Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eki 2018 22:55

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2470 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 247  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 01:25 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
FastUK19 yazdı:
Arkadaşlar merhaba,

28 Şubat tarihli başvurumuzun sonucunu bugün olumlu aldık,meğer vizemiz çıkmış ama haber geç gelmiş,UK'ye giriş yapmak için sadece 8 günümüz var.

Bu durumda gitmeden acil yapmamız gerekenler nelerdir?

Buraya gelmeden pek yapılacak bir şey yok açıkçası. Her şey buraya geldikten sonra başlayacak. Valizinizi hazırlayın ve gelin. Asıl olay buraya geldikten sonra yapacaklarınız.
Buraya geldikten sonra yapmanız gerekenler.
1. Öncelikle BR Kartınızı Post Officeten almanız.
2. Adres kaydı oluşturmanız. Burada adres kaydı çok önemli bir çok iş adres üzerinde yürüyor. Yaşayabileceğiniz bir yer bulmanız lazım. Bu oda kiralamakta olur ya da kendinize ait bir ev kiralamakta. Ev kiralarken zorluklar çıkartılabilir. Burada bir kaydınız, kredi geçmişiniz yok ama baz ev sahipleri evlerini kiralamayacak falan bir sürü sorun çıkabilir. Bunu yenmenin bir yolu kirayı misal 2 taksitle ödemek. Bu şekilde ikna olan ev sahibi çok
3. Artık ev işini hallettikten sonra yani adres proofu yaptıktan sonra Police registration yapacaksınız. Randevu alıp polis kaydını halletmeniz lazım. 34 pound fiyatı vardı en son. Değişmiş midir bilemiyorum.
4. Banka hesaplarının açılması. Adres proofsuz hesap açamazsınız. Ne personal ne de business. İlk kaydınız olacağı için her koşulda şubeye gitmeniz gerekmete. Bazı bankalar için randevu almanız lazım bazısı için doğrudan şubeye uğrayıp işlerinizi halledebilirsiniz. National Insurance olmadan hesap açmak istemeyenler olabilir o durumda başka bankalar ile görüşmeniz lazım.
5. National Insurance başvurusu. Artık Brnizi aldınız, eviniz(odanız) var polis kaydınız var, banka hesaplarınızı açtınız sırada NI var. Çalışmaya başladınız. Müşteri ya da müşterileriniz var.NI başvurus yapın. İngilterede başvurularda NI almak için telefon ile 15 20 dakika süren bir görüşme ile randevu alırsınız ve randevu günü evraklarınızı beyan edersiniz. Sonuç iki hafta içinde tarafınıza mail ile gönderilir. Türkiyeden Ankara Anlaşması başvurularında ise durum sanırım daha farklıydı eğer değişmediyse. Bu konuda çok bilgim yok.

Telefon hattı için. Geldiğinizde havalimanında bir hat almanıza gerek yok. Gideceğiniz şehirde herhangi bir telekominikasyon firmasından temin edebilirsiniz. Öncelikle yeni ve kaydınız olmadığı için sözleşmeli hat vermezler. Onun yerine International sim alabilirsiniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 07:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Selamlar alla guestforuk bilgiler çok yararlı oldu,teşekkür ediyorum.
guestforuk ben TLS 'nin sayfasından baktım, decision made yeşil oldu, ertesi gün mail attılar, ama bu arada vize çıkalı 20 gün olmuş.Darısı başına ve isteyen tüm arkadaşların başına diyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 07:59 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Terazi
FastUK19 yazdı:
Selamlar alla guestforuk bilgiler çok yararlı oldu,teşekkür ediyorum.
guestforuk ben TLS 'nin sayfasından baktım, decision made yeşil oldu, ertesi gün mail attılar, ama bu arada vize çıkalı 20 gün olmuş.Darısı başına ve isteyen tüm arkadaşların başına diyorum.

şimdi 20 gündür decision made yeşil ve sen şimdi mi farkettin bunu? yoksa yeni mi yeşil oldu. anlamadım tam. gelen mailde ne diyor vizeniz çıkmışmıdır diyor?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2018 09:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
Herkese merhabalar. 7 Mayısta İstanbul'da parmak izi verdim. Forumdan takip ettiğim kadarı ile 10-12 haftada cevap geliyor. 1 temmuzda giriş yapacağım diye belirtmiştim. Bu gelecek cevabı daha öne çekmez mi ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2018 12:42 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar,

21 şubat başvurmakta bugün itibariyle kabul oldu. Umarım En kısa sürede herkesinki olumlu sonuçlanır. Makine mühendisliğinden yeni mezun oldum ve dizaynır olarak başvurdum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2018 14:27 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Yay
Arkadaşlar selamlar,

25 yaşındaym ocak 20'de Turkiyeden ankara anlaşmasına başvurmuştum. Mart 24 de red geldi. Emlak broker şirketi kurmak üzere başvurmuştum. tecrübem ve business planla ilgili red geldi. Aslında çok da pahalı bir avukatlık şirketiyle çalışmıştım fakat sanırım beni çok takmadılar.

Kız arkadasımla yaklaşık benle aynı tarihlerde ankara anlaşmasına başvurup gitti. Red geldikten sonra 2 üniversiteye yuksek lisans başvurusunda bulundum. kesin olarak vize alabilmek için yüksek lisansla yola devam edip eğitim vizesine mi başvurmam daha mantıklı olur yoksa evlilik yapıp gitmem mi.

Teşekkürler şimdiden

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2018 14:44 
Kullanıcı avatarı
osmannuri yazdı:
Arkadaşlar selamlar,

25 yaşındaym ocak 20'de Turkiyeden ankara anlaşmasına başvurmuştum. Mart 24 de red geldi. Emlak broker şirketi kurmak üzere başvurmuştum. tecrübem ve business planla ilgili red geldi. Aslında çok da pahalı bir avukatlık şirketiyle çalışmıştım fakat sanırım beni çok takmadılar.

Kız arkadasımla yaklaşık benle aynı tarihlerde ankara anlaşmasına başvurup gitti. Red geldikten sonra 2 üniversiteye yuksek lisans başvurusunda bulundum. kesin olarak vize alabilmek için yüksek lisansla yola devam edip eğitim vizesine mi başvurmam daha mantıklı olur yoksa evlilik yapıp gitmem mi.

Teşekkürler şimdiden

ya ben suna inaniyorum Sheffield'de ki ECAA vize ekibinde abaza bi memur var kesin. Bekar bayanlarin basvurulari hem cabuk hemde olumlu sonuclaniyor. Bizim basvurular kesin red. Pust herif acaba hatundan buna is cikar beklentisi icinde mi yapiyor nedir anlamadim gitti.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2018 23:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Kova
21 subat basvurunuzu TR uzerinden mi yoksa UK icinden mi yaptınız? Bu arada tebrikler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 06:20 
Kullanıcı avatarı
lejano7 yazdı:
21 subat basvurunuzu TR uzerinden mi yoksa UK icinden mi yaptınız? Bu arada tebrikler

Teşekkür ederim. Uk içinden yapıldı başvurum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 06:21 
Kullanıcı avatarı
lejano7 yazdı:

Teşekkür ederim. Uk içerisinden yapıldı başvurum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2470 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 247  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: