Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Şub 2017 11:50

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2017 16:43 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Arkadaşlar merhaba,
24 Kasım'da yaptığım settlement vizem 54. gününde onaylandı ve şu an yolculuk hazırlığındayım, eşime kavuşmak için gün sayıyorum. Başvuru aşamasında benim için en büyük sıkıntı ilk evliliğimden olan oğlumun evraklarının hazırlığıydı. Bu konuda tecrubesi olan birini malesef bulamamıştım ve biraz stresli bir süreç yaşadım bu açıdan.
Kendi evraklarım hepimizin bildiği evraklardı. Eşim olması gerektiği kadar para kazanıyordu, bordrolarımız, ev, evliliğimizin tanıkları&kanıtları herşey olması gereken şekilde hazırlandı. Oğlumun dosyası içinse danışmandan yardım almak zorunda kaldım. Oğlum 15 yaşında olduğu için dil sınavına girmesine gerek kalmadı. Öncelikle oğlumun dosyasına da benim dosyamdaki bütün evrakların birer kopyasını koyduk. Ek olarak koyduğumuz evrakları aşağıda listeliyorum:
1- Eski eşim tarafında noterden muvafakatname
2- Okuldan öğrenci belgesi
3- Okul yönetiminden çocuğun okul ile ilgili bütün işlemlerinin anne tarafından yürütüldüğüne dair bir mektup. (Bunu danışmanım çocuğun öz babası ile sağlam bir bağının olmadığını vurgulamak için ekledi)
4- Eski eşimden çocuğa bakamayacak durumda olduğunu bildirir mektup.
5- Eşimin oğlumu kendi oğlu gibi benimsediği ve oğlumun bizimle İngiltere'de yaşamasını istediği ve oğlumun maddi manevi sorumluluğunu aldığını beyan ettiği bir mektup.
6- Nüfus müdürlüğünden Formul A belgesi
7- Oğlumun eşimle ve eşimin ailesi ile birlikte bol bol fotoğrafları.
Bütün bunların yanında internet üzerinden başvuru formunu doldururken oğlumun sağlık sigortası yaştan dolayı sistem tarafından sıfır olarak attı. Tabii para ödemediğim için çok sevinmiştim ama geçen cuma günü bir mail geldi, ödemenin eksik yapıldığı, 7 iş günü içerisinde 756 dolar yatırmamı aksi takdirde vizenin onaylanmayacağını söylüyordu. Hemen danışmanı aradım, şu an çocuk küçük olduğu için sistem sıfır atıyor ama vizeyi verecekler ve vize bitimine kadar çocuk 18 yaşına gelmiş olacağı için bu parayı istiyorlar yani aslında vizeniz onaylanmış dedi. Parayı cuma günü hemen yatırdım ve pazartesi karar verildi diye mail geldi. Salı günü pasaportu aldık, hem benim hem de oğlumun vizesi çıkmıştı.
Umarım sürecimiz bizim durumumuzda olan birileri varsa bir fikir vermiştir. Herkese bol şans.
Aylin

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz