Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Haz 2017 00:01

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 07:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Selamlar,
Son gelismeler dolayisiyla bekleme sureleri tolere edilebilir durumu asti. Ben bu durumu mahkemeye goturmek istiyorum. Yalniz tek basima gitmenin hicbir anlami yok. Birlik olup oyle gitmeliyiz ve bu is immigration adviser lara birakilmayacak kadar ciddi.
Aranizda mahkeme tecrubesi olan varsa lutfen paylassin. O noktadan devam edebiliriz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 07:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yay
Ben 2 hafta icinde ILR basvurusu yapacagim, ancak gorunen o ki, bana da once 6 ay sonra bir 6 ay daha bekleme mektubu gelecek. Bu kabul edilebilir birsey degil. Ben de size destege hazirim. Mahkeme home office i hizaya cekebilir, high-court olmaz ise, insan haklari mahkemesi. Bu ulkeye adalet ve kurumlarin isleyisine guvendigim icin geldim, 4 yilimi yakip geri donmek icin degil.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 07:57 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
swcontractor yazdı:
Ben 2 hafta icinde ILR basvurusu yapacagim, ancak gorunen o ki, bana da once 6 ay sonra bir 6 ay daha bekleme mektubu gelecek. Bu kabul edilebilir birsey degil. Ben de size destege hazirim. Mahkeme home office i hizaya cekebilir, high-court olmaz ise, insan haklari mahkemesi. Bu ulkeye adalet ve kurumlarin isleyisine guvendigim icin geldim, 4 yilimi yakip geri donmek icin degil.

Bana başvurumu gönderdikten 6 ay sonra gelen mektupta bir 6 ay kadar daha beklemem gerekebileceği, eğer bu 6 ayın sonunda da sonuca varamazlarsa, bana tekrar yazıp ne kadar daha beklemem gerekeceğini bildirecekleri söylediler. Yani 1 yıl içinde mutlaka cevap alacaksınız diye birşey yok, daha da bekletebiliriz diyorlar...Hukuk ülkesi palavra. Paranın ve gücün herşeyin üstünde olduğu bir ülke burası, aynı diğer ülkeler gibi...

Hiç de şaşırmıyorum bu olanlara. Kendi konsolosluğumuz hükümetimiz bizim bu mağduriyetimizi umursamazsa İngiltere mi umursayacak... İngilterenin derdi kendi vatandaşlarının rahatı, bir de avrupayla free trade anlaşmalarına devam etmek...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 08:19 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü:
Bu konuda saglam, daha once home office e karsi dava kazanmis bir barrister bulunmasi gerekiyor, fakat bekleme suresi 6 ayi gecmis kisilerin dava acmasi daha iyi olur. freemovement.org.uk diye bir site var, immigration konularinda uzmanlarin da takip ettigi bir site, bu siteden 99 pounda 30 dk video chat danismanlik hizmeti veriliyor, fikir danisabilirsiniz. Vizesini almis kisilerin haklarinin korunmasi Ankara Anlasmasinda olan herkes icin cok onemli

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 08:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Benim 8 ayi gecti. Gercekten bir an once sonuclanmasi gerekir bu durumun. Icerideki basvurulari bekletmenin kanunen bir dayanagi oldugunu sanmiyorum. Benden 1-2 hafta once basvurup ILR alan insanla benim aramda bir fark olmamasi lazim, rastgele bir tarihte durdurmuslar sonucta.
Ama hic mahkeme isleriyle ugrasmadim bugune kadar. Duzgun bir sekilde yapmak lazim tabii, Aydogdu hikayesine donmemesi icin. Konsolosluk bir aciklama yapip da bilgi verir diye umuyorum ama sanirim o toplantidan da net bir bilgi cikmamis.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 09:15 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Kimseden fayda olmamakla birlikte, caresizce oturmamak lazim. Ben bu ulkedeki hukuk sistemine guveniyorum.
HomeOffice'e bu tavri yuzunden dava acilabilir mi ? , bunu bize soyleyebilecek, daha once benzer davalar ile ugrasmis avukat bilen var mi? Danismanlik ucretini odemek icin ben katkida bulunurum.

Eger uygun avukati bulursak, dava masraflarini karsilamak icin bir fon olusturmak gerekir, ben sahsen bu fona katilirim.
Baska fikri olan varsa paylassin lutfen.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 09:31 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü:
swcontractor yazdı:
Kimseden fayda olmamakla birlikte, caresizce oturmamak lazim. Ben bu ulkedeki hukuk sistemine guveniyorum.
HomeOffice'e bu tavri yuzunden dava acilabilir mi ? , bunu bize soyleyebilecek, daha once benzer davalar ile ugrasmis avukat bilen var mi? Danismanlik ucretini odemek icin ben katkida bulunurum.

Eger uygun avukati bulursak, dava masraflarini karsilamak icin bir fon olusturmak gerekir, ben sahsen bu fona katilirim.
Baska fikri olan varsa paylassin lutfen.

hsmp davasi var buna en iyi ornek, bu vize turunde 4 senede olan oturumu 5 e cikardilar, olay mahkemeye gitti ve hakim vize alindiginda kurallar neyse ona gore davranmaniz gerekir demisti, yani ankara anlasmasi bugun degisirse, indefinite suresi ve diger sartlar degistigi tarihten sonraki kisilere uygulanabilir, bu sekilde kazanilmis bir dava var, hsmp forum diye aratin google da, butun dava gelismelerini gorebilirsiniz.

Para toplamak icin de crowdfunding siteleri kullanilabilir, tabi once avukatlardan fiyat almak lazim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 09:48 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 11
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Arkadaslar cok onemli bir sey var. ingiltere artik avrupa birliginde olmayacagi icin Ankara Antlasmasinin -icerik degil- ama prosedur kurallarini istedigi gibi degistirebilir. Bildigimiz uzere hukumet paraya onem veren bir yapida. Bu yuzden bu vize turune de diger butun vize turlerinde oldugu gibi (Tier vizeleri, aile birlesimi vizeleri vs) "premium service" uygulamasi getirilmesi yuksek olasilik dahilinde. yani halihazirda basvuru yapmis olanlardan £500 civarindaki ucreti odedikleri takdirde basvurularina ilk once bakilmasi, ve premium service alanlarin hepsinin basvurularinin maximum 2 ay gibi bir surede sonuclanmasi olasi olabilir.

Her gecen gun yeni basvurulari Kabul ederken daha eylul 2016da yapilan basvurulari bile sonuclandirmamis olmalarindan kaynaklanan yigilmanin bu sekilde cozulmesi onlarin isine gelir. Ne dersiniz?

Dava acarsak davanin sonuclanmasi vs derken 1 bucuk yildan fazla sure gecicek zaten! Zaten normal sartlarda basvurularin sonuclanmasi bile o kadar surmez. Durumlar zaten kritik iken home office ile davalik olup dikkatleri negatif olarak uzerimize cekmek yerine boyle bir onergeyi onlara sunmak icin avukatlarimizla konusmak daha mantikli degil mi? Boyle birsey olursa zaten premium service saglamak icin yeni memurlar alicaklar. Yuksek mahkemeye gitmektense bu sekilde hem maddi hem manevi olarak daha az zararli cikariz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 10:40 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bookkeeper soylediklerin mantikli ama home office 'e bize "premium service uygulayin" istegini nasil ulastiracaksiniz. HomeOffice'le pazarlik yapacak leverage var mi elimizde ?
Brexit de gosterdi ki konu immigrationa gelince, immigrantlardan alinan para degil, gizli irkcilik temel faktor.
10K immigrant dan alacaklari 5mil. onemsediklerini hic sanmiyorum. Tazminat davalarinda mislisini oduyorlardir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 11:00 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 11
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Hayir bu sadece yigilmadan dolayi uzayan sureleri kisaltmak icin bir onerge. bize oturum verilip verilmemesiyle bir alakasi yok yani. Mesela aile birlesimi vizesinde premium fee yi oderseniz herkes 4 ay vs beklerken sizinki en gec 6 hafta icinde sonuclaniyor. Ama bu red ya da onay almanizi etkilemiyor, sadece basvurunuzu sure acisindan ayricalikli yapiyor. Sonucta yeni policy geldikten sonra yani ne yapicaklari belli olduktan sonra bu 1 yildir biriken basvuru yiginina bir yerden baslamalari lazim.

Diyelim ki karar (ennnn kotu ihtimalle felaket senaryosu ) herkese 10 yili tamamlayana kadar Leave to remain vermek. Yine de geregini yerine getirip getirmediklerini gormek icin butun basvurulara her halukarda bakmak zorundalar. Bu durumda eger sirayla bakmaya kalkarlarsa hala yeni basvurulari Kabul etmeye devam ettiklerini goz onunde bulundurursak haziran 2017 basvurularina gelmeleri bu hizla 1 bucuk yil surer.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: sams97 ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: