Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eki 2017 03:11

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 19:19 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4622
Aldığı teşekkür: 3132
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Muratti yazdı:
Hayirli olsun dostum darisi bizimde basimiza insallah

Çok sağol arkadaşım aynen inşallah yakında sizin güzel haberleride alırız.

LondiniumEgitim yazdı:
t&a hayirli olsun,tebrik ederiz.

Bu mucadele ve azim umarim bircok kisiye ornek teskil eder.

Sağolun murat bey. Sizin bilginizin olduğu bir süreçti ve şükür kazasız atlatıldı :) Herkesin alması gereken dersleri çıkarması ümidiyle...

yasamnur yazdı:
Hayırlı olsun,darısı tüm bekleyenlerin başına inşallah..Inanıyorum ki çok insanın dualarını aldın böyle güzel bir forum hazırlayarak..Bu sitenin çok faydasını gördüm tekrar tekrar teşekkürler..
Valla biz seni görmeden seviyoruz,iyi ki varsın...

Çok teşekkürler yaşamnur iyi ki sizlerde varsınız . Hepimiz birlikte bir güç oluşturabiliyoruz . Ne mutlu bize...

yokola yazdı:
kardeş hayrılısı olsun 2013 ten beri takip ediyorum herkese o kadar çok yardım ettin ki... sonuna kadar hakettin darısı birgün bu günleri görebilmek umuduyla bizlere olsun...bu arada birçok soruma cvp vermiştin tekrar teşekkür ederim cvplar için

Sağol yokola kardeşim Allah herkese nasip etsin. Allah yardım ediyor yeterki kalbimizi iyi tutalım samimi olalım ... Sende çok sağol darısı bekleyen herkese inşallah

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2015 22:33 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 624
Aldığı teşekkür: 382
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
t&a yazdı:
Merhaba sevgili üyeler

Sayfanın admini olarak sizlerle daha önce vize süreçlerimi ve indefinite vize sürecimi paylaşmıştım.
Okumayanlar varsa ilgili başlıklara alttaki linklerden ulaşabilirler.

viewtopic.php?f=57&t=656

viewtopic.php?f=57&t=1541

Ve şimdi yolun sonunda neler yaşandı sizlere özetlemek istiyorum.

Vatandaşlık başvurusuyla ilgili bilinen bir yanlış vardır . O da ingiliz vatandaşıyla evli olan kişilerin indefinite vizelerinden sonra 12 ay beklemeleri yanlışıdır. Kurallara göre 3 yılı bu ülkede herhangi bir vizeyle doldurduğunuzda indefinite vize sahibiyseniz vatandaşlık başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

5 temmuz 2012 de ülkeye girdim , 26 ağustos 2014 de indefinite vizemi aldım ve 7 temmuz 2015 de vatandaşlık başvurumu yaptım. ( Ülkeye girdikten 3 yıl 2 gün sonra)

Vatandaşlık başvurusu sürecinde tıpkı indefinite başvurumda olduğu gibi tereddütlerim ve gerginliklerim bulunuyordu. 1.5 yıl önce yaşadığım küçük ve talihsiz bir olay sonucu mahkemede para cezası ödemek zorunda kalmamdan dolayı indefinite başvurumda olduğu gibi avukatlar bana başvurmamamı başvuracaksam da bunu formda bildirmem gerektiğini söylüyorlardı. Indefinite başvurumda büyük bir risk alarak başvurumu 3 yıl geçmeden (sabıkanın düşme süresi home office kurallarına göre) kendi başıma avukatsız yapmıştım. Tabi bundan önce bir araştırma yaparak sabıka kaydı nasıl alınır bunu öğrenmiştim. (Detayları forumda yer alıyor PNC olarak arama yapınız forumda) PNC yani police national computer sistemine dair belge evime 40 gün sonra ulaşmıştı ve hiç bir sabıka gözükmemekteydi. ( £ 10 bedeli bu belgenin) Daha sonradan da öğrendim ki bu şekilde para cezası olan durumlarda 2 kere yaşanırsa conviction olarak değerlendiriliyormuş. Benzer durumları yaşayanlar varsa eminim bu yazım çok faydalı olacaktır kendileri için.

Indefinite vizemi aldıktan 10 ay sonra vatandaşlık başvurumu yine kendim yaptım ve başvurumuda içeriye NCS ile sundum. (National checking service) herkese de kesinlike belediyeniz aracılığıyla bu şekilde başvuru yapmasını tavsiye ederim çünkü pasaportunuzu ve tüm orjinal evraklarınızı geri veriyorlar sadece copy gönderiyorlar damga vurduktan sonra.

Belediyede ki görevli sayfaları tek tek kontrol ederek işlemi tamamladı ve başvurumuzu ertesi gün Life in the uk ve B1 Sertifikamla (orjinaller bana verildi sadece copyler gitti) birlikte Home office'e gönderdi.

7 Temmuz 2015 başvuru tarihi.
16 Temmuz 2015 para hesabımdan çekildi
Bilgilendirme mektubunun ulastigi tarih: 20/07/2015
Biometrik enrolment mektubunun ulastigi tarih: 27/07/2015
Biometrik bilgilerin verildigi tarih: 27/07/2015

Daha sonra biometrik işlemimi yaptırmamı istedikleri mektup evime ulaştı ve aynı gün hiç zaman kaybetmeden post office de işlemlerimi yaptırdım. ( Her post office olmuyor çok az belli sayıda yerde yapılıyor o yüzden otobüs metro yada arabanızla o adrese gitmeniz gerekecektir büyük ihtimalle)

O dönemlerde 5-6 ay da sonuçlanan vatandaşlık başvurularında şans yüzüme gülmüş ve başvurumun onaylandığına dair mektup 3 ay sonra evime ulaşmıştı.

Başvurumun onaylandığı tarih: 29 Eylul 2015
Onay Mektubu Varış : 9 Ekim 2015

O gün hiç vakit kaybetmeden belediyeyi arayarak 4 kasım için booking yaptırdım. Telefonda gerekli bilgileri alan görevli yemin töreninde tanrıya mı yoksa kraliçeye mi yemin edeceğimi sordu bende Tanrıya cevabını verdim.

Ceremony de sizinle birlikte 2 arkadaşınızda gelebiliyor. Ben 3 kişiyi götürmek istediğimden kendilerine mail atarak bunun için ricada bulundum ve kabul edildi.
2 Yakın arkadaşım ve eşim ile 4 kasım çarşamba günü ceremony için erken saatte buluştuk ve 9.30 da başlayan ceremony için 9 da işlemler için kontroller yapılmaya başlandı.

Bizleri tek tek içeriye aldılar. İçeride ki alan 2 ye ayrılmış ve bir parlementoya benzer havası var :)

Yerlerimiz gösterildi ve oturduğumuz yerde bazı evraklar bulunuyordu ve adımız yazılıydı.

Edeceğimiz yeminler ve ingiliz ulusal marşı yazılı olarak bulunuyordu birde büyük bir zarfda ıvır zıvır yazılar açıkçası. Daha sonra yemin töreni başladı ve adlarımızı tek tek okuduktan sonra toplu olarak yeminlerimizi ettik. Bizden sonra karşı grup da yeminini etti ve işlem tamamlanmıştı. Sonrasında tek tek çağırılarak deftere imzamızı attık . Resimler çekildi ve ceremony tamamlandı.

Artık vatandaş olmuş 3 yıllık zorlu süreç sona ermişti. ( Ve giden dünya kadar para var vizelere ödenen)

Daha önceden ilk pasaport başvurusu için tüm hazırlıklarımı yaptığımdan belgeyide alıp post office'in yolunu tuttum :)

Pasaport başvurusunda check and send service kullanmanızı öneririm. Ayrıca başvuru formundaki evraklarımı kayıtlı posta ile gönder seçeneğinide işaretlemeyi unutmayın ( £3 )

Başvuru formunda beni en çok rahatsız eden soru ise Anneannem ve babaannemin dedemlerle evlilik tarihlerini sordukları soru oldu. Bunun içinde Türkiye'de bulunan abimden yardım aldım ve kendisi bir devlet kurumunda yetkili olduğu için rahatça sistemden bu bilgilere erişti ve bu sıkıntımı giderdi.

Pasaport başvurusunda yine 1 şahide ihtiyacınız olacaktır ve sadece belli meslek grupları kabul edlmektedir. Ben vatandaşlık başvurumdaki şahitlerimden birisinden rica ettim.
Başvurumu aynı gün gönderdim ve şuan 3-4 hafta içerisinde pasaportumun geleceğini düşünüyorum.

Zorlu maratonu burada sonlandırmış oluyorum ve hepinize bol şanslar diliyorum.

Sevgilerle

Phew! demek istiyorum ve seni canı gönülden kutluyorum güzel yürekli arkadaşım! Ellerine sağlık harika bilgiler, herşeyi gözümde canlandırdın resmen anlattıklarınla. O annane & babanne evlilik tarihleri ne yahu? Babannem & dedem öleli yıllar oldu, diğer tarafta sadece annane kaldı. Bari ona sorayım onlarınkini... :) Tövbe tövbe :D

Neyse geçmişler olsun! Sağlık,huzur ve mutlulukla yaşa inşallah.....Amin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2015 19:31 
Kullanıcı avatarı

Birinci sayfada ilk mesaj olarak yer alan hikayemin sonuna pasaport kısmıda eklenerek hikayem güncellenmiştir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2015 01:23 
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 640
Aldığı teşekkür: 605
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
T&a çok şükür atlattın herşeyin güzeline layıksınnnn herkese iyiliğin var bu sitede dualarım herzaöan seninle çok sagol ve gözün aydın :) :) hep mutlu kal

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2016 15:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Aslan
merhaba
agustos ayında nısanlılık vızesı basvurusunda bulundum erkek arkadsım ıngılız vatandası ve bu ay vızeden red geldı sebebı erkek arkadsımın vergı kagıtlarında eksık belge sebebıyetyle red aldık.Bıze 28 gun sure verdıler eksık evrak tamamlanması ıcın eksık evraklar tamamlandıktan sonra ıngılterede temyız mahkemesıne sunulacakmıs..bu red olayıyla karsılasan arkadsımız var mı..mahkeme sonucu ne kadar sure ıcerısnde sonuclanır bana bu konuda bılgı veren arkdasım olursa cok sevınrım tesekkurler.. :shock: :shock:

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2016 19:04 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 94
Vize Türü:
Burcu: İkizler
deniz1983 yazdı:
merhaba
agustos ayında nısanlılık vızesı basvurusunda bulundum erkek arkadsım ıngılız vatandası ve bu ay vızeden red geldı sebebı erkek arkadsımın vergı kagıtlarında eksık belge sebebıyetyle red aldık.Bıze 28 gun sure verdıler eksık evrak tamamlanması ıcın eksık evraklar tamamlandıktan sonra ıngılterede temyız mahkemesıne sunulacakmıs..bu red olayıyla karsılasan arkadsımız var mı..mahkeme sonucu ne kadar sure ıcerısnde sonuclanır bana bu konuda bılgı veren arkdasım olursa cok sevınrım tesekkurler.. :shock: :shock:

6 ayla 18 ay surer zaten siz itiraz ettinizmi kica bir suren sonra size mahkemenin olacagi tarih ve saatle ilgili bir mektup gonderirler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2016 19:46 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
t&a tebrik ediyorum gercekten hem pasaportunu hemde yaziyi. cok ozenle hazirlanmis bir yazi.

Butun bunlara iliskin bir soru sormak istiyorum bu ulkeye ilk turist olarak Agustos 2011 de geldim . ankara antlasmasi ile business vizeyi subat 2012 de aldim.
Agustos 2016 da indefinite vizem geldi.
Vatandaslik basvurusunda bulunucam ancak indefinite ten sonra 12 ay olayina takiliyorum . bosuna param yansin istemiyorum. B1 ve life in the uk aldiktan sonra belediyeden randevu alsam onlar kontrol ederken eger erken basvuruyorsam soylermi?

yada kesin bilgiyi nerden alabilirim ? yazdiklarin sadece evlilik vizesi sonucu vatandaslik basvurusunda mi gecerli?

Bilgi verirsen memnun olurum. Tekrar hayirli olsun

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2016 01:01 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Bildiğim kadarıyla indefinite leave to remain'sen sonra 12 ay beklenilmesi gerekiyor. Ekteti yazıya bakabilirsin. Son madde öyle diyor sanki.

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2016 19:46 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Capepoint tesekkur ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016 16:04 
Kullanıcı avatarı

Evwt yazdıklarım sadece evlilik yoluyla vatandaşlık almak isteyenlerle alakalı

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: