Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Şub 2017 23:18

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2016 17:15 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 24
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Terazi
Herkese tekrar merhaba :)) nereden nasil baslayacagimi tam olarak bilemesemde ilk duygularimi paylasmak istedim cunku hep soyluyordum bende vizemi aldiktan sonra burada paylasmak istiyorum diye bunu en cok sevgili yasamnur t&a dyilmaz ve ismini suan heyecandan unutmus olabilirim diger arkadaslara soylemistim ve o gun sonundaaa gelmis bulunmakta arkadaslar yorucu stresli heyecanli bir okadar bizlere tecrube bilgi sagladigi butun duygularin mix oldugu vize onay olayina gelmis bulunmaktayiz evet uzatmayayim degil mi haklisiniz herseyimizi burada paylasiyoruz mutluluk sevinc huzun umut umutsuzluk vs. Kader arkadaslarim sukur sonunda bugun vizemizi aldik bizden sonraki diger arkadaslarida dusunerekten onlara destek moral ve bilgi vermek amacli kisaca bu vize cikis yol hikayemi paylasmak istiyorum

Ben izmir turkiyede yasiyorum esim ingiltere esim ingiliz ( ah bunlar:) ) 5 yil once esimle turkiyede tanistik ve sonra evlenmeye karar verdik ( laf aramizda ancak ikna edebilmisim degil mi? :))) ) neyse sonra evlilik karari ama kararla bitse ya esim oradan prosedur geregi bir kac bazi evrak getirerek evleniliyor hadi karar verdik evlenelimle bitmiyor turkiyedeki gibi ilk maratona o zaman basladik ( aslinda simdiye gercek maratoncu olsaydik herhalde evin bir odasi kupalarla dolmus olacakti ya neyse onuda sallatirdilar bize :))) )

esim geldi turkiyeye hemen evlendik mi turkiyedeki gibi tabi ki hayir hastane kan ver sonuc bekle git belediyeye bazi evraklarI tercume ettir falan derken 3 hafta doldu anlamiyorsunuz bile inanin kosturmacadan sonra bir aksilik kanda problem cikti bizim gun atiilar haydi bu da exstra oldu mu neyse oyle boyle cok uzatmayayim derken gun aldik evlendik esim gitti ben turkiyede kaldim araya birde ozlem girdi bu uzunnn yolda buda exstra oldu sonra dil sinavi icin hazirlandik dil sinavina girdik onun sonucunu bekledik bir sure esim bu arada belgeleri toplamaya baslamisti bir aksilik ben rahatsizlandim ciddi bir sekilde derken yarim kaldi hersey vizeyi biraktik bana adapte olduk sonra tekrar evrak toplamaya basladi esim ee haliyle her evrak hemen alinmiyormus orda 3 hafta beklemek zorunda kaldi bazi belgeler bile vardi onu bekle diger taraftan eskm 18600 durumu icin 2 is yapmaya basladi garanti olsun diye hayat kosturmacasida diger taraftan devam etti neyse evliligimizden 1 yili gecmisti nerdeyse basvurumuzu yaptik kasim ayinda ve hic bilgimiz tecrubemiz yoktu internetten arastirma yaparken bir gun burasini bulduk ve kayit yaptirdim okumaya ogrenmeye arastirmaya devam ettik bazen cok sordum bazen cok kafa sisirdim yordum belki Allah once fatma hanindan bu blogu acandan bize cevp veren yardim eden herkesten tek tek razi olsun okuyun sorun cekinmeyin korkmayin arkadaslar isim vermiyorum yazmiyorum bilerek cunku herkes esit dedigim gibi birbirimizi en iyi burada biz anlayabilir durumdayiz herkes esektten dusenin halini yine esekten dusen anliyor cevremiz akrabamizdan cok belki kader paylasim tecrubeler butun herseylerimiz burada ben kendi tabirimi buldum kader arkadasiyiz :))

yaklasik 10 gun belki daha kisada olabilir bilmiyorum esimi aramislar sonra araya maalesef tatil girdi ve bizim hesap zaman durdu demekti tatilden ilk defa o zaman sogudum iyyy neden dedim gercekten:))

sonra izmir teleformance tlscontact kisaca bize verdigi websitesininden surekli vizemin durumunu takip ediyordum hatta bir ara bayagi bildiginiz iyi sihhatte olsunlar ugradi herhalde 6 kisim var orada 3 yesilde 3 kirmizi bunu aciklayayim 3 yesil demek ilk basvuru yapildiktan sonra butun kararlar istanbul merkezden cikiyor istanbul merkeze teslim olunca teslim olundu anlaminda 3 yesil oluyor karar pasaport toplama ve iade kaliyor geiye zaten onlarda yesil olunca e mail geliyor demek arkadaslar ben o geri 3 tane kalan kirmizilarla konusmaya basladim bildiginiz yani:))) sonra da saymalar basladi 123456789.....

derken 19 ocakta uzatmalida olsa e mail geldi korkmayin belli olmuyor cunku diger arkadasa erken geldi bunun anlami iyi veya bana gec geldi bunun anlami olumsuz kotu dusunmeyin olumlu dusunun dua edin guzel dusunun guzellikler size gelsin ben delirecegimi bile dusundugum zamanlar oldu inanin en iyi biz anlayabiliyoruz burada inanin birbirimizi 19 ocakta aldigim e mail sadexe biz karar verdik ne karari verdiniz olumlu mu olumsuz mu hic birsey kesinlikle yazmiyor e mailde bunu beklemeyin (walla bunlar adami kalpten goturmek istiyorlar ama ne yaparsiniz degil mi bekledik bekledik sadece 2 gun daha sabir diyorsun dedirtiyorlar ;))) ) ee tabi bilmiyorum benim ilk yurtdisi cikisim cunku kafam karisti boyle bir e mail alinca yine hemen burada daha oncede tecrubeli arkadaslardan yardim aldim yazdim yasamnur cok teskkur ederim hersey icin ve t&a oradan yazdim diye takilsanda bana aciklamami msj yazdigim gibi ( :))))) ) cok tesekkur ederim sanada sorun cekinmeyin arkadaslar demek istedigim bu arkadaslardan bana onlar karari yazmiyor oraya gidip teleformance merkezinde pasaportu teslim aldiktan sonra ogreneceksin dediler haydiii bir stres heyecan ve uyumama sebebi daha sanki 2 ay ve yaklasik 1.5 sene hep uyumusum gibi taki bu maratona ilk ciktigimiz gunden beri herseyimiz altust olmustu oysaki :)))

sabir sabir derken sabah oldu ama nasil ahhhh birde bana sorun :)) hayatim boyunca izmirde oturanlar bilir gaziemirden alsancaga gittik o yol metroyla bana bu kadar uzun gelmemisti annemde yanimdaydi bir ara makinist olup hemen vize merkezinin onune park edesim gelmedi degil treni yani:)) sanki taksi park ediyor diyenleri duyar gibiyim ama maalesef oyle arkadaslar bu yol boyle ne yapalim aramalar derken sonunda vardik merkeze ve benim bacaklar titriyor yalniz elim ayagim buz kesti zaten soguk hava ben bildiginiz buz kestim heyecandan sekerim tansiyonumda dustu Allahtan cikolota vardi attim ilacimida yanima almistim kendimi bildigimden dosyayi teslim aldim diye imza attiktan sonra birakin aciklamayi arkadaslar dosyayi acamadim dedigim gibi heyecandan elim buz kesti tutmuyor pardon yardim eder misiniz acmama dedim nerdeeeee kendiniz acacaksiniz dediler dosyayi birakin posetine bile dokunmuyorlar

prosedur ve her ay cikan yeni yeni kanunlar tabi ki onlarda haklilar onlarda araci kurum onlardan degil hersey neyse aldim poseti ac dosyama baktim bir baktim pasaport yok hadi yaaa dedim kendi kendime bir aksilik daha kaldirmaz bu kiz kalpten gider diyecektim ki kagitlarin arasina takilmis veeeee actim ne horeyim aylarca yillarca bekledigim vizemmmmm;))) sukur Elhamdullilah dedim agladim mutluluktan uzun yazdim biraz ozur arkadaslar Allah bekleyen herkese kolaylik sabir ve basari versin bizim maraton bitti mi tabi ki hayir bundan sonrasi inhiltere ve orada hem hayat mucadelesi ve sonraki sinava hazirlik ve tekrar evrak belgeler derken tekrat basvurular basvurular vs . Ama en azindan esimizin yaninda olacagiz birbirimize destek verecegiz bu guzel rahatlatici.

bana sormak isteyen herkes sorabilir bildigim tecrubelerim dogrultusunda elimden geldigi kadar dilim dondugu kadar herkese yardimci olmaya calisacagimi belirtmek isterim sabir sabir umut dua olacak insAllah herkesin basina simdilik kisa bir reklam arasi verelim sonrasi bu filmin ingiltereye varis ve oradaki yasayacaklarimla tecrubelerimle burada olmaya devam edecegim herkese tekrar tekrar cok tesekur ederim dua etmeye devam edelim birbirimize insaAllah herkes kendine iyi baksin sevgiler selamlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2016 17:48 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4543
Aldığı teşekkür: 3040
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Alevsh öncelikle hayırlı olsun vizen ve tebrikler :)) Ohh be inan ben sanırım daha çok rahatladım :D

Yanlış anlama arkadaşım ama özelden o kadar soru sormak isyeyen oluyor ki inan bunalıyorum bende, ve birde forumun facebook hesabıda var oradan da yazanlar var. Ben istiyorum ki herkes foruma yazsın herkes birbbirini cevaplasın ve müsait olduğunda cevaplasın. Ama bunu maalesef çoğu kişi anlayamıyor ve ne olacak cevaplasan şimdi ben zaten yazmışım mantığıyla bakabiliyor :))

Neyse öyle böyle geçti artık kötü günler bundan sonra bir sıkıntı olduğunda daha sakin bir şekilde forumda paylaşayarak iletişimimizi sürdürebileceğimizden eminim :)

Bugün derin bir uyku çekersin artık. Tekrar hayırlı olsun ;)

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2016 17:53 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4543
Aldığı teşekkür: 3040
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
bu arada hiç nokta koymadan virgüllerle tüm yazışmayı bitirmişssin :D okuyanları zorlamamak için böleyim dedim ama açıkçası çok zorlandım bölerken yazını :))

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2016 18:27 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 437
Vize Türü: Visa spouse
Ruh Hali: Belirtilmedi
Gozunuz aydin, insallah ingiltere'de huzurlu ve saglikli bir hayat surersiniz. Iyi yolculuklar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2016 21:29 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

t&a yigitc cokkk tesekkur ederim guzel dua ve temennileriniz icin aminnn insaAllah hepimiz ayni sekilde darisi bekleyenlere diyelim bu arada tabiki senide anliyorum t&a sadece gulumsetmek istemistim ama durumumuda anlatigimi her defasinda es gecemeyecegim bak buradan yazabiliyorum:))) neyse herkese tekrar tekrar cok tesekkur ederim yazismaya elbette devam edecegiz sevgiler selamlar....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2016 21:36 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Your application for a UK visa has been successful. This means that when you arrive in the UK you will have permission to enter as SPOUSE/CP - spouse/CP of from 18 Jan 2016 to 18 Oct 2018. what this means for you your passport/ travel document contains your visa, with which you can travel to the UK. your visa is valid for 30 days only, if you do not travel to the UK within this 30 day period, your visa will expire and you will need to apply for a replacement visa, the fee for which can be found online at https://www.gov.uk/visa-fees. what you must do when you arrive in the UK the full details of your permission to stay in the UK will be on your Biometric Residence permit (BRP).You must collect your BRP within 10 days of arriving in the UK from the following post office branch: post office-salford city 112 rossall way Salford M65DS for more information on this post office branch, please visit:https:// http://www.postoffice.co.uk/ your BRP will be available for collection from:25 Jan 2016. when you visit the post office branch to collect your BRP you must bring your passport/travel document containing the visa. Please also bring this letter as it will help post office staff to locate your BRP quickly. if you do not collect your BRP within 10 days of arrival in the UK you may be subject to a financial penalty or a reduction or cancellation of your leave.

Bu arada son bir sorum daha olacakti yardimci olursaniz sevinirim :))) yalniz ben hep boyle kus gibi sakirdayacakmiyim olacaksa ne zaman kadar surecek kendim icin endiselwnmeye basladim cunku mutlululuktan herhalde:)) yine sakirdadim bu arada neyse soruma doneyim ilk defa boyle bir mektup aldigim icin tecrubesizlik ve cahillik diyelim simdi ben ne zaman uk gitmem gerekiyor 10 gun icinde mi arti bana 18 ocakta verilmis vize bugun 21 ocakta passportumu aldim eger 10 icindeyse bugunden itibaren 10 gun mu yoksa 18 ocaktan itibaren 10 gun icinde mi tr ayrilmaliyim veya soyle mi? Istedigim tarihte gidebilme sansim var mi tabiki 30 gunluk vizem dolmadan uk ne zaman gittiysem o tarihten sonraki ilk 10 gun icinde mi ofice gidip kayit olmaliyim burada kafam karisti yardimci olursaniz tekrar sevinecegim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2016 02:37 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 198
Aldığı teşekkür: 142
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: İkizler
Merhaba arkadasım öncelikle vizen hayırlı uğurlu olsun. İnşallah İngiltere'de Mutlu huzurlu bir hayatınız olur. Soruna gelince, hiç panik yapma yanlış anlaşılacak birşey yok. Senin vizen 18 ocaktan itibaren 30 gün geçerli yanı 16 subat son gün İngiltere'ye giriş yapman icin. İngiltere'ye gelince orada verilen adres seçtiğiniz post office salford sanırım oraya pasaportunla gidip BRP kartını Alman gerekiyor. UK'ye giriş yaptıktan 10 gün içinde BRP kartını almazsan para cezası var. Kartı aldıktan itibaren 2.5 yıllık vizen olmuş oluyor. Suan ki pasaportundaki vize 30 günlük. Son gün 16 subat.
Saygılar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2016 04:29 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadasim cok tesekkur ederim guzel dilek ve temennilerin icin amin insaAllah sende ve butun herkes ayni sekilde sukur Elhamdulillah darisi bekleyen diger arkadaslarin basina ve hazirlikta olan arkadaslarada kolayliklar diliyorum burada herkes birbirine destek unutmayalim Arkadaslar insaAllah bu sene olmayacak gibi ama seneye bulusmamizda mutlaka olmayi istiyorum insaAllah ndgruel selamlar kendinize iyi bakin herkese ayri ayri tekrar tekrar cok tesekkur ederim :))) saygilar....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2016 11:21 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 76
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: İkizler
Sonunda şükür..Kendi vizemi bekler gibi gün saydım bende burada. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2016 17:57 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Evet haklsiniz katiliyorum arkadasim sana:))) neyse atlattik sukur hep beraber diyelim o zaman:))) hersey icin cok tesekkur ederim tekrar hepimiz mutlu huzrlu olalim buradaki hayatlarimizda insaAllah sevgiler....

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: