Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Haz 2017 05:16

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Ndogruel ve vizesi :)
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2015 09:17 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 198
Aldığı teşekkür: 142
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: İkizler
Evet arkadaslar soz verdigim gibi basarı hikayemi yazmaya çalışacağım. Yerleş ise başla derken anca vakit bulabildim.
Eşimle 2013 yazında tanıştık ve gel zaman git zaman kaynaştık ve evlenmeye karar verdik zaman geldi çattı ve evlenmek icin Nisan 2015'e gun aldık ama gun alana kadar diplomasi isleri yüreğimizi ağzımıza getirdi çünkü affidavit form Mart'ta değişti biz de ilklerdendik malum kimse hiçbirşey bilmiyor :)
8 Nisan 'da esimin ailesi ve benim ailem ve yakın dostlarımız eşliğinde sade nikah töreni ile dünya evine girdik ve başladı vize stresi :) zaten biz evrak hazirlamaya(p60, payslips, utility bills, FaceTime dokümanları) başlamıştık yavastan evlendikten sonra avukat aracılığı ile( İngiltere'den) evraklarımızı tamamladık ve izmir teleperformance'dan randevumuzu aldık vize basvurusu icin. Burası harika---> ama benim akıllı hayat arkadasım tum vize evraklarini(avukat covering letter'lar dahil) bütün emeklerimizi dhl ile uk'den Türkiye'ye gönderirken toplam 6 kiloluk vize evraklarının bedelini dhl abiye £99 olarak söylediği icin evraklar istanbul gümrük'te kaldı. Evraklar Perşembe gönderildi cuma Aksamustu 17.13(hic unutmam) İstanbul'da idi ve gümrüğe takıldığını cuma aksam öğreniyorum. Çünkü bedeli yüksek.(70eur'dan yüksek bedelli seylere! Gümrük vergisi isteniyor bilginize) cuma aksam öğrendim ama yapacak birsey yok kafayı yicem haftasonu araya girdi ve vize randevusu bir hafta sonra yani Pazartesi sorun çözülse bile yola çıkması salı-Çarşamba Muğla'ya gelmesi cuma'yi buluyor ki benim cuma izmirde olmam gerekiyor.
Günlerden Cumartesi oldu evraklar ne oldu diye uyku uyuyamadim ve sabah 7 de internete bakıyorum mail dhl herhangi birsey sonra bi numara buldum istanbul dhl gümrük liman müdürlüğü filan diye aradım iyi bir insan açtı telefonu durumu izah ettim o da beni müdürüne yönlendirdi mudur bayan dedi evet paketiniz gümrüğe takılmış dedi bende takılmasın lütfen esim fiyat vererek hata etmiş gümrüğe tabi hiçbirşey yok sadece vize kağıtları var dedik bayan sesiniz kayda alınıyor söylediklerinizi onaylıyor musunuz sesli olarak dedi bende evet sadece kağıt var onaylıyorum dedim o da tamam gümrük memurları en kısa zamanda açıp bakacak paketinize sadece kağıt varsa gümrükten muaf olursunuz dedi bende cabuk olsunda ne yaparlarsa yapsınlar dedim müdüre hanım da merak etmeyin elimden gelen herseyi yapacagım dedi. Pazartesi oldu evraklar hala gümrükte.
Sabah 7.39 da hanım mail göndermiş : acil koduyla bıraktığım not memurlara ulaşmış ve kontrol etmişler sabah dedi ve paketiniz Aras kargo'ya verildi bizi tercih ettiginiz icin tesekkur ederiz diye müthiş bir mail göndermiş :) havalara uçtum ama yeterli degildi tabi cuma'yi saymazsak 3 gunüm kaldı salı Çarşamba Perşembe ben Aras istanbul İstinye'yi aradım hızlı gönderir mısınız diye mümkün degil ama 3 gun icinde elinizde olur dedi ben başladım beklemeye gel zaman git zaman dakikaları saymaya başlamıştım Perşembe sabah oldu artık basvuru randevusuna 1 gun var sabah 8.30 da kargom geldi cok sukur ve cuma başvurumuzu yaptık. Basvuru sonrası daha az stresli geçiyor desem bilmiyorum çünkü basvuru yapana kadar ay yapsam da kurtulsam diyor insan yaptıktan sonra da ne zaman gelecek acaba vize alacak mıyım yoksa ret mı gelecek surekli bir sorgulama halı 49 gun sürdü ve 49. Gun sonunda vizemizi cok sukur aldık. Suan İngiltere'deyim geleli 13 gun oldu çalıştığım yerde 1. Haftamı doldurdum ikinci vize başvurusunu şimdiden düşünmeye başladım :)
herkes icin hayırlısı olsun insallah bekleyen herkes bir an once vizesine esine ailesine ulaşır.
Saygılar sevgiler..

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Ndogruel ve vizesi :)
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2015 07:31 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 35
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
ndogruel Öncelikle hayırlı-uğurlu olsun, gözünüz aydın! Darısı en kısa zamanda başımıza olsun:)! Ben de haftaya başvuruyorum inşallah:) Çok stresli bir başvuru yaşamışsın gerçekten tahmin edebiliyorum, ama sonu güzel olmuş önemli olan da bu:)
Benim sormak istediğim işe başlayalı 1 hafta oldu demişsin, çok kısa bir süre olduğu için sormak istedim sen ayrıca iş ile birlikte mi gittin? Yoksa gitmeden önce buradan mı başvurup bulmuştun?
Tekrar tebrikler! Mutluluklar, sevgiler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2015 15:51 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Iyi dilekleriniz icin tesekkurler Dyilmaz
2 Eylül Çarşamba geldim bunu takip eden Pazartesi ise başladım evet benim esimin kardeşi ile birlikte çalışıyoruz o ayarlamaları yaptı iki uc gun icinde bende çalısmaya başladım hatta banka hesabını dun açabildim adres beyanı istedikleri icin council tax bill'e kaydoldum onunla basburabildim. NINO'ya yine yeni başvurdum insallah gönderecekler kartı yakında. Herhangi bir soru olursa lütfen sorun. Darısı sizin ve tum bekleyenlerin basına olsun insallah Bayram öncesi hediye olarak. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2015 20:44 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 76
Hayırlı olsun arkadaşım, darısı başımıza inşallah.Ama başvuruyu yaptıktan sonra daha rahat geciyor günler, bence yani :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2015 22:24 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 135
Vize Türü: ILR
Ruh Hali: Dost
Burcu: Terazi
Vizen, isin ve yeni yasamin hayirli olsun bakalim. Darisi bekleyen arkadaslara.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 08:08 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ndogruel Merhaba, UK'e ulaştığın zaman resmi olarak hangi işlemleri yaptın, yapmak gerekiyor? Örneğin Londra Türk Büyükelçiliğine gidip "ben artık buradayım" diye ikamet bildirmek gerekiyor mu?
en güncel bilgi sende olabilir düşüncesiyle sana danışmak istedim.
Çok Teşekkürler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 09:03 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Merhaba [url]Dyilmaz[/url]
UK'ye giris yaptığın zaman 20 gun içerisinde londra turk büyükelçiliğine ikamet ettigin adresi bildirmen gerekiyor belgeyi büyükelçilik web sitesinde nüfus bolumunden çıktısını alıp doldurduktan sonra posta yoluyla gonderebilirsiniz. Ben Turkiye'deyken değiştirdim nüfus müdürlüğünden ama gelince posta yoluyla da yaptım belli olmaz bizimkilerin işi :) e Devlet'ten baktım adresim burası gözüküyor resmi olarak. Halen Turkiye'de iseniz ptt den e devlet şifresinizi alıp aktif hale getirmeniz ise yarayacaktir.
Saygılar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2015 08:40 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ndogruel çok teşekkür ederim geri dönüş için. Bir noktayı tam olarak anlayamadım:( şimdi Londra Büyükelçilik WEB sitesinden ikematgah kağıdı dolduruyorum ok, sonra onlara postalıyorum, posta ile de kabul etmeleri iyi ayrıca ok.
e-devlet kullanıyorum, gitmeden buradan yapabileceğim bir işlem daha mı var onu tam anlayamadım? Türkiye'den gitmeden nüfus müdürlüğü'ne gidip değiştirmek de mi gerekecektir?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2015 09:55 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 624
Aldığı teşekkür: 380
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Ruh Hali: Mutlu
Dyilmaz yazdı:
ndogruel çok teşekkür ederim geri dönüş için. Bir noktayı tam olarak anlayamadım:( şimdi Londra Büyükelçilik WEB sitesinden ikematgah kağıdı dolduruyorum ok, sonra onlara postalıyorum, posta ile de kabul etmeleri iyi ayrıca ok.
e-devlet kullanıyorum, gitmeden buradan yapabileceğim bir işlem daha mı var onu tam anlayamadım? Türkiye'den gitmeden nüfus müdürlüğü'ne gidip değiştirmek de mi gerekecektir?

Hayır o tam garantili olsun diye iki taraftan da yapmanı önermiş canım. Bence de mantıklı ;)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2015 08:20 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Dyilmaz yazdı:

Aynen Dyilmaz ben tr den ve uk den yaptım iki taraftan da garanti olsun diye bizim bürokrasi malum :)
Genel saglık sigortasını kapattiramamistim tr de iken simdi adresim değişti ailemden biri gidip kapattiracak. Adres değişmeden sigortayı kapatmıyorlar haberiniz olsun.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: