Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Şub 2017 21:54

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

tekrar başvuru halinde tahmini onay acaba nekadar olur?
%70 38%  38%  [ 3 ]
%20 13%  13%  [ 1 ]
%100 25%  25%  [ 2 ]
%50 25%  25%  [ 2 ]
%2 0%  0%  [ 0 ]
%85 0%  0%  [ 0 ]
Toplam oy : 8
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: RED MEKTUBU VE TEKRAR BAŞVURU
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 07:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
merhaba arkadaşlar
ingiltere turistik ve arkadaş ziyareti için başvuruda bulundum, formu doldururken girmiş olduğum maaş tutarı (2400) resmi olarak asgari görünüyorum bordroda yazan(1300) red mektubunda da söylemiş bunu kanıtlayacak bir belge yok diye ayriyeten bankaya ani giren paranın kaynağını açıklamadığım için inandırıcı bulunmadı
4 adet kira kontratı gösterdim tapu araç ruhsatı falan yinede mali durumumu inandırıcı bulmamışlar
tekrar başvurmayı düşünüyorum
sizce formu doldururken maaş bilgisini resmiyetteki'ne göre mi girmeliyim buda çelişir mi önceki başvuru ile nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum
-davetiyem vardı
-09,2015 tarihinden buyana aynı yerde çalışıyorum
-daha önce 04,2016 tarihinde 4 günlük bir fransa gezim oldu onun dışında yurt dışı çıkışı yok
-kiralar bankaya yatmıyor elden alıyorum onun dışında aktif olarak banka hesabımdan kredi borcumu ödüyorum giriş çıkış oluyor hesapta
-bankaya (18000tl) annemin hesabından kendi hesabıma havale yapmıştım ve bunun açıklamasını belirtmemiştim sponsorum olmadığını ve gezi masraflarımı kendim karşılayacağımı söylemiştim.
"tekrar başvurmayı yardım lütfen...

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 13:37 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 66
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Ya arkadaş yani var ya, aynı hata tekrar tekrar yapılıyor. Şu banka hesaplarınıza, durduk yere binlerce liralık kaynağı belirsiz para yatırmayın. Yatırdıysanız da neden yatırdığınızı açıklayın.

Daha başka bir yere yazmıştın, orada da sana cevabı yazdım. Bordronda ne yazıyorsa maaş olarak onu yazacaksın. Artı olarak 1300 liranın bile doğru düzgün yatmadığından bahsetmiş vize memuru. Ve şüpheye düşmüş. Annenin hesabından 18000 lira yatırdığın için de, bunu annenin sana verdiğini açıklayan bir yazı olması lazım. Aksi takdirde bu şartlar altında tekrar başvursan da red alırsın.

Kirayı da elden aldığın için bu geliri kanıtlayamazsın. Zaten kanunen bankaya yatması gerekiyor. Bankaya yattığı takdirde, bu kira gelirlerini kira kontratları ve ev tapularıyla birlikte gösterebilirsin.

Benim tavsiyem, kiraları vs bankadan alacak şekilde ayarlaman. Ve vizeye tekrar 6-7 ay sonra başvurman olur. Şu durumda aynı şekilde yapılacak bir başvuruda red oranı %100'dür.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 14:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: İkizler
hampshire
Şubat 20 için uçak bileti almıştım mantıklı bir başvuru yapmaya ve konuyu açıklamayı düşünüyordum ama %100 red edilir demen gardımı düşürdü şuan :/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 16:10 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 66
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Yapacak bir şey yok. İngiltere vizesine başvururken uçak biletleri de alınmamalı. Bu vize verileceğini garantilemez. Planlanan tarihlerdeki uçuşların çıktıları gösterilse yeterlidir. UK turist vizesi zaten en az 6 ay çok girişli olarak verilir. Uçak bileti zımbırtısını isteyen ülkeler Schengen ülkeleridir. Ama ben illa uçak bileti de ekleyeceğim diyorsan, iptal edebileceğin bir rezervasyon yaptırabilirsin. Ancak uçak bileti hiçbir şeyi garantilemez. Bir daha başvururken vizeyi almadan, uçak bileti alma.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 20:40 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 44
Vize Türü:
Burcu: -
schengen de bile artık coğu ülke uçak, otel vs almayın diyor. Keşke başvurmadan önce birine danışsaydın. 10 kişiden 9 u bu şekilde başvurma sakın derdi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: