Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Şub 2017 11:46

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017 12:57 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
Merhaba,

Ankara antlaşması ile ilgili en güncel ve faydalı bilgilerin burada olduğunu gördüm ve kendi durumumu anlatıp sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Şu an İstanbul'da Tekstil üzerine kendi işimi yapıyorum ve İngiltere'de de bir çok müşterim var İngiltere ile aktif bir biçimde çalışıyorum. Ankara antlaşmasına başvurarak İngiltere'ye taşınmayı ve kendi işimi orada devam ettirmeyi düşünüyorum. İngiltere'de görüştüğüm bir avukat , Londra'ya gelip başvurarak 6 ay içinde vizemi alabileceğini söyledi ve bunun bana £2500 civarında bir masrafı olacağını söyledi.

Şu an 2019 a kadar geçerli İngiltere Vizem var, eşime de 6 aylık İngiltere vizesi için başvuracağım ancak Allah kısmet ederse Ağustos ayında bir bebek bekliyoruz ve şu an İngiltere'ye gitsek ve pasaportum 6 ay orada kalacak olursa doğumu İngiltere'de yapmamız gerekecek ve buda bizim için hem çok masraflı hem de çok zor olacak. Doğumdan sonra gidecek olursakta oraya gitmemiz Kasım-Aralık aylarını bulacak ve şu anki Brexit belirsizliği ile oldukça geç kalmış olacağız ve belki de Ankara Antlaşması hükmünü yiterecek bilemiyorum ama doğum öncesi gidip orada 6 ay bekleyemeyeceğimiz için bundan başka şans yok gibi görünüyor.

Benim size sormak istediğim konu şu; Ankara Antlaşmasına İstanbuldan başvurursam kabul oranının çok düşük olduğu söylendi , red alma ihtimalimiz daha yüksek, diyelim ki ben İstanbul'dan başvurdum ve red cevabı aldım , bu durumda benim 2019 Yılına kadar geçerli olan Turist/Business vizem de iptal olur mu? Eğer olmaz ise doğumdan sonra İngiltere'ye gidip oradan tekrar başvurup Ankara antlaşması vizesini alabilir miyim? Önceden red almış olursam bu yeniden başvurmama yada yeni başvuruda onay almama engelmidir?

Elimde business planım var ve müşterilerimden tavsiye mektupları ve benimle şu an çalışıtıklarını İngilterede kuracağım istede benimle çalışmaya devam edeceklerine dair yazılar alabilirim, sizce Ankara Antlaşması için kendim mi başvurmalıyım yoksa Avukat ile başvurmak çok daha avantajlımıdır? Bu konuda benim görüştüğüm tek bir avukat oldu ve benden £2500 istedi bu fiyat normalmidir?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017 15:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhaba,
Turkiye'den basvurularda kabul oranlari %50 civarinda ancak bankadaki para olarak sikintiniz yoksa ve gecerli bir is plani hazirlarsaniz 2-3 hafta icinde hem kendiniz hem de esiniz icin hizlica alabilirsiniz.
Anladigim kadariyla Ingilizce konusunda sikintiniz yok, bence Turkiye'den basvurun.
Ben de Turkiye'den basvurmustum, en onemli bakilan husus bankada yeterli paranizin olmasi (ve bu paranin son anda aktarilmis bir para olmamasi, sizin kazandiginiz para oldugunu ispatlayabilmeniz)
Diger dikkat edilecek konulari da forumda arayarak bulabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017 16:43 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 64
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Bu danışmanlara ben artık ağır küfür etmeye başlayacağım. Bu kadar da olmaz. İnsanları aptal yerine koyuyorlar.

Turker35, anladığım kadarıyla hali hazırda işini güzel bir şekilde yapıyorsun. İngilizcen de iyi muhtemelen. İş planın da var zaten. Danışmanla çalışman için hiçbir sebep yok.

Türkiye'den başvurunca red veriliyor hikayeleri tamamen uydurmaca. Ben dahil yüzlerce kişi Türkiye'den başvurup bu vizeden onay aldı. Bu danışmanlar insanları söğüşlemeye bakar hale geldi son zamanlarda. İngiltere'den başvurursan dedikleri gibi sonucun gelmesi tam 6 ay sürer. Ve bu 6 ay elin kolun bağlı İngiltere'de beklersin. Tek çalacağın kapı danışmanın kapısı olur. Onlar da hayrına sorularını cevaplamazlar.

Onun dışında 2500'ü kim istediyse, yürüsün gitsin işine. Sanki çok matah bir şey yapıyorlar. Bunların fiyatları 1200-1300 sterlindi bir aralar. Gittikçe uçmaya başladılar. Resmen umut tacirliği yapıyorlar. Tek yaptıkları ise, iş planını internetten buldukları bir iş planı yazarına yazdırıp, evraklarını belli bir sıraya koymak. Sonra da bir kapak yazısı yazmak. Bunları anladığım kadarıyla sen zaten kendin yapabilecek bir konumdasın.

Sadece sunduğun her şeyin kanıtının olduğuna dikkat et. Bankadaki rakamlar ile, verdiğin vergilerin, giren çıkan paraların, birbirine uyduğunu kanıtla.

Zaten kalanı iş planı sunmak, deneyim kanıtlamak, referans göstermek. İş planıyla ilgili takıldığın noktalar olursa belki bir muhasebeciye danışabilirsin.

İngiltere'den başvurursan, olası bir bir red durumunda turist vizen iptal olmaz. Ancak ilerideki zamanlarda yapacağın bir turist vizesi başvurusunda yaptığın Ankara Anlaşması başvurusu dikkate alınır.

Benim tavsiyem Türkiye'den başvurman yönünde olur. 2-3 hafta içersinde sonuçlanıyor. Ki red alsan bile, nedenlerini açıkça yazıyorlar. Duruma göre hareket edip, eksiklikleri giderip tekrar başvuru yapabilirsin. Şu andaki mevcut vizen ile UK'e gelip, bir pazar araştırması yapabilirsin misal. Daha sonra başvuru yaparken yazacağın bir kapak yazısında ve iş planında, UK ile halihazırda müşterilerinin olduğundan, büyük dinamik bir pazarın olduğundan, ve yapacağın işin pazarda yer edinebileceğinden, nasıl kar edeceğinden ve rakiplerinin kimler olduğundan ve onlara karşı nasıl rekabet edeceğinden bahsedersin. Olay genel hatlarıyla bundan ibaret.

Eşinle, doğacak çocuğunla İngiltere'de aylarca eli kolu bağlayıp, kendini zor duruma sokma derim ben.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2017 09:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
xiaedjdt yazdı:
Merhaba,
Turkiye'den basvurularda kabul oranlari %50 civarinda ancak bankadaki para olarak sikintiniz yoksa ve gecerli bir is plani hazirlarsaniz 2-3 hafta icinde hem kendiniz hem de esiniz icin hizlica alabilirsiniz.
Anladigim kadariyla Ingilizce konusunda sikintiniz yok, bence Turkiye'den basvurun.
Ben de Turkiye'den basvurmustum, en onemli bakilan husus bankada yeterli paranizin olmasi (ve bu paranin son anda aktarilmis bir para olmamasi, sizin kazandiginiz para oldugunu ispatlayabilmeniz)
Kolay gelsin.

Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim , siz ne zaman başvurmuştunuz ve onayınız ne kadar sürede geldi? Aracı firma mı kulandınız kendiniz mi başvurdunuz? Sizin sektörünüz nedir?

Bankadaki para olarak ne kadar bir meblağ yeterli görünüyor, 50-100K arası GBP yeterli olur sanırım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2017 09:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hampshire yazdı:
Bu danışmanlara ben artık ağır küfür etmeye başlayacağım. Bu kadar da olmaz. İnsanları aptal yerine koyuyorlar.

Turker35, anladığım kadarıyla hali hazırda işini güzel bir şekilde yapıyorsun. İngilizcen de iyi muhtemelen. İş planın da var zaten. Danışmanla çalışman için hiçbir sebep yok.

Türkiye'den başvurunca red veriliyor hikayeleri tamamen uydurmaca. Ben dahil yüzlerce kişi Türkiye'den başvurup bu vizeden onay aldı. Bu danışmanlar insanları söğüşlemeye bakar hale geldi son zamanlarda. İngiltere'den başvurursan dedikleri gibi sonucun gelmesi tam 6 ay sürer. Ve bu 6 ay elin kolun bağlı İngiltere'de beklersin. Tek çalacağın kapı danışmanın kapısı olur. Onlar da hayrına sorularını cevaplamazlar.

Onun dışında 2500'ü kim istediyse, yürüsün gitsin işine. Sanki çok matah bir şey yapıyorlar. Bunların fiyatları 1200-1300 sterlindi bir aralar. Gittikçe uçmaya başladılar. Resmen umut tacirliği yapıyorlar. Tek yaptıkları ise, iş planını internetten buldukları bir iş planı yazarına yazdırıp, evraklarını belli bir sıraya koymak. Sonra da bir kapak yazısı yazmak. Bunları anladığım kadarıyla sen zaten kendin yapabilecek bir konumdasın.

Sadece sunduğun her şeyin kanıtının olduğuna dikkat et. Bankadaki rakamlar ile, verdiğin vergilerin, giren çıkan paraların, birbirine uyduğunu kanıtla.

Zaten kalanı iş planı sunmak, deneyim kanıtlamak, referans göstermek. İş planıyla ilgili takıldığın noktalar olursa belki bir muhasebeciye danışabilirsin.

İngiltere'den başvurursan, olası bir bir red durumunda turist vizen iptal olmaz. Ancak ilerideki zamanlarda yapacağın bir turist vizesi başvurusunda yaptığın Ankara Anlaşması başvurusu dikkate alınır.

Benim tavsiyem Türkiye'den başvurman yönünde olur. 2-3 hafta içersinde sonuçlanıyor. Ki red alsan bile, nedenlerini açıkça yazıyorlar. Duruma göre hareket edip, eksiklikleri giderip tekrar başvuru yapabilirsin. Şu andaki mevcut vizen ile UK'e gelip, bir pazar araştırması yapabilirsin misal. Daha sonra başvuru yaparken yazacağın bir kapak yazısında ve iş planında, UK ile halihazırda müşterilerinin olduğundan, büyük dinamik bir pazarın olduğundan, ve yapacağın işin pazarda yer edinebileceğinden, nasıl kar edeceğinden ve rakiplerinin kimler olduğundan ve onlara karşı nasıl rekabet edeceğinden bahsedersin. Olay genel hatlarıyla bundan ibaret.

Eşinle, doğacak çocuğunla İngiltere'de aylarca eli kolu bağlayıp, kendini zor duruma sokma derim ben.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim , UK e devamlı girip çıkıyorum zaten, hatta Bu Mart yada Nisan ayında eşimide götürmeyi düşünüyorum, £2500 yapılan işe göre yüksek olabilir ama sonuçta hayatınızı değiştirecek bir adımda yatırım olarak düşünürseniz göze çokta yüksek gelmiyor , en azından işi daha garantiye almak için güzel ve pahalı bir sigorta gibide düşünülebilir :) Siz vizenizi ne zaman aldınız bilmiyorum ama TR nin son halinden sonra başvuruların çok arttığını ve vize konusunda daha seçici olabileceklerini düşünüyorum, inşallah hayırlısı olur.

BEn buradan başvurup vizemi laırsam eğer Ağustostan sonra bebeğimiz dünyaya gelince ona tekrar vize almak sorun olmaz sanırım , hiç bu durumda birisini tanıyormusunuz, Ankara antlaşmasından vizesini alan sonra TR de doğum yapıp bebeğine yeni vize çıkaran birisini?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2017 10:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Balık
Kendim basvurmustum bir bucuk yil kadar once ve 3 haftada aldim Istanbuldan. 10-15K GBP is kurulana kadar yasaminizi idame ettirmek icin, is kurulumu icin de sizin sektoru bilmedigim icin yorum yapamiyorum. Ancak 50K GBP nin vize almak icin yeterli olacagini dusunuyorum. Yalniz banka hesaplarini birlestirip tek hesapta sunayim derken , son anda aktarilan para seklinde gostermemeye calisin. 3 bankada zaman icinde biriktiyse, o bankalardan aldiginiz onayli dokumleri verin. Vizeye basvurudan hemen once yapilan aktarimlari supheyle karsiliyorlar bazen.
Onun disinda arabaniz , eviniz varsa onlarin da tapu belgelerini verebilirsiniz , pasif de olsa varlik olarak gostermek icin. Mesleki yeterlilik icin diploma asli, veya sertifika koyabilirsiniz.
Ilk yil vizesini almak sanildigi kadar zor degil, korkmayin , Burayi arastirip belgeleri eksiksiz verirseniz sorun olmayacaktir.
Ingilizceniz iyiyse danismana bence gerek yok.

Turker35 yazdı:
xiaedjdt yazdı:
Merhaba,
Kolay gelsin.

Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim , siz ne zaman başvurmuştunuz ve onayınız ne kadar sürede geldi? Aracı firma mı kulandınız kendiniz mi başvurdunuz? Sizin sektörünüz nedir?

Bankadaki para olarak ne kadar bir meblağ yeterli görünüyor, 50-100K arası GBP yeterli olur sanırım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2017 19:36 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
Merhaba
Biz de Türkiye den başvuracağız. Fiyat aralığı 1750/2500 gbp arasında.
Küçük yatırımcı oldugumuz için 9/10 bin gbp den fazla göstermememizi söylediler. Kişi başı maliyet.
Varlıklarınızın evinizi arabanızı göstermeyin dediler. Hesapta tutar olsun yeter dediler.kaynagı ise calıştıgımız için sorgulsmazlar dedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2017 06:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Baray yazdı:
Merhaba
Biz de Türkiye den başvuracağız. Fiyat aralığı 1750/2500 gbp arasında.
Küçük yatırımcı oldugumuz için 9/10 bin gbp den fazla göstermememizi söylediler. Kişi başı maliyet.
Varlıklarınızın evinizi arabanızı göstermeyin dediler. Hesapta tutar olsun yeter dediler.kaynagı ise calıştıgımız için sorgulsmazlar dedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba, neden cok fazla gostermenizi istemediler? Fazla gostermenizin riski neymis?

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz