugu kadar cok uzun mesakatli ve cok stress gerektiren bi durum olmadigini ve rahatlamaniz gerektigini onceden soyleyeyim. Egerki gercekten buyuk bir probeleminiz yoksa kriterleri karsilamada, vizenizide cok kolay bir sekilde alirsiniz burda onemli olan kilit nokta pozitif olmak stress yapmamak. Boylecede kusursuz ve avukatsiz vizesinizi almis olursunuz.
Evliligimide vize basvurumuda Ingiltere'de yaptim. Beklemek istemedigim icin £500 fazla vererek croydon premium service den randevu alip ayni gun vizemi aldim, butun asamalarim spouse visa yani yurt disindan evllilik vizesi basvurusu ile ayniydi tek fark ingiltereden vizeye basvurmam onun disinda hic bir fark yok butun istenen kriterler ayni. Ben Tier 5 vizesi ile geldim 9 aydir ingilteredeydim. Vizem ekimin 1 inde bitiyordu ve ben eylulun 14 unde FLR (M) vizesine basvurdum. Yani Tier 5 den evlilik vizesine cevirdim. Vize basvurusuna gelmeden once evlilikten kisaca bahsedeyim malum notice of marriage ve home office in kontrolu ayarladiginiz tarihi geciktirebilir Evlilige karar verdikten sonra gun almak icin( notice of marriage) bulundugunuz yerin local register office ine gidiyorsunuz kucuk bi odada istiyosaniz resmi olarak kisi basi £47 oduyorsunuz eger buyuk bir oda istiyorsaniz -50 kisilik ,genelde ogleden sonraya veriyorlar- ayriyeten £150 oduyorsunuz . Non-EU oldugunuz icin Home Ofiice den bir onay mektubu beklemeniz gerekiyor bu surede evliliginizin sahte olup olmadigini sizin evlenebilme yetkiniz olup olmadigi arastiriliyor ve bu surenin 30 gunden 70 gune kadar uzayabileceginide belirtiyorlar. Korkmaya gerek yok en azindan ilk bi ay icinde eger uzatilip yuzyuze gorusme talep ediliyorsa bunu soyluyorlar sizde ona gore takviminizi ayarlayabilirsiz. Ben mektubu ilk 5 gun icerisinde olumlu olarak aldim ve bir ay sonrasi icin evlilik gununu beklemeye koyuldum . Bu aradada evlilik icin gerekli olan belgeleri hazirladim cunku vize basvurum evlilik gununden 2 gun sonraydi.

Home Office den evlenebilirsin sorun yok mektubu gelir gelmez Croydon dan Premium Service icin randevu aldim. Cok onceden olmasada 15 gun oncesinden alsam bile uygun zaman vardi bu konudada sikinti yaratmayin ve eger hafta ici 4 den sonra ya da cumartesi gunleri gun almak isterseniz £60 fazla verip alabiliyorsunuz. Neyse ben toplamda £1811 kadar bir para odedim buda £500 IHS icin, £500 hizli servisi kullandigim icin ve £ 811 de vize ucreti. Hazirladigim butun belgeler Spouse vizesiyle ayni ve ben FLR(M) 5 yillik vizeye basvurdum, 2 bucuk yil sonra tekrar basvurup 5 yila tamamlamamiz gerekiyor. Verdigim evrak listesi :

BASVURACAK OLAN KISI yani ben ( Applicant)

1-Cover Letter ( Kendinizi kisaca anlatan , hangi evraklari koydugunuzu ve eger eksik belge varsa sebebini yazacaginiz mektup)
2-Ingilizce Sertifikam ( Asagida ayrintili anlatacagim)
3-FLR(M) Form ( Bavuruda kullandiginiz form , spouse visa icin daha baska basvuru formlari var sanirim VAF4 gibi)
4- Confirmation of the Payments ( Odediginiz vizenin dokumanlari)
5- 2 UK Passport size pics of me ( 2 adet foto her birinin arkasina ad soyad yazilcak , UK passport boyutunda olcak!)
6- Pasaportlariniz, brp kartiniz
7- Register of Police Certificate ( Benim vermem gerekiyormus ama vermedim, vermem gerektiginide bilmiyordum taki evrak arastirmasi yapip vizemin uzerinde Pol Registration yazisini gorene kadar, gerci hic bi sorunda cikmadi lol )

SPONSOR ( esiniz )
1- Cover Letter ( Esinizin sponsor oldugunu ve iliskinizin gercek oldugunu sizi destekledigini soyleyen bir mektup )
2- Letter from employer ( sponsorun maasini,ne zamandan beri calisdigini, part time mi full time mi oldugunu , yillik gelirini belirten isyerinden mektup )
3- 6 months payslips ( 6 aylik maas badrolari )
4- 6 months bank statements ( maasin yattigi bankanin son 6 aylik banka dokumanlari - eger online indiricekseniz herbirinin banka tarafindan muhur stamp basilmasi gerekir YA DA bu dokumanlarin orjinal ve size ait oldugunu belirten bi mektup almaniz gerekir. Bu onemli bir kisim arastirdiklarima gore red alanlarin cogu bu parasal kanit saglayan dokumanlar yuzunden.Karar verecek olan kisinin en cok uzerinde duracagi kisim para :D Ve bu dokumanin basvuru tarihinden 28 gunden fazla eski olmamasi )
5- P60 ( Bu dokuman yillik geliri gosteren her nisan ayinda cikan bir kagit)
6- 1 pic of him ( sponsorun 1 fotosu arkasina adi yazilmis olarak )
7- NINO karti
8- Contract ( Is kontrati )
9- UK Passport
Relationship ( Iliskiye dair evraklar )
1- Marriage of Certiicate ( Evlilik Belgesi )
2- Evidence of us ( Iliskinizi kanitlayan fotolar, biletler , kartlar. whatsapp gorusmeleri gerci bunu ben vermeyi unuttum ama sorun olmadi :D)
3-Utility Bills ( Kalacaginiz evin su, elektirik. gaz ve telefon faturalari - internetten indirilmisde olur-)
4-Letter from family ( Esimin ailesi ile birlikte kalacagimiz icin annesinden bu iliskiyi onayladigi ve evde yeteri kadar oda olup kalabalik olmayip bizi seve seve karsiladigini belirten mektup )
5- Council tax statements ( Ev council evi odenen vergiyi gosteren belge )
6- Description of House ( Evin odalarini ve buyukluklerini anlatan annesi tarafindan imzalanmis belge, gerekirse evin fotolari ama ben vermedim)
7- Correspendence ( Bu demekki ikinizin adina gelen mektuplar bizimki ilk basvuru oldugu icin bunu vermemize gerek yoktu fakat yinede ben kendi adima ayni ev adresini iceren 3 belge verdim - GP kaydi , NINO kagidi, Banka Dokumani - )

Verdigim butun evraklar bunlar arkadaslar vize gunu cok basit aldim basi endsilerimin olmasina ragmen cunku polis kaydi yaptirmadim yaptirmam gerektigi halde ve tenancy agreement ve PIR ( property inspection report ) belgelerini vermedim ve yinede ona ragmen vizemi aldim. Premium service birazda verdim parayi ver benim vizemi hesabi bence ben biraz oyle hissettim ve ne kadar pahali olursa olsun ayni gun vizeyi almak ve aylarca heyecanla beklemekten ve iste calismayip guc kaybindan cok daha iyidir benim dusuncem :roll: :roll:
PIR in gerekli olmadigini tavsiye oldugunu zaten biliyordum sadece evi tarif eden bir belge sundum ve kabul ettiler. Evin kontratina gelince ev 11 yillik ve paragon denilen bi sirket araciligiyla kiralanmis devlete bagli bir evdi. Kontrati istedigimizde veremeyiz suan dediler onun yerine evin esimin annesine kiralandigini belirten bir mektup yolladilar. Decision maker kabul ettigine gore eger boyle bir durumda iseniz sizinde endiselenmemeniz gerektigini simdiden soyleyebilirim. Cok sikmak istemiyorum fakat randevu gununude anlatayim belki birilerine yardimci olurum, vize basvuru sureci her ne kadarda kolay gorunse bi ton para verip hayatinizin donum noktasi kararini beklemek cidden degisik duygular yasatiyor...
Randevum saat 1.40 da Croydon da idi. Ulasimi gayet kolay en fazla 10 dakika uzaklikta tren istasyonlarina, arabayla park imkani heryerde var.
kagittada yazildig uzere 15 dakika oncesinden orda olmalisiniz Laura House diye binanin sag tarafindan giris yapiyosunuz giriste hemen hava alnindaki gibi kisa bi aramadan sonra 3. kata premium service in oldugu kata gidiyosunuz resepsiyondan numara aliyosunuz 10 dakika icinde tabelada numaraniz ile gideceginiz gisenin numarasi yaziyor gidip dokumanlari gosteriyorsunuz pasaportla kisi sizin kaydinizi sisteme yapiyor ve iki uc dakika suruyor . Butun belgeleri buyuk bir dosyaya koyup size numaranizla tekrar verip beklemenizi soyluyor daha sonra BRP icin foto ve parmak izi sirasina giriyosunuz bi kac dakika icinde yeniden numaraniz yaniyor ve iceri giriyorsunuz bu sefer butun evraklarinizi ordaki kisiye veriyorsunuz ve isiniz bitiyor. En can alici nokta bekleme zamani :D bi 3 saat kadar bekledikten ekranda sizin numaranizin hazir oldugu yazisi beliriyor daha sonra gidip evraklarinizi ve onay mektubunuzu aliyorsunuz. Hic bir evrak istenmeden soru sorulmadan ! sans ya ! :)))
Burda islemlerin hizli olmasi icin butun evraklarinizin Fotokopisini cekip vermeyi unutmayin.

Ingilizce sinavina gelecek olursak: Sinavi Trinity Collage London da oldum , ayni sekilde randevu aliyosunuz online ucreti odeyip ( £150) . Gun gelince sectiginiz sinav merkezine gidip sinavi oluyorsunuz. O gun size gecip gecmediginize dair gecici belge veriyorlar daha sonra bir hafta icindede orjinal sertifikanizi yolluyorlar. Evlilik icin en az A1 seviyesinde ingilizceniz olmasi gerekir eger uzatma FLR M vizesine basvuruyorsaniz A2 seviyesinde olmali. Ve bunun kanitlicak belgelerin sadece Home Office tarafindan onaylanmis kurumlar tarafindan almalisiniz eger NARIC araciligi ile universite belgenizi cevirmedi iseniz. Ben A2 SELT- GESE Grade 3 sinavini aldim 2.5 yil sonra tekrar sinava girmemek icin. Sinavin icerigine gelecek olursak sinava tek basima katildim ve sadece 7 dakika surdu ve inanilmaz basitti. Eger ki birazda olsa ingilizceniz varsa ki bu vizeye basvuruyorsaniz vardir cok kolay A ile gecersiniz. Trinity nin sitesinde hazirlanmaniz icin pdf dosyalari var oralarda neler goruyorsaniz aynisini soruyolarlar ; adim soyadim ne is yaptigim havanin durumu televizyon izledigim gunluk rutin yaptigim seyler esimin fiziksel ozellikleri, daha sonra kartlar gostererek kisilerin mesleklerini sordu iste hemsiredir doktordur polisdir. daha sonra sizin ona bir soru sormanizi istiyor mesela bos zamanlarinda ne yaparsin ... bu kadar kisa ve basit...
Anlatacaklarim bu kadar sorulariniz olursa cevaplarim ozellikle PIR konusunda bana o kadar almam gerektigini soylediler diger forumlarda fakat bosa para vermekten baska bir sey degildi. Eger sizinde cok karmasik bir durumunuz yoksa gov.uk sitesinden okuyup kendiniz basvuruda bulunabilrsiniz ve ne olursa olsun kendi bildiginizden sasmayin diyorum. Insallah birilerine yardimci olurum . Herkese iyi gunler :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2016 18:49 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1235
Aldığı teşekkür: 1012
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
turkish2016 arkadaşım, öncelikle vizeniz hayırlı olsun. Detaylı paylaşımınız için de çok teşekkür ederiz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2016 23:53 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 13
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Settlement Spouse
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Yay
Hayirli olsun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2017 11:19 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü: Ankara Antlasmasi oturum basvurusu Kasim 2017
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Öncelikle çok sevindim vizen hayırlı olsun arkadaşım.

Benim sorum İngiltere de Üniversite bitiren bir kişinin bu A1 ve A2 sınavlarına girmesi gerekiyor mu?

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2017 12:32 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 459
Vize Türü:
ozgur89 yazdı:
Öncelikle çok sevindim vizen hayırlı olsun arkadaşım.

Benim sorum İngiltere de Üniversite bitiren bir kişinin bu A1 ve A2 sınavlarına girmesi gerekiyor mu?

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

Hayir gerekmiyor, https://www.gov.uk/english-language/degrees-in-english belirtildigi uzere orjinal sertifika ile muaf oldugunu belgeleyebiliyorsun

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2017 12:53 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Boğa
yigitc merhaba bende bu ayin 16 sinda istanbuldan basvurdum. Ve hicbit orjinal evragimi ve fotokopisini almadilar.benim butun evraklarimin fotokopisini taradilar toplamda 958 sayfa tarandi.ve sadece pasaportu aldilar.proirty basvurdum.simdi orjinaller bende korkuyorum acaba shefielda yollamam gerekirmi. Cunku herseyin fotokopisi tarandi.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2017 13:12 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bero yazdı:
yigitc merhaba bende bu ayin 16 sinda istanbuldan basvurdum. Ve hicbit orjinal evragimi ve fotokopisini almadilar.benim butun evraklarimin fotokopisini taradilar toplamda 958 sayfa tarandi.ve sadece pasaportu aldilar.proirty basvurdum.simdi orjinaller bende korkuyorum acaba shefielda yollamam gerekirmi. Cunku herseyin fotokopisi tarandi.

Merhaba, https://uk.tlscontact.com/tr/ist/news.php?id=43817_5102 bu aciklamayi teleperformance yapmis ve biraz kafa karistirici sekilde iki ayri tarih belirtmisler. buna yorum yapmak pek mumkun degil. Sayfada sol tarafta "geri bildirim ve sikayet" bolumunden ulasip tarihleri net olarak belirtmelerini isteyin. Sizin evrak gondermeniz gerekiyorsa dahi 10 is gunu sure veriyorlar bunun icin. Gelecek cevaba gore en kotu Cuma gunu hizli kargoyla gonderirsiniz. Umarim yardimci olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2017 13:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 24
Vize Türü: Residence
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Kova
Merhaba vizen hayırlı olsun ve ayrınılı paylaım için teşekürederim.
Benim sorum bahsettiğin polis kaydı ile alakalı Ingltere'ye Fiance visa ile geldim ve lendim çok akın zamanda da FL-M başvuru yapacağım ancak polis kaydı yaptırmadım bunun gerkli olduğunuda şuan senin hikayende öğrendim herkes içi geçerli bir durummu yoksa özel bir sebeb mi var?
Teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2017 13:49 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
yigitc tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2017 14:31 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
emre1980 yazdı:
Merhaba vizen hayırlı olsun ve ayrınılı paylaım için teşekürederim.
Benim sorum bahsettiğin polis kaydı ile alakalı Ingltere'ye Fiance visa ile geldim ve lendim çok akın zamanda da FL-M başvuru yapacağım ancak polis kaydı yaptırmadım bunun gerkli olduğunuda şuan senin hikayende öğrendim herkes içi geçerli bir durummu yoksa özel bir sebeb mi var?
Teşekkürler.

Merhaba, paylasimi yapan arkadas Tier5 ile geldigi icin polis kaydi isteniyordu. Evlilik/fiance vizelerinde istenmiyor. Polis kaydi yaptirmasi gerekenlerin genelde vizelerinin uzerinde acikca belirtiliyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: