Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Tem 2018 14:46

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10596 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1047, 1048, 1049, 1050, 1051, 1052, 1053 ... 1060  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2018 22:10 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 24
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Arkadaslar,simdi burada mesela sikinti yasiyacak olanlardan birisi benim.

Esimi getirmek uzere 23 Nisan'da basvuru yaptik.Kendisi Turkiye'de ve artik Turkiye'de basvurularin sonuclanma sureleri ; 8 haftadan 12 haftaya cikmis.Allah'in izniyle vizeyi alirsa,2023'de basvuracak ILR'ye. Benimki ise 2020'den,2021'e uzadi. En ama en kotusude 2500 pound civari olan odeme. Nasil olduysa basvurularin hepsini bedava birakmislar ama ILR basvuru yaparken cok ciddi bi para alacaklar. Life in the UK zaten ben onumuzde ki 2-3 haftaya girer gecerim. Kitabi Ekim 2017'de siparis etmistim. Kolay gibi gorunuyor onu gecmek. Ingilizcem Allaha'a sukur iyi. Ama yani gercekten bu kararin bize vurmamasi gerekiyordu. 16 Mart sonrasi basvuranlar icin gecerli olmaliydi.

Hakkimizda hayirlisi. Ne varsa bizim nesilin basina geliyor. Tuttugumuz futbol takimi sampiyon olmaz,siyasette destekledigimiz parti kazanamaz,Ingiltere'ye geliriz ve milletin son 10 sene de takir takir aldigi vatandaslik bize gelince azap yoluna doner.

Tevekkul,ne diyelim. Rabbim hayirlisini versin. Ama herseyi de Allah'a birakmak olmaz.Hakkimizi da aramaliyiz.

Herkese iyi aksamlar.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2018 08:52 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Eger kazanilmis hakkimizi aramazsak brexitten sonra aleyhimize cikacak seylerde de susmak zorunda kalacagiz. Life in uk ve ingilizce sinavlarina bisey demem. Bence bu ulkede gocen her insanin bu sinava girmesi gerekli dili ve kulturu biraz bilmek adina. Ucreti de bence bu vizeyi alan her kisi karsilayabilir. Ama yapilan tek haksizlik indefiniti beklerken bize tekrar uzatma verilecek olmasi. Ben ve benim gibiler 3 yil icinde indefinite almak icin belgeleri toplayip teslim edecekti. Ama simdi bu hem uzatma icin hem de 5 yil tamamladiktan sonra indefinite icin olacal. Adil bir kararin soyle olmasi gerekirdi: 3 yillik uzatma vizeleri olanlar, yani elinde 3 yil sonra indefinite basvurabilirsiniz mektubu olanlarin 3 yil bitiminde indefinite almalari gerekir. 1 yillik vizeleri olanlar uzatma vizelerinde 4 yil almalari lazim ve yeni basvuracak olanlara da ayni yol izlenmeli. Benim gibi dusunenler varsa lutfen en kisa zamanda toplanip hakkimizi arayalim. En azindan diger sartlari kabul edip sadece 3 yil sonunda indefinite hakkimizi isteyelim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2018 11:02 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaslar, benim 4 yil doldu ve Su andan itibaren 11temmuza kadar surem var başvuru icin. Oturuma mi yoksa uzatmaya mi başvurmalıyım,tesekkurler herkese kolay gelsin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2018 11:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
bir antlasma tek tarafli olarak guncellenebilir mi bir bilene sormak lazim hampshire

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2018 19:25 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 272
Vize Türü: ECAA 2
Burcu: Koç
İhtarnameye gelecek cevaba göre önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceğimize karar vereceğiz. Artık önümüzde yayınlanmış bir kategori var. Bu kategori 16 Mart kurbanlarını etkileyecek mi etkilemeyecek mi bilmiyoruz. Çünkü yeni açıklanan kategoriler 6 Temmuz'da uygulamaya konulacak. Onun öncesinde, hangi kurallar geçerliyse onlar üzerinden başvuru yapılır diyor. Ancak 16 Mart kurallarını mı kastediyorlar, öncesini mi, şu aşamada bilmiyoruz. Kısa bir zaman içinde netleşecektir. Biz de ona göre gardımızı alacağız. Gelişmelerden haberdar ederim.

http://www.aotb.org.uk | http://www.facebook.com/aotb.org.uk | http://www.twitter.com/aotborguk

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2018 23:05 
Kullanıcı avatarı
merhaba arkadaslar..

yeni degisiklikler brexit sonrasininda kurallari olacak sekilde yapilmis. aslında çok olumlu bu gelişme. Kullanilan dile biraz onyargisiz bakmak lazım.

6 temmuza kadar olan basvurularsa ILR bavurus olarak alinacak. muhtemelen bugun yeni formu yayinlayacaklar. Hali hazırda yapilmis başvurular icin de açıklama yapialcaktir diye düşünüyorum.

başvurusunun son gunu 4 ağustos ve oncesi olan tum arkadaslara tavsiyem basvurularini 6 temmuzdan once yaparak ILR haklarını ellerinde tutmalaridir. eksik evraklarini sonrada tamamlayabilirler.

çok fazla başvuru birikmesi ve yaz tatilinden dolayı muhtemelen soncular yine 6-7 ayda gelcektir ancak nispetene iyi yönleri olan bir durum soz konusu.

en büyük hayal kirikligi 4 -5 agustosdan sonra başvuru hakki olan 3 yıllık arkadaslarimiz icin . umarım hukuki yola gerek kalmadan haklarını alabilirler.

saygi ve sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2018 02:16 
Kullanıcı avatarı
yukardaki açıklamama ilave olarak yazıyorum.

home office bir önceki başvuru formunu arşive kaldirmis. bundan sonra basvurlar online yapılıyor. ben uyumadım başvurumu kendim ve ailem icin yaptım.

15 gun gecmemek kaydı ile beiometrik kayıt icin post office gitmem lazım. onun barkodlu evragi online başvuru sonunda bilgisayarınıza yukeniyo.

gerekli evrak listelerisnide çok güzel yapmışlar. gayet özet. evraklar icinde 15 gun sure vermişler biyometrik gibi.

başvuru ücret kısmına gelince ücretsiz oldugunu söyleyip sonraki sayfaya geciyorusnuz.

ILR yada Uzatma suresi ile ilgili bi ibare göremedim . gelen mailleri inceleyip baska bişey bulursam burdan paylasirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2018 09:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: ECAA2
Burcu: Boğa
Ahmed yazdı:
merhaba arkadaslar..

yeni degisiklikler brexit sonrasininda kurallari olacak sekilde yapilmis. aslında çok olumlu bu gelişme. Kullanilan dile biraz onyargisiz bakmak lazım.

6 temmuza kadar olan basvurularsa ILR bavurus olarak alinacak. muhtemelen bugun yeni formu yayinlayacaklar. Hali hazırda yapilmis başvurular icin de açıklama yapialcaktir diye düşünüyorum.

başvurusunun son gunu 4 ağustos ve oncesi olan tum arkadaslara tavsiyem basvurularini 6 temmuzdan once yaparak ILR haklarını ellerinde tutmalaridir. eksik evraklarini sonrada tamamlayabilirler.

çok fazla başvuru birikmesi ve yaz tatilinden dolayı muhtemelen soncular yine 6-7 ayda gelcektir ancak nispetene iyi yönleri olan bir durum soz konusu.

en büyük hayal kirikligi 4 -5 agustosdan sonra başvuru hakki olan 3 yıllık arkadaslarimiz icin . umarım hukuki yola gerek kalmadan haklarını alabilirler.

saygi ve sevgiler

Demek istediğinizi anlamadım ve kafamı karıştırdı...

Ben 15 Nisan'da başvurdum haliyle IRL kalktığı icin 3 yillik bir baska uzatma olarak basvurumu online yaptim. Bahsettigin gibi biometric beklemedim islemin sonunda cikti verdi ve ben post office'e 1 gun sonra gidip halletmistim. Simdi benim basvurumu otomatik olarak IRL mi sayacak? Yoksa bana 3 yillik uzatma daha mi verecekler? (1+3+3 oluyor)

Tesekkur ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2018 09:07 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Ahmed yazdı:
yukardaki açıklamama ilave olarak yazıyorum.

home office bir önceki başvuru formunu arşive kaldirmis. bundan sonra basvurlar online yapılıyor. ben uyumadım başvurumu kendim ve ailem icin yaptım.

15 gun gecmemek kaydı ile beiometrik kayıt icin post office gitmem lazım. onun barkodlu evragi online başvuru sonunda bilgisayarınıza yukeniyo.

gerekli evrak listelerisnide çok güzel yapmışlar. gayet özet. evraklar icinde 15 gun sure vermişler biyometrik gibi.

başvuru ücret kısmına gelince ücretsiz oldugunu söyleyip sonraki sayfaya geciyorusnuz.

ILR yada Uzatma suresi ile ilgili bi ibare göremedim . gelen mailleri inceleyip baska bişey bulursam burdan paylasirim.

Sevgili Ahmed,

Ben acikcasi, emin degilim onceki basvurularin ve su andaki basvurularin ILR olarak degerlendirilecegine. Acaba bu senin yorumun mu, yoksa baska bir ya da bir kac kaynaktan mi bu bilgiyi edindin.

Yanlis anlama, umarim dedigin gibidir. Ancak, ben basvurumu 16Mart'tan sonra yaptim. Eski formu (ILR) kullanarak. Ama bana gonderilen bir mektup, basvurunun ILR olarak degil 3 yillik ilave uzatma olarak degerlendirilecegini bildiriyor.

Ama bir taraftan da yeni kurallar, 6 Temmuz kuralini getirdi. Esim avukat. Onunla da bu konuyu gorustuk tartistik. Ben de senin dedigini savundum. Ama hukukcu olarak gorusu, son derece yoruma acik oldugu ve eski kurallarin Home Office tarafindan yayinlanan 16 Mart tarihli policy olarak da dusunulebilecegini soyluyor.

Kisacasi kafamiz daha da karisti.

NE OLUYOR? BIZIM ICERIDE OLAN BASVURULARIN AKIBETI NE OLACAK?

Sevgiler

Hadi Hayirlisi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2018 09:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
Burcu: Koç
Home Office son noktayi koydu oyunun kurallarini degistirdi bu saatten sonra yapacagi bisey olmayacak gibi 16 mart 2018 tarihinden hali hazirda 1 yillik 3 yillik ve ILR basvurusu yapmamis kisilerin basvurulari 5 yil uzerinden degerlendirilecek ve 5 yilin sonunda ILR basvurusu yapilacak gibi duruyor. Buyuk bir olasilikla Brexit sonrasinda da bu konu yeniden gundeme gelecektir. Gercekten olumu gosterip sitmaya razi ettiler. Herkesin hakkinda hayirlisi olsun.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10596 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1047, 1048, 1049, 1050, 1051, 1052, 1053 ... 1060  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: