Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Nis 2017 06:20

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hayalimiz Gerçek Oldu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2013 22:01 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 37
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Terazi
Merhaba Arkadaşlar

Ben aslinda bu yola 15.08.2012 baslasdim ve ilk basvurum red ile sonuclandi. Aradan gen 1 yildanan sonra forumvisa4uk siz arkadaslardan topladigim bilgiler ile nihaetinde mutlu sona vardik bu cok sancili uzun bir surec oldu ama hepsi geride kaldi arkadaslar ayaklarimiz yere basmiyor su anda allah herkeze bu mutlulugu nasip etsin :)

benim hikayem formumuzda bulunan arkadaslarin durumlari kadar zor olamsada bizi gercekten cok yoran bir surec oldu. Bundan kastim esim tum surec boyunca yanimda idi tek teselimiz bu ancak hic olmak istemedigi bir yerde ve cogunuz eminim bana bu konuda hak verecektir neden islerin olmadigi ve bu kadar ayrintili oldugunu anlayamiyarak ile birlikte hem bana hem kendine cok stres yapti.
Gelelim bizim surecimize esimle 2005 mart ayinda tanistim esim 2005 mayis ayinda temelli Turkiyeye tasindi ve su ana kadar burda benimle yasiyor 2006 kasim ayinda evlendik yani 7 yillik evliyiz. Cocugumuz yok ancak cok sevdigimiz bir kopegimiz var adi joey cinsi boxer tam bir haylaz 8 haftalik iken ailemize katildi ve 8 yildir bizimle aslinda 8 yil demiylelim cunku joeyi 2012 ekim ayinda uk'ye goturduk (bilmem hatirlarmisiniz uk'ye pet goturmek konusunda yorumlarim olmustu cok zor bir surec ama inanin benim kopek bende kolay gitti uk'ye :) ) goturme nedenimize gelirsek tam anlamiyla bizim kalin kafaligimiz 2012 agustos ayinda yapmis oldugum entry clearance basvurumuzdan once 2 kez cok kolay bir sekilde family visit vizesi aldigimdan ve o vakit 6 yillik evliligimize guvenerek ve yeni degisen kanunu tam anlamadan basvurumuzu yaptik ve kesin aliriz gozuyle bakara joeyi ekim ayinda esim ile uk'ye gonderdik 15.10.2012 yolculuk tarihileridi 17.10.2012 tarihinde o hepimizin nefret ettigi Arrived at visa section ibaresi degisti ve heycan tavan yapti sonuc hanim ve bizim dort ayakli arkadsimiza uk ticket bize kocaman bir red. O anda hayat durdu aptaligimizami yanarsin hanim ve joeyin uk'de olduguna mi. Herneyse bu gercek bizi bir osmanli tokati yemis gibi kendimize getirdi ve esim ile bunun ustesinden gelecgimize kendimizi inandirdik. Red almama ragmen 2012 kasim sonunda familiy visit vizesine basvurdum ve konsolosluga gonderdigim evraklarin icine bir mektup yazdim entry clearance vizesi almaya vazgecmedigimizi ancak bunu kanun ve kuralar dahilinde yapacagimizi family visit vizesini sadece ailem ile birlikte xmasi gecirmek icin istedigimi belirtim ve esim ile Turkiye'ye donup evimiz satip financial requiermenti yerine getirdikten sonra yeniden basvuracagimizi yazdim. Inanilmasi zor ama family visit vizesini verdiler ve 16 gunlugune uk'ye gittim ve bu gittigimde esimle hersey olcup tartip orada bir hayat kurmak istedigimizi bir kez daha tegit etmis olduk.
2013 ocak ayinda esim ile Turkiye'ye donduk ve Ocak sonunda evimizi satisa koyduk ve sansimiz yaver gitti 2 hafta icinde satildi financial requirementi yerine getirmek icin 6 ay bekledikten sonra Agustos 27'de basvurumuzu yaptik tabi bu 6 ayda bos durmadik bize uk'den bir imigration advisor yardimci oldu daha dogrusu bir sirket adini yazmiyorum cunku adamlar afedersiniz bir b..... anladiklari yok adam basvuru formunuza kadar biz dolduruyoruz diyor ben uyarmasam pasaport numarami yanlis yaziyor :) hanimi mutlu ve rahat etirmek icin onlara katlandim. Ama en iyi yardim, fikir ve yollari ise "the one and only forumvisa4uk ailesinden" aldim o yuzden formda bulunan herkeze ve yonetici arkadaslar cok tesekkur ederim.
Esim ve ben islerimizden hic memnun degildik cok ama cok stresli bu yuzden vize ciksin cikmasin ikimizde isten ayrilacaktik ama insan bir yandanda teredut etmiyor degil herneyse o riski de aldik ve ben 31.10.2013 de esim ise 04.11.2013 de isten ayrildi. Vizeden ses yok, evi sattik, isten ayrildik evde ben hanima hanim bana bakiyor ne olacak diye bekliyoruz. En zor surec bu oldu hergun 2 saat yugruse cikiyoruz kendimize mesgale ariyoruz biryandan hayal kuruyoruz ama her hayalin sonunda paronoyak bir sekilde vize cikmama senaryolari aklimiza geliyor. Herneyse fazla uzatmayayim WB bayan 12 hafta surer dedi ve 12 hafta surdu bu 12 hafta icinde bilmem sizde oldumu cok farkli sekilerde haberi almak ile ilgili dusunceler oluyor iste arrived at visa section ibaresi degistiginde hanima soyle supriz yaparim yok boyle soylerim derken hicte oyle olmadi hic umadigim sekilde gelisti haber almamiz, yukarida belirtigim bir b..... yaramayan imigration advisor bize gonderdigi mailde benim emailimi yanlis yazmis o yuzden cevap bana gelmedi esime geldi ben supriz yapayim hayali kurarken hanim bana cok tatli bir supriz yapti yugregimiz duracakti o gun hic unutmam gunlerden gecen cuma 15.11.2013. Gelelim hayalini kurdugumuz ikinci kisma tabi haberi aldiktan sonra paketi almak ve acmak var onu soyle dusunmustum hanim ile ups gider aliriz sonra hemen arkasindaki parka oturur kim acacak diye yazi tura atariz diye, sizce oyle oldu mu? Tabiki hayir yukarida belirtigim gibi avukatdan haber bize cuma sabahi geldi oturdugumuz yerden dolayi bu su anlama geliyor cuma gunu kargoya verirler ise elimize pazartesi gecer. Butun gun visainfoservises web sayfasini kontrol ettim ibare degissinde kargoya versinler diye ve sonunda degisti saat 16:30'da ama ups'den herhangi bir mesaj gelmedi bekle babam bekle dua ediyoruz cuma alsinlar diye pazartesiye kalirsa carsamba demek. Yok mesaj yok gelmedi umudu kesdim ve hanim ile aksam yemeginden sonra yugruse ciktik ve telefonu evde birakmistim. Yugrusten geldikten sonra telefona bir baktim teslim almislar ve pazartesi burda olacagini yazmislar bu 3 gece demek 3 uykusuz gece. Yapabildikmi sizce? Tabiki hayir Cumartesi paketin geldigi en yakin dagitim iline giderek dagitim merkezinin onunde 1.5 saat kamyonun gelmesini bekledikten sonra paketi aldik. Sonunda elimde kirmizi kargo paketi duruyor hanimin benzi atti yazi tura yalan oldu yirttim paketi red mektubu ararken sok oldum cunku red mektubu yoktu sayfalara bakarken esim benden once gorerek bir ciglik aldik diye bagirdi ve aglamaya basladi birbirimize, kargodaki arkadaslar ile bir sevinc kucaklasip evimize donduk ve bu hafta sonunu guzel hayaler ve stresiz bir sekilde gecirdik. Allah herkeze bunu nasip eder insallah ve herkez ailelerine ve hayalerine kavusur. Bu surec bizim icin tami tamina 1.5 yil surdu ancak forumda okudugum cogu durum kadar zor degildi cunku benim sansim esim yanimda idi ancak en karamsar animizda ve kafamizda kurdugumuz tum olumsuz dusuncelere isik tutan ve umut veren forumvisa4uk yoneticileri siz harikasiniz ve cok guzel bir is yapiyorsunuz.

Benden simdilik bu kadar hikayemi sonuna kadar okuduysanuz zamaniniz icin tesekkurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2013 22:28 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 42
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: aile birleşim
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
tebrik ederim ala mutlu etsin huzurlu ol hayırlı yolculuklar bo kazançalar çektin acının stresin inşallah sefasını mutlulugunu süremni temelli eder ileri yıllarında başarılar diler ailene selamlar yolun acık olsun bahtın acık olsun güle güleeee

hmmmmm bu arada yarın benimde 19 kasım evlilik yıl dönümüm çok
üzügünüm 2 nci yılımıza giriyoruz ama bu yılda kutluyamadık artık yarın internette kutlarız hüzünlüyüm kafam bozuk hanımda öyle 19 kasım adamada koyor kardeşim beeeeeee
banada acı koyuyor beeee

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Hayalimiz Gerçek Oldu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 00:09 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4546
Aldığı teşekkür: 3050
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
ferit çakır sonlara doğru gözlerimi doldurdun valla :))) bir anda kendi yaşadıklarım aklıma geldi tv de ki yabancı filmde arkadan çalan hüzünlü müzikte tuzu biberi oldu :D

Çok tebrik ederim cidden işte hakikatten herkesin bir hikayesi var ve herkes neler neler yaşıyor...

Allah mutluluğunuzu daim etsin ve seninkisi gibi bir birinden güzel başarı hikayeleri okumayı bize nasip etsin inşallah

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 00:33 
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 640
Aldığı teşekkür: 604
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Allah bi ömür mutlu etsin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 04:51 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 109
Aldığı teşekkür: 44
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Ret Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Tebrik ederim yılmadan usunmadan tüm olumsuzluklara ragmen almışsınız vizenizi. Umarım bundan sonrada herşey istediğiniz gibi olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 08:39 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 232
Sen üşenmeden yazmışsın tabiki sonuna kadar okuyacağız. Güzel bir hikayen var gerçekten en güzelide eşinle beraber atlatmışsın herşeyi. Ama mutlu son en önemlisi bu er yada geç kavuşmuşsun.

Tebrikler tekrardan

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 09:27 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 102
Aldığı teşekkür: 71
Vize Türü:
Ruh Hali: Duygusal
ferit cakır yazıyı okurken inan cok duygulandım,allah mutlulugunuzun daim etsin ,eşinle mutlu uzun bir yasam dilerim...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 11:10 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1229
Aldığı teşekkür: 1010
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
O kadar samimi bir paylaşım olmuş ki gözlerim doldu okurken.. Mutluluğunuz daimi olsun arkadaşım..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 17:46 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Aslan
valla sonuna kadar okuyamadım çok abartmışsın ,okudugum yerlerdede.sonuçta bir ingilitere vizesi ve bir günahkarlar inanmazlar şirk ve ISLAM düşmanı insanlar gıybetın olmadığı arkadan bıçaklanmanın olmadığı esrarın her 5 kişiden birinin içtiği diğer uyuşturucuların her sokakta heryerde olduğu zinanın her evde olduğu ve ana babanın buna çok hoşgörülü olduğu (sözüm ona my daughters partner.youngest,they can do what they want diyen babalara ve analara) alkolün milli ve dini içki olduğu kumarın her mahallede olduğu AFGANISTANA asker gonderip bir de bunun adına ;biz sadece yardım etmek istiyoruz deyip binlerce MÜSLÜMANI katleden bir İNGİLTERE .daha doğrusu UNITED KINGDOM.BRİTİSH.gerçi ingilizler pek sevmez ben britişim demeyi.ama hepsi aynı. WELCOME TO ENGLAND kardeş.ALLAHIM seni O;NUN NURUNDAN faydanılmayı nasip etsin İNŞALLAH.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2013 17:52 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 232
titicik yazdı:
valla sonuna kadar okuyamadım çok abartmışsın ,okudugum yerlerdede.sonuçta bir ingilitere vizesi ve bir günahkarlar inanmazlar şirk ve ISLAM düşmanı insanlar gıybetın olmadığı arkadan bıçaklanmanın olmadığı esrarın her 5 kişiden birinin içtiği diğer uyuşturucuların her sokakta heryerde olduğu zinanın her evde olduğu ve ana babanın buna çok hoşgörülü olduğu (sözüm ona my daughters partner.youngest,they can do what they want diyen babalara ve analara) alkolün milli ve dini içki olduğu kumarın her mahallede olduğu AFGANISTANA asker gonderip bir de bunun adına ;biz sadece yardım etmek istiyoruz deyip binlerce MÜSLÜMANI katleden bir İNGİLTERE .daha doğrusu UNITED KINGDOM.BRİTİSH.gerçi ingilizler pek sevmez ben britişim demeyi.ama hepsi aynı bok.WELCOME TO ENGLAND kardeş.ALLAHIM seni O;NUN NURUNDAN faydanılmayı nasip etsin İNŞALLAH.

Din sömürgesi ile yaşayan, İnsan onuruna sahip çıkılmayan, hiçbir hak ve özgürlüğün olmadığı, kadınlara değer verilmeyen, İnsan haklarının olmadığı, konuşamadığın, görüşünü söyleyemediğin, din sömrgesi altında tacizlerin olduğu, müslümanlık'tan başka birşeyin kabul görmediği, müslüman değilsen birşey sahibi bile olamayacağın, onlardan değilsen hiçbirşey sayılacağın, Eşcinsellerin, Ataistlerin dışlandığı, dövüldüğü, askere bile alınırken hasta olarak kabul edilip eşcinsel teşhisi konulduğu....

Otobüslerde, minibüslerde, kalabalık ortamlarda eşini sıkıca tutmazsan tacize uğrayabileceği, sokakta yanlız başına yürüyemeceği, sesini duyurabilmek için polise veya bir yetkiliye abi çekmek zorunda olduğun..

heralde sabaha kadar yazarım, Come to TURKEY...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: